Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > me ndihmoni, ndjehem e humbur
Gjithsej 9 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
geranium
ku te gjej pune

Regjistruar: 12/01/2005
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 195

analistes

ti rrofsh dhe u befsh 100 vjec .Nuk te njoh por sinqerisht qe fjalet e tua dhe te mondit me preken shume .Nga natyra jam shume sensibel dhe u kenaqa qe me derguat disa fjale sado te pakta qe jana por qe me ngushelluan pa mase Shyqyr , me te vertete qe eshte ky forumi ku mund te ndajme hallet dhe te lehtesojme sado pak hallet qe kemi se jeta eshte e veshttire per te gjithe , per kete jam koshiente.Sa do te doja te te njihja me shume dhe te bisedoja akoma me ne intimitet me ty .Te falenderoj me gjithe zemze dhe me shkruaj dy rrjeshta kur te gjesh kohe telire

__________________
Rira bien qui rira le dernier

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2005 15:35
geranium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė geranium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me geranium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: geranium Shto geranium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto geranium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Geranium, nga mesazhet qe te kane lene ky besoj eshte me racionali dhe pa sentiment, por eshte e vetmja menyre qe mund te te flas tani, sepse nuk gjej fjale sentimentale

Eshte pak a shume sic thua ti. Ne Evrope shqiptaret mblidhen shume me pak me njeri tjetrin. Kjo ka disa aresye. Se pari sepse Shqiperia eshte afer dhe vizitat ne atdhe jane me te kollajta. Se dyti sepse Evropa permban shume me teper kriminele shqiptare sesa amerika. Une vete i kam evituar shqiptaret ne fillimet e mia jashte atdheut dhe ishte krejt normale per famen dhe gjerat qe benin. Dikur mesdheu dhe Italia kane qene vendet kryesore te krimit shqiptar. Tani mesa kuptoj eshte spostuar ne veri dhe sidomos Angli. Struktura e Evropes eshte shume e pershtatshme per te zhvilluar kriminalitetin sepse te kerkuarit mjafton te largohen pak ore dhe gjenden ne shtet tjeter.
Nga ana tjeter Amerika nuk ka keto probleme dhe ajo qe eshte me e mira eshte multi-etnia. Kjo ben qe vleresimi qe cdo shqiptar i ben vetes te jete me pozitiv ne Amerike sesa ne ambjentin paragjykues (dhe veteparagjykues) te Evropes.

Keto jane aresyet e pjesshme pse shqiptaret bejne pak per/me njeri tjetrin. Dicka tjeter qe largon shqiptaret nga njeri tjetri jane thashethemet. Duke qene se jemi popull i vogel me mentalitet te prapambetur atehere bazohemi shume tek thashethemet. Eshte e natyrshme qe secili deshiron te mbrohet sa me shume nga vleresimet negative. Mendo psh sikur dikush qe te njeh te zbulonte identitetin tend ne internet dhe te interpretonte kete teme. Do ishin vleresime stil-shqiptar padyshim...

Ketu ku jetoj une ka shume shqiptare dhe me keqardhje pranoj se thashetheme ka sa te duash. Sidoqofte problemi nuk eshte dhe aq i madh, por me duhet te pranoj se ekziston.
Natyrisht qe ekziston dhe ne Amerike, por nuk di ne cfare niveli...

Cfare te besh ti nuk e di askush. Ky ambjent, pra forumi dhe interneti, eshte perfekt per te gjetur shoqeri. Kam kohe ne internet dhe me beso, gjen shoqerira qe nuk do i gjeje kurre ne realitet, por duhet te jesh i zoti te gjesh rrugen e shoqerise se shendetshme.

Dicka qe mendoj se unflencon ne merzinte tende eshte dhe dimri. Nese humori yt varet nga moti (nese e ke vene re kete) besoj se duhet te besh dicka per te levizur ose se paku ta kuptosh kete vartesi tenden. Dicka qe kuptohet eshte automatikisht me e kontrollueshme...

