Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > -Tujtjeta Binjoku jem!
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Leter e fundit, Luces.

    S`te quaj dot te vdekur, por as i gjalle s`je. Ne te qajme persegjalli, edhe pse pune oresh ke jete. Mjere Nana jote sa dhimje ka, mjere ajo qe po te shef duke u shkri si vese- verore, pak e nga pak, e vetem zemra te funksionon. S`dua ta besoj, betohem ne qiell!!!

Sa kafete i kena pi bashke? Sa her kena nejt me ore te tana duke diskutu per te ardhmen tande, apo dhe per te ardhmen teme. "Vazhdo shkollen, me thoje! Ban cmos te te kthehet vullneti dhe banu njeri per vedin. Jetoje jeten me trurin tand! Ti je shum inteligjente, shfrytezoje vedin!...."

Me kujtohet kur ishe ne Gjermani per te marre nje master me shume, me ke pas thane : "Ne te dy jena ajka e fisit, pa te tjeret na qujn te marre!" E une sonte s`po mund as tģ pertyp lotet e mallit per ty. Ti akoma luan me vdekjen. Sč di nese ke dhimbje, di vetem qe Zoti na mallkoi te gjitheve pak nga pak, sepse je kaq i ri, sa ti sč meriton te vdesesh! E ma e keqja asht se une smundem as te jem aty prane teje kur tģ te japesh shpirt! `

Me fal qe s`marr pjese dot ne castet e fundit te jetes tande, por shpirtin tem e kam cop, saqe s`me hyn asisen ne sy, pervecse qaj dhe kujtoj cdo cast qe kena kalu bashke, cdo te qeshun tanden dhe cdo keshille tanden. Thjeshte, mbetesh ajka e fisit tone. Love U Luce. I will miss U...May God bless U...

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2009 00:20
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Re: Leter e fundit, Luces.

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
    S`te quaj dot te vdekur, por as i gjalle s`je. Ne te qajme persegjalli, edhe pse pune oresh ke jete. Mjere Nana jote sa dhimje ka, mjere ajo qe po te shef duke u shkri si vese- verore, pak e nga pak, e vetem zemra te funksionon. S`dua ta besoj, betohem ne qiell!!!

Sa kafete i kena pi bashke? Sa her kena nejt me ore te tana duke diskutu per te ardhmen tande, apo dhe per te ardhmen teme. "Vazhdo shkollen, me thoje! Ban cmos te te kthehet vullneti dhe banu njeri per vedin. Jetoje jeten me trurin tand! Ti je shum inteligjente, shfrytezoje vedin!...."

Me kujtohet kur ishe ne Gjermani per te marre nje master me shume, me ke pas thane : "Ne te dy jena ajka e fisit, pa te tjeret na qujn te marre!" E une sonte s`po mund as tģ pertyp lotet e mallit per ty. Ti akoma luan me vdekjen. Sč di nese ke dhimbje, di vetem qe Zoti na mallkoi te gjitheve pak nga pak, sepse je kaq i ri, sa ti sč meriton te vdesesh! E ma e keqja asht se une smundem as te jem aty prane teje kur tģ te japesh shpirt! `

Me fal qe s`marr pjese dot ne castet e fundit te jetes tande, por shpirtin tem e kam cop, saqe s`me hyn asisen ne sy, pervecse qaj dhe kujtoj cdo cast qe kena kalu bashke, cdo te qeshun tanden dhe cdo keshille tanden. Thjeshte, mbetesh ajka e fisit tone. Love U Luce. I will miss U...May God bless U...



my sympathy dear Enya

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2009 01:21
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: Re: Leter e fundit, Luces.

Citim:
Po citoj ato që tha kotka


my sympathy dear Enya


Thank U shpirt!

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Gusht 2009 01:51
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Saturday, 11:00 PM, Albania.( Nane Tereza Aeroport)

Trupi yt arriti ne token ku lindi, sepse aty peshon and pushon rehat.
Aty gjen forcen e vertete te te qajne Nena, Babai, Vellai, Motra, niperit, mbesat, kusherinjte, komshinjte, kureshtaret e larget, ziliqaret, e dashura e zemres tende, koleget, studentet, e kush ka pak cipe njerezore te ngushelloje te gjallet!


Heshtje...As lote nuk kam me. As fjale s`kam me...Lamtumire! U prehsh ne Paqe! Lamtumire...

