Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Ēėshtja Kombėtare > Shqiptarėt Jasht Tokės sė Stėrgjyshėve
A mendoni bota e civilizuar e din shumė mir etnografin e popullit tonė
Bota e civilizuar nuk e din mir shtrirjen e etnitetit ton qe ka ngelur mbrenda ballkanit!
Bota e civilizuar e don nje udherefyes te zhgatht qe te punon reth ksaj krize!
Bota e civilizuar din sadopak pak por jo shum per historin e lasht te popullit Shqiptar!
Bota e civilizuar historijanet boteror reth Shqiptareve i thret gazetar!
Bota civilizuar don te sheh me shum gjurme edhe fakte nga vet nativi i kombetares!
Bota e civilizuar nuk ka besim te kombetarja Shqiptare!
Bota e civilizuar e ka kuptuar Shqiptarin!
Bota e civilizuar esht ne frig te reagojė!
Bota e civilizuar Shqiptarin po e degjon!
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

do me se edhe i quheshin magjare dikur.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2007 20:55
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

Angry

ah AH...SI DO VEJ HALLI I TYRE..........

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shtator 2007 21:10
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

---------------BESSI---------------UNE JAM NGA VLORA DHE GJUHEN QE FLET TI E KUPTOJ SHKELQYER -------------ajo NYCGIRL---eshte nje bisht i qelbur qe genjen ne cdo gje----------------------SOT ESHTE TAMAM KOHA QE NE TE KERKOJME -------KOSOVEN, DHE TROJET TONA --------PRESHEVEN,MEDVEGJEN,ETJ QE JANE ATY RROTULLL QE BEHEN RETH 100.OOO-200.000  SHQIPTARE---------------------problemi eshte ketu qe ne kemi politikane frikacake ne krye ---------dhe BERISHA qe eshte me patrioti -----------po tregon se s'ka haber fare nga politika ---------------SOT PER NE SHQIPTARET ESHTE MOMENTI ME I MIRE---------QE TE MARRIM KOSOVEN DHE ---LUGINENE E PRESHEVES----------------------------------------BESSI--------------ti duhet tadish se gjith SHQIPERIA nga veriu dhe deri neskajin me jugor e kane --------mendjen dhe zemren I KANE tek ju-------------jane shume shume pak ,ata qe  nuk duan t'ja dine per trojet tona jashte kufirit -------------te gjithe shqiptaret e thjeshte pa perjashtim  ------------------JETOJNE ME SHQETESIMET TUAJA------------JU JENI GJAKU YNE ---DHE PSE JU JENI NE POZICIONIN ME TE VESHTIRE -----------NE JU DUAM JU AKOMA ME SHUME NE NDJEKIM ME LUFTIME ZEMRE CDO GJE QE NDODH NE LUGINEN E PRESHEVES------------------------Sa per ALEXANDRIN E MADH -----------ai ishte ilir dhe kete e verteton me se miri ----------MOMENTI KUR AI U ZU ME TE JATIN ---DHE REZIKOHEJ TA VRISNIN-------------E JEMA E TIJ ----------E COI NE ILIRI  QE TE MBROHEJ DHE NUKE COI NE GREQI---------dhe historiani me i shkelqyer i kohes moderne ------EDUARD GIBON----------E QUAN ALEXANDRINE MADH ------------DIREKT --------SHQIPTAR---------KETE MENDIM TE TIJ E THOTE LORD BYRON NE LIBRIN E TIJ ---SELECTED POEMS-----------faqe 130,peregraf 16--------------i thoni asaj NYCGIRL ----ta verifikoj po deshi---------

---------Mendimi im per zgjidhjen e ketij problemido ishte ---------te jepet mitrovica e veriut te merret lugina e presheves dhe ne kete menyre gjithe serbet neper enklava te kosoves do largohen-------------dhe ky muhabet mbyllet njehere e pergjithmon----------por BESSI--------POLITIKANET E PRESHEVES DUHET TE VIJNE NJE VIZITE NE SHQIPERI --NE TIRANE DHE TE TAKOHEN ME POLITIKANET TANE SI DHE TE DISKUTOJNE EDHE  ME POLITIKANET E KOSOVES ---QE TI KORDINOJNE VEPRIMET-------------por sic thashe duhet qe te vijne PATJETER NE TIRANE  TE BISEDOJNE ME BERISHEN DHE ME TE TJERET------------gjithe te mirat BESSI------------NE TE GJITHE JEMI PRANE JUSH NE LUGINEN E PRESHEVES

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2007 03:27
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

------------Ore qenka antar activ kjo ******hata NYCGIRL-------------te ***sha motren moj qelbesire greke,----------o NYCGIRL----------TE ******HEFSHA CTE MBAN PRAGU -KETU JE TI====DIJE SE PO TA PASH SURRATIN -----------DO TE ******HEJ CTE PERMBAN PRAGU------------DEGJOVE MOJ BUSHTER E KEQE--------------na tregon ti per greket------------pogjysma e grekeve jane arvanitas bythqira qe kane frike ---------GREKET dolen me gene etiopiani--------nga shkencetaret amerikane para nje muaji ----------ajo histori e lashtesise se tyre -------------atehere na del me vule ---AFRIKANI----------------apo genjyen shkencetaret amerikane per te na bere qejfin ne shqiptareve---------------si e shpjegon kete ti moj shurre-----------greket jane nje amalgame turko--shqiptare -afrikane--vllahe--sllave-----------dhe nje zot e di nga kane ardhur -----ata i mban te mbledhur kisha ----se ata do desintegroheshin------------Pastaj bashkimi trojeve s'ka lidhje fare me te kaluaren sesa ka lidhje me realitetin faktik tani-----------Po kur mundohet te na hedhi hi syve nje bajge injorante si kjo ******hata ketu-------------

