Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Do ktheheshit perfundimisht ne Shqiperi? Vlerėsimi i Temės: 9 votime, mesatarja 5.00.
A do te ktheheni te jetoni ne Shqiperi?
Po, atehere kur kushtet atje te jene me te mira.
Po, sapo te mbaroj studimet.
Po, por vetem nese gjej atje menyren e jeteses qe deshiroj.
Po, vetem per pushime.
Ndoshta
Jo, nuk kam plane rikthimi edhe per te pakten 5 vjet te tjere.
Jo
Jo, kurre.
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 40 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Pershendetje!

Po mire more si te keni qef.
Une e genita dime te bejme korrupsjon edhe pa ju mos kini merak.

Apo jo moj Genite?

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2004 21:08
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Re: ciao

Citim:
Po citoj ato që tha Genita
nese nuk e rregullojme ne Shqiperine kush do ta rregulloje?
keshtu qe ne erdhem ketej per te bere nje shkolle me prespektive por jo qe te mos kthehemi me .
ciao te gjitheve nga GENITA.



Genita te gjithe kemi nostalgji per vitet qe kemi kaluar andej, te gjithe ndonje dite do kthehemi per ndonje pushim veror por mendo duhet ne ta rregullojm Shqiperine apo ato njerez qe e kane ne pushtet? Mos prit qe te rijnt te len gjithcka qe kane krijuar tani e te kthehen ne shqiperi dhe pse jo, ishin ato politikan qe na ben te kthenim koken nga nje shtet tjeter.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2004 22:31
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Korcari_27
Anetar i ri

Regjistruar: 17/06/2004
Vendbanimi: Detroit, USA
Mesazhe: 11

Une kam mbaruar universitetin ne USA dhe nje dite deshiroj te shkoj ne shqiperi. Ketu nuk ka probleme discriminimi se te gjthe pak a shume te huaj jane. Po kushtet atje nuk jane te pershtatshme tani.... Shume korupsion dhe ish-komunistat nuk te lene te ecesh perpara. Megjithese bej leke mire ketu ne USA mendoj se jeta behet ne shqiperi.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2004 17:28
Korcari_27 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Korcari_27 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Korcari_27 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Korcari_27 Shto Korcari_27 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Korcari_27 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ipersfera
Parazit

Regjistruar: 21/02/2003
Vendbanimi: v.k.
Mesazhe: 58

Dileme madhe.