Se fundi, te uroj mireseradhjen sepse eshte hera e pare qe te lexoj. Besoj se te pakten keto rrjeshta jane nje shoqeri e mire, edhe pse minimale.

Pafshim Mse

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2005 19:46
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

Re: me ndihmoni, ndjehem e humbur

Citim:
Po citoj ato që tha geranium
jetoj qysh prej vitit 1991 ne luxembourg.Jam e martuar dhe kam dy djem ,qe per mua jane e vetmja shprese dhe gezim ne jete.Ketu jeta me duket shume e trishtuar dhe kam humbur komplet shijen e jetes .Cdo dite qe kalon , me e rende me duket jeta .Eshte shume eveshtire te kesh miq se edhe ata pak shqitare qe jetojne jane shume te ftohte dhe kur takohemi neper supermarkate, mjaftohen vetem me nje miredita .Aktualisht jam dhe pa pune , keshtu qe nuk di si ta kaloj kohen kur mbetem vetem ne shtepi .E vetmja gje qe me mbetet te bej , kur burri largohet per ne pune dhe djemte per ne shkolle, eshte vetem inteneti.Nuk di a ka te tjere qe gjenden ne situaten tone .E dhe per djemte me vjen shume keq se nuk kane shume aktivitet .me ka mbytur vetmija , me keq akoma se ketu ben kohe shume e keqe per 9 muaj dhe stina e veres zgjat vetem nje muaj. Ne shqiperi kam punuar mesuese dhe ketu as qe ta mer njeri parasysh diplomen.Per te ndihmuar ekonomine e familjes jam deryruar te bej pune te ndryshme dhe te veshtira .megjithese kane kaluar shume vite eshte e pamundur te integrohem me jeten e vendit dhe mendja me rri vetem ne shqiperi tek te gjithe njerezit qe kam lene , motra , vellezer , nenen , kusherinjet .ne shqiperi vemi cdo 2-3 vjet sepse udhetimi na kushton shtrenjte dhe nuk arrijme te mbledhim aq leke.Per tu kthyer as qe behet fjale se ne shqiperi i kemi humbur te gjitha dhe njerezit qe kemi lene na thone se eshte e pamundur te rifillojme nje jete te re ne shqiperi per aresye se atje eshte bere cdo gje e pamundur .Ju lutem shume , kam shume nevoje per keshillat tuaja dhe fjelet tuaja te kurajuese , qe sado pak mund te me ndihmojne ne ngritjen e moralit qe aktualisht e kam zero.ju falenderoj para kohe per mirkuptimin dhe ndihmen tuaj.



E dashur Mesuese!
Po te shkruaj dhe une,nga nostalgjia q ekam per mesuesen time qe me mesoi te shkruaj alfabetin shqip!
Te pershendes dhe te uroj gjithe te mirat ekesaj bote!
Sic shpreheni ju e dashur mesuese,-koha ju paska lenduar pak si shume!
Por shpresoni ta kaloni kohen duke studiuar,
duke u marre me punet e shpis,me gatim,hekurosje etj, koha kalon!
Sa per merzine,-shprehu tek bashkeshorti jot sesi ndihesh momentalisht,
sepse em t eduhet te ndash te mire dhe te keqe!
Femijet i pac me jete!-T`i ruajte Zoti ishalla!
Ke familje te persosur, qe per shumekend mund ta kene zili, -me beso!
A nuk te qesh shpirti kur percjell femijet per shkolle?!
Kur i ndihmon te bajne detyrat e veshtira?
Kur i shef qe flasin me njeri -tjetrin?
Duhet te ringjallesh shpresat!
po te jap nje shembull konkret te familjes sime!
Babi im ka qene mesues ne Gjimnaz_Shkoder.
Mami ka qene Doktoreshe.
Kur erdhem ne USA para (12-vitesh), shpresat etyre per te punuar ne profesionin q ekishin sikur u zbehen per 3 vjet!
BAbi nga Mesues perfundoi ne pizzaman, per 2 vite.
Mami, ishte merzit shume, donte te riktheheshim dhe vec qante...
I kujtoj ata lote te Mamit dhe me ther shpirti per at kohe te veshtire q ekena kalu...
Por mrekulia ndodhi:-Te Dy vazhduan shkolen ne USA,kuptohet ua ka paguar shteti shkollen se nuk kishim te ardhura!
Dhe me shume mund, sakrifica,dhe vullnet sot jane ME TE LUMTURIT NE BOTE!
Babi punon mesues ne High School(e mesme),
kurse Mami prej en Doktoreshe(se mjekesia nuk njihet ne usa), ka perfunduar Mjeke ne spitalin e femijeve!(se doktoreshe eshte pak me lart si titull ketu).
Pra fati dhe jeta nganjehere te rrembejne aq keq, po dhe aq mire,
sa nuk i dihet kurre se nesermes!

