Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Vlora
Gjithsej 23 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

Ku e lame? Vlora Vlora... sa e bukur eshte,



Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2009 19:09
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

Pse? Une pres cdo gje prej teje.

Ku e lame? Vlora Vlora... sa e bukur eshte, sa zili e kemi



lol Lost

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Modifikuar nga ColdFire datė 05/02/2009 ora 23:17

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2009 22:59
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
kurti te falenderoj per ato te verteta qe ke thene.Une nuk jam marre me pune te tilla,por kam ndihmuar shume familje shkodrane te ndihen te sigurt si ne toke ashtu edhe ne skaf.Ne pergjithesi nuk ka bere vaki qe te grabiten hallexhinjte ngado qofshin ata,por sidomos po te deklaroje ne Vlore se ishe nga qyteti i Shkodres do te gjeje perkrahje e respekt.Nuk e di por ne vlonjatet kemi dobesi per qytetin me te civilizuar te vendit tone.Jane disa tipare e karakteristika qe i kemi te njejta te dy palet.Une do t'ju pohoj se ne nje rast nje familje e perbere nga 5 persona nga Shkoder locja nuk i kish te gjitha paret qe duheshin per te dale ne gadishullin Apenin.E kam cuar tek nje skaf qe sapo do nisej tek Turizmi i vjeter i thoshin vendit(ne Skele).I drejtohem djaloshit qe do te niste skafin ate buze mbremjeje se duhej te merrte edhe kete familje nga Shkodra.Bejne kaq pare me tha.Nuk i kane aq sa thua ti iu pergjegja.Mori ne telefon bosin i cili quhej A Shehu,te cilin une e njihja mire.Ai ndodhej nga ana tjeter e rruges.E takova dhe i thashe se si ishte problemi.Thuaji te vije ketu me tha A.E thirra hallexhiun.Nga je i tha ai dhe sa persona jeni.Ai iu pergjegj duke i treguar se ishte nga qyteti i Shkodres dhe se ishte vet i peste.Silli paret i tha burrit shkodran.Ai i nxorri dhe u be gati t'i numeronte.S'ka nevoje i tha shkodranit,me jep sa te te ndodhen.Erdhi vet gjer tek ana e detit dhe i tha djaloshit qe niste skafin:''Dua qe te ma cosh si kokrra e molles kete familje gjer ne toke.Ne asnjemenyre ta lesh ne uje!''Pavaresisht se ndonje tirons na shan si skafista ne vlonjateve,ne nuk na plas fare.Une di te them se ata djem te guximshem kane ndihmuar dhjetra mijra njerez,te cilet jetojne per se mbari si ne Europe e gjer ne USA.Hallal ua befte zoti ato pare te fituara me sakrifica te medha.


hahahahahahaha-----Kjo mund te titullohet -Zemra bujare   e Skafistit----ne ket rast Turi  se e njof dreqin hahahahaha --I madh je o e qivlora --loool---------

-----Ore kush e fshiu ate pergjigjen qe i dhashe Briseides---Ca ishte me te meta ideollogjike ajo qe thashe une apo nuk i vinte pas orexit ndonjeres ketu ,apo ndonjerit--------se une aty nuk shava njeri, fola per popullin e Vlores heroike qe ngriti soden kaustike - dhe qe pastaj me vone e prishen keta qe u digjet xhani per Nacionalizmen--dhe qe jane lol  me shume se c'duhet  .....

-----Kush esht i pari vendit ketu o vlla ---- qe e Fshin ose e le pa fshire-----------Ta dime te pakten qe ta pyesim :---ca duhet te themi ,si ta themi dhe pse do e themi  ne menyre qe ta lene pa fshire,,,,,,,,,,,, ate qe themi natyrisht----loooooooooooooool

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 06:33
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Po citoj ato që tha lost_soul

 


Pse? Une pres cdo gje prej teje.

Nejse, kjo eshte menyra jote e te konceptuarit te gjerave. Une, nuk pres cdo gje prej teje.

-------------------------------------------------------------------------
Ka disa, por "e drejta", nuk eshte njera prej tyre.
Une kam mendim te kundert me ty ne kete rast: E drejta eshte nje qualitet universal dhe i gjithekohshem.

E drejta eshte nje virtyt i lindur me njeriun dhe njeriu mund ta konservoje dhe zhvilloje, ose ta perdhunoje dhe nenvleresoje.

E drejta eshte shume labile. Ajo eshte shume sensibel dhe kalon sa ne njeren pale tek tjetra shume lehte, mjafton qe te prishet pak balanca e formuar.

Le te marr nje shembell: Une i fola me ironi Donikes-ne kete rast e drejta eshte me te.

