Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A duhet perbuzur femra mbipeshe?
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

A duhet perbuzur femra mbipeshe?

Kete teme kam dashur ta hapja qekur por ja qe tani mu dha mundesia ta hapi dhe te shkruaj dicka per vajzat qe ndoshta kane probleme me kete ceshtje. Jo se une i perbuzi, por dua vetem te di pershtypjet e juaja mbi kete gje!
Une gjithashtu kam nje shoqe Angleze qe eshte e shendoshe. Ajo duket e vetmuar, e shqetesuar dhe gjithashtu mendon se familja e saj dhe shoqeria nuk e duan ate. Eshte shume e veshtire ti thuash qe ajo duket mire dhe qe eshte mbipeshe nuk do te thote asgje, perkundrazi ajo eshte prap ajo qe eshte. Si e shendoshe si e dobet.
Tani ka ardhur nje kohe qe edhe shoqeria kur ta kesh, duhet ta zgjedhesh edhe nga paraqitja. Per mua bukuria shkon e vjen por njeriun nuk e gjen dot.

Po ju cfare mendoni?

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Tetor 2003 23:35
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jam_ai_qe_jam
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: Ne mes te botes...
Mesazhe: 230

pershendetje hirushe,
po filloj une i pari ne lidhje me problemin e mbipeshes,apo vajzat qe kan mbipeshe,
Tashti personalishte aspak nuk me pengon nje vajze qe eshte mbipeshe,perderisa ajo vajza ndihet mire nen lekuren qe e mbulon ateher perse te caj koken per opinionin!? Fundja secili jeton per veten e tij,megjithate opininoni e ka ate efektin e tij,ne ket rast mosperfilles,ofendues etj...
Per mua eshte me rendesi primare karakteri i forte (bukuria e mbrendshme),e pastaj te tjerat me radhe....

kaq kisha une qe t'mos ju merzis me shume po iku tani,hajt shnet te gjitheve!


bye

__________________
Eshte e lehte te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik!,por eshte e veshtire te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Tetor 2003 17:23
jam_ai_qe_jam nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jam_ai_qe_jam Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jam_ai_qe_jam (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jam_ai_qe_jam Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Charlie
Natural Born Scorpio

Regjistruar: 10/09/2003
Vendbanimi: kudo
Mesazhe: 77

hhm nuk jam dakort plotesisht me pergjigjen e fundit pasi qe te gjithe ne bazohemi nga instikti.. edhe instikti eshte i tille qe kur shikon dike e shikon nga pamja e jashtme SADO qe te mund te thuash e shikoj nga karakteri apo ku di une.. njerezit ne fillim terhiqen nga bukuria e jashtme edhe si rrjedhoje ndertojne ndjenja te tjera .. kur vjen puna tek vajzat ose djemte qe jane mbi peshe teorikisht nuk duhen bere qe te ndjehen keq per ate gje.. POR re realitet eshte e kundert.. pasi shumica e njerezve qofshin meshkuj ose femra kur te vinte radha per te zgjedhur nje partner do benin zgjedhje tjeter..
nuk dua te ndez gjakra ose te merzis shume veta pasi personalisht nuk i vlersoj njerezit nga pesha.. megjithese personat qe kam pasur me perpara( ishet) kane qene ne peshe normale ose pak nen peshe..

gjithsesi.. ciao njerez

__________________
everything is legal until you get caught

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Tetor 2003 21:04
Charlie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Charlie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Charlie (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Charlie Shto Charlie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Charlie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cancer
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/03/2003
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 448

Tani ka nje gje: femra duhet ta mbaje nje cik veten, le te mos jete e bukur, thjesht te kujdeset qe te jete sa me e kendshme, kaq mjafton. Po kur nje vajze eshte mbipeshe dreqi e mori dmth se nuk e rruan shume as per veten e saj as per te tjeret. Une per vete vajzave mbipeshe nuk ia var shume as ne muhabet, as ne sjellje etj., dhe sinqerisht jua them qe nuk me ka ardhur ndonjehere turp kur kam bere diferencime ne sjelljen time.
Por ama per tu tallur asnjehere (me shoket e mi qe jane mbipeshe edhe i ngacmoj ndonjehere por vajzat asnjehere).

