Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Virgjeria mashkullore dhe mendimi juaj. Vlerėsimi i Temės: 16 votime, mesatarja 2.75.
Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Re: Re: ku eshte pergjigja per roke

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


S'eshte rehat te luash rolin e shume meshkujve shqipetare Maskilizmi,egoizmi,kufizimi i lirise te tjetrit...huuuh sa shume role u deshkan luajtur aman te jesh mashkull


Amor , pa dashur po bahesh edhe ti si ato qe ke pershkruar...feministe , egoiste dhe po na kufizon lirine tone e te menduarit ( ose shpresat :p )
Gati gati po mendoj qe na urren me pasion..lol
Sikur te isha ai qe te ka lenduar ty , do ndjehesha i privilegjuar nga kjo ndjenje e forte qe ke

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 03:30
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Re: Re: Re: ku eshte pergjigja per roke

Citim:
Po citoj ato që tha Unstoppable

Amor , pa dashur po bahesh edhe ti si ato qe ke pershkruar...feministe , egoiste dhe po na kufizon lirine tone e te menduarit ( ose shpresat :p )
Gati gati po mendoj qe na urren me pasion..lol
Sikur te isha ai qe te ka lenduar ty , do ndjehesha i privilegjuar nga kjo ndjenje e forte qe ke



Po pra!Hahahaha!Njeri mund te kete rolin e maskilistit,mashkullit dominues,tjetra mund te kete rolin e feministes,e femres viktime te shekulli te XX-te,XXI-te. Keshtu shkon kjo pune...

Persa i perket lendimeve...te dukem femer qe lendohet rehat? Te te them te drejten syni tek une shanci eshte me i madh te jem lenduesja sesa e lenduara (rregulli nr.1 : asnjehere mos i jep dikujt forcen te te lendoje deri ne ate pike sa te mos mund te rivazhdosh nje jete normale sikur te mos kishte ndodhur gje) S'me ka lenduar askush deri tani,kam pasur fatin qe meshkujt e jetes time(si te familjes,si ato te rrethit te afert shoqeror...)te mos kene ato vetite e keqia,te mos ju pelqejne rolet e tilla.Pra,kjo tregon qe une nuk besoj qe gjithe meshkuj shqipetare jane ashtu,shume po,por ka dhe shume te tjere qe s'jane.Di dhe ti te besh diferencen tani...:p

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 14/06/2006 ora 10:18

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 10:11
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Re: Re: Re: Re: ku eshte pergjigja per roke

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Po pra!Hahahaha!Njeri mund te kete rolin e maskilistit,mashkullit dominues,tjetra mund te kete rolin e feministes,e femres viktime te shekulli te XX-te,XXI-te. Keshtu shkon kjo pune...

Persa i perket lendimeve...te dukem femer qe lendohet rehat? Te te them te drejten syni tek une shanci eshte me i madh te jem lenduesja sesa e lenduara (rregulli nr.1 : asnjehere mos i jep dikujt forcen te te lendoje deri ne ate pike sa te mos mund te rivazhdosh nje jete normale sikur te mos kishte ndodhur gje) S'me ka lenduar askush deri tani,kam pasur fatin qe meshkujt e jetes time(si te familjes,si ato te rrethit te afert shoqeror...)te mos kene ato vetite e keqia,te mos ju pelqejne rolet e tilla.Pra,kjo tregon qe une nuk besoj qe gjithe meshkuj shqipetare jane ashtu,shume po,por ka dhe shume te tjere qe s'jane.Di dhe ti te besh diferencen tani...:p



Me keto qe ke thene Amor do te zgjedh miss modestia jo vetem e forumit por e tere shqiperise , viseve shqiptare dhe diaspores mbare ...:p :p :p Sa qejf kam te te shoh nje here dhe me gjithe shpirt te lendehem... Ciaoooooooooo

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 18:14
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Deshira jote eshte urdheri im

 

P.s.Mesa shoh s'arrite te kuptosh thelbin,le ta riformulojme idene kryesore: shanci eshte me i madh qe te mos jem e lenduara ngaqe une nuk i jap forcen dikuj te me lendoje.Te pakten jo deri ne ate pike sa te mos me zere gjumi i nates Kjo s'ka te beje fare me modesti apo mendjemadhesi apo me te qenit me e mire se te tjerat,kjo ka te beje me menyren ne te cilen cdonjeri vepron ne jete!Shkurt e shqip: une mund te mos i jap forcen dikujt,ti po...me ben kjo me te mire se ti?Jo xhanem!Ndoshta me ben dhe me te keqe!Kjo eshte pune zgjedhjesh.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 18:40
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Re: Re: Re: Re: ku eshte pergjigja per roke

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Po pra!Hahahaha!Njeri mund te kete rolin e maskilistit,mashkullit dominues,tjetra mund te kete rolin e feministes,e femres viktime te shekulli te XX-te,XXI-te. Keshtu shkon kjo pune...

Persa i perket lendimeve...te dukem femer qe lendohet rehat? Te te them te drejten syni tek une shanci eshte me i madh te jem lenduesja sesa e lenduara (rregulli nr.1 : asnjehere mos i jep dikujt forcen te te lendoje deri ne ate pike sa te mos mund te rivazhdosh nje jete normale sikur te mos kishte ndodhur gje) S'me ka lenduar askush deri tani,kam pasur fatin qe meshkujt e jetes time(si te familjes,si ato te rrethit te afert shoqeror...)te mos kene ato vetite e keqia,te mos ju pelqejne rolet e tilla.Pra,kjo tregon qe une nuk besoj qe gjithe meshkuj shqipetare jane ashtu,shume po,por ka dhe shume te tjere qe s'jane.Di dhe ti te besh diferencen tani...:p


Teorikisht heartbreaker asht ma mire se heartbroken , por ja qe nganjihere e han llokumin pa e dit as vete...
Ndjenjat nuk komandohen maj rrushi , ato jane dhe duhet te jene spontane...! Nese arrin ti komandosh , atehere s'je ne dashuri por ne llogari lol.
Megjithate , e di qe je kocke e forte ( dhe e zgjuar ) plus qe shpinen e paske te bukur kshu qe kush ta prish ty...