Puna eshte se Donika, nuk qendroi me kaq. Ajo u merzit, u nervozua (labe domosdo, merr zjarr gjaku lehte) dhe...dhe u hodh ne sulm indirekt (gjoja demek) duke perdorur fjale krahasuese jo adekuate. Menjehere "e drejta" e la ate dhe kaloi ne anen time.

Une, po ashtu ( ndjeva ironine, por edhe te sharen) dhe i dhashe nje keshille rrugesh. E drejta kaloi tek Donika menjehere. E ndjeu IQ bej Vlora kete dhe nderhyri duke me share mua dhe ngritur meritat e sojit te "Dones". U vendos nje ballance e lehte, por e brishte qe Donika e prishi prape ne dobi time(ajo perdori nje fjale tjeter fyese duke me quajtur "kafshe" . Kjo mua m'u duk "sexy" dhe nuk i ktheva pergjigje

E drejta erdhi sa tek njeri tek tjetri disa here. Te dy e dinim se ku ishte ajo ne nje moment te caktuar.

Ne rastin e skafeve. E drejta kurre nuk mund te jete ne anen e kontrabandes. Kontrabanda (po kap vetem nje aspekt) ju jep mundesine te fitojne para, te pa tatuara vetem disave, me rruge jo ligjore. Keto para qe ata fituan, jane parate e pensionit te timeti, qe eshte aq i vogel dhe rroga e mesueses sime, qe nuk i del as per buke. E drejta kurre nuk eshte ne anen e te padrejtes-do te ishte nje paradoks sikur te ishte keshtu.

--------------------------------------------------------------

Perkundrazi, "pecking order" (apo dominimi i me te fortit) eshte ne natyren e vete natyres njerezore.
Jane bere eksperimente, ku jane mare te gjithe komandantet e grupeve te ndryshme te boy scout, dhe jane vendosur ne nje kamp me vete. Brenda fare pak kohesh te gjithe keta ish-komandante ne menyre te natyrshme u organizuan ne role te ndryshme te nje grupi boy scout. Vetem njeri u be komandant dhe te tjeret more role. Shoqerizimi nuk ka per te ndodhur kurre. Do te kete forma te ndryshme te tij, psh shperndarja e te mirave materiale etj, por hierarkia nuk zhduket. Kjo vlen si per grupe individesh ashtu edhe per grupe grupesh me individe.



Nuk kam asgje kunder kesaj, vecse nuk kuptoj se pse hyn ky shembell ketu? Hierarkia, nuk ka te beje me me "te fortin", por me konceptin e "liderit". Jo gjithmone me i forti eshte edhe lider. "I forti", ne sensin e tranzicionit shqiptar, personifikon, kontrabanden dhe krimin; dike, qe mund te vrase dhe marre (grabise) prej tjetrit. Per keta "te forte", shqipja ka ca fjale jo shume te bukura, ndersa drejtesia ka ca vende jo te kendeshme.

-----------------------------------------------------
Cdo qenie humane e ka konceptin e drejtes, sigurisht, por koncepti qe kam une per drejten ndryshon nga koncepti qe ke ti.

Absolutisht keshtu dhe...kjo ka bere qe ligjin ta krijojne profesionistet. Ligji eshte mekanizmi civil i mbrojtjes se "te drejtes" dhe personifikon subliminim e mendimit me te pjekur, te mendjeve me te afta te nje kombi. Kjo gje, edhe ne rastin e Shqiperise eshte e vertete. Sa zbatohet ligji eshte nje gje tjeter.

----------------------------------------------------------------------

                    Nqs Anglia e pa te drejte qe te rripte dhe vidhte boten per disa qindra vjet, shqiptaret ndoshta sot e shohin te drejte te meren me kontrabande (sa e drejte eshte kontrabanda, mund te debatohet, por une po flas vetem ne parim per "te drejten"). Shqiptaret kane te drejten e permiresimit te jetes (kjo eshte e pandryshueshme) dhe sesi e arrine ata eshte pune per ta.

---------------------------------------------------------------

Shqiptaret dhe kushdo, nuk ka te drejte te zgjedhe rruge kriminale per te permiresuar jeten. Prandaj shpjegova me siper se sa fraxhile eshte "e drejta". Shqiptaret kane te drejte te permiresojne jeten - e drejta eshte me ta.

Shqiptaret kut perdorin kontrabanden per te permiresuar jeten bejne krim - dhe e drejta i braktis-

----------------------------------------------------------------

Ashtu sic e pane anglezet te drejte te vidhnin boten, ashtu e shohim edhe ne sot te drejte te bejme kontrabande. Nje rruge tjeter e permiresimit te jeteses eshte te plotesojme kushtet qe na ka vene Europa. Kjo eshte tregtia qe po bejme.
Pse bene anglezet krime, mos valle duhet te bejme edhe ne?