-ore ne fund do pyesja une ky forumi ------------mos drejtohet nga bythqira-------------atehere po jeni bythqira greqie ju ikni or ******hata ne afrike a ne azi ---------ca ****in e motres kerkono ju spiunet e grekut ketu--------- CA ME CUDIT MUA ME GREKET ESHTE SE               ------GREKET  JANE TE VETMIT BYTHQIRA QE JANE KOKETRASHE ------SE NE PERGJITHESI BYTHQIRAT JANE INTELIGJENT ---PO GREKET JANE DAVA BAJGASH----NE CDO ASPEKT------------GREKET JANE ME GJITHT TE KEQIAT------------BYTHQIRA,AFRIKANE ,FEMRAT GREKE JANE SHUME TE SHEMTUARA---GJUHA E TYRE ESHTE E SHPIFUR ------------edhe ne fund do thoja ---motrat dhe cu permban pragu spiuneve te grekut----------

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2007 03:45
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI
------------Ore qenka antar activ kjo ******hata NYCGIRL-------------te ***sha motren moj qelbesire greke,----------o NYCGIRL----------TE ******HEFSHA CTE MBAN PRAGU -KETU JE TI====DIJE SE PO TA PASH SURRATIN -----------DO TE ******HEJ CTE PERMBAN PRAGU------------DEGJOVE MOJ BUSHTER E KEQE--------------na tregon ti per greket------------pogjysma e grekeve jane arvanitas bythqira qe kane frike ---------GREKET dolen me gene etiopiani--------nga shkencetaret amerikane para nje muaji ----------ajo histori e lashtesise se tyre -------------atehere na del me vule ---AFRIKANI----------------apo genjyen shkencetaret amerikane per te na bere qejfin ne shqiptareve---------------si e shpjegon kete ti moj shurre-----------greket jane nje amalgame turko--shqiptare -afrikane--vllahe--sllave-----------dhe nje zot e di nga kane ardhur -----ata i mban te mbledhur kisha ----se ata do desintegroheshin------------Pastaj bashkimi trojeve s'ka lidhje fare me te kaluaren sesa ka lidhje me realitetin faktik tani-----------Po kur mundohet te na hedhi hi syve nje bajge injorante si kjo ******hata ketu-------------

-ore ne fund do pyesja une ky forumi ------------mos drejtohet nga bythqira-------------atehere po jeni bythqira greqie ju ikni or ******hata ne afrike a ne azi ---------ca ****in e motres kerkono ju spiunet e grekut ketu--------- CA ME CUDIT MUA ME GREKET ESHTE SE               ------GREKET  JANE TE VETMIT BYTHQIRA QE JANE KOKETRASHE ------SE NE PERGJITHESI BYTHQIRAT JANE INTELIGJENT ---PO GREKET JANE DAVA BAJGASH----NE CDO ASPEKT------------GREKET JANE ME GJITHT TE KEQIAT------------BYTHQIRA,AFRIKANE ,FEMRAT GREKE JANE SHUME TE SHEMTUARA---GJUHA E TYRE ESHTE E SHPIFUR ------------edhe ne fund do thoja ---motrat dhe cu permban pragu spiuneve te grekut----------



AMIN.

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2007 13:23
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alfeko sukaraku
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/07/2007
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 429

ORE VLORA,MOS U NXEH A I VRARE,PASI SHQIPERIA ESHTE E NBUSHUR PLOTE ME MENDIMET NYCGIRL.

NUK E PATA LEXUAR TE GJITH SHKRIMIN TENDE ?LEXOVA VETEM FILLIMIN EDHE FUNDIN EDHE SHKRUAJTA AMININ,POR TANI QE U RIKTHEVA E LEXOVA MIRE!TI I NXJERRKE TE GJITHE SABOTATORE...TE PAKTEN HIQ JASHTE DISA MIQE QE KAME UNE TEK KY FORUM?.

FORUMI,UNE DALE NE MBROJTJE TE RAIMONDIT DUKE LLOGJIKUAR SE AI NUK I DUROJ DOTE POSTIMIN ANTISHQIPTARE NCYGIRL EDHE NE NERVA E SIPER SHKRUAJTI KETO FJALE  ME LIBRA SHTEPIE.....NGA UNE TE DENUESHME PER MENYREN SHPREHORE...EDHE VETEM PER MENYREN SHPREHORE.

O RE VLORA ,NA TURPEROVE A I VRARE...KY ISHTE AUTOGOL EDHE NUK E PRISJA NGA TY EDHE NJOHURIT E TUA SHKENCORE.

RESPEKTE.

__________________
Ca thon kam fe,ca thone kam din/njani thote jam turke e tjetri latin/do thone jam greke shka ca te tjere/POR JENA VLLAZEN MORE TE MJERE/Priftnit me Hoxhet ju kan hutue/me u demue me u shkatrrue ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2007 15:07
alfeko sukaraku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alfeko sukaraku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alfeko sukaraku (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė alfeko sukaraku't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: alfeko sukaraku Shto alfeko sukaraku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alfeko sukaraku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia > Ēėshtja Kombėtare > Shqiptarėt Jasht Tokės sė Stėrgjyshėve

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.