Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Partia Ligj dhe Drejtesi
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Ke shkuar larg dibrano.Ayo jane fjale te perhapura nga ata qe bashkpunuan me greket per t'i vene flaken Atdheut te tyre dhe tonit.Une nuk kam qene atje e te degjoja se cfare u tha,por kjo qe thoni ju eshte absurde.Vetem sadam Huseini e beri nje veprim te till kriminal me kurdet me 1982.Ai dihet se perkrahu ne heshtje piramidat,vodhi zgjedhjet e '96-s etj,por ajo qe ti pohon eshte krim.Nqse ke fakte urdhero e na i sill ,sepse ne vlonjatet do ta padisim per krime kunder njerezimit.
Ne krenohemi qe jemi vlonjate,qe vertete i kemi bere ndere kombit,sepse i kemi dhene vendit burra te medhenj si Ismail Qemali ,i cili kerkonte mevetesine nga armiku jone shekullor,e jo Haxhi Qamiler e Esat Pashe Toptaner qe dolen kunder kesaj pavaresie me parrullen:''Dum Baben''.
Nuk diskutohet qe kemi qene edhe cerdhja ku komunizmi gjeti mbeshtetje,duke sjell edhe '97-n.Lushnjen Berisha e mposhti,por ne Vlore u tregua i mefshet.Si rezultat e pagoi gjithe Shqiperia.



Ehe! Mire IQ Bej se me ke pelqyer bajagi sot me kete llaf

 Te lumte goja vallahi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 18:43
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha notorious
qet'sohu her dreq he mere shtruar e hudh i shkrim persmari, d.m.th ti bazohesh per dritat qe su hiqen dhe e barazon kte me mirqendje...? a mos ja fut kot tashi... p.s. s'ma hoqe merakun ke bo i shkrim sa i carcaf e gjo s'ke shkrujt... p.s.s arturm, kapi me zgjuarsi shkrimet, duke pas dhe parasysh kush esht Stalin Berisha... pra ai ate mbledhje tha ne menyren e vet se ca menonte, por jo qe mund ta shtronte 2 her ket pytje... e t gjith bota e din kte batute ku paskeni qen ju...? boo nejse


Dreq nund t'i thuasg vetes tende notorius.Une bazohem tek te thenat e popullit tim, jo tek ato qe belbezon ti.I mjeri shqiptar ka shume pak kerkesa,ndersa persa me perket mua une nuk jetoj dot me aty.Zotrote me flet si e jema e Zeqos ne maje te thanes sepse si duket te jane mbaruar paret qe vodhet per 8 vjet e tani kerkon perseri pushtet.
E di si te perfytyroj;duke mbajtur nje pankarte ne dore me bisht te shtrember ku ne te eshte figura idjote e Haxhi Qamilit e poshte saj thirrja ''Dum baben''.Ju do te pellcisni e do beni bam,sepse Saliun do ta votojne perseri shqiptaret si me 1992.Polli i Zogby per muajin prill e nxirrte Stalinin fitues e edvinin mbrapa karros.Ju do te shqyeni njeri tjetrin,si ne kohen e babait tuaj shpirteror.Populli do t'ju dergoj atje ku e meritoni,tek vendi i qenit.Mbaji mend keto qe po te them sot.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 19:52
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

si ka mundesi qe sa here diskutojme per politike ne shqiptaret perfundojme gjithnje ne fyerje personale

per mua eshte komplet politike e deshtuar mjer populli i shkret qe ska alternative me te mire per te votuar thuj

sa per zgjedhjet kam idene qe Sala i ka te humbura mos shikoni mediat publicitetin qe u be me NATO e aplikimi i famshem per te hyre ne BE por realiteti eshte me i hidhur; ca ka ndryshuar ne sistemin e arsimit asgje apo ne mjekesi qe mos te rente halli me shku ne spitale se te vdesin me zor e sju plas fare jane zhvesh nga cdo lloj humanizmi, ca ka ndryshuar ne drejtesi asgje pervec faktit qe kane mbuluar me mire krimet e tyre, cme thoni per Gerdecin , cme thoni per rritjen e famshme te rrogave e pensioneve sa me ju hedh hi syve popullit sepse rritja e cmimeve eshte 10 fishi se ajo rritje koti qe beri qeveria aktuale.

