Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Shqiptari me i madh i te gjitha koherave Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 3.25.
Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Te paska dhembur shume duket.Nuk ka rendesi se kush i ka postuar ato vidio te diktatorit,por e rendesishme eshte qe ti po i propagandon ato me te madhe.Nuk do te thote asgje se sa vjec ke qene mor i uruar, por varet nga helmi komunist me te cilin je ushqyer. Me e keqja eshte se ti po mundohesh tua injektosh helmin qe ke marre vete edhe atyre qe nuk e njohin ate qen te zgjebosur me emrin e dhjer enver.Kete ti e cfaq ne te gjitha shkrimet e tua.Ti nuk me njeh fare mua,prandaj nuk ke te drejte te flasesh i irrituar e te akuzosh ne menyre te paturpeshme e pa pike edukate.
Po te dhembi mbaje,faji eshte i joti.
Shiko se mos eshte me dy fytyra yt ate,se ti nuk diskutohesh.
Une kam nje baba ,i cili eshte njeri i nderuar dhe Saliun nuk e kam asgje,por ti je mesuar se keshtu i thoshit enverit.

Vuri fre irritimit tend e mos e humb arsyen.Analizoi ato qe ke nxjerr nga goja.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2007 14:28
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Eh...

Kur leberit kendojne, thuhet se bie shi, cfare ndodh kur grinden mes tyre!!!


Si perfundim Kota_97 dhe IQVLORA, kush mendoni se ishte shqiptari me i madh deri me sot?

Apo prape do ziheni?

____________________________________________


Kjo teme ka nevoje per disa pastrime radikale, prandaj mos t'ju vije keq kur te shihni qe disa postime nuk i keni me ketu.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2007 19:04
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Eh...

Citim:
Po citoj ato që tha Admirali
Kur leberit kendojne, thuhet se bie shi, cfare ndodh kur grinden mes tyre!!!


Si perfundim Kota_97 dhe IQVLORA, kush mendoni se ishte shqiptari me i madh deri me sot?

Apo prape do ziheni?

____________________________________________


Kjo teme ka nevoje per disa pastrime radikale, prandaj mos t'ju vije keq kur te shihni qe disa postime nuk i keni me ketu.

rujna zot nga uraganet hahhahaha.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Prill 2007 19:08
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Re: puntor..

Admiralo,patjeter qe une e kam thene ne postimet e mija te mepareshme,por as qe imagjinoj qe te rinjt shqiptar te thone se njeriu qe ka bere me shume per Shqiperine eshte diktatori stalinist enver hoxha.
Ndonje i moshes time edhe mund te kete nostalgji per ate kerme,por jo te rinjte tane.Eshte qesharake dhe e turpeshme qe ne ta ndajme vendin me jug e veri e shkodrane e vlonjate,apo te me quash mua perkrahes te qenit V Bollano.
Admiralo kemi te pakten nja 4 vjet qe njihemi ketu tek Fajtori.Pak a shume pikpamjet e mia politike dhe shqipetarine time e kam shprehur shume qarte.Shikoni edhe temat e ndjeshme kunder synimeve greke, qe kam hapur ne forumin politika.Qe ne femini jam ushqyer me urrejtjen per armiqte e vendit tim.Ata dihet se kush kane qene dhe vazhdojne te jene.
Une nuk e ul veten qe te jem nje krimb komunist.Zemra ime eshte e mbrujtur me dashuri per Shqiperine dhe shqiptaret por sidomos per femijet,pavaresisht nga pikpamjet e tyre.Une nuk mundohem qe t'i imponohem askujt.Une thjesht shpreh pikpamjet e mia,por nuk mund te lejoj qe ndonje lepurush pa edukate te perdori fyerje karshi meje.

Miku im Admirali,kur du leber behen bashke ja marrin kenges,mund edhe te grinden ,por kur vjen puna per te mbrojtur Atdheun nga qener te tipit Bollano,Dule ose ndonje zagar ne labet behemi bashke dhe i hedhim mbas kraheve grindjet e vogla meskine.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga Lela_Dr datė 25/04/2007 ora 22:05

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 11:36
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Re: puntor..

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Admiralo,patjeter qe une e kam thene ne postimet e mija te mepareshme,por as qe imagjinoj qe te rinjt shqiptar te thone se njeriu qe ka bere me shume per Shqiperine eshte diktatori stalinist enver hoxha.
Ndonje i moshes time edhe mund te kete nostalgji per ate kerme,por jo te rinjte tane.Eshte qesharake dhe e turpeshme qe ne ta ndajme vendin me jug e veri e shkodrane e vlonjate,apo te me quash mua perkrahes te qenit V Bollano.
Admiralo kemi te pakten nja 4 vjet qe njihemi ketu tek Fajtori.Pak a shume pikpamjet e mia politike dhe shqipetarine time e kam shprehur shume qarte.Shikoni edhe temat e ndjeshme kunder synimeve greke, qe kam hapur ne forumin politika.Qe ne femini jam ushqyer me urrejtjen per armiqte e vendit tim.Ata dihet se kush kane qene dhe vazhdojne te jene.
Une nuk e ul veten qe te jem nje krimb komunist.Zemra ime eshte e mbrujtur me dashuri per Shqiperine dhe shqiptaret por sidomos per femijet,pavaresisht nga pikpamjet e tyre.Une nuk mundohem qe t'i imponohem askujt.Une thjesht shpreh pikpamjet e mia,por nuk mund te lejoj qe ndonje lepurush pa edukate te perdori fyerje karshi meje.