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Gusht 2009 02:01
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Pershendetje binjoku im ose me mire ti qe ke ngel nga binjoku im ...ose kshu mendoja se ishe deri para disa oresh javesh muajsh e vitesh ...tani qe mendoj cdo gje kthjelltohet ne mendjen time dhe cdo gje e shoh me qarte ti ndoshta ske qene asnjeher binjoku im ske qene dhe ateher kur mendoja se kishim shume te perbashketa duke filluar nga gjerat me bajate dialekti,muzika sporti dhe deri tek gjerat me te rendesishme vuanim nga e njejta gje ...tani mendoj se cdo gje qe do thuash dhe cdo gje qe me ke thene nuk te besoj nuk me duket me e vertet.Sa keq sepse sdi pse mendova qe ti ishe ajo pjesa ime qe me ploteson ishe ajo pjesa tjeter e shpirtiti tim qe kisha kerkuar gjithe jeten dhe qe vashdoja te kerkoja ...isha shume e kenaqur qe kisha nje shpirt binjak dhe une sepse cdo gje e ndienim te dy te njejtat gjera te njejta deshira te njejta endrra te njejta dhimbje te njejta shpresa qe nje dite do jemi mire sdo vuajme me sdo kete me kura dhimbje eksperimente te kota.me ty flisja per cdo gje dhe te ndieja aferne cdo gje kalonim cdo merzitje bashke mjaftonte te mendoja dhe nje sms nje telefonate nje leter nje imail i joti si mund te mendoja qe me genjeje ?
Ti qe me thoje qe ke kaluar nje jete pot vuatje dhe une aq e perkushtuar ti lehtesoja pak dhimbjet e asaj dhe kesaj jete te trazuar me kujdesin tim me fjalet e mia nganjeher dhe me lotet e mia .Sa here qe me tregoje sesa te mungonte familja ,nena shoket miqte e ty une doja te fusja ne zemren time te ndieje ate dashuri qe skishe mundesi qe ta provoje dhe ndihesha ne faj kur mendoja qe ne te njejten kohe kur ti vuaje un kisha cdo gje kisha ato qe ty te mungonin .
Ti me misteret e tua gjithmon mbas nje nikname te rreme mbas nje andrese qe nuk eksitonte mbas nje moshe qe nuk te perkiste ti mbas nje emri qe ndoshta nuk ishte i yti ti mbas cdo gjeje nuk ishe ti ...nuk ishe ti binjaku im por ishte fantazia ime qe kishte bere kete binjak ...sa keq qe ndihem sepse ishe miku me i mire qe gjate ketyre 3 vjeteve ,kisha arritur te lexoja dhe heshtjen tende dhe frymarrjen tende doja te jepja ze nga zeri im qe ti te kendoje, flisje, qeshje perseri si dikur pa kerkuar asgje vetem qe ti te ishe i lumtur me kishte bere shoqeri dhe ndihem e lenduar sepse me ke lenduar dhe ky lendim eshte shume i madh sepse se prisja nga gjysma e shpirtit tim se prisja nga ty binjoku im ....uroj qe te jesh mire binjoku i genjeshtres...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2009 21:57
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Arrow

Binjoku sonte asht struk dhe n'xhepa t'shpirtit rri i tutun. Druhem se mund ta shplaj at' nga frikerat e mija, t'ia laj dhamt e shpirtit dhe t'i rikthej bardhsine e buzqeshjes se meparshme!? Druhem se mund te kete det me la gjynahet qe jam tu ba me te e me vedi. Druhem tamam.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2009 01:40
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Arrow

S`e di nese eshte vone apo jo t`i telefonoj Ledit. Jam e bindur se sot ka pas nevoje per zera te njohur, te dashur qe t`i heqin merzine qe mban mbi shpatullat e tij aq te reja. Kam vene re dicka kto kohet e fundit, "Duhet te kujtohesh per te tjeret qe te kujtohen dhe per ty!" Por koha vrapon, ora gerryen oren dhe dita kalon pa e vene re. I urrej telefonat e nates me njerezit e mi, sidomos per ngushellime...Sa shpejt kaloi nje vit?!

"Hello, Ledi...it`s me, your cousin...

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2009 00:19
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Post

Tujtjeta Binjoku jem,


Mes idhnimit t'lotve t'mramjes n'anderr ftyra jote m'u pershfaq.
Ishe, njashtu si t'masha mend. Por cuditnisht kuptova qe trajta e shpirtit tand ishte transformu. E kuptova, jo nga njato fjal qe shkembyem bashke, por nga shikimi i tretun ne thellesine e nje trazimi qe as vete nuk e kuptova kjart. Ose ma mire, nuk iu vuna me e kuptu, se kisha hallin me shperla vedin nga barra e mallit qe m'kishte krrus shpinen. Sot, nadja ishte dasht me ken e zymt, por jo, nguti i nades per me dal e me vazhdu jeten teme, edhe pse km larg teje, m'bani me harru zymtesine e andrres qe pash mram, porosia qe mora nade hala pa hap syte mire, m'bani me harru transformimin e shpirtit tand, ate shikim te tretun ne trazim...Tash qe po mundohem me e kujtu jam tu i than vedit: Ndoshta une jam ai "trazimi" ku kishin tret syt tuj....

Por..., ti e din...vetem ti e din....


ps: Paskam harru se sa shume te shijon me fol/shkru ne dialektin tend..

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2010 09:52
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Tujtjeta i Huej,

Njikyt kohe zhegut ku Dielli t'njeshet n'trup si nji fantazem qe kerkon ndihme, mendimi per ty bahet si nji teshe qe t'randon n'trup e don vec me e hek. E megjithat' po due me te kujtue!

Neper mjegull m'kujtohet nata kur m'shterngove mbas vedit e hijet tona t'bashkuem reflektonin mureve t'hanes si me pertese.
Ishim nji, por vec n'hijen qe shtrihej me pertese, se n'perqafimin tone dic' nji ftohtesi akullnaje na gulconte.
N'ate kaperthim trupash e kuptova se m'ishe ba i huej, aq i huej sa as n'perqafim nuk te njifsha ma!
Deri ate nate vetem mendimi i ftohjes kundrejt tejet m'trembte.
Sot, them me vedi: - ma mire nji t'huej, se sa nji binjak t'shperfytyruem.


E. (L.)

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2011 12:58
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10645

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha Katilesha

Sot, them me vedi: - ma mire nji t'huej, se sa nji binjak t'shperfytyruem.


E. (L.)



Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2011 13:01
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > -Tujtjeta Binjoku jem!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.