---------------------------------------------------------------------
I paudhe quhet ai qe prish kontraten shoqerore. Nqs ne te dy psh kemi vendosur nje kontrate (te shkruar ose jo) qe fjala vjen s'do ironizojme njeri-tjetrin ne forum, atehere ai qe ironizon eshte i paudhi. Por nqs kjo kontrate nuk ekzsiton, atehere une mund te ironizoj sa te dua, dhe ti bej c'te duash. Ose pranoje, ose kundergjigju, ose mu lut per ndonje kontrate. Besoj se e kupton parimin ne thelb, pavaresisht shembullit banal qe mora.
E di si? I paudhi nuk eshte vetem me brire. Ai mund te paraqitet me shume menyra. Varet se si e ke predispozicionin ti qe ta presesh kur te vjen.

Pjesa tjeter mendoj se ka konceptim akademik te marredhenjes (kontrates).

Ku e lame? Vlora Vlora... sa e bukur eshte, sa zili e kemi

Vlora eshte vertet e bukur dhe ne e duam shume. E kemi qytetin e flamurit, ka qene edhe krieqitet per do kohe, pastaj eshte pjese e pandare e vatanit, apo jo.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 17:00
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

E drejta nuk lind me njeriun o cedro. E drejta si koncept mund te ekzistoje vetem ne nje grup, dhe njeriu lind si individ dhe jo grup (dhe ketu nuk po flas per biologji).

Hierarkia ne nje shoqeri njerezore, ka te beje pikerisht me dominimin e te fortit. (e c'qenka hierarkia sipas teje?)
Ne shoqerite moderne kjo shfaqet si ai qe eshte me i zoti ne politike apo drejtim (apo ai qe ka me shume para). Ne shoqerite primitive ajo shfaqet si kush eshte me i forti fizikisht. Thelbi nuk ndryshon. Ti po diskuton per siperfaqen, perderisa sjell jurisprudencen ne kete diskutim.

"Te drejten" shqiptaret mund vetem t'ia vete-imponojne vetes se tyre. Shqiptaret jane te lire te vendosin te bejne kontrabande apo jo. S'ka kush bythe t'i thote ndryshe ne princip. Tjeter pune pastaj qe nuk jemi aq te forte sa ta bejme kontrabanden pa pasur pasoja.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 20:16
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Po citoj ato që tha lost_soul
E drejta nuk lind me njeriun o cedro.

Per kete nuk jam i sigurt dhe e them me keqardhje, por kam nje ndjenje qe "e drejta" lind me njeriun sepse:

Ne jemi qenje duale, biologjike dhe sociale.

Nga ana bilogjike eshte perhere ashtu: Triumfon jo e drejta, por me i forti(bota e kafsheve)

Por e trajtuar kjo qenje humane, si "qenje sociale", hyn koncepti i hierarkise ne loje. Shkallet e larta dominojne me te ultat dhe teorikisht ata qe jane ne shkallet e larta, jane me te saktet per te terhequr grupin drejt nje jete "te kerkuar, ku qenja biologjike ndihet me e sigurt per sopravivence.

 E drejta si koncept mund te ekzistoje vetem ne nje grup, dhe njeriu lind si individ dhe jo grup (dhe ketu nuk po flas per biologji).

Pikerisht

Hierarkia ne nje shoqeri njerezore, ka te beje pikerisht me dominimin e te fortit. (e c'qenka hierarkia sipas teje?)

Une mendoj dhe ne fakt ndihem i sigurt per kete, qe hierarkia eshte thjesht nje rregullim. Sigurisht qe ka shume shtrirje, por ne aspektin social eshte me shume nje marredhenje se sa nje pershtatje spontane sic mund te jete ne biologji(pjeset me te zhvilluara te trurit, si korteksi dhe gjendrat brenda trurit, jane ne shkalle hierarkike me te larte se nervat periferike), ose fizike(trupat me te medhenj jane me poshte se trupat me te vegjel).

Serisht, ne shoqeri, hierarkia eshte nje rregullim i marredhenjeve ne menyre te tille qe te siguroje beneficion per te gjithe. Sa arrihet eshte tjeter gje.

Ndersa principi i nje memnyre te caktuar sjelljeje eshte shume ngushte i lidhur me te drejten.

Ne francen e mesjetes te ikte koka per nje doreze te hedhur ne fytyre.

