Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Peshėngritje > Athens 2004 -Pirro Dhima
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Athens 2004 -Pirro Dhima

Dje ne darke Pirro Dhima ishte shume afer medaljes se katert olimpike, e cila do ta rradhiste ne pese atletet me te mire olimpike te te gjitha koherave, por si pasoje e demtimeve te shumta qe pati gjithe vitin e fundit, u mjaftua me nje medalje bronxi.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Gusht 2004 22:09
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
white angel
Anetar i ri

Regjistruar: 14/06/2004
Vendbanimi: gjithandej
Mesazhe: 6

piros dimas

Me fal qe po te pyes ti qe ke shkruar kete mesazh grek je?

__________________
Qendro keshtu sic je ,jetoje cdo sekonde,minute,ore!!!!!!!!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 00:05
white angel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė white angel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me white angel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: white angel Shto white angel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto white angel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

White angel, kam pershtypjen se ti duhet te jesh nje patriot i madh, dhe nje dashurues i peshengritjes! Kam shume respekt per kete.
Po pse duhet patjeter te jesh grek te shkruash per peshengritesin me te madh te te gjitha koherave???
Qe ti themi gjerat me emrin e tyre, peshengritja per Pirro Dhimen eshte nje profesion, prej te cilit jeton, dhe faktikisht e ushtron ne nje vend te huaj ashtu si dhe rreth nje milione shqiptare te tjere, qe ushtrojne profesionin e tyre dhe njekohesisht kontribojne ne mbarevajtjen e ekonomise se nje vendi te huaj (ketu perfshire dhe mua).
Faktikisht jam krenar qe Pirro Dhima e mesuar dhe ushtruar kete sport ne Shpiperi.
Nuk e di a ju pergjigja pyetjes tuaj kaq te sinqerte, por nqs jo me bej haber.

pershendetje trojani

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 21:47
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Nuk jam krenare fare per Pirro Dhima, i cili dhe pse eshte shqiptare thote ....se eshte krenare te jete Greke...dhe mbajti flamurin grek, me nje kenaqesi te madhe, ne presantimin e sportistave grek...
Ashtu sikurse nuk jam krenare per ato sportista te tjere te talentuar, qe secili perfaqeson me krenari vendin e tij....
Do isha vertet krenare nese ato medajle do mereshin per shqiperine dhe shqiptaret....e jo per greket...

Keshtu, qe e kuptoj drejte, pyetjen, qe ju ka bere juve, white angel....sepse vetem nje grek do kishte kenaqesi te jepete kete informacjon...

pershendetje sabina...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 22:23
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Sabina e ke shume gabim ne se gjykon ne kete menyre:
- E para Pirro Dhima eshte minoritar grek, dhe gjuha e tij e nenes eshte greqishtja.
- E dyta Pirro Dhima eshte nje emer shume i madh tashme jo vetem ne Greqi por dhe ne bote. ( Ne shqiptaret vdesim te gjejme ndonje lidhje qofte dhe shume te larget midis personaliteteve boterore dhe Shqiperise, por nese behet fjale per ndonje personalitet grek na pickon grenza..)

- E treta Pirro dhima nuk eshte shprehur ndonjehere kaq me mllef per Shqiperine dhe shqiptaret sa flisni ju per te..

- E katerta eshte po ky, Pirro Dhima qe po kembengul e i qendron ne krah shqiptarit tjeter, L.Shabani ne keto momente problematike

- Dhe e pesta: Sa per flamurin, dhe une po mbaj flamurin Canadez ketu, madje jam krenare qe jam qytetare kanadeze sepse po gezoj frytet e ketij vendi, sikurse ti te vendit ku jeton, por kjo s'do te thote se urrejme Shqiperine. Perkundrazi nje njeri qe s'di te vleresoje ate qe i jep vlera nuk di te vleresoje as nenen e vet e jo me kombin e vet.

- Dhe e fundit le te krenohemi qe hapat e para dhe momentet e para te suksesit ky peshengrites i ka pikerisht ne Shqiperi, dhe te krenohemi qe dhe vendi yne ka pjese ne kete figure boterore..