Miku im Admirali,kur du leber behen bashke ja marrin kenges,mund edhe te grinden ,por kur vjen puna per te mbrojtur Atdheun nga qener te tipit Bollano,Dule ose ndonje zagar ne labet behemi bashke dhe i hedhim mbas kraheve grindjet e vogla meskine.

çma kujtove at kangen "o esht e jona Shqiperia"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 11:58
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Pershendetje Shkoder loce!Have a good afternoon!
Zemra ime eshte e madhe.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 13:06
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Sa te kemi laberine nji esht Shqiperia.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 13:12
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Eh...

IQVlora, une nuk vura ne dyshim specifikisht ty apo dike tjeter.

Thjesht vura ne dukje qe ky debat nuk ka disa kritetere per te percaktuar kush ka qene shqipetari me i madh ne kohet qe kane kaluar.

Mgjt, ka nje te vertete ne fjalet e tua, ka akoma njerez qe i thurin levdada ish-diktatorit, dhe mohojne krimet njerezore qe ka bere ai.

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 13:14
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Admiralo

Kjo eshte zgjedhje e gjithsecilit,prandaj jetojme ne nje kohe ku mund t'i shprehim preferencat tona lirshem.Rendesi ka qe ne mos ta fyejme njeri tjetrin,por ta respektojme e duam.
Halla ime plake 76 vjecare e ka portretin e enverit ne qender te nje kornize te madhe ku ka te vendosura fotografite e familjes.Une i kam thene njehere hiqe kete qe ketu,por ajo nuk pranoi.Nuk ja kam permendur me dhe vazhdoj ta dua ate njesoj.Une nuk ja ndryshoj dot mendjen ne kete moshe,por ......

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 13:42
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Ndoshta nje dite...

Citim:
Po citoj ato që tha Admirali

Ndoshta kjo vjen dhe nga fakti qe nuk eshte kerkuar nje pasqyre me e qarte se cfare karakteristikash duhet te plotesoje nje figure per tu quajtur me i madhi i te gjithe koherave.

Vete koncepti i te gjithe koherave eshte i gabuar, pasi ne nuk dime asgje per te ardhmen e Shqiperise dhe figurave qe do te nxjerre ajo ne ate te ardhme, sa komplekse ka per te qene Shqiperia dhe ceshtja kombetare ne te ardhmen, etj.


Pastaj, per keto figura, a duhet pare dhe pranuar si ane negative ajo qe kane bere para se te benin dicka per Shqiperine


Atehere, cilat duhet te jene karakteristikat e duhura per te pasur nje figure sa me te pranueshme? 





Ne pergjithesi Admiral ke te drejte...dhe pse personalisht kam rezerva per te gjithe te lart permendurit. Duhet pranuar se te gjithe keto personalitete ne nje menyre apo tjetren kane influencuar fatin e Shqiperise. Ajo qe do te doja eshte rishikimi i disa figurave historike si psh

Zogu : s'eshte bere mjaft per te studiuar prijesin e pare te mirefillte te shtetit shqiptar bile dhe ne shkolla vazhdon paqartesia me absurde rreth kesaj figure. Miratuesi i kodit te pare shqiptar as sot s'po gjen vendin e tij ne histori sepse duket sikur s'ka njeri kohe per te analizuar gabimet dhe arritjet e tij.

Fan Noli : njihet si shkrimtar,perkthyes por me shume per te "ashtuquajturin" Revolucion i Qershorit...s'jane sqaruar ende mire prirjet e tij komuniste dhe etapat e kesaj periudhe por kemi akoma mbeturinat e historise se servirur nga diktatura.

Por sa te tjere ka qe duhen pare mire e pastaj te reflektohet per rendesine e tyre...kemi nje boshllek informacioni e paragjykim te influencuar nga prirjet tona politike qe na ben te jemi te anshem. Ajo qe mendoj eshte se s'mund te caktojme nje personalitet me te shquar te te gjithe koherave por te zgjidhet ai qe spikat me shume si leader, idealist, e perfaqesues i periudhes qe ka jetuar. Nuk mund te vene emerues te perbashket sepse s'jane formula matematike.

Shpresoj ama qe personaliteti me 'i madh' te mos jete midis tyre por ti takoje te ardhmes sepse do te thoshte qe ka akoma shpresa per kete vend te rehabilitoje figuren e tij ne historine boterore.

 

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2007 14:31
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara > Shqiptari me i madh i te gjitha koherave

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.