Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Ne krye te Ministrise te Kultures franceze,nje pedofil ??
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

12 Tetor 2009 ::: 00:10
Roi
Drift in and out....


Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Postime: 786
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Ne krye te Ministrise te Kultures franceze,nje pedofil ??

Ministri francez i kultures,Frédéric Mitterrand (nip i presidentit te famshem) eshte perfshire ne debate te ashpra nga kundershtaret e tij politike,te majte dhe te ekstremit te djathte, te cilet e akuzojne per pedofili !

Cdo gje nisi pas deklaratave te forta qe ministri beri rreth arrestimit te regjistit te njohur Polanski ne Zvicer ! Mitterrand u shpreh i shokuar nga ky arrest dhe e quajti dicka te turpshme nga pala zviceriane dhe amerikane (e cila ka leshuar urdher-arrestin per perdhunimin e nje te miture,per me nje nate seksi e droge qe Roman Polanski ka kaluar rreth 30 vjet me pare me nje vajze asajkohe vetem 13 vjecare!!)
Fronti Nacional francez i indinjuar nga kjo mbrojtje,ka akuzuar ministrin per shfrytezim seksual,duke shkeputur keshtu disa fraza nga nje liber autobiografik qe ministri Mitterrand kishte shkruajtur 4 vjet me pare ! Tek ky liber,Mitterrand rrefen udhetimet e tij te shpeshta ne Tilande. Ai tregon se ka shkuar me te rinj (djem) me pagese dhe qe e gjitha kjo e eksitonte jashte mase,biles pranon se ishte bere vartes i seksit me pagese,por nuk pranon gjithsesi te kete shkuar me minorene !

Pervec partise ultra te djathte,doreheqjen e ministrit dhe akuza te forta i ben edhe e majta franceze, duke i kujtuar se ne nje moment kur Tailanda dhe Franca bejne akorde per ndalimin e turizmit seksual ,Mitterrand me librin e tij tregon se eshte nje shfrytezues i rregullt i ketij lloj turizmi !

Ne nje interviste publike te bere pak dite me pare, ministri i kultures perseriti qe nuk kish shkuar me persona te mitur,por vetem me meshkuj te rritur ! Kabineti qeveritar i kryesuar nga Sarkozy eshte i bindur se Mitterrand nuk duhet te jape doreheqjen pasi nuk eshte i perfshire ne shfrytezimin seksual te te miturve !

 

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Click Here to See the Profile for Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Shto Roi nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 00:36
Roi
Drift in and out....


Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Postime: 786
Status: Offline

Modifiko MesazhinPersonalisht nuk e kuptoj ku Sarkozy e keta tipat e tjere gjejne kurajon te mbrojne nje person te tille !! Ne Tailande njerezit,ose me sakte perverset, shkojne vetem per nje gje !Turizem seksual ! Por jo thjesht per te shkuar me femra te ketij vendi,apo homot me meshkujt e ketij vendi ! Ndryshe do rrinin ne vendin e tyre ku gjendet persona me bollek nga te dyja kategorite ! Keta persona shkojne vetem pasi atje mund te bejne ate qe ne vendin e tyre nuk bejne dot pasi ndalohet rreptesisht me ligj...pra te shkuarit me minorene,te mitur,pra me tere ate kategori personash ku vetem epshet me perverse mund te kenaqen !

Mos ministri deshiron ti mbushi mendjen njerezve se shkon atje per te patur maredhenie me persona 20 apo 30 vjecare ?? Per homo 30 vjecare qe shkojne me leke nuk eshte keq jo Parisi i njohur per kesilloj gjerash,por as Tirana !
Nuk eshte as per faktin se atje te paguash nje mashkull kushton shume here me pak se ne France apo kudo gjetke ne Evrope !

Eshte e thjeshte ! Ne Tailande kush niset per te bere turizem seksual, e jo per te vizituar mbrekullite e natyres te cilat Tailanda i ka vertet me bollek,shkon vetem per te gjetur minorene ! Keta minorene, te shtyre nga varferia,skamja e degreadimi shoqeror,jane gati te shkojne me lloj lloj perversesh perendimore vetem per te siguruar mbijetesen ne nje vend me 1000 probleme!

Mitterrand e nxjerr me se miri ne pah vete profilin e tij ! Tregon se si njihej me persona te vendit te cilet e drejtonin rreth gjahut te tij te preferuar ! Tregon shume gjera,por sigurisht jo qe ka shkuar me femije ! Por as qe mund te haet nje gje e tille...pastaj sa i sigurt ka qene qe nje i me te cilin ka shkuar, ka pas 18,16 apo 14 vjec ?? Mos valle u ka kerkuar dokumentat ??

Minimumi qe ky minister mund te bej eshte te terhiqet nga posti si minister qe mban ! Biles eshte me fat nese ne France nje gje e tille do te mbyllej vetem me nje doreheqje te thjeshte ! Ne ndonje shtet tjeter,dicka e tille do i kishte kushtuar goxha me shume !

