Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Shoqeri e dendur eshte e pjerdhur dhe e fendur
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Miku im

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Fleminderit qe keni postuar mesazhe tek kjo teme.Mendoj se do te ishte me mire te jepnit opinionet per temen e jo hidh e prit cedrus,sepse nuk eshte mire.Persa i perket asaj shprehjes qe kam titulluar kete teme ,te cilen ma ka thene njehere gjyshja ime,ka kete kuptim:
Kur dy miq ndihmojne njeri tjetrin pa pare interesin cdo gje eshte ne rregull,por kur ne mes tyre hyn interesi atehere gjithe ajo ''shoqeri e dashuri'' e madhe merr fund,pra pirdhet e fendet.
Meroja u be tahmaqar por Saliu nuk ja plotesoi kerkesat dhe Merua filloi tani ta meroje(telendise) Salen sepse ai ishte ne brendesi te shume pazarave te doktorit. Tahmaja themi ne nga Vlora eshte e qenit.Qeni ha te gjithe ate qe ka perpara edhe nqse eshte nje mal i gjithe dhe si perfundim shkon e ngordh ne ndonje rreze ferre.Keshtu edhe Mero Bazja,shkoi tani tek vendi i qenit dhe mire e gjeti ate si person.Ndersa persa i perket veprimit harbut te doktorit dhe zagarve te tij,te cilet i dogjen makinen e re dhe tani i mbyllen gojen nje medjeje private, eshte veprim shume shqetesues.Sot e kish radhen Merua neser do ta kete radhen edhe Aleksander Frangaj e Blendi Fevziu.Doctori megjithse ka bere pune me te mira se cdo qeveri ne keto 3 vjet e gjysem,ka bere edhe plot traplleqe.Per te gjitha keto te keqia populli me voten e tij duhet ta qeroj nga pushteti,sepse ai eshte i pandreqshem.Si i till ai iu eshte kundervene gjithe institucioneve te pavarura.Per te mbuluar gabimet e shumta te tij ai ka bere ligje qe pengojne ne punen e tyre si prtesidentin,si prokurorine pergjitheshme,gjykaten etj.Atij i ka ngelur vetem te shpalle veten mbret tamam si veriori Ahmet Zogji.Rrezik do kerkoj ta nderojne duke vendosur doren te k gjoksi. Ju lutem te debatojme per temen e jo cicmice.
Flm



Doja te thosha nja dy gjera per temen.

1) Eshte i goditur titulli i temes (kjo shprehje perdoret shume nga anet tona), por ne fund te fundit neve si qytetare, mendoj une, nuk duhet te na interesoje shume se nga ana e kujt vijne akuzat por vertetesia apo jo e tyre. Pikeisht se Merua ka qene ne "brendesi" te ketyre pislleqeve qeveritare akuzat e tij jane te renda per Berishen. Jarebi te zihen gjithe klanet brenda tyre sepse keshtu do merrnim vesh gjera qe nuk do mund ti merrnim vesh ne menyre tjeter. Personalisht mendoj se sumica e gjerave qe thote Merua jane te verteta sepse ka folur me fakte konkrete (eshte shume skandaloz p.sh. fakti qe cunaku Shkelzen,sidomos per Gerdecin, vijet ne dijeni per c'do fax qe arrin ne nje ministri apo ne nje tjeter) dhe ne te kunderten Doktori nuk ka (apo te pakten nuk i ka nxjerre per ndonje arsye) shume "fakte komprometuese" ndaj Meros.

2) Jam solidal me Mero Bazen, edhe perse nuk eshte apo ka qene i preferuari im, per te vetmen arsye sepse gjithmone lufta kunder shtypit,pavaresisht nese na pelqen apo jo personalsht ai shtyp, eshte gjithmone humbje per opinionin qytetar. Keshtu e kam menduar per Top-in, keshtu e mendoj edhe per Tema-n. Pavaresisht se ne ato kohe Merua nuk u dha te njejtin solidaritet qe aa i dhane/shprehen tani atij.

Te fala

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Janar 2009 10:09
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Shoqeri e dendur eshte e pjerdhur dhe e fendur

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.