__________________
I watched the world float to the dark side of the moon, and after all I knew it had to be something to do with you

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 18:34
cancer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cancer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cancer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cancer Shto cancer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cancer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Cancer

te lumte ty. Ashtu duhet te mos i tallesh.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 22:01
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Princesa
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 28/10/2003
Vendbanimi: Danmark
Mesazhe: 112

Une mendoj se mbipesha te personat paraqet probleme serioze. Disi jane me te ndruajtur. Njejt eshte se ti meshkujt si te femrat. Me rendesi eshte qe shoqeria te mos i perbuz apo ti talli. Keta persona kane vertet nevoje per perjrahje. Fundi fundit per mua nuk me ben pershtypje se sa peshojne keta mua me pelqen njeriu.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 22:23
Princesa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Princesa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Princesa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Princesa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Princesa Shto Princesa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Princesa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bepi
Anetar i ri

Regjistruar: 26/10/2003
Vendbanimi: france
Mesazhe: 28

ke te drejte

Bashkohem me mendimin e princeses.

__________________
shkodra zemra jeme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 18:36
bepi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bepi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bepi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bepi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bepi Shto bepi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bepi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jam_ai_qe_jam
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: Ne mes te botes...
Mesazhe: 230

Per charlin

Respekt mendimit tend,por kur citon "ne te gjithe bazohemi tek instikti",mendoj se gabon,jo te gjithe bazohen tek instikti,prandaj mos pergjitheso gjerat,!

ciao

__________________
Eshte e lehte te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik!,por eshte e veshtire te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2003 08:37
jam_ai_qe_jam nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jam_ai_qe_jam Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jam_ai_qe_jam (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jam_ai_qe_jam Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Charlie
Natural Born Scorpio

Regjistruar: 10/09/2003
Vendbanimi: kudo
Mesazhe: 77

hehe..mos ma per per keq por thjesht dua te dal tek nje pike me pyetjen e me poshtme ..
e zemje se je ne nje makine edhe po ecen shume cpesht papritmas frenon tulle fare.. cfare eshte gjeja e pare qe ti ben?
gjithsesi cfare doja te thoja ne mesazhin e meparshem eshte qe instinkti eshte nje pjese e mendjes/trupit tone qe ndikon relativisht shume ne vendimet qe ne marrim kur vjen puna per gjera te tilla ..
nuk po them qe te jesh ne maje te nje gremine edhe instikti jot te thote qe te hidhesh edhe ti do ta besh ate gje.. pasi nje gje e tillee shte budallallik..
por kur dicka te duket e arsyeshme edhe nuk shikon ndonje pengese edhe sikur te beje te kunderten e cfare ofrohet.. atehere shpesh here kthehemi tek instikti edhe e lejme ate te vendosi per ne..
nejse ciao edhe faleminderit per mirkuptimin jam ai qe jam

__________________
everything is legal until you get caught

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2003 14:29
Charlie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Charlie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Charlie (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Charlie Shto Charlie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Charlie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Question

Ne fakt menyra se si ju shtroni pyetjen me duket pak e gabuar.Nuk eshte vetem femra qe ka probleme obesiteti dhe ndrydhje nga ky fakt.Nuk eshte vetem femra qe e vuan kete gje me mbyllje ne vetvete.Ka edhe meshkuj obese.Dmth eshte nje problem qe shqeteson te dyja krahet.

Po ju sjell ne vijim nje lajm qe lexova diku para disa ditesh dhe me beri te reflektoi ne lidhje me kete teme.
Kishte vetem 17 vjeç,nje trup te dhjamur dhe brenda tij nje vorbull vetmie.
Keshtu nje te diele vjeshte,vendosi ti japi fund ''lojes te quajtur jete'',talljeve dhe ngacmimeve qe miqte e tij i benin,mes indiferences se botes dhe mendjes se mbyllyr te dikujt qe nuk mund te kaperceje pengesat dhe te shikoje çfare ka nen shtresen e dhjamit te nje adoleshenti.
As prinderit e tij nuk e kuptuan dhe nenvleftesuan dramen e birit te tyre qe ndodhej ne nje krize te plote adoleshente,keshtu ai ngeli i vetem duke luftuar kunder nje trupi ne te cilin nuk njihte vetveten.
Eshte e veshtire te ndihesh ne rregull kur ke 103 Kg peshe dhe nga faqet e lemuara te revistave,nga Tv e nga kinemaja arrin vetem nje mesazh: per te patur sukses ne jete,ne pune,me miqte,duhet patur nje trup dhe fizik perfekt.....



Te jesh obes nuk eshte nje faj e as nje motiv diskriminimi!Kush ka probleme te ketij tipi te lidhur me mosfunksionimin ushqimor ne menyre te rregullt duhet kuptuar,inkurajuar dhe mbeshtetur!!

E jo te jetoje ne meshiren kollektive,ku i vetmi ''faj'' eshte pesha e tepert!Personazhi i mesiperm i dha ''zgjidhje'' duke u hedhur nga nje ure mbi autostrade.....

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2003 20:19
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A duhet perbuzur femra mbipeshe?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.