Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per anti-antishqipetaret..
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Pershendetje.

Me sa duket qe ketu eshte zakon, pas qetesohemi disa kohe , perseri fillojme nga fyerjet per njeri-tjetrin. Kjo gje nuk eshte mire.

Para se te pergjigjemi ndaj shkrimit te dikujt tjeter, mire eshte te marrim fryme thelle njehere.

HERO.

Te me falni qe po ju shkruaj keshtu, por besimi dhe mosbesimi i dikujt eshte diçka vetjake, nuk ka te beje me kete teme. Te fyesh vendet arabe apo ne pergjithesi myslimane, pasi nuk na pelqen menyra e tyre e mendimit apo veprimit, me duket diçka pa baze. Duke mos harruar gjithashtu se ketu jemi dhe shume myslimane ose simpatizante te kesaj feje.

Bojkoti ekonomik ne rastin tone me grekun , mendoj se eshte i dobishem.
Pse?

Sepse, pike se pari, do te na jepte mundesi te hapim syte dhe te mos pranojme plehrat e tyre, si tha dhe dikush tjeter ketu. Gjithashtu do kishim me teper mundesi per te bere konkurrence, atehere nese mallrat greke do te kishin mundesi te çanin tregun ndershmerisht, le te urdherojne. Por jo keshtu, vetem e vetem se "fijet" e tregetise me grekun i kane disa ish ministra apo kryeministra.
Sepse do te na bente me pak te varur ekonomkisht, rrjedhimisht politikisht.
Nuk dua te bej propagande antigreke, por, i dashur, dielli nuk mbulohet me shoshe.
E dini se deri ne fund te vitit `99, mallrat greke ne Shqiperi vinin mbi 90% te skaduara?
E dini se gjate luftes ne Kosove, Greqia kishte politiken me te terbuar antishqiptare? Bile, tejkalonte dhe serbin ne disa aspekte.
E dini se gjate luftes greku beri te pamunduren per te shtremberuar realitetin dhe per te degjeneruar ate komb te cilit i perkisni?
E dini se disa jave pas luftes ne disa gazeta ekstremiste trumbetohej hapur " shiten sende me vlere ( ari dhe argjendi shumica) me prejardhje nga Kosova, blijini per te ndihmuar vellezerit tane serbe"? E kur them hapur, do te thote me dijeni te plote te qeverise.
Do te guxonte dikush ta bente kete ne vendin tone?
Mos duhet qe te ekzistoje nje vend demokratik qe bojkoton prodhimet e nje vendi tjeter qe ta bejme dhe ne? Pastaj, SHBA, EU a nuk jane vende demokratike qe bojkotojne prodhimet kubane, koreane apo te Zimbabvese? Apo nuk eshte bojkot ndalimi i tyre? Nuk behet kjo per shkaqe politike?
Nejse, gjithkush ka mendjen e vet.

IQVLORA.

T-Mobile ka shume opsione. Njeri prej tyre eshte krijuar posaçerisht per te terhequr klientet e vendeve te Europes Lindore qe kane me pak fuqi blerese, por qe jane nje potencial per ta. Keshtu qe krijuan nje opsion ne te cilin perfshihet dhe karta pa sistemin "roaming", me sakte pothuaj te eleminuar me te cilin mund te flasesh nga 108 vende te botes njelloj sikur flet me nje numer lokal dhe sikur je ne Gjermani . Shume pak persona e dine kete gje , per aresye se kompanite e tjera u ankuan dhe gjykata i hoqi te drejten per reklamim, por jo te drejten per vazhdimin e ketij sistemi.
Qe do te thote, te flasesh duke paguar shume pak kudo qe te ndodhesh. Gjithashtu kushton shume me pak se nje karte e AMC apo VODAFONE Albania.
Une ketu flas me Mobistar me Shqiperine, duke filluar nga ora 20.00 deri ne mesnate dhe ne fundjave flas duke paguar 18 euro cent per minute. Pra besoj se eshte me pak se ne Shqiperi. Kurse nga kabinat e rruges, flas me 12 euro cent minutin.


Besoj se nuk eshte nevoja te komentojme bojkotin e prodhimeve greke, eshte me mire te shohim interesin tone. Dhe nje menyre me te mire, nese duam, kerkojme dhe gjejme, thjesht jemi mesuar te heqim pantallonat.
Te na rrojne sa malet xhaxhi Sala dhe daje Tosi.

