Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Mohimi ndaj vendlindjes! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

Do ta vras na njonin

Jam shum shum i acaruar me ka qelluar ne tre kater raste vin shqiptaret ne Angli kan jetuar andej nga Greqia kan mesuar te flasin Greqisht anej edhe thon {JAM GREK},Nuk me thon mua po i thon ketyre anglezve,Ca dreqin kan mo vlla qe thon jam Grek pse nuk thon jam shqiptar e kam emrin{KASEM} dhe vi nga mamli.Ku po i bi menia Anglezit se nga vjen ti thuj te verteten e mbaroi muhabeti.Sot isha ne supermarket isha me ket shoqen time ishte nje shqiptar punonte aty edhe un i fola shqip [home mire]mu pergjigj anglisht.e pyeta ca je me tha jam grek.po muhabeti ishte se ai ja bonte muu dukej si ato shqiptaret ose me mir si ato katunaret qe i lajn syt nje her ne jav.Si perfundim me hypi gjaku te koka un i fola shqip per ta respektuar nuk u talla.I futa nje te shame nga motra nuk me ktheu pergjigje edhe boni mir se isha gati me ja plas ballit[bi.. i kur..s]
Vellezer dhe shok bashkatdhetar mos e shitni veten tregoni te verteten nuk te ngrihet rroga po the qe nuk je shqiptar.po ju them se un personalisht po qe se pash njeri shqiptar te me thot jam grek me mua e ka keq.Sot jam me te vertet i acaruar per kete fakt

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2004 20:16
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

ciao dodgy

Mire dhe kaq, se mua me ka qelluar nje here te takoj nje "grek" qe s`dinte greqisht.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2004 20:49
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

!

Trojano po me habit mos eshte bo si e modes me keta edhe nuk dikam gjo un.edhe ne Danimark e njejta gje?me duket se paskam ngelur mbrapa!

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2004 21:45
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Problemi eshte se disa "greke" qe jane vendosur ne vende te ndryshme, nuk e kane kuptuar akoma se per nje danez apo anglez nuk ka asnje rendesi nqs ti je grek apo shqiptar.
Mirepo ja qe disa "greke" nuk po e kuptojne kete, dhe e vetmja gje qe bejne "duke i ngritur kaq lart vlerat vetes" eshte se vetem izolojne veten e tyre.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2004 21:59
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Po aman more njerez.Pse i thoni qe ka shqiptare qe e quajne veten grek?Une per vete nuk kam degjuar ndonje shqiptar t'i thote evtes grek.Ata tipa per te cilet flisni ju nuk jane shqiptare jane thjesht parazite.Qe nuk meritojne te quhen njerez se shqiptar jo qe jo.Biles me vjne ,ire qe quhen greke.E kane gjetur tamam kombesine e duhur per niveline tyre.Une nuk e kuptoj pse thoni dua t'i vras.Une do i lija te merrnin fryme akoma (se nuk mund te thuash qe jetojne) ose qe te shprehem me mire do t'i lija te ndynin akoma ajrin.Ky per mendimin tim eshte me keq se t'i vrasesh.Biles te ishte ne doren time do i nisja ne greqi t'a shihnin "dashurine" qe kane "vellezerit" e tyre greke.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 13:01
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Ciao Jimmy edhe shume gabim nuk e ke.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 17:51
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
babybrunette
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/04/2004
Vendbanimi: ne boten e Fantazis
Mesazhe: 49

hey dodgy ke te drejt ti rrusho

ja fusin kot Shqiptaret lol...........sa inat e ka greku Shqiptarin....se di njeri......kurse shqiptari shkon i ben qejfin te tjerve................ketu nuk don shqiptari-Shqiptarin ..............lol ashtu them ene une jom spanjolle se di me fol Spanish......Pastaj lol leri te flasin .........te thone cfare te duan se nga jan me origjin e te tjera ........por Shqiptari duket qe eshte Shqiptar.......nga levizvet, shprehjet.......dhe tiparet qe kan..................Shqiptari e ka vet fajin iher sepse ja nxierin namin vet vetes dhe pastaj thone jan racist greket, Italianet.......etjjjjjjjjjj........