Ca eshte ky koncept ore do votoj keta se i kane mbush xhepat e po te vijne ata te tjeret do fillojne te vjedhin serish sinqerisht skandalizohem me kete logjike.

Ky eshte realiteti ; popullit i ka ardh ne maje te hundes Sala e salistat qe e rrethojne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 20:06
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha notorious
... p.s.s arturm, kapi me zgjuarsi shkrimet...


po shkruaji ti me zgjuarsi o Notorius sepse ndoshta i biem me shkurt ...

 
Citim:
duke pas dhe parasysh kush esht Stalin Berisha... pra ai ate mbledhje tha ne menyren e vet se ca menonte, por jo qe mund ta shtronte 2 her ket pytje... e t gjith bota e din kte batute ku paskeni qen ju...? boo nejse


Notorius.

Personalisht jam mesuar/mundohem te flas dhe te besoj gjera te qena, fakte (edhe pse ne vetveten time mund ta besoj qe ai njeri mund ta kete thene ate fraze). Perndryshe muhabeti nuk eshte serioz dhe kthehet ne llafe kafenesh.

Po te jap nje keshille, dhe sinqerisht mos ma interpreto keq kete. Kur ben diskutim me te tjere, rruaju gjithmone pyetjes "ku e di ti?". Po te beri bashkefolesi nje pyetje te tille dhe ti nuk di ti pergjigjesh (ose ne rastin me te keq thua qe e ke me te degjuar) je i djegur ne muhabet.

Eshte si puna kur te jep nje shpulle nje grua, pavaresisht nga situata gjithmone ngelet i dhjere burri.

Nejse, u zgjatem edhe shume dhe jemi edhe jashte teme.

Psh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 21:45
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

qesh icik shejtone... se te morin per gocen e Hekuran Isait e ste len gjo pa te shkrujt ne MP pastaj IQVLORA... po c ke o derman se dreq ta thash per i QUT qe je, ja un e mor per komplimet p.sh e qe the ti qe s the gjo hic, un s jetoj ne Shqiperi kshuqe pershkrim i gabuar ai tendi... gjithsesi dhe po te jetoja pikes i ke ron do preferoja te rija me tabelen "Dum baben" e jo me gura e llastiqe neper xhepa ty thy xhomat e Ministrive lol... p.s. aturm, buzqeshi jetes mer daj ca jan kto shkrime se po na t merroni

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 22:00
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha shejtania

sa per zgjedhjet kam idene qe Sala i ka te humbura


Sala i ka te fituara zgjedhjet, jo per shkak te "rezultateve" qe ka arritur por per te vetmin shkak se e majta eshte e percare midis Rames dhe Metes (ky i fundit beri, sic e tha edhe IQ, edhe aleance me arxhijte).

Edhe ne 2005 shuma e votave te PS-LSI ishte me e madhe se ajo e PD+koalicion. Gjithashtu me 28 Qershor Sala do fitoje fale ndarjes se te majtes. Kaq

P.s. I dashur IQ, dritat hiqen edhe sot e kesaj dite (pavaresisht se e kane futur nen zerin "remont/difekt"). Po te jete se ka drita 24 ore, pa problem, pse duhet te firmoste nje marreveshje te vecante per diten e zgjedhjeve Sahit Dollapi (inxhinjeri gjeollog qe drejton OSSH) dhe Arben Rustemi (kryetar i KQZ)?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 22:00
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha notorious
qesh icik shejtone... se te morin per gocen e Hekuran Isait e ste len gjo pa te shkrujt ne MP pastaj


ok

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 22:09
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

arturm si dihet politika eshte si k... mbase bashkohet e majta deri ne zgjedhje dhe tjetra edhe sikur mos bashkohen te majtet puna eshte se kush do marri shumicen e votave ne parlament e Sala ska shanse ti marri. pra sdo kete fuqine e kartonit ne parlament e vendimet e qeverise po si miratoj parlamenti piji lengun qeverise dhe prap zgjedhje ne si popull i urte qe jemi