Nje moment tjeter i rendesishem i lidhur me Shqiperine: kanuni eshte nje rregullim i detyrueshem per nje periudhe te caktuar te zhvillimit te shoqerise, i permbledhur nga Dukagjini, per te shpetuar "te drejten:" qe po neperkembej maleve tona. Po te ndodhte nje vrasje brenda teritorit te familjes X, mbante pergjegjesi i zoti i shtepise. Ky ligj (kanun) kaq i eger ishte nje nevoje. Kjo tregon se siguria ishte shume e ulet atyre aneve. Ka nje te vertete te madhe: Numuri i policeve eshte ne perpjestim te drejte me numurin e krimeve.

 

Ne shoqerite moderne kjo shfaqet si ai qe eshte me i zoti ne politike apo drejtim (apo ai qe ka me shume para). Ne shoqerite primitive ajo shfaqet si kush eshte me i forti fizikisht. Thelbi nuk ndryshon. Ti po diskuton per siperfaqen, perderisa sjell jurisprudencen ne kete diskutim.

"Te drejten" shqiptaret mund vetem t'ia vete-imponojne vetes se tyre. Shqiptaret jane te lire te vendosin te bejne kontrabande apo jo. S'ka kush bythe t'i thote ndryshe ne princip. Tjeter pune pastaj qe nuk jemi aq te forte sa ta bejme kontrabanden pa pasur pasoja.

Kjo me ben te vazhdoj akoma me konceptin aq te perfolur te te drejtes. NQS shqiptaret do te vazhdojne te bejne kontrabande, rrjedhimisht do te kene pasiguri, paqendrushmeri, korrupsion dhe Evropa do te largohet akoma me shume. Keto nuk jane ne dobi te shqiptareve, pamvaresisht se duket sikur perfitimi eshte i dukshem.

Perfitojne vetem disa dhe humbin te gjithe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 21:06
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Rregullimi dhe dominimi nuk jane perjashtuese. Mos ma dridh me fjale.
Hierarkia eshte rregulluese, por ceshtja ishte qe a dominon i forti apo jo?

Qenie sociale, nuk eshte vetem njeriu, por edhe elefanti, apo miza e kercurit, apo shembuj sa te duash. Po ato nuk kane hierarki sipas teje, meqe nuk jane qenie humane?
Hierarkia nuk eshte fare specifike e njeriut. Hierarkia ka ardhur bashke me njeriun nga bota e kafsheve. Dhe ate qe ne vendosim ta quajme te drejte, nuk eshte gje tjeter vecse nje pershkrim i sjelljes se rendomte biologjike tonen, por nuk mund te shkoje kurrsesi kunder kesaj sjellje.
Kjo eshte puna.
Te gjithe te tjeret (bota) vodhen, zhvaten dhe vrane sa deshen dhe sa u pasuruan, dhe tani thone: "Ndal cdo gje! S'ka me kontrabande". Jo zoterinj! Kush jua dha juve ne dore celesat e se drejtes?

Me pershkrimet qe ben ti (por jo shpjegimet) e Europes etj etj, une jam dakort. Dmth shqiptaret duhet t'i binden rregullave te Europes, sepse kjo duket (he per he) e vetmja rruge drejt mireqenies, por cdo rruge tjeter eshte mbi tavoline. Nqs lypset nevoja, zoti i dhente fuqi dhe shkrumbe e hi ta bejne Europen dhe kedo tjeter. Vetem te duan njeri tjetrin.


Kaq kisha per sonte se u lodha duke fol per Vloren

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2009 22:34
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

Kaq kisha per sonte se u lodha duke fol per Vloren



S'ka gje lost, duke gjykuar nga ditet e fundit...ti je me shume brenda temes..

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2009 00:45
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Donika Arianiti


S'ka gje lost, duke gjykuar nga ditet e fundit...ti je me shume brenda temes..



 Ne more vesh gje ti nga keto me siper, une cpohem ne hunde (keshtu thoshte im gjysh).

Brenda temes? Ke te drejte.

Vlore e bukur ne grope i thone nje kenge. Dhe e bukur eshte vertet, s'kam c'them

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2009 01:17
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ColdFire
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2008
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 911

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


 Ne more vesh gje ti nga keto me siper, une cpohem ne hunde (keshtu thoshte im gjysh).

Brenda temes? Ke te drejte.

Vlore e bukur ne grope i thone nje kenge. Dhe e bukur eshte vertet, s'kam c'them



Po pse je kaq i/e interesuar te dish mora apo jo vesh? Nejse une ketej e tutje do te jap vetem nje pergjigje, sepse e di qe do te pelqeje : " Ke shume te drejte...vetem ti ke te drejte..."

__________________
Frankly my darling , I don't give a damn!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2009 02:33
ColdFire nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ColdFire Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ColdFire (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ColdFire Shto ColdFire nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ColdFire nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 23 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Vlora

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.