Mund te jesh shume e trishtuar, por mendo per te ardhmen e femijeve tuaj!
Nuk ka rikthim, po vec shikim te kohes se ardhme!

Shpresoj s enuk ju kam merzitur, por uroj qe t`ju kem dhene sadopak kurajo per te ecur me syte e kohes qe eshte ne evolim!
sa per shoqerine shqiptare me mire je vetem!-me beso!
Kur shikon punet e tua nuk te bie ndermend per hallet e botes!
Tek e fundit ti nuk je vetem, ke familjen tende,
nje burre qe eshte kryesorja per nje familje sot,
dy djem qe te japin vetem kenaqesi shpirterore, apo gabohem?!

respekt per ju, sinqerisht nje 18-vjecare, nga usa_Helga.

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2005 20:11
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Re: analistes

Citim:
Po citoj ato që tha geranium
ti rrofsh dhe u befsh 100 vjec .Nuk te njoh por sinqerisht qe fjalet e tua dhe te mondit me preken shume .Nga natyra jam shume sensibel dhe u kenaqa qe me derguat disa fjale sado te pakta qe jana por qe me ngushelluan pa mase Shyqyr , me te vertete qe eshte ky forumi ku mund te ndajme hallet dhe te lehtesojme sado pak hallet qe kemi se jeta eshte e veshttire per te gjithe , per kete jam koshiente.Sa do te doja te te njihja me shume dhe te bisedoja akoma me ne intimitet me ty .Te falenderoj me gjithe zemze dhe me shkruaj dy rrjeshta kur te gjesh kohe telire


E dashur mesuese mund te mesoni ketu forumistat nese nuk gjeni aty. mund te na korrigjoni gabimet. shumica prej nesh jetojne larg dhe perpiqemi permes komunikimit ketu te rikujtojme shqipen dhe ta flasim ate sa me mire.

sa per mua do ishte nder. di qe shpesh edhe nje fjale e ngrohte mjafton edhe pse nga nje njeri i panjohur e ketu ne forum packa zihemi nganjehere me shume mbreteron ngrohtesia mes forumistave. sa per realitetin ku i dihet, afer jemi pak a shume une jam ne ceki.

gjithe te mirat dhe mesazhit te helges mesiper nuk kam cfare t'i shtoj me teper.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Janar 2005 20:17
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