Gjithe te mirat njerez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 19:29
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha puntori
Kush i thot vetes shqiptar nuk sheh kisha e xhamia se feja e shqiptarit eshte Shqiptaria. Fete na i kane sjelle te tjeret. Kush me hir e kush me pahir kush me hile e kush pa hile. Feja me e vjeter ka 2000 vjet ne kemi ketu mijra vjet me pare. Nuk jemi as turq as greke as muslimane as te krishtere jemi shqiptare fete na kan perça e do te na perçajne gjithmon.


Jam i te njejtit mendim me puntorin...

Rrofte Shqiperia dhe Shqiptaret...
Poshte greket dhe spiunet e tyre te ndyre...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 19:39
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

I pafajeshmi

Nqse une blej nje kard T-mobile ketu ne Londer,a mund te flase me te nga Shqiperia ne drejtim te vendeve perendimore?Me thene te drejten une kisha vendosur te bleje nje karte T-mobile edhe pa e ditur kete gje.Megjithate do te pyese rreth ketij sistemi.Une kam qene ne Spanje ne ishujt Baleare por nuk e kam ditur kete sistem.Kam perdorue Vodafone nje kompani teper e shtrenjte,por jo me e shtrenjte se kompanite vampire grekofile.

Ndersa persa i perket atyre qe thoni per temen e hapur ke shume te drejte.

Patriotit do ti thosha se me qe eshte nga Lumi i Vlores(fshatrat e lugines se Shushices,Laberi) nqse ka gjyshin gjalle te pyese se cfare kane bere greket ne Kurvelesh.Ata po na shtypin me kembe dhe ne nuk duhet te kunderveprojme simbas teje Heroi.Nuk them qe kete ta beje qeveria,por ne vete populli.Do te ishte me mire te importonim nga Maqedonia sepse atje ka shqiptare qe i thone vetes shqiptare.Disa legena arvanitas qe thone jemi grek e flasin shqip nuk dua te di per ta.Kam takuar nja dy te tille ne afersi te nje agjensie te Air France diku aty afer Parlamentit ne mos gaboj.Ishin komplet laro.

Persa i perket fese une nuk dua te di fare,por me qe ka besimtare ata jane te lire te vazhdojne punen e tyre.Une jam me i vjeter nga ju dhe pervec hoxhes nuk mbante njeri mjeker nder besimtaret myslyman e ferexhe nga disa femra shqiptare.Rasti studenteve ne Universitetin e Durrsit.Nuk kisha pare me pare mjekra te tilla para 1967 kur feja ishte legale,por edhe para clirimit nuk ishin pare alien te tille ne Shqiperi.Ama te mbash edhe mjekerqenin grek ne mes te Tiranes dhe te na i quash fortlumturi kjo nuk durohet.Une mund t'i thosha atij fortmjekrqene.Ai eshte nje kale Troje ne mes te Shqiperise vellezer.Hajde ta shkulesh ate qene.Pavaresisht se nuk besoj vete nuk jam kunder fese,por kleriket duhet te jene shqiptare si kane qene qe moti.Shteti i felliqur grek e do nje mesim nga ne Shqiptaret.Pushket s'mund te marrim,por mjetin bojkot e kemi ne dore ne vet si popull,te krishtere e muhamedane.

Heroi me ke folur si nje anetare qeverie per Greqine.Kaq po te them :ka qene,eshte dhe do te jete nje armik shume i eger.Si mund te kesh besim tek nje shtet qe mban Ligjin e Luftes me ne,kur ai shtet ka masakruar patriotet tane me 1945 duke i vrare,djegur dhe grabitur pasurite e tyre.Ua bene analizen ketyre problemeve ti apo jo.Le me keto krimet e reja qe nuk hahen fare.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 23:04
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

poju a shpjegoj edhe nje here,vrasjet,denimet,historike apo aktuale qofshin,nuk kan elidhje me bojkot mallrash.Per cka ndodh gjat historise nuk kemi si e zgjidhim pervec fqinjesise te mire ketej e tutje.Thoni cte doni ,por zgjidhje tjeter nuk ka.Ne dore e kan shqipetaret,ata qe duan le te mos blejne mallra grek,por ta shpjegova edhe nje here cfar mallrash dueht te blejne ne vend te mallrave greke,dhe pse?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 00:08
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

Hero me duket se po flet me ndo nje qe nuk lezon dot shqip shkruaje kinesce se mos te kuptojn

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 05:13
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

LeZojme shqip y, leZojme,po ca gjera me mire mos ti leZosh fare

Ky Hero palla, flet per shqipetaret, tamam sic na drejtohen greket dhe serbet..na quan terroriste islamike.. kete gjuhe sigurisht e ka mesuar nga forumet greke ku futet..