Dhe se fundi: - Sa dhjetera krime jane kryer nga shqiptaret ne Greqi???
- Sa dhjetera shqiptare furnizojne prostitucionin dhe drogen rrugeve te Athines e Greqise mbare??? E pra jane pikerisht keta qe emrit shqipetar i kane vene vulen e krimit, droges dhe prostitucionit dhe nuk eshte faji as i popullit Grek, as qeverise Greke e Pirro Dhimes me shoke qe jane krijuar keto probleme dhe keto mllefe kombetare..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 23:09
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
roke
me AC MILAN ne zemer

Regjistruar: 19/07/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 2397

Mona!je gabim motra.renditjen numerike e dike,por mundohu te pershtatesh edhe komentet.
Se pari mona.Ne vertete jetojme jashte shqiperise dhe vertete mbajme flamurin amerikan se eshte flamuri i vendit ku ne rrime,pra jemi te detyruar
.Por ti flet me pasion personal,pasi ti nuk ke degjuar komentet e Pirro Dhimes se shpejti,komentet e ketij qe si sportist eshte vertete i pari dhe i mire,por ne realitet nje mother fucker 100breza.pasi harroi tek kush ekip u be i njohur(Partizani i Tiranes,Mona)harroi ngjyrat,flamurin,shoqerine ku u rrit,derisa ka thene qe une ja di per nder atdheut meme greqise per arritjet e deritanishme.Pse kur eshte luajtur ndeshja shqiperi greqi2-0 per ne ne Qemal Stafa te gjithe tifozet bertisninirro dhima ule koken se shqiperia te q.. motren.Pse nuk thane per Mirela manjanin,per Luan shabanin e per ndonje sportist tjeter.pse foto strakosha,portieri i nderuar i kombetares tone,me nenshtetesi greke,mbron shqiperine.
E pra Mona.Ka te beje zemra,ndjenjat,patriotizmi.Po nuk ishim ne,nuk ka kush ta njohe shqiperine ne bote.Sepse jane po keta greker,keta ndyresira qe edhe ketej ndjekin shembullin e kombit te tyre ne rracizmin ndaj shqipetareve.Te na hane trapin ata dhe kushdo qe e mendon qe mund te ule Shqiperine dhe shqipetaret.
Sa per drogen e prostitucionin,dihet qe nuk lindi ne shqiperi Yllo,por e ka prejardhjen nga vendet me te zhvilluara.
si perfundim Mona!
Poshte Pirro Dhima me gjithe flamurin e tij te ndyre grek
Poshte greket dhe kush ka te beje me ta dhe i perkrah
jam i gezuar qe ai nuk u fut ne histori per medaljen e katert olimpike
ciao!

__________________
respekte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2004 05:41
roke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė roke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me roke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: roke Shto roke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto roke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
anaz
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 18/09/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 164

Edhe une jam plotesisht dakord me Roken...
Pirro Dhima me deklaratat e tij kunder Shqiperise nuk meriton te permendet nga nje shqiptar dhe jo me t'i ngrihet pjedestal....
Nuk e meriton. Eshte ekipi i Partizanit qe e ka bere te njohur.
Eshte rritur ne Shqiperi, edhe sikur Shqiperia te ishte vendi me i keq ne bote (edhe pse nuk eshte) ai nuk duhet te fliste ne ate menyre.

__________________
Bota eshte nje komedi per ata qe mendojne e nje tragjedi per ata qe ndjejne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2004 07:50
anaz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė anaz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me anaz (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: anaz Shto anaz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto anaz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Mona, keq me vjen po je gabim. Biles edhe Rokja nuk eshte shprehur tamam tamam ashtu si duhet. E di si eshte puna me kete plehren? Nqs do konkuronte per Greqine nuk do e kisha qejf se dihet cfare te "mirash" kemi patur nga greket por ne fund te fundit do ishte nje zgjedhje personale e tij. POR TE MOHOSH VENDLINDJEN DHE GJUHEN kjo ne shqip quhet me fjalen e bukur "bukeshkale" pra nje njeri qe peshtyn buken dhe doren qe e ka ushqyer. Dhe nje shprehje thote " Ai qe peshtyn doren qe e ushqen, lepin kemben qe e shtyp." Dhe me kryesorja ai qe mohon gjakun e tij nuk e meriton te quhet "njeri" se Shqiptar jo qe jo. Prandaj POSHTE pirros dimas dhe plehrat e ketij kallepi. Dhe biles me vjen turp qe Shqiperia i ka dhene buken, profesionin dhe pse jo edhe jeten.
Mona, une nuk kam gje kunder ndonje greku (biles kam edhe shoke minoritare)po kunder shtetit grek qe eshte shteti me plehre qe mund te behet. A, edhe dicka per sqarim: fatkeqesisht ai ndyresira nuk ka lindur grek por eshte Himariot. Dhe ne Himare nuk ka minoritare.
P.S O trojani nje person mund te jete edhe gjeni por nuk mund te jete "njeri i madh" po nuk ishte ne radhe te pare "njeri". Keshtu qe plehrat si puna e Dimas me shoke futen ne tjeter kallep.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2004 09:57
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha mona
Sabina e ke shume gabim ne se gjykon ne kete menyre:
- E para Pirro Dhima eshte minoritar grek, dhe gjuha e tij e nenes eshte greqishtja.
- E dyta Pirro Dhima eshte nje emer shume i madh tashme jo vetem ne Greqi por dhe ne bote. ( Ne shqiptaret vdesim te gjejme ndonje lidhje qofte dhe shume te larget midis personaliteteve boterore dhe Shqiperise, por nese behet fjale per ndonje personalitet grek na pickon grenza..)