Noto... me quajne Argita mua e i kam xhepat plot s pyes per njeri gjalle ne bote :p

Modifikuar nga AngelDevil datė 08/05/2009 ora 22:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2009 22:15
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Po fitoj edhe nje here Sala i kam la duart me politik, edhe me arsyetime!

IQ, kur ndodhi puna e ardhjes se kryeministrit Grek ne Shqiperi qe nuk u permend qeshtja me kryesore (e camve), po e shaje salen, pse u ktheve tashi?

Kurse per Edi Ramen, ja kan dhene voten dy here per kryatar bashkie ne Tiran se ka ber pune aty....ndoshta do te beje te njejten gje me Shqiperin, te pakten ta provojm! Kyt Krricin qe esht tashi e kemi provuar e na ka djeguar e shkrumbuar, sa her duhet ti japim shanc ?!

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2009 00:10
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha notorious
qesh icik shejtone... se te morin per gocen e Hekuran Isait e ste len gjo pa te shkrujt ne MP pastaj IQVLORA... po c ke o derman se dreq ta thash per i QUT qe je, ja un e mor per komplimet p.sh e qe the ti qe s the gjo hic, un s jetoj ne Shqiperi kshuqe pershkrim i gabuar ai tendi... gjithsesi dhe po te jetoja pikes i ke ron do preferoja te rija me tabelen "Dum baben" e jo me gura e llastiqe neper xhepa ty thy xhomat e Ministrive lol... p.s. aturm, buzqeshi jetes mer daj ca jan kto shkrime se po na t merroni


Notorius,c'ke qe me ngacmon or djale? Isha mire e me mendje te ndare,qe Sala duhet te largohet nga politika dhe per t'u larguar duhet qe PD te humbasi zgjedhjet dhe nuk i largohem ketij konkluzioni qe kam arritur une e shume shqiptare te tjere.Nuk e ve ne diskutim qe ju jeni djale i mire,por do t'ju thosha te mos ''luani me zjarrin'' qe me djeg mua ju lutem!.Nuk ka njeri qe nuk eshte i lodhur me ata shit politikan,por mosha ime e cila ka njohur mire edhe periudhen 45 vjecare komuniste,por edhe keto 19 vite te udhehequra po nga komunistet dhe pjellat e tyre,jam me sensibel se ju dhe mosha juaj.Une jetoj mire e jeten e kam rregulluar per mrekulli ketu ku ndodhem,por une do te doja te jetoja ne vendin tim,mes miqve dhe shokve te mije,te majte apo te djathte,mes atyre me te cilet flas gjuhen e nenes.

I dashur djale lezhjani,nuk jam kthyer i dashur,por notorius u fut si katalizator ne ''reaksionin kimik'' qe vepron ne shpirtin tim dhe shpertheva.Shume dilema perplasen tek nje burre i moshes sime miku im.Une i perkas atij brezi, i cili eshte i lodhur e i stresuar nga kjo pritje shume e gjate qe po na shkakton kjo politike injorantesh , kusaresh e lloj lloj faqeziu.Do t'ju lutesha sa me shume paqe e mirkuptim midis nesh.Une ju dua dhe ju respektoj!

PS:Vajzes qe shkruan me nick-un shejtanja do ti lutesha te perdorte nje fjalore qe i ka hije nje vajze.Edhe keta djemte e rinj nuk perdorin fjale te papershtatshme ne postimet e tyre.
Kalofshi nje weekend te bukur djem e vajza!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2009 12:00
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:09 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Partia Ligj dhe Drejtesi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.