 

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Click Here to See the Profile for Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Shto Roi nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 01:00
AndreaPirelli
Veteran ne forum


Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Postime: 5672
Status: Offline

Modifiko MesazhinNuk mund te akuzohet robi me hamendje ............ .

 
Click Here to See the Profile for AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 01:04
Tulipani
< ArtHolic >


Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Postime: 4717
Status: Offline

Modifiko MesazhinMe riktheve prapa ne kohe kur isha seriozisht e fiksuar te vizitoja Tailanden ndoshta jo shume e dine por atje jane nga simbolet me te rendesishme te budizmit nejse ...

per te qene ne teme... libri paska dale 4 vjet me pare. A ka qene minister Frédéric Mitterrand atehere? Nese po asnjeri se paska ditur e kontrolluar biografine e tij as kundershtaret? Realiteti i Tailandes nuk eshte kaq i thjeshte per tu perkufizuar ketu e nuk eshte as i vetmi per fat te keq. Puna eshte se keto hipoteza s'mund te quhen te verteta nese ngrihen mbi supozime e kjo puna e ministrit mendoj se do perfundoje e do konsiderohet me shume si nje sulm politik se sa faktikisht si njolle ne biografine e tij.

 

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Click Here to See the Profile for Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Shto Tulipani nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 01:22
Roi
Drift in and out....


Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Postime: 786
Status: Offline

Modifiko MesazhinKy ka minister pak me shume se nje vit ! Para 4 vjetesh nuk ka qene ! Faktikisht ashtu si thua ti,vete ky e ata qe e mbrojne, thone qe eshte thjesht sulm politik pasi ndryshe do ta kishin vene ne pah kete fakt qe 4 vjet me pare !
Por une mendoj qe ka pak rendesi pse e nxorren tani e jo 4 vjet me pare ! Ndoshta pasi tani kane lexuar me kujdes librin e tij autobiografik,sado qe ka pak mundesi nje gje e tille !
Por sdq te rendesishmet jane faktet qe ai vete ka pohuar ! Ne Tailande dihet qe kush shkon per te kenaq epshet seksuale, shkon pasi ka tendenza te forta pedofilie !Vetem atje mund te gjeje e te konsumoje pa u besdisur,dicka qe ne vende te tjera do kishte vertet probleme me ligjin autoritet e keshtu me rradhe !
Pasi te flasim hapur,pa bere aspak rracizem ata jane dhe nje rrace aspak e bukur,apo terheqese fizikisht ! Nuk mund as te besoj se nje person shkon nga Amerkia apo Evrpoa pasi mund te gjesh persona te cilet shkojne me shume pak leke ne krahasim me vendet e orrigjines se ketyre njerezve ! Sikur te kursenin leket e biletave,me ato leke mund te frekuentonin prostitua meshkuj e femra me bollek ne qytetet e tyre,prandaj po heq edhe mndesine e te kursyerit !

Normale qe perkrah ketyre personave dhe ketij lloj turizmi,ka dhe nga ata qe shkojne pasi Tailanda ka ishuj e gjire qe jane vertet perallore,pervecse eshte edhe nje vend pelegrinazhi per ndjekesit e fese budiste (mesa po thua ti pasi une nuk e dija sinqerisht)

 

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Click Here to See the Profile for Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Shto Roi nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 01:29
Roi
Drift in and out....


Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Postime: 786
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha turll
Nuk mund te akuzohet robi me hamendje ............ .


Po avash o burre i dheut se nuk e vrane ...mos kij frike ! Thjesht nje cope doreheqje po i kerkojne !

Me siguri qe per postin e tij do gjendet nje francez po aq i pergatitur profesionalisht edhe se ndoshta me pak i pergatitur seksualisht...per fat te mire !!

 

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Click Here to See the Profile for Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Shto Roi nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 05:27
Roi5
Roi de cour


Regjistruar: 05/09/2009
Vendbanimi: Aty ku ka dashuri..
Postime: 109
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha Roi


Po avash o burre i dheut se nuk e vrane ...mos kij frike ! Thjesht nje cope doreheqje po i kerkojne !

Me siguri qe per postin e tij do gjendet nje francez po aq i pergatitur profesionalisht edhe se ndoshta me pak i pergatitur seksualisht...per fat te mire !! 

Ke te drejt Roi,

Duhet ta heqin menjeher ate pis...

 

__________________
Mos mė fyeni me buzėqeshje..

Click Here to See the Profile for Roi5 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi5 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi5 Shto Roi5 nė listėn e injorimit Shto Roi5 nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2009 ::: 08:56
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinBerlusconi nuk jep doreheqjen kur e denon gjykata, ndersa ky duhet te jape doreheqjen per aluzione?

Shume relative politika!

 
Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 12:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Ne krye te Ministrise te Kultures franceze,nje pedofil ??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen