Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > sa ka jetuar njeriu Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 4.00.
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

tamam ashtu eshte pastaj ka te bej dhe qe duhet te shtohej bota me shume dhe prandaj jetonin me shume qe te benin sa me shume femije

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2006 14:15
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aRiAnA
Sweet memories

Regjistruar: 12/12/2006
Vendbanimi: Under the Clouds
Mesazhe: 179

Prehistoric Man...

They were about 5 ft. 4 in. tall, and weighed about 200 Ibs.; they had , huge heads almost no necks, broad faces and pale brown eyes of metallic hardness.

Sa eshte e vertete kjo?


Marre nga nje document me titull PREHISTORIC MAN............

__________________
"I’m going to smile and make you think I’m happy..... I’m going to laugh.....so you don’t see me cry......I’m going to let you go in style..... and even if it kills me.......I’m going to smile."

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2007 04:02
aRiAnA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aRiAnA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aRiAnA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aRiAnA Shto aRiAnA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aRiAnA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

perktheje pak shqip loool se ne jena fshatar ene nuk merrna vesh nga gjella me presh

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 13:36
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Prehistoric Man...

[QUOTE]Po citoj ato që tha aRiAnA
[B]They were about 5 ft. 4 in. tall, and weighed about 200 Ibs.; they had , huge heads almost no necks, broad faces and pale brown eyes of metallic hardness.

perktheje moj n'shqip se jena n'itali e s'dina anglisht

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 13:52
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aRiAnA
Sweet memories

Regjistruar: 12/12/2006
Vendbanimi: Under the Clouds
Mesazhe: 179

Re: Re: Prehistoric Man...

Citim:
Po citoj ato që tha puntori
[
perktheje moj n'shqip se jena n'itali e s'dina anglisht [/B]Sjam perkthyese e mire........por do ta provoj

Njerezit ne kohen parahistorike kane qene rreth 5 ft.4 te gjate, kane peshuar rreth 200 ibs (pounds) kane pasur nje koke shume te madhe (giante) dhe pothuajse skane pasur fare qafe. fytyre shume te gjere, syte ngjyre kafe dhe resistant.

Eshte marre nga nje document " Prehistoric Man"

Well..shpresoj qe do ta kuptojsh ..........

Respekte.......

__________________
"I’m going to smile and make you think I’m happy..... I’m going to laugh.....so you don’t see me cry......I’m going to let you go in style..... and even if it kills me.......I’m going to smile."

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 14:09
aRiAnA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aRiAnA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aRiAnA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aRiAnA Shto aRiAnA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aRiAnA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

flm Ariana dhe nuk e kuptoj pse ne shum raste shkruan veç anglisht kur mund te shkruash shqip.
Sa per kuriozitet na i perkthe pak dha masat se nuk i njohim mir njesite matese ingleze. si IBs etj
gjithsesi respekte dhe flm.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 14:13
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aRiAnA
Sweet memories

Regjistruar: 12/12/2006
Vendbanimi: Under the Clouds
Mesazhe: 179

Keto ibs .........200 ibs i bjen perafersisht 100 kg....kurse 5 fit.4 i bjen rreth 160 cm..........

Shkruaj ne english sepse nuk flas dhe aq mire Shqip ..........por e dua shume gjuhen shqipe........

__________________
"I’m going to smile and make you think I’m happy..... I’m going to laugh.....so you don’t see me cry......I’m going to let you go in style..... and even if it kills me.......I’m going to smile."

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 14:20
aRiAnA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aRiAnA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aRiAnA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aRiAnA Shto aRiAnA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aRiAnA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Ariana flm dhe nji here dhe duke e ditur se nuk eflisni mir shqipen ju ngacmova te sforcoheshe njifije dhe e shoh se ja arrite. Kjo eshte nji gje pozitive natyrisht sepse po te marrim si shembull veten time ne fakt mendimet me dalin me mire ne gjuhen e nenes dialektore sesa ne ate letrare shqipe. edhe pse kam bere nja 12 vjet shkoll prap se prap e ndiej se nuk mund te shprhem mire ne gj.let.

sa per prehistorine une di nga bibla se njerzit e hershem jetoni shume gjate edhe teteqind vjet por kjo solli prishjen e njerzise sepse meshkujt fillun me pelqy gjithnji veç varzat e reja tuj i harru tjerat qe siç e beri Zotin te rebelohej dhe ua shkurtoi jeten ne njiqind vjet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 14:31
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
aRiAnA
Sweet memories

Regjistruar: 12/12/2006
Vendbanimi: Under the Clouds
Mesazhe: 179

Ska gje!

ca ti bejsh te rinjte duhet pelqyer te rejat kurse pleqet te vjetrat ,

__________________
"I’m going to smile and make you think I’m happy..... I’m going to laugh.....so you don’t see me cry......I’m going to let you go in style..... and even if it kills me.......I’m going to smile."

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 14:38
aRiAnA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aRiAnA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aRiAnA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aRiAnA Shto aRiAnA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aRiAnA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

jo Ariana un nuk e percaktoj keshtu kjo sepse njeriu ne pergjithsi pelqen te rene te miren. Ky esht ligj per mendjet njerzore. pastaj kemi edhe situata si deshira per te ndryshuar gjellen apo per te shijuar gjera te reja etj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 14:48
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > sa ka jetuar njeriu

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.