Re: me ndihmoni, ndjehem e humbur

Citim:
Po citoj ato që tha geranium
jetoj qysh prej vitit 1991 ne luxembourg.Jam e martuar dhe kam dy djem ,qe per mua jane e vetmja shprese dhe gezim ne jete.Ketu jeta me duket shume e trishtuar dhe kam humbur komplet shijen e jetes .Cdo dite qe kalon , me e rende me duket jeta .Eshte shume eveshtire te kesh miq se edhe ata pak shqitare qe jetojne jane shume te ftohte dhe kur takohemi neper supermarkate, mjaftohen vetem me nje miredita .Aktualisht jam dhe pa pune , keshtu qe nuk di si ta kaloj kohen kur mbetem vetem ne shtepi .E vetmja gje qe me mbetet te bej , kur burri largohet per ne pune dhe djemte per ne shkolle, eshte vetem inteneti.Nuk di a ka te tjere qe gjenden ne situaten tone .E dhe per djemte me vjen shume keq se nuk kane shume aktivitet .me ka mbytur vetmija , me keq akoma se ketu ben kohe shume e keqe per 9 muaj dhe stina e veres zgjat vetem nje muaj. Ne shqiperi kam punuar mesuese dhe ketu as qe ta mer njeri parasysh diplomen.Per te ndihmuar ekonomine e familjes jam deryruar te bej pune te ndryshme dhe te veshtira .megjithese kane kaluar shume vite eshte e pamundur te integrohem me jeten e vendit dhe mendja me rri vetem ne shqiperi tek te gjithe njerezit qe kam lene , motra , vellezer , nenen , kusherinjet .ne shqiperi vemi cdo 2-3 vjet sepse udhetimi na kushton shtrenjte dhe nuk arrijme te mbledhim aq leke.Per tu kthyer as qe behet fjale se ne shqiperi i kemi humbur te gjitha dhe njerezit qe kemi lene na thone se eshte e pamundur te rifillojme nje jete te re ne shqiperi per aresye se atje eshte bere cdo gje e pamundur .Ju lutem shume , kam shume nevoje per keshillat tuaja dhe fjelet tuaja te kurajuese , qe sado pak mund te me ndihmojne ne ngritjen e moralit qe aktualisht e kam zero.ju falenderoj para kohe per mirkuptimin dhe ndihmen tuaj.


Un personalisht nuk shoh ndonji hall ketu tek jeta jote ,shum shqiptar do te benin endrra per te qen ne vendin tend.duke par qe jetoni ne 1 vend te sigurt me dy femij qe shkojn ne shkoll cfar tjeter do te kerkoje ,sa per punet kshu jan punet ne vend te huaj te gjith bejm pun te ndryshme na pelqen apo sna pelqen.
Me fal qe po flas pak si ashper duke i kaluar problemet tuaja si te thjeshta,por mendoj se nuk ka zgjidhje tjeter duke kujtuar se nga vim dhe se cfar bejn te tjeret per te siguruar jetesen me te vetet do ti kaloja si probleme te thjeshta.

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 16:50
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ESHI
Veteran ne forum

Regjistruar: 26/11/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 840

E dashur Geranium
Lexova mesazhin tend me shume vemendje dhe te them te drejten mu perfytyrua jeta ime ,sidomos vitet e para kur jam larguar ne emigracion.
Nuk di per te tjeret por dhe une ashtu sikuse ti jam ndjere ne fillim.
Keshilla ime do ishte ,mundohu te mendosh me pozitivisht, ndrysho menyren e jetses.Zbulo ne vetvete gjerat qe do i beje me kenaqesi dhe do te jepnin me sadisfaksion jetes tende dhe shfrytezoji ato. Sikurse te gjithe dhe ti ke potencialin tend dhe mundohu ta shfrytezosh dhe ta vesh ne sherbimin tend.Mos e lodh veten me kot me pyetje si do kish qene jeta ime dhe e familjes sime po te jetonin ne Shqiperi, fshije nga mendja jote kete dhe mundohu te mendosh per te ardhmen tuaj ne vendin ku po jetoni.
Perse nuk i futesh ndonje shkolle pasi dhe kalamajte i paske te rritur dhe ke kohe te mjaftueshme per nje gje te tille.Kshu do kesh me shume kontakte me njerez ( te cilet te mungojne kaq shume tani per tani) dhe fundja po ben dicka qe do ndryshoje te ardhmen tende dhe te familjes .
Shpejt do e shohesh qe ia vlente.
Kryesorja eshte te mendosh me pozitivisht dhe shfrytezo kapacitetet tuaja duke i vene ato ne sherbimin tend.

Fat ne jete dhe gjithe te mirat.

__________________
Kujtimi eshte e vetmja parajse nga e cila nuk mund te na debojne.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 18:26
ESHI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ESHI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ESHI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ESHI Shto ESHI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ESHI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Colpo_di_Fulmine
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2003
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 68

Thumbs up

Pershendetje Geranium !!

