Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > kuriozitete
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Re: Re: Seks

Citim:
Po citoj ato që tha Endri


Pse more faje mos thua jane me te civilizum ata?? Kjo edukata seksuale ndoshta ka te beje edhe me ngritjen e fashizmit edhe ndergjegjesimit te anthropologjise ne ato kohe.

Mire edukaten seksuale e kane futur ne vitin 1897, por pse votimi i gruas eshte futur me vone??

Le mos te futemi sesa koka kane prere me guillotine keta te civilizuarit.

hallall endri...

ka shume qe mendojne se çelsi i suksesit te nje shoqerie moderne,,dhe te cilivizuar.. eshte liria seksuale...

kete nuk e mban as qielli as toka

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2007 10:55
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 20070415_204853.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 113 herė.

dy jemi un e martin ideen kush jan kater te tjeret pergjigjuni. hahahahha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2007 19:50
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

njerzit e lashte nuk pinin qumesht

shkenctaret angleze kane arritur ne perfundimin se ne kohet e lashta,banoret e evropes nuk e kane perdorur qumeshtin e bagetive per tu ushqyer.Analizat e eshtrave te periudhes se neolitit flasin se ne ate periudhe te zvillimit historik,njerzit nuk ishin ne gjendje ta tretnin qumeshtin,sepse iu mungonte nje gen i posacem qe eshte shfaqur ne organizmin e tyre me vone,pergjate zhvillimit te shoqerise njerzore.
Tani kete gen e kane me shume se 90% e popullates se evropes.Megjithate edhe sot ka njerez,te cilet qumeshti i demton.
kjo ndodh pikerishte sepse atyre u mungon geni qe prodhon fermentin lactase,pa te cilin perdorimi i qumeshtit iu sjell njerezve shqetesime te medha,fryrje barku,spazma dhe diarre.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2007 20:58
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Nje cigare demton sa nje doze kokaine

shkencetaret amerikane kane arritur ne perfundimin se nikotina e duhanit vepron mbi trurin e njeriut me te njejten force si edhe substancat narkotike.
gjate autopsise,eshte vene re se indet e trurit te njerezve qe pin duhan nuk kane pothuajse asnje dallim nga ato te trurit te narkotikeve.Ndikimi negative i nikotines mbi tru eshte i barabarte me ndikimin e narkotikes.Nje cigare demton sa nje doze kokaine,prandaj pohojne shkenctaret eshte kaq e veshtire lenia e duhanit.
Indet per provat laboratorike shkenctaret amerikane i kane marre nga ato zona te trurit qe pergjigjen per mekanizmat e krijimit te vartesise.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2007 21:03
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Jane gjendur shenja jete pertej sistemit tone diellor

Shkenctaret amerikane kane gjetur ne dy planete pertej sistemit tone diellor,elemente kimike nga ata qe kane luajtur rol te madhe ne token tone per lindjen e jetes se gjalle.Keto jane disa hidrokarbure shumeciklike,qe marrin pjese ne formimin e DNK-se,gurit themeltar te te gjitha organizmave te gjalla.
Megjithese ne te dy planetet "sundon" nje temperature e larte,plus 800 grade,qe natyrishte nuk eshte e pershtatshme per jeten e gjalle,mendohet se atje ka jete.
Kerkimet u bene me teleskope te perpimerise se larte dhe ata zbuluan ne siperfaqen e ketyre planeteve te larget shenja jete.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2007 21:08
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

kinezet kane arritur te kontrollojne trurin e pellumbave

shkectaret kineze kane deklaruar se ata,me ndihmen e disa elektrodave,kane arritur te kontrollojne trurin e pellumbave dhe ti drejtojne ata pergjate fluturimit te tyre.me ane te ketyre elektrodave ata i kethejne pellumbat gjate fluturimit te tyre sa djathtas e majtas,para dhe prapa,i ngrejne ne fluturim apo i ulin ne toke....shkenctaret dergojne komandat e tyre ne trurin e pellumbave me ane te kompjuterave.
sinjalet e elektrodave u ngjajne atyre me ane te te cilave truri kontrollon dhe drejton levizjen e gjymtyreve te trupit te shpendeve.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2007 21:15
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

krijohet autobusi i se ardhmes

specialistet e shoqerise energjike "Hokuriku denrioku" dhe te universitetit te fukit ne japoni kane paraqitur para klienteve autobusin e se ardhmes ,i cili ka nje varg epersish ne krahasim me autoboset e tanishem.
Se pari,ai vihet ne levizje nga nje akumulator(bateri 480-kilogrameshe)dhe nuk do te kete motorr ku te digjet karburanti.Bateria mund te karikohet brenda ores.kryesorja eshte se ai nuk ndot atmosferen me gazra te demshem per shendetin,sikur paraardhesit e tij.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2007 21:21
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Ka arritur te kontrollohet jo vetem truri i pellumbave po edhe i minjve. Megjithate duhet te specifikohet mire cfare dmth te kontrollosh. Nga njera ane edhe njeriut mund ti kontrollohet truri dhe ta besh te ngreje doren me Transsynaptic Magnetic Stimulation. Personalisht e kam provuar dhe te jep nje shkarkim te magnetik (qe nuk e ndjen) mbi koke dhe aktivizon nje zone te caktuar te trurit. Ka shume eksperimente me TMS.

Nderkaq po ju tregoj nje kuriozitet akoma me interesant qe ka te beje me fluksin e kunder. Pra kafsha (ose njeriu) mund te komandoje nje makineri ne distance vetem me forcen e trurit. Fillimisht kjo u be me majmunet. Majmunit duhet te ndiqte nje pike ne ekran duke perdoror nje joystick (nga ato qe luajne kalamajt). Gjate lojes u regjistrua aktiviteti elektrik i brendshem i nje zone ne tru. Pas disa kohesh aktiviteti i ndjekjes nuk varej me nga joystick por nga aktiviteti i trurit. Mrekullisht majmuni vazhdoi te bente lojen me sukses dhe pas pak nuk levizte me as duart.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2007 14:09
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Kuriozitet.

Milingonat kurre nuk flene!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2007 06:50
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

ahahhahahahhahha konte
e vertet eshte kjo?

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Prill 2007 12:43
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:50 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > kuriozitete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.