Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 2.00.
Gjithsej 27 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Lost, nuk ben mire qe flet keshtu kur bisedon me nje besimtar.

Kosovar, nuk ben mire kur flet keshtu kur bisedon me nje ateist

Ne te dy rastet qendron nje dicka midis, indoktrinimi. NJeri i indoktrinunar me fe dhe tjetri me ateizem.

Ne fakt keto tema lane lesh me qime. Ajo qe them une eshte pak me ndryshe: Lum ata qe besojne ne jeten e pertekme. Nuk do te kene mundesi qe te zhgenjehen kur te kene vdekur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 00:33
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Cedrus, gjithe keto mend nga i ke? Ngaqe je i nxene??

Si more qeka nje ateist i indoktrinuar. Ateizmi nuk eshte as teori e asgje. Nuk ka njerez qe cohen cdo mengjes dhe studiojne ateizmin.

Ne thelb nje ateist nuk ka asgje kunder zotit apo cdo lloj entiteti tjeter, mjafton qe te jepen prova. Nje besimtar quan prove, ekzistencen, apo mahnitjen e tyre me sofistikimin e natyres. Ky imbecililitet eshte prove per ta.
Ajo cka kerkon nje ateist eshte mend ne koke nga biseduesi.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 01:06
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roi
Drift in and out....

Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Mesazhe: 786

Cedrus,nuk ben mire qe flet keshtu kur bisedon me nje besimtar dhe me nje atesite

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 01:10
Roi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Roi nuk ben mire qe i drejtohesh nje asnjeanesi per menyren e tij te te shprehurit me nje besimtar dhe ateist.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 02:13
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roi
Drift in and out....

Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Roi nuk ben mire qe i drejtohesh nje asnjeanesi per menyren e tij te te shprehurit me nje besimtar dhe ateist.


__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 19:08
Roi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

U lodhe duke lavderuar veten o mburravec njeri.

Argumenteve te tua une i bej shurren o kosova martire, se me te bllokuar celebrale si puna jote kam vite qe debatoj ne kete forum.

Prap miq mbetemi. Te fola pak ashper se u be e disata here qe ti me flet me ate gjuhe.
Tung



PAtjeter, dhe nuk me vjen habi aspak nga ana juaj se njeriu me sa di dhe flet, keshtu qe e pranoj edhe kete fjalor tuajin mbase nuk keni shprehje tjera.

Dhe une lavderoj veten, asnjehre, perkundrazi, jam kritik dhe kur te tjeret me lavderojne, mua me vie keq, sepse se dua kete pikepamje, kurse kur me kritikojne, atehere ndihem mire.

Dhe argumentet e mia ti i thuaj qte duash por mua me vjen keq per ju, sepse jeni vertete ne gjendje te mjeruar..

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 19:10
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Cedrus, gjithe keto mend nga i ke? Ngaqe je i nxene??

Si more qeka nje ateist i indoktrinuar. Ateizmi nuk eshte as teori e asgje. Nuk ka njerez qe cohen cdo mengjes dhe studiojne ateizmin.

Ne thelb nje ateist nuk ka asgje kunder zotit apo cdo lloj entiteti tjeter, mjafton qe te jepen prova. Nje besimtar quan prove, ekzistencen, apo mahnitjen e tyre me sofistikimin e natyres. Ky imbecililitet eshte prove per ta.
Ajo cka kerkon nje ateist eshte mend ne koke nga biseduesi.



Mete domosdo qe jam i kenduar qe thua ti. Po edhe ne soj e kam.

E, ateizmi jot lost dhe i shume te tjereve si ti e ka bazen ne nje doktrine ku je rritur dhe mesar(nxene demek).

Dhe pergjithesisht keshtu ndodh. Ne nje nivel zhvillimi te caktuar te shoqerise kur te gjithe rriten fetare, do te te quaja vertet ateist te paindoktrinuar, por qe te rritesh ne Shqiperi, sigurisht qe je edhe ti i infektuar me antife. Kjo nuk eshte gje e keqe aspak, sepse edhe une keshtu ndihem, por fati eshte gjithmone me budallane, qe thua ti losti. Lum si ata qe besojne ne jeten e pertejme.

 

Roi, Lezhjan do rrini urte?



Ka nje dicka teper interesante ne debatin midis Lostit dhe kosovarit.

Losti, i cili ka nje logjike te ftote, por eshte ca mburravec, i shet mend kosovarit per aftesine e tij shkencore per te hedhur poshte predikimet e librave te shenjta, ne kete rast kur'hanit.