- E treta Pirro dhima nuk eshte shprehur ndonjehere kaq me mllef per Shqiperine dhe shqiptaret sa flisni ju per te..

- E katerta eshte po ky, Pirro Dhima qe po kembengul e i qendron ne krah shqiptarit tjeter, L.Shabani ne keto momente problematike

- Dhe e pesta: Sa per flamurin, dhe une po mbaj flamurin Canadez ketu, madje jam krenare qe jam qytetare kanadeze sepse po gezoj frytet e ketij vendi, sikurse ti te vendit ku jeton, por kjo s'do te thote se urrejme Shqiperine. Perkundrazi nje njeri qe s'di te vleresoje ate qe i jep vlera nuk di te vleresoje as nenen e vet e jo me kombin e vet.

- Dhe e fundit le te krenohemi qe hapat e para dhe momentet e para te suksesit ky peshengrites i ka pikerisht ne Shqiperi, dhe te krenohemi qe dhe vendi yne ka pjese ne kete figure boterore..


Dhe se fundi: - Sa dhjetera krime jane kryer nga shqiptaret ne Greqi???
- Sa dhjetera shqiptare furnizojne prostitucionin dhe drogen rrugeve te Athines e Greqise mbare??? E pra jane pikerisht keta qe emrit shqipetar i kane vene vulen e krimit, droges dhe prostitucionit dhe nuk eshte faji as i popullit Grek, as qeverise Greke e Pirro Dhimes me shoke qe jane krijuar keto probleme dhe keto mllefe kombetare..




E dashur Mona jam shume dakorte me ju per disa pika...por jo per te gjitha.
un nuk ka asnje urejtje kunder Pirro Dhima, thjesht nuk jam krenare per te... se ai siç thoni ju, nuk eshte shqiptare...
Por ai, per mua ka nje fare mosperfilje dhe mos mirenjohje per ato vitet e para te karjeres se tij......E dashur Mona, nese shqiperia do kishte nivelin e duhur dhe ekonomine e duhur...
ky lojtare do vazhdonte te stervitej ne shqiperi dhe ato medalje ndoshta do ishin shqiptare.....por ne jemi fatkeq...!
Un personalisht nuk i urrej greket dhe nuk me djeg miza per asgje....sepse kam miq grek qe me duan dhe i dua.

sa per Flamurin e dashur, un ne shtepine time nuk jam e detyruar te mbaj asnje flamure te huaj....dhe nese do vish ne shtepine time do gjesh flamurin shqiptare...ashtu siç e kane vare dhe shume shqiptare te tjere...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2004 11:08
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

ouuu, qenkan mbledhur gjithe komunistet ketu...
Roke, Anaz dhe Jimmy: Sa per mllefin qe eshte krijuar per Pirro Dhimen dhe jo per Manjanin, Shabanin apo Strakoshen ka ndikuar shume koha dhe menyra e ikjes se tij ne krahasim me te tjeret..Askush nuk ka mbajtur evidenca dhe madje askush nuk e ka pyetur ndonjehere per arsyet e rebelimit dhe moskenaqesise se tij..

Dhe sa per patriotizmin tuaj te dashur miq, nuk shtohet duke patur mllef, urrejtje e ofendime nga me banalet.
- A thua po i behet vone pirros se e shajme ne ketu??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2004 12:05
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Peshėngritje > Athens 2004 -Pirro Dhima

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.