Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Kur te beheni prinder, cfare emri mendoni ti vini femijeve tuaj...?!
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Kur te beheni prinder, cfare emri mendoni ti vini femijeve tuaj...?!

mar shkase nga nje diskutim qe bera dje mbreme mbi kete teme dhe mendova ta ndaj edhe me ju...
a e keni menduar ndonjehere se cfare emrash do te kishit deshire qe femijet tuaj te kishin
sa per mua une do te kisha keto emra qejf:
per gocen : iris, aurora
ndersa per djalin : arber, glauko


ja pra une po ju jap mundesine per tu bere prinder virtual, pagezoni femijet tuaj me emrat qe deshironi.


peace

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 14:39
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Per vajza me ka pelqyer gjithmone emri Eliza.
Per djem skam ndonje preferenz.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 15:03
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bucimakja
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/09/2006
Vendbanimi: diku ne nje kasolle lumturie
Mesazhe: 1887

uarda....egla...dhe... iris...kaq sdua te kem me femije...

__________________
dashuria smbetet vec nje kujtim/te ndjek pas ajo gjithmone ne jete/ne cdo vend e ne cdo rruge shkel/zemra kurre jo,zemra kurre jo smund te heshte.................

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 15:13
bucimakja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bucimakja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bucimakja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bucimakja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bucimakja Shto bucimakja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bucimakja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha bucimakja
uarda....egla...dhe... iris...kaq sdua te kem me femije...


uarda...!!!!!!!!!!!!!!!!!
c'eshte ky emer moj goce, nejse mire jo keq, tre femije shume mire eshte,
hehe, ku je ti...dmth nga behesh...jo se mire shume mire mua keshtu me pelqejne femrat qe duan te jene prosperoze.






peace

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 15:17
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bucimakja
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/09/2006
Vendbanimi: diku ne nje kasolle lumturie
Mesazhe: 1887

Citim:
Po citoj ato që tha bad_drawn_boy


uarda...!!!!!!!!!!!!!!!!!
c'eshte ky emer moj goce, nejse mire jo keq, tre femije shume mire eshte,
hehe, ku je ti...dmth nga behesh...jo se mire shume mire mua keshtu me pelqejne femrat qe duan te jene prosperoze.






peace



 

uarda ..eshte emri ime i preferuar....e kam marre nga nje liber egjiptian.....

persh nga une....

__________________
dashuria smbetet vec nje kujtim/te ndjek pas ajo gjithmone ne jete/ne cdo vend e ne cdo rruge shkel/zemra kurre jo,zemra kurre jo smund te heshte.................

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 15:23
bucimakja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bucimakja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bucimakja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bucimakja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bucimakja Shto bucimakja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bucimakja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha bucimakja


 

uarda ..eshte emri ime i preferuar....e kam marre nga nje liber egjiptian.....

persh nga une....




egjiptiane, ua ua ua... (si thote edhe vani i tmerrshem i p.176) po mire une po te quaj calipso atehere....







peace

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 15:45
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

me pelqejne emrat e Bibles

per dy vajza Jael(e) dhe Esther

per dy djem
Benjamin dhe Micah



nipi im i porsalindur( 2 jave jete) e ka emrin Ilia ose Elijah ne anglisht, me pelqen shume dhe ky emer por nuk do ia vija femijes tim.


p.s.me vjen ta shtrydh se kaq i mire eshte.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2007 20:46
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Re: me pelqejne emrat e Bibles

Citim:
Po citoj ato që tha lorie
per dy vajza Jael(e) dhe Esther

per dy djem
Benjamin dhe Micah



nipi im i porsalindur( 2 jave jete) e ka emrin Ilia ose Elijah ne anglisht, me pelqen shume dhe ky emer por nuk do ia vija femijes tim.


p.s.me vjen ta shtrydh se kaq i mire eshte.



edhe mua me pelqejne emrat biblike, daja im psh i ka vene (pak a shume emra te tille) djemve te tij qe jane : Walter, Gabriel, Maxsimilian dhe David.

po keshtu edhe daja im tjeter (orthodoks) : goces -Kristina ndersa djalit -Aleksander.

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2007 20:10
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Une di qe do ju ve emrat shqipetare,ka vetem dy emra te huaj(te cilet per mua kane vlera sentimentale) per te cilet do beja nje perjashtim por per te tjeret...vetem emra shqipetare.Ma shpifi ajo tendenca shqipetare,dhe emra Afrikane e Cifute pranojne te ju vene femijeve,mjafton te mos jene shqipetar.Ju duket vetja sikur jane hip and trendy.Ketu ku banoj une kane bere nje studim per 15 vitet e fundit dhe kishin dalur ne konkluzionin qe sa me shume shkolle te kishin prinderit e femijeve,aq me shume emra vendas(te prejardhjes te tyre)perdornin.

Arber,Genti,Liri(:p),Guri,Erlindi,Erbliri...

Era,Bora...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 08/02/2007 ora 17:27

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2007 17:19
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ylli pa han
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/01/2007
Vendbanimi: njit me bin ladenin
Mesazhe: 891

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Une di qe do ju ve emrat shqipetare,ka vetem dy emra per te cilet do beja nje perjashtim por per te tjeret...vetem emra shqipetare.

Arber,Genti,Liri(:p),Guri,Erlindi,Erbliri...

Era,Bora...



dhe jam shum dakort

__________________
kena le per me vujt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2007 17:21
ylli pa han nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ylli pa han Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ylli pa han (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ylli pa han Shto ylli pa han nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ylli pa han nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Kur te beheni prinder, cfare emri mendoni ti vini femijeve tuaj...?!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.