DEshiroj qe ne rralle te pare te jesh mire bashke me familje .
E lexova mesazhin tuaj dhe te them te drejten me vjen keq qe ndodhesh e vetmuar.
Por ashtu sic tha dhe sykaltra duhet te hapesh me burrin tuaj e te flisni per problemet e si ndihesh tani ti ne keto momente sepse ju jeni nje e mundonjuni te pakten njeher ne jave te dilni per nji kafe te lozesh me femijet te bisedosh me to etj , te gjithe i kan keto probleme kur largohen dike e kap shpejt semundja per mall e si shoqni te dalurat etj . por cti besh keshtu e ka jeta ,
Nje mendim po te jap ti nqse nuk ndihesh mire ne ate vend ktheu tek njerzit e tuj ne Shqiperi fundja aty hiqni keq per buken e gojes e kam fjalen per ne Luxembourg por edhe ne Sgqiperi do tju dali nji pune .
Ti nqse do te kthehesh e te afermit e tuj thojne jo se ketu eshte keq e si kan me te kuptu ato kur skan jetu jashte shtetit e nuk e dijn se ne cgjendje je ti shpirterore prandaj per mendimin tim ulu me burre e bisedo me shtruar lidhur me kete gje se fundja ke moshe ti ta kalosh duke qare se ndihesh e vetmuar prandaj me logjike eshte te flisni dhe ti dilni perballe ketij problemi.
Uroj gjithe te mirat e shpresoj se ne gjendjen shpirterore do ndihesh me mire .

__________________
''Midis meje dhe teje ka gjithmone nje rregull,jam une e para''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 19:05
Colpo_di_Fulmine nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Colpo_di_Fulmine Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Colpo_di_Fulmine (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Colpo_di_Fulmine Shto Colpo_di_Fulmine nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Colpo_di_Fulmine nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

kurse per mendimin tim nuk mund t'i gjykojme njerezit, demek keto probleme jane te renda, s'ke faj qe merzitesh, ndersa keto problemet e tjera jane koti fare. Cdo gje varet nga njeriu dhe nga situata ne moment. Ne kete moment ty te duket se ke shume probleme per me teper me sa po kuptoj ke humbur kenaqesine e jetes dhe ke rene ne nje monotoni te jetes. Problemi mund te jete dhe i natyres se depresionit. Kot po bej si psikologe tani, por nga eksperienca mund te them se depresioni eshte semundje e zakonshme qe sherohet shume kollaj nqs kurohet ne kohen e duhur. Mbase kjo gje e shumefishon gjendjen tende te keqe shpirterore? Po jap vetem nje hipoteze, se nuk e di...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 19:39
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
geranium
ku te gjej pune

Regjistruar: 12/01/2005
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 195

per ju forumiste

dodgy-ke shume tedrete,faktikisht duke menduar se nga vij,kam arritur t'i rezistoj kthimit ne Shqiperi.Por fakti qe nga nje mesuese e nderuar, me nje shoqerite mire e te kulturuar, e katandisur ne kujdestare plakash(imagjino te kalosh 8 ore ne dite me nje 80-90 vjecare)dhe gjithe kjo sakrifice vetem per te mbijetuar,me ben qe shpesh te bie ne pesimizem.Sa e trishtuar me duket jeta!
per ty ESHI,do te te jem mirenjohese sepse kurre nuk eshte vone qe te filloj nje shkolle , gje qe do te jap mundesi te kem kontakt me njerez dhe nje kulture me teper nuk eshte keq ta kesh.Faleminderit
COLPO-DI-FULMINE.
mesazhi yt me dha nje tjeter kenaqesi.Nje plumb i lehte nga ana jote me beri mire dhe me shkundi nga pluhuri qe me ka zene.duhet te bej krahasimin ejetes sime me ate te njerezve te mi ne Shqiperi per te arritur ne perfundimin qe zoti me paska dashur shume .
Wydra.Goditje me vend.Me sa po kuptoj jam ne fazat e para te depresionit(kjo me ndodh kur mbetem pa pune).Duhet ta luftoj kete qe tani se po e lash pas dore, do te hedhe rrenje dhe sherimi do te jete me i veshtire.Sa per bashkeshortin.kam folur dhe flas me te,ai eshte nje mbeshtetje e forte per mua.Me sa duket duhet te ndryshoj dhe te jem me pozitive ne mendime .
TE DASHUR FORUMISTE
megjithese nuk ju njoh,ju dua dhe do ta respektoj fjalen tuaj qe me ngjalli dhe ma gjeti celsin e fitores.Ju perqafoj te gjitheve dhe mirpres cdo mendim tuajin ,megjithese ju ndoshta mund te jeni femijet e mi.