__________________
WhEn mAh Celli riNgz
yO thInk Iz Mah mAn?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Maj 2004 18:00
babybrunette nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė babybrunette Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me babybrunette (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė babybrunette't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: babybrunette Shto babybrunette nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto babybrunette nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Refugjati
refugjat

Regjistruar: 16/04/2004
Vendbanimi: atje mbas kalaje ne nje bace me lule
Mesazhe: 33

Jam shqiptar

Selam te gjitheve, si shqiptareve ashtu edhe atyre qe kuptojne shqip por nuk jane greke.Persa i perket ketyre tipave desha te them se me keto veprime ato i ulin vleres vetem vetes se tyre dhe jo Shqiperise.Keto tipa nuk e demtojne nderin kombetar se keta tipa nuk eksistojne per Shqiperine.Edhe mua me ka ndodhur dicka e tille me disa shqipetar por e kam kaluar me te qeshur dhe me te ngjeshur.Shqiptari e ka te shkruar ne balle se eshte shqiptar dhe gjithashtu edhe nga ecja apo nga gjestet.
Psh.SHqiptari ka nje te ecur te vecante(shumica,perfshi edhe greket,italianet,spanjollet,etc),nje te cur teper krenare sikur ka cliruar krejt boten vetem.
Ne te folur ka nje intonacion dhe ton teper sexy sa po rastise ne nje autobus me shqiptar dhe bie zilja e telefonit e ke te garanatume se te gjithe do te shikojne nga ty .(me mire ik)Shume te huaj ketu ne angli kur degjojne dy shqipe qe bashkebisedojne me njeri tjetrin mendojne se po zihen apo kane mosmarrevshje midis tyre.
Ne te perdorur fjalorin e vecante.Nuk gjen shqiptare ne toke(shume rralle ndodh) qe ti ike dita pa i futur ndonje te shame neper dhembe alla shqiptarce.
Pra sic thashe me lart dy shiptar erdhen te punonin me mua dhe mu paraqiten si italian.(e kujt mua-shqiptarit). Ishin gati 20 metra larg dhe e kuptova qe ishin shqipe nga e ecura(sikur vinin nga periudha e shpellave)
Pas 3 oresh pune nje nga ato i ra telefoni.U largua gati nja 30 metra nga une me qellim qe te mos degjoja gje por harroi se zeri i tij si nje gomar vinte deri tek une .
Aty nga mbarimi i punes njeri nga ata i futi nje te share neper dhembe shqip.EHHHHHHHHHHHHHH SHQIPE -shqipe.Veshtire qe te ndryshohen disa tipa biles me lehte eshte qe te ndyshosh gomarin se kesij lloj tipash.C'fare te besh -kush llindi mendjen e vet pelqeu.Menyra me mire me keto tipa eshte qe ti injorosh fare se ne fund te fundit kane ulur dhe injoruar veten e tyre.SELAM.Jam krenar qe jam shqiptar edhe pse jam teper i varfer.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Maj 2004 17:11
Refugjati nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Refugjati Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Refugjati (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Refugjati Shto Refugjati nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Refugjati nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
brigid
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/04/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 46

une kam 2 femije si drita . si burri dhe une gjithmon flasim shqip ne shtepi dhe femijeve gjithashtu ne menyre qe ta kuptojne dhe ta flasin pa mundim gjuhen tone pasi ajo eshte gjuha e nenes. dhe kur dalim un ne lulishte un gjithmon i flas shqip jo si disa qe kur i degjoj ti flasin femijeve te tyre italisht (nje italishte te shpifur ) me ngrihen nervat.un nuk them qe mos te flitet fare italisht sepse do ti duhet ne shkoll por me vjen inat se me kete gje ata duan te mohojne qe vijne nga shqiperia duan te hiqen italiane.une them qe te gjith duhet te jen krenare per ate qe jane se po nuk respektove vetveten nuk te respektojne te tjeret.ktu kam njohur plot italiane qe thone qe eshte shume e drejte qe femijet tuaj te njohin si fillim gjuhen e nenes. .dhe une si shum prej jush jam krenare qe jam SHQIPTARE.pershendes te gjith ata qe i thone vetes shqiptare me plot kuptimin e fjales

__________________
te dua ty, se ti je jeta
e dua jeten , se brenda saj je ti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2004 23:10
brigid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė brigid Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me brigid (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: brigid Shto brigid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto brigid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

?

brigit te rrojn kalamajt u befshin me shum se 100.hallall ta bofte zoti eshte me te vertet e drejt ajo qe thua edhe un cmendem kur ndonjeher me qellojn tipa te till.ku eshte e keqa qe femija te mos mesoj ne te njejten koh dy gjuh.nuk e kuptoj pse nuk duhet te flasim gjuhen ton ne familje?

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 19:45
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:22 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Mohimi ndaj vendlindjes!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.