ai deshiren per te puthur greket ne balle, e shpehka gjoja si gje te keqe, por qindra here me te mire se te puthi talebane... po talebanet ku i gjete?? Cpune kishin, apo harrova qe ju grekopushtet 2 gjera urreni ne bote (me shume se tjerat); shqipetaret dhe muslimanet te cilet i quani te gjithe terroriste.. po keto shkrime skishin fare te bejne me fene islame, skishin te bejne fare me fete. Une musliman qe jetoj besimin tim dhe jo cmendurite jam..musliamen si une jane shumica e shqipetareve, me mangesite e tyre sic kam une te miat ne fe, por muslimane. Te gjithe te zhdukemi te afganistan e...perpara 100 vitesh, ju grekokuckat, i dergonit ne greqi shqipetaret gjoja si turq, tani paskeni ndrryshuar vend e, na cokeni ne afganistan, gjoja si talebane... te njejta kurva keni mbet

Hero bajga, edhe aneksimin nga greqia e pranoke e..

Qe nuk me pelqen shqiperia per te jetuar, nga ku e nxore o grekobastard..?

Ti vije koha e 'atyre si une' te nxjer me shqelma ty dhe gjithe spiunet e tjere per tek ... qe ju ushqen..

Greket duan fqinjesi te mire?? Qe kur, ta provojne qe e kane ate qellim dhe jemi gati.. apo e doni fqinjesine e mire pasi te na merrni gjysmen e baces??

Hero qerohu nga ketu o grekondyrsir, se e morem vesh se cje, shko puth janullen ne ball

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 08:04
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

ore tolstoi kot hiqesh si besimtar i devotshem ti.
Me bene shume pershtypje epitetet qe perdore per heroin palle, bajge,ndyresire,bastard............mmmmmm nje shpjegim ka kjo tolstoi, ne forum perdor fjalet ndersa ne jeten reale tritolin.
Persa i perket bojkotit qe duhet ti bejme mallrave greke cte te them me duket shume e parealizueshme dhe te vetmit qe do ta ndiejne demin do te jemi ne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 13:18
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

tolstoy86

Larot dhe pisanjoset si puna jote nuk perfaqesojne shqipetaret.Kurse djemte si puna ime,qe te paret tane e konvertuan muslmanismin ca me dhune e ca me shperblim taksash,jemi te vetedijshem per kulturen traditat dhe menyren e jeteses shqipetare,dhe sidomos rolin e femres heroike.ne jemi musliman kot me se koti,vetem se disa nga te paret konvertuan kot fare.

Prandaj mjekerpalare si puna jote qe futen ne forume dhe bejne propagande islamike nuk perfaqesojne shqipetaret.Ishe ti i pari qe mu drejtove me fjale fyerse prandaj une tu pergjigja ne ate menyre,perndryshe une nuk harxhoja kohen me nje islamut si ty.
Pa dashe ti dal ne mbrojtje Janullatosit,por une me mire i puth bythen janulatosit sesa te puth nje islamut te degjeneruar si puna jote.Te pakten ai eshte grek qe ka ndihmuar pak kishen shqipetare dhe ka ndihmuar shume qeverine e tij,ne fund te fundit eshte grek.


Po ju islamuter modern,qe historia e shqiperise nuk ju ka njohur kurre,na dilni dhe beni propagande ne internet.ptu,JU NGECTE NE FYT BUKA E SHQIPERISE,sidomos ajo e importuar nga greqia.

Terrorist islamik apo taleban nuk te quajta,por nuk ka nevoje te jesh i tille te me besh per te vjelle,mjafton te jesh islamut si puna jote,qe e quan veten shqipetar por hidhesh perpjete kur une shaj turqine dhe arabet.Sat motre dhe sat eme mos i ke vene gje carcaf mbi koke?ptu fare e keqe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 13:43
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
HERO
vampir

Regjistruar: 06/08/2005
Vendbanimi: topana
Mesazhe: 412

Te kishte qene Iqvlora apo Varka qe te kishte hapur kete teme une nuk do isha shprehur ne kete menyre,sepse fundja vetem kemi bindje te ndryshme politike,por na bashkon dashuria,per gjuhen dhe shqipetarizmen tone ,por felliqesira te tilla une nuk mund ti duroj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 13:45
HERO nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė HERO Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me HERO (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: HERO Shto HERO nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto HERO nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Tolstoy dhe HERO

Ju lajmeroj qe nese perdorni dhe njehere kete fjalor do te merrni ban javorsh qe te dy.

Nuk hyjme ne forum per te lexuar sharje mes anetarve por per te komunikuar si njerez.

FLM

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Korrik 2007 14:24
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per anti-antishqipetaret..

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.