__________________
Rira bien qui rira le dernier

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 20:42
geranium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė geranium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me geranium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: geranium Shto geranium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto geranium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Per te perparuarit intelektuale

Pallavra, hipokrizi.
Ku jeni ju o sentimentale te bekuar.
Ku jeni ju o patriote me flake qymyri.
Kush jeni ju qe merrni ne analize nje popull te tere?
Me c'te drejte Fajtori aludon per shqiptaret?
Zonja Geranium nuk hapi teme per sociologjine dhe, ju o burra ti jepni mend.
Nuk dini se cfar flisni !
Po ti Sykaltra pse je tape kur shkruan ne forum?
Sykaltra,kur lexova postimin tend bleva tre shami nga qe lotet nuk me pushonin. Sa hartim i bukur qe ishte, kushtuar 7 marsit.
Sykaltra,ne fund te cdo postimi lexohet shprehja jote e bukur e cila thote:

"Urime per kete staf te mrekullueshem !
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur "

Por, rrjeshti jot tek hartimi i 7 marsit o Sykaltra i cili thote :
sa per shoqerine shqiptare me mire je vetem!- me beso! ....

Sikur e hedh poshte thenien ne fund te cdo postimi !
C'pune ke ti Sykaltra qe i i flet zonjes Geranium dhe,ne te njeten kohe e keshillon te rrije vetem e jo me shqiptare?Sykaltra mos valle je serbe?
Cila eshte e verteta per ty Sykaltra ? Me ke e flet ti Sykaltra shqipen e bukur? Me eskimezet ?
Po ne cfar jemi ketu......mongole !?
Ne qoftese jane shtate shqiptare te ftohte atje ne Luksemburg,ju qe po shkruani me kaq zjarr cilit komb i perkisni?
Pjesa tjeter e shqiptareve qenka e prapambetur dhe ketu ne forum qenka ajka e kombit. Te tjeret jane te keqij dhe te prapambetur e me plot paragjykime sic thote Fajtori,kurse ne jemi te perparuarit. Me nje fjale ju,sepse un bej pjese te shoqeria jo e shendoshe...kjo nen kujdesin e Fajtorit dhe ne shkrimin e tij racional .
Qesharake beheni !
Nuk arrini te kuptoni se paragjykimet se pari jane brenda jush,jetojne me ju, ndaj dhe ju ndani veten. Ju te paret do t'ia kthenit kurrizin zonjes Geranium,sepse zonja Geranium nuk vjen nga Australia,por,vjen nga Shqiperia.
Mjaft qe eshte shqiptare dhe ajo duhet te jete e keqe. Larg nga shqiptarja e keqe dhe me paragjykime....o burra te rrime vetem pra...!


_____________________________ ___________________________

kONTINENTI, ju lutem te mos ndryshoni kuptimin e temes me shkrime te tille si ai qe u fshi( i fundit qe keni hedhur ne kete teme), gjithashtu, kur i drejtoheni nje personi mos pergjithesoni.

------------------------------------------------- ------------------------------------------

Modifikuar nga i_pafajshem datė 27/01/2005 ora 16:16

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2005 23:12
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > me ndihmoni, ndjehem e humbur

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.