-student inxhinjeri Rome-
Eshte nje nga zgjedhjet qe ve ne pozit pa dyshim cdo emigrant shqiptar. Ne radhe te pare jane nje morri gjerash qe detyrojne cdo individ te qendruarun larg atdheut. Ne keto faktore futet edhe Politika (dhe kete ta themi me plot goje). Megjithate cdo gje lidhet me mentalitetin e shoqerise. Per mendimin tim dy arsyet e gjithe problematikes qe na rendon jane:INJORANCA E THEKSUAR DHE MOS respektimi KULTURAVE TE TJERA dhe kete e them jo me nanje tendence negative por eshte nje term adeguat pasi ca mund te presesh kur ne vitin 2004 ne qendren e qyteterimit boteror ROME perpara ministrise se jashteme tek nje prej rezidencave universutare mblidhen 3-4 shqiptare per me teper te regjistruar si studente ne questure dhe fillojne te mburren me njeri tjetrin se kush di me shume muhabete gangsterash e kur kalon nanje studente hedhin nanje llaf e i hapin edhe dosjen edhe shikojne studentat italiane me percmim sikur do i hane me sy saqe kane frike italianet te dalin te marrin kafe ne makinete se do i gjejne nja pese shqiptare burra zakoni qe do i kercasin nanje batute ne shqip e pastaj do qeshin me te madhe. Pa te imagjinojme cik tani se si jane cunat shqiptare ne shqiperi dhe mos me thoni qe ajne me mire se ne shqiperi tipave te tille ose me mire rinise u jepet mundesia e parazitimit se i mbani babi me lek. E me e keqja eshte se dhe familja duke e pas djalin nje gomar qe smerret me asgje thote ajde ti fusim nanje te martuar cunit qe 21 vjec se mbase mbllidhet, e keshtu marrin me qafe ate lumadhen qe do behet nuse dhe femijet e tij etj. etj. Keta quhen elemente regresive te shoqerise dhe fatkeqesia eshte se bejne nje pjese derrmuese mos te them shumicen e shqiptareve. Konseguencat jane qe edhe njeriu me i civilizuar po erdhi aty per te nbijetuar ose do behet servil i ketyre tipave dhe tua fuse pas kraheve per t eecur vete perpara derisa te behet nanje politikan ose do filloj edhe ky te beje gangsterin edhe te asimilohet ne shoqeri. Mase kam egzagjeruar nanje gje megjithese nuk e besoj por u bej thirrje te gjithe shqipetareve qe ti lene muhabetet e kafeneve duke folur per saliun e per tosin dhe ti cojne femijet ne shkolle e ti edukojne jo me te sharra po normat me elemntare te sjelljes. U bej thirrje emigranteve qe kur te kthehen ato 5 para ti investojne per te miren e tyre se pastaj del dhe e mira e kombit e jo per te marre mercede 200 tek-der (si beri njeri nenje fshate qe ska as rruge andej na myseqeja)me leket qe ke nxjerre me djerse. Atehere ta shikojne shqiptaret qe eshte shume ethjeshte te ndryshojne gjerat pa iu futur politikes fare. Une personalisht jam nacionalist dhe mi hidheron kur ndergjegjesohem per realitetin shqipetar dhe jam nate paret qe do te kthehem ne shqiperi por duke lene ati idealet e krimbura kanuniane e duke pare gjerat na nje shkalle me larte edhje shpresoj se kur ti them faleminderit shitesit mos te me shikoj shtrember duke e marre per dobesi etj.etj. kaq kisha une .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Korrik 2004 10:41
ipersfera nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ipersfera Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ipersfera (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ipersfera Shto ipersfera nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ipersfera nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
suada
Anetar i ri

Regjistruar: 13/07/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 11

kuh e di sa here ja kam bere vetes kete pyetje! une jetoj ne usa qe prej 4 vjetesh dhe sapo mbarova vitin e dyte per mjeksi. do kisha shume deshire te kthehesha por kur mendoj se atje nuk kam asnje te ardhme,si mund te kthehem? vij shpesh here per pushime por te kthehem perfundimisht besoj se jo, te pakten deri sa te vazhdoj kjo gjendje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2004 23:01
suada nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė suada Kėrko mesazhe tė tjera nga: suada Shto suada nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto suada nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXY_GIRL05
BEST DANCER

Regjistruar: 18/11/2003
Vendbanimi: HAWAIIAN STYLE
Mesazhe: 326

Eh! Kur do jete ajo dite qe do dipllomohem
edhe une me gjithese me duhet te kryej
edhe 6 vjet te tjera universiteti por pas
kesaj mu me keni ne shqiperi sepse
nuk mundem dot me te jetoj ketu
eshte kot fare megjithese nuk me mungon asnje lloj gjeje
nga ato qe dua... po e vetmja gje qe me mungon
eshte KORCA ime (jo vec e imja )

__________________
Pfffff sa mire jeta e beqarise........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2004 03:59
SEXY_GIRL05 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXY_GIRL05 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXY_GIRL05 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXY_GIRL05 Shto SEXY_GIRL05 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXY_GIRL05 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
baby angel
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/04/2004
Vendbanimi: ne boten shpirterore shqipetare
Mesazhe: 63

Citim:
Po citoj ato që tha SEXY_GIRL05
Eh! Kur do jete ajo dite qe do dipllomohem
edhe une me gjithese me duhet te kryej
edhe 6 vjet te tjera universiteti por pas
kesaj mu me keni ne shqiperi sepse
nuk mundem dot me te jetoj ketu
eshte kot fare megjithese nuk me mungon asnje lloj gjeje
nga ato qe dua... po e vetmja gje qe me mungon
eshte KORCA ime (jo vec e imja )



HEY MOJ SEXY_GIRL05
SI KORCA S'KA
SIDOMOS AI PARKU DHE ATO RRUGICAT ME KALLEDREM
A VALLE DO KETE NJE QYTET TJETER QE TE ME PELQEJE DHE TA DUA ME SHUME SE KORCEN DHE SHQIPERINE???????????????