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 18:55
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Deshira jote eshte urdheri im

 

P.s.Mesa shoh s'arrite te kuptosh thelbin,le ta riformulojme idene kryesore: shanci eshte me i madh qe te mos jem e lenduara ngaqe une nuk i jap forcen dikuj te me lendoje.Te pakten jo deri ne ate pike sa te mos me zere gjumi i nates Kjo s'ka te beje fare me modesti apo mendjemadhesi apo me te qenit me e mire se te tjerat,kjo ka te beje me menyren ne te cilen cdonjeri vepron ne jete!Shkurt e shqip: une mund te mos i jap forcen dikujt,ti po...me ben kjo me te mire se ti?Jo xhanem!Ndoshta me ben dhe me te keqe!Kjo eshte pune zgjedhjesh.



Nuk me takon mua te te gjykoj nese je me e mire apo me e keqe se une, as nuk dua te gjykoj sjelljen tende. Mos kujto se ti nuk ke lenduar askend ne jete , te gjithe e kemi bere edhe pa dashur . Une personalisht kam bere te vuajn dhe kam vuajtur vete dhe kjo eshte normale sepse jeta kjo eshte ndryshe nuk do kishim mesuar kurre .Do kisha deshiren te te njihja me te vertet vetem per te pare nese ti do te me lendoje ose une do te te lendoja .Do te me thuash qe sdo mund te me japesh forcen per ta bere? Nuk besoj se do vendosje shume ti Amor ...Do kisha shume deshire te te njihja dhe a e di perse , sepse une jam i terhequr shume nga femra si puna jote qe ndonjehere duken si te akullta por ne fakte jeni shume te zjarrta.Zjarri djeg te tjeret por te djeg edhe ty dashur e pa dashur...

Gjithe te mirat nga Diabolic a's

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 18:55
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rumial
filozof

Regjistruar: 18/05/2006
Vendbanimi: lisbona
Mesazhe: 175

Re. Ku eshte pergjigja per Roke

Kam dy dit qe jam tu e thartuar trurin se ku eshte pergjgja per Roke e nuk kam kuptuar gje akoma. Ketu ose kemi te bejme me nje vajze te lenduar ose me nje vajze me fiksime. Po te jete e para me vjen shume keq dhe me te vertete nuk me ka pelqyer keqtrajtimi i femres me te gjitha te mirat qe ka e e na jep. Nrs po te jete ndonje fiksim i nje vajze qe nuk e njeh akoma boten mashkullore dhe e tmerron fakti ketu kemi te bejme me nje problem qe edhe pse diskutojme nuk nxjerrim gje ne drite. Amor te keshilloj te jesh me e hapur me shoqerine dhe te mos e paragjykosh ate.

__________________
paēedashes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 19:46
rumial nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rumial Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rumial (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rumial Shto rumial nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rumial nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Po,jam e keqtrajtuar!E pranoj! :qen:  

Ti mund te me ndihmosh te kaloj traumat e thella qe me ka sjellur nje keqtrajtim i tille?

Pyetje per ty Rumial: ti cfare mund te na thuash ne lidhje me virgjerine mashkullore?

--------------------------------------------------

Unstoppable,llogarite ja vlen ti besh qe c'ke me te,POR duhen bere mbasi te jesh i sigurte qe pelqen dike dhe jo para-llogarite te behen shkak per te rene ne dashuri me dike.

Une nuk besoj qe ne bote egziston vetem nje njeri qe mund te me beje te lumtur(edhe pse mund te dashuroj nje njeri me teper se vetja)...dhe, bazuar ne kete ide as qe do me binte nder mend ti jepja pershtypjen tjetrit qe jeta ime do thyhej,s'do ishte me normale sikur nje dite te ikte.Aspak!!!Do vazhdoja normalisht!

 

---------------------------------------------------

Diabolic...sic e shikon ka njerez qe jane me teper bastard-inside sesa ti :p

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 14/06/2006 ora 22:34

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Qershor 2006 22:13
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rumial
filozof

Regjistruar: 18/05/2006
Vendbanimi: lisbona
Mesazhe: 175

Ne jete ka vend per gjithēka

Nrs je me te vertete ashtu siç the me vjen shume keq per ty dhe te uroj qe ta harrosh sa me pare. Kjo vlen per nje vajze... Megjithate ndoshta realiteti ku jetojme nuk te ka ofruar shanse te barabarta dhe dihet se je e destinuar te humbesh. Mos kerko qe djemte sidomos ata Shqiptare te te kuptojne menjehere. Ne thelb pyetjen nuk e kam kuptuar sepse jam injorant ne kete materie nuk e di se çfare kuptojme me ate pyetje. Po te jete per nga mbrapa eshte mire qe te jemi te virgjer sepse vaj halli pastaj te ngelemi me gisht ne....

__________________
paēedashes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Qershor 2006 17:37
rumial nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rumial Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rumial (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rumial Shto rumial nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rumial nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
---------------------------------------------------

Diabolic...sic e shikon ka njerez qe jane me teper bastard-inside sesa ti :p



Varet , duhet pare kjo pune :p Ashtu si themi ne me pa me ba...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Qershor 2006 19:46
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Probleme Sociale > Virgjeria mashkullore dhe mendimi juaj.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.