Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > nje pjese nga mendja ime... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Nje pjese nga mendja ime:
Mbas aq shume vitesh studimesh Abi paguhet 190 000 Leke/muaj ndersa njekohesisht po specializohet ne te njejtin vend.

Pjese nga mendja ime:
Nje shishe uje kushton 1000/1500 Leke.2x1500= 3000 Leke
30x3000=90 000 Leke.

Pjese nga mendja ime:
Sa mund te mendosh per qellime hyjnore me nje rroge qe s'te lejon te paguash as nevojat primare?

Pjese nga mendja ime:
Kush merr guximin te gjuaje gurin e pare ndaj ketyre njerezve?Une jo!Naten e mire!




Amor jam shume dakort, kur thoni qe mjeket tone paguhen shume shume pak, por kjo nuk i jep te drejte te behen kriminele.

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2007 17:34
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

VAZHDIM

MIRE
E KUPTOVA NORMALISHT QE KISHA MBETUR SHTATEZENE KUR PER 2 MUAR RRJESHT NUK ME ERDHEN"ATO" NUK DI T'UA PERSHKRUAJ NJE KONGLOMERAT NDJENJASH--FRIKE--ANKTH--DESHIRE--KENAJQESI---

TMERRI I VERTETE I ATYRE DITEVE ESHTE KUR PATA HEMORAGJI E PAS VIZITES URGJENTE TEK MJEKU NDNJA 10 DITE PA LEVIZUR NE SHTRAT E BRENDA KESAJ PERIUDHE KAM BERE 60 PROGRESTERON E PAPAVERIN----AJO QE ME BENTE PERSHTYPJE NE ATE PERIUDHE ME VETEN ISHTE FAKTI SE SI DOJA ME CDO KUSHT DHE SE SI DO TE PRANOJA EDHE CDO SAKRIFICE VETEM E VETEM QE TE MBAJA BRENDA VETES NE ATE KOHE FETUSIN TIM..TANI QE MENDOJ E PRANOJ FAKTIN QE NDJENJA E MEMESISE LIND SE BASHKU ME FEMREN...
PER 7 MUAJT E TJERE(RREGULLA QE I NDOQA ME PERPIKMERI EDHE NE SHTATEZANINE E DYTE)::
HOQA TE GJITHA KEPUCET ME TAKA DHE VISHJA VETEM KEPUCE OSE ATLETE TE SHESHTA E ORTOPEDIKE
BEJA SHETITJE 1-2 ORE NE DITE NE AJER TE PASTER
HAJA NGA TE GJITHA LLOJET E USHQIMEVE SIDOMOS SALLATE E PAFUNDESISHT NJE LARMI FRUTASH
KALCIUMI E FLORI ISHIN TE VETMET "HAPA"QE MERRJA
MUZIKA ISHTE BASHKE SHOQERUESE E CDO DITE---------(VAZHON NJE HERE TJETER QE TE MOS JU LODH E T'JU BEZDIS SHUME)
PERSHENDETJE........

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2007 17:36
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

nje llogaritje e vogel

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re vue_interne.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 351 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha lubi

PER TE GJITHA ATO GRA QE DUAN TE MBETEN SHTATEZENA PO JU TREGOJ KOHEN ME TE SHPEJTE E MENYREN SE SI U BERA 2HERE NENE---E VERTETA PER MUA ISHTE SE NJE DITE FIKSE PAS MENSTRUACIONEVE ESHTE DITA ME E PERSHTATSHME PER TE FILLUAR ENDERREN E MREKULLUESHME PER NJE BEBE TE RE.




Ovulacioni, tek femra ndodh perafersisht 14 dite mbas dites se pare te menstruacioneve. Dmth cikli i femres eshte perafersisht 28 dite, ( mund te jete me i shkurter ose me i gjate, emocjonet e forta luaj nje role te rendesishme ne modifikimin e tij) Pra ne diten e 14 nga overa leshohet nje ovule( veze) e cila mund te fekontohen nese ne tromp ndodhet ndonje spermatozoid. Nje spermatozoid e ka jetegjatesine 3 deri ne 5 dite ne rruget gjenitale te femres..
Pra, nje dite mbas menstruacioneve eshte 5 deri ne 8 ditet e para te cikli, ku femra nuk e ka akoma kohen e ovulacionit... por ja i shtojme edhe 5 ditet e jetegjatesise te spermatozoidit behet 13, gje qe mund te jete shume e vertet, akoma me e vertet si raporti ka vend 2 ose tre dite mbas menstruacioneve...
Per ato qe nuk duan femije duhet te kene kujdes ne kete perjudhe.

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2007 18:11
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

me vjen shume keq

Agata-pershendetje
Me vjen keq nese jam keqkuptuar---edhe une e di teorikisht edhe e kam mesuar ne shkolle e madje me eshte shpjeguar nga mjeket(p.s meqe ra fjala burri im eshte mjek)i gjithe cikli e te gjitha ditet me perafersi kur eshte propabiliteti me i madh per te nisur nje bebe......ajo cfare tregova nuk ishte nje shpjegim shkencor por vetem nje pervoje e jetuar edhe e provuar nga une--qe per fatin tim te mire dha 2 here rezultat te shkelqyer----une thjesht e rekomandova nuk kisha nder mend te mbaja leksion shkencor por thjesht te tregoja menyren e kohen madje perjetimet e ndjenjat e mija si nene ----nejse uroj te jem shpjeguar tani
Pershendetje