(BESOJ SE JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO)
TE PERSHENDES KORCARKE

__________________
ALBANIA, beautiful nature, powerful spirit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Gusht 2004 19:43
baby angel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė baby angel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me baby angel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: baby angel Shto baby angel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto baby angel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
_CAPKENE_dr
Anetar i ri

Regjistruar: 07/08/2004
Vendbanimi: no comment
Mesazhe: 20

un rri ne usa qe prej 2 vjetesh po menia aty mrri cdo minut "ah sikur te isha ne shqipri" kjo esht e vetmja gje qe mendoj.Kuptohet qe me kete koh qe erdhi sot nuk mund tia arrish qellimit tend persa i perket te ardhmes ne shqipri . Shkurt mendimi im esht qe kur te mbaroj universitetin te kthehem ne shqipri.Nuk e di nqs e keni ven re se sado ti keni te gjitha kushtet e plotesuara aty ku jeni gjithmon ndjehet dicka mangut , mua kjo me ndodh perhere , ndersa kur jam ne shqipri sido qe te jete ndjehem shum e qete

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Gusht 2004 07:25
_CAPKENE_dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _CAPKENE_dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _CAPKENE_dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: _CAPKENE_dr Shto _CAPKENE_dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _CAPKENE_dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Valentino
gjyetar gocash

Regjistruar: 08/08/2004
Vendbanimi: univers,galaktika rruga e qumshtit,planeti toke, europ
Mesazhe: 16

Lightbulb

ksa ne bote si vendi jot

lale un kan jetu 2 vjet ne itali ne rome, 6 muaj ne milano,1 vit ne montekarlo, 3 muaj ne holland,4 muaj ne prag ,1 vit ne londer dhe ca kohe ne usa ku gjyshi im ka fabrik avionash privat e leket sme kane munguar asiher dhe as qefi por ne asnje nga venet qe kam qene skam ndenjur me rahat se ne shqiperi se isha nga shqiperia me shihnin si te isha ufo ,sbehej shoqeri aq lehte dhe per goca vuhej. te pakten as shqip nuk flisje dot ,e duhet te lodhje trut me kuptu noj batut dhe ata ta talleshin me batuta ne djalekt per tmos fol pastaj per policet qe na shofin si kamikaz ngaqe ne pashaport shkruhet albanian. o cuna esht kot fare anej o lale sja vle .un ka pa gjith ato vene e si qefi e gallata qe bohet ktu pa te ca trapin njeri a polic nuk bohet me as nji ven tjeter as ne afrik jo. ta dini sa me kishte marre malli me i dhon noj lek policave kur hecje shpejt ne qytet atje te marin patenten te sekuestrojn edhe makinen apo me bo shurren me noj cep anej i ha nja 1000 euro gjob edhe 24 ore burg, pranaj rrini ktu se dhe dhqiperia so mrapa per qef apo goca apo lek bile o me mir se bo noj pisllik e fito lek pa u lodh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Gusht 2004 09:09
Valentino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Valentino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Valentino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Valentino Shto Valentino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Valentino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

aaa

sa kot ja fusni ju mor, po si mund te harroni vendin tuaj.kur deshmoret tane lane familjet e tyre per te mbruar shqiperin dhe dhane jeten per te.edhe une jam emigrant 10 vjet ketu por gjeja e pare qe mendoj ne mengjes eshte vendi yne.si e mohoni vendin tuaj me 2 apo 3 vjet qe jeni jashte.pos e rregulluam ne shqiperine kush do ta rregulloj nano me berishen/duhet te jeni krenar per vendin tone.edhe sikur i keq te jete ai.mundohuni te kthehemi sa me pare.te gjithe jemi mesuar ketu ku jemi kemi ndertuar te gjitha por ne shq do ti ndertonim me mire akoma.shendet te gjitheve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2004 21:15
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 40 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Do ktheheshit perfundimisht ne Shqiperi?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.