Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Pse nje pjese e shqiptareve ne perendim nuk u meson femijeve shqip? Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 4.50.
Gjithsej 23 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180



E ke bo t forte tani. Je e falur perfundimisht.

Al ku jeee

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 20:08
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha Dulcis in Fundo

Mali yt eshte me i larte se mali i Cecit. Per emrat diskutoni me njeri-tjetrin se une jam e zene duke bere profesoreshen ketej (po mundesisht te jene shqip).



nuk e kuptova ket ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 20:56
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha al74


nuk e kuptova ket ...




Shpejto dulcis me sqaro djalin ashtu sic te sqaroi ai ty

Kesaj i thone 1 her ma hype 1her ta hypa

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:03
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Cec mo u tall se nuk o pun t'hypmesh .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:06
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Citim:
Po citoj ato që tha al74


nuk e kuptova ket ...


Mos u shqeteso al.. po te jepja te drejte.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:10
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha Dulcis in Fundo

Mos u shqeteso al.. po te jepja te drejte.



Me verte e kishe apo perdore ironine

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:13
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Ne fakt, une kam nje mendim teresisht ndryshe nga ju. Nje mendim te atille qe vetem mund te dale nga truri im - shumica nga ju ketu tanime jeni ne dijeni se une kam nje tru te mprehte. Aq me ben nese ju pengon pse une jua rikujtoj. Eshte dhuruti nga ALlahu, s'kam faj une. Megjithate, une ju kuptoj ju gjithsesi. Mbase nuk bera mire pse jua thash kete fakt te qendrueshem. Por, as mund ta mohoj, as do te mundnit vete juve po qe se ju do te ishit une dhe une ju etj.. S'do te duhej te menjanoj dhe bukurine per te cilen shquhem ketu e gjithandej, porse fizionomia nuk ze vend ne kete teme.

Sidoqofte. Jane disa prinder te cilet nuk jane ne dijeni, qe, nje femije, eshte ne gjendje te mesoje me se pese gjuhe permendsh, madje pa ngaterruar njeren me tjetren. Fakt i gjalle jam une - njoh 4 gjuhe, me te pesten gjuhe po merrem tani, megjithese s'jam femije me. Te tillet mendojne se nese ata vetem flasin shqip me femijet ne shtepi, femijet etyre do te ngecin prapa ne zhvillim dhe s'do te jene ne gjendje te integrohen ne shoqerine e re, ne shtetin ku ata jetojne.

Mirepo, gjene me te rendesishme ata harrojne, se nese nuk njeh rrjedhshem gjuhen tende, s'mund te mesosh nje gjuhe te huaj. Keshtu, ne qofte se femija i yt ka fatin te linde jashte vendlindjes sate, atehere, si kusht i pare, mesoji atij gjuhen qe flet ti, me pas njofto ate me fenë qe beson ti, traditat dhe kombin ne pergjithesi si dhe, po te kesh qejf, njofto ate sa te dashur/a ke pasur dikur.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:27
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Junior e ke dhi fare me kete shkrim

Une them te biem nga Shqiperia shkollen pa ngrofje bashke me mesuesen brenda qe te mesoj si gjuhe te pare kalamani qe ne fundin e tij thote shyqyr pata fatin te jem ne nje shkolle private dhe ne nje shtet me prespektive se Sala na dha nga nje pras me vete ..e di ti se per ku

Ps: nja dy korigjime shoku,jo dhuruti por dhurate dhe ke firma,jo porse, se spo reciton poezi po 'por jo ne forum'

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:46
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Junior e ke dhi fare me kete shkrim

Une them te biem nga Shqiperia shkollen pa ngrofje bashke me mesuesen brenda qe te mesoj si gjuhe te pare kalamani qe ne fundin e tij thote shyqyr pata fatin te jem ne nje shkolle private dhe ne nje shtet me prespektive se Sala na dha nga nje pras me vete ..e di ti se per ku

Ps: nja dy korigjime shoku,jo dhuruti por dhurate dhe ke firma,jo porse, se spo reciton poezi po 'por jo ne forum'




Je e sigurt, me perjashtim te fjales qe ne vend se ta shkruaja dhurëti e paskam shkruar dhuruti?

Lere fare...s'mund ta dish ti me mire sesa une...

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 21:57
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Citim:
Po citoj ato që tha F_xhunior
Ne fakt, une kam nje mendim teresisht ndryshe nga ju. Nje mendim te atille qe vetem mund te dale nga truri im - shumica nga ju ketu tanime jeni ne dijeni se une kam nje tru te mprehte. Aq me ben nese ju pengon pse une jua rikujtoj. Eshte dhuruti nga ALlahu, s'kam faj une. Megjithate, une ju kuptoj ju gjithsesi. Mbase nuk bera mire pse jua thash kete fakt te qendrueshem. Por, as mund ta mohoj, as do te mundnit vete juve po qe se ju do te ishit une dhe une ju etj.. S'do te duhej te menjanoj dhe bukurine per te cilen shquhem ketu e gjithandej, porse fizionomia nuk ze vend ne kete teme.




me lot.Qofsh mire se me bere te qesh...

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Prill 2012 22:44
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 23 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Pse nje pjese e shqiptareve ne perendim nuk u meson femijeve shqip?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.