Kosovari, duke qene besimtar, lekundet midis deshires per te qene i qete dhe inatit qe i mblidhet perbrebda. Puna eshte se ne kete rast ata nuk kane per t'u marre vesh kurre.

Kjo ndodh sepse nuk mund te krahasohet nje doktrine logjike me nje doktrine shpirterore. Eshte njesoj si te krahasosh metrot me kilogramet.

Mua me cudit fakti se si losti nuk e kupton kete gje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 19:36
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Mete domosdo qe jam i kenduar qe thua ti. Po edhe ne soj e kam.

E, ateizmi jot lost dhe i shume te tjereve si ti e ka bazen ne nje doktrine ku je rritur dhe mesar(nxene demek).

Dhe pergjithesisht keshtu ndodh. Ne nje nivel zhvillimi te caktuar te shoqerise kur te gjithe rriten fetare, do te te quaja vertet ateist te paindoktrinuar, por qe te rritesh ne Shqiperi, sigurisht qe je edhe ti i infektuar me antife. Kjo nuk eshte gje e keqe aspak, sepse edhe une keshtu ndihem, por fati eshte gjithmone me budallane, qe thua ti losti. Lum si ata qe besojne ne jeten e pertejme.


Sipas kesaj llogjike duhet te isha edhe komunist. Por ja qe ajo teori nuk qendron, dhe une nuk jam komunist.
Analize e gabuar kjo e jotja. Ka vertetesi ne vija te shume te pergjithshme, por une jam individ dhe tek une s'ka vend.



Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Ka nje dicka teper interesante ne debatin midis Lostit dhe kosovarit.

Losti, i cili ka nje logjike te ftote, por eshte ca mburravec, i shet mend kosovarit per aftesine e tij shkencore per te hedhur poshte predikimet e librave te shenjta, ne kete rast kur'hanit.

Kosovari, duke qene besimtar, lekundet midis deshires per te qene i qete dhe inatit qe i mblidhet perbrebda. Puna eshte se ne kete rast ata nuk kane per t'u marre vesh kurre.

Kjo ndodh sepse nuk mund te krahasohet nje doktrine logjike me nje doktrine shpirterore. Eshte njesoj si te krahasosh metrot me kilogramet.

Mua me cudit fakti se si losti nuk e kupton kete gje.


Jo ti nuk po e kupton. Kosovari dhe shume te tjere, nuk i mbahen fare kesaj linje qe thua ti (shpirterore). Ata gjithmone pretendojne se kane fakte per ate qe thone.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 20:22
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

Jo ti nuk po e kupton. Kosovari dhe shume te tjere, nuk i mbahen fare kesaj linje qe thua ti (shpirterore). Ata gjithmone pretendojne se kane fakte per ate qe thone.


Aq shume e vertete eshte kjo, sa ne kete forum dikur jane permendur entropia etj etj... LOOOL.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 20:28
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

lost dhe cedrus, na kthjelloni pak koken meqe kjo me duket bisede interresante dhe me ateistat nuk jam i bindur aspak so far..:p
na edukoni

me duket se eshte bere si e modes ne 20th and 21st century per njerzit te rrebelojn dhe te hedhin komplet poshte mundesine se universi didn't came to be, from an intelligent design, aka GOD.

eshte si puna e politikes ne amrike, dikur ishte turp te flasesh per politike, tani eshte bere e modes....

ligjet e fizikes me aq sa kuptoj une thojn se matter can neither be created nor dstroyed:p
pra shpirti=soul eshte dense energji=matter
matter can neither be creatied nor destroyd= pra as nuk krijohet as nuk shkaterrohet..
pra kur vdes njeriu, ku shkon shpirti?!

tani pyejtja eshte, qe vet shkenca na ben te dyshojm, se universi eshte vete mase enrgjije e madhe, nga vjen kjo energji kur as nuk krijihet as nuk shkaterrohet, me ligjet e fizikes..
dhe nese vjen nga big-bang-u, po big-bang nga erdhi?!?!
nga nje atom shume i vogel qe mund ta quajm asgje? asgje????!!! po kta vet na thoj se nuk mund te krjihet nga asgje!!! po ate atom te vogel mikroskopik=asgje qe leshoj ket energji te pafundme universin, nga erdhi?!?!
pse do ishte obsurde apo idiotic te mendojm se e leshoi nje krijues, AKA the supreme being of obsolute infinity=god?!?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2009 20:39
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:49 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.