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Modifikuar nga Fajtori datė 24/02/2007 ora 14:19

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2007 18:36
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

VAZHDIM

Vizitohesha rregullisht tek gjinekologu afersisht 1 here ne muaj.
Me perafersi data e lindjes mund te ishte 6 maj 2001.
Kisha lexuar libra pa fund dhe doreshkrime ose broshura mbi cdo gje qe duhej e nuk duhej te beja gjate shtatezanise.
Fatemiresisht pas "incidentit"te pare ne pergjithesi shtatezania me kaloi pa shume probleme.
Pasi hyra ne muajin e nente u shkeputa nga puna dhe ne kete periudhe pyesja nenen time shume shpesh te me tregonte me hollesi cdo hap nga periudha e dhimbjeve deri ne momentin e lindjes.
Eh por sic thuhet nga e thena ne te bere te ndan nje det i tere.
Dy jave perpara dates se parashikuar nga mjeku nje pasdite fillova te ndjeja disa dhimje te lehta kryesisht ne formen e prerjeve ne fund te barkut--ne fillim nuk u shqetesova--vetem me pas kur dhimbjet filluan te me shpeshtoheshin e kuptova se ishte tamam ajo dita e shume pritur.

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Modifikuar nga Fajtori datė 24/02/2007 ora 14:19

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 10:59
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

VAZHDIM

VAZHDOJA TE SHKOJA NE MENYRE TE PA NDERPRERE NE BANJO E KUR PER NJE MOMENT NDJEVA NJE PESHE TE RENDUAR SHUME QE ME USHTRONTE PRESION NE FUND TE BARKUT E NE MOMENTI QE HYRA NE PRAGUN E DERES NE TUALET NDJEVA NJE SHEPUTJE TE SHPEJTE NGA TRUPI E NJE SI QESKE E BUSHUR ME UJE U PERPLAS PERDHE..
FILLOVA TE DRIDHESHA JO NGA DHIMBJA POR NGA ANKTHI E FRIKA SE CFARE DO TE NDODHTE ME MUA ME PAS..
NEJSE MBERRITA NE MATERNITET E ATY ME UDHEZUAN ---DHIMBJET PER 1-2 MINUTA FILLIMISHT I NDJEJA JASHTE MASE TE FORTA,NDERSA PER 3-4 MINUTA SIKUR NUK KISHA ASGJE .
VETEM PAS NJE GJYSEM ORE NDODHI E KUNDERTE TANI ME PUSHIMET E DHIMBJEVE PO NDODHNIN NE INTERVALE SHUME TE SHKURTERA.
FRIKA E PERSONELIT ISHTE SE UJERAT PO ME RRIDHNIN NE MASE TE MADHE E ME SHPEJTESI NDERSA NUK PO HAPESHA FARE---DERI NE ATO MOMENTE PO ENDESHA NEPER DHOMEN E SPITALIT PER TE LEHTESUAR SADO PAK DHIMBJEN ME PAS ME " DETYRUAN " TE SHTRIHESHA E IU NENSHTOVA NJE SERE GJILPERASH E SERUMESH PER RRETH AFERSISHT 1-2 ORE.ME THENE TE DREJTEN AS SOT E KESAJ DITE NUK KAM PYETUR SE CFARE MEDIKAMENTESH ISHI VETEM MBAJ MEND SHPESHTESINE E FORCEN E DHIMBJEVE SA QE PERIUDHA E PUSHIMEI MES TYRE U ZHDUK FARE--SYTE FILLUAN TE ME ERRESOHESHIN---ME SHPEJTESI ME DERGUAN NE NJE BARRELE DREJT SALLES SE LINDJES..

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 11:12
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

VAZHDIM

Me ndihmuan te pozicionohem ne "shtratin" e lindjes dhe me nxisnin duke me udhezuar per cdo gje --nuk jua pershkruaj dot me fjale dhimbjen e 3-4 minutave te fundit e sidomos castin kur koka e beeushit tim ishte pozicionuar per te "dale"--por di vetem t'ju them hutimin qe perjetova ne castin 5-6sekundesh kur nje pjese e trupit te bebes ishte brenda meje e nderkohe jashte trupit tim nga koka e sapo dale ne kete jete u degjua klithma e pare ---e ne momentin qe foshnja ime u shkeput nga une dhe ma vendosen menjehere mbi trup--te gjitha ato dhimbje qe deri ne ato caste po me stermundonin u fashiten sikur te mos kishin qene asnje here.
Kisha lexuar vetem ne librat me sentimental per afeksionin qe ndjente nena per foshnjen e saj--e me ne fund me erdhi rradha dhe mua t'a ndjej e t'a perjetoj ate cast --e me dukej vetja se duhet te kisha nje fuqi te mbinatyrshme qe une vete isha aq e afte te sjell ne jete nje qenie aq te madherishme---duken te gjitha hiperbola e te ekzagjeruara--por jo per nje nene te re foshnja e saj eshte e pa krahasueshme me asgje tjeter qe ekziston ne kete bote...........

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Modifikuar nga Fajtori datė 24/02/2007 ora 14:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 11:29
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Lubi e kisha kuptuar qe ju po flisnit per nje ekperjence tuajen, por kur po lexoja se di pse fillova te numeroja dhe instiktivisht ti shkruaja ne kete faqe interneti cfare po mendoja, nejse... magjithate Flm per shpjegimin.

ps ; ju lutem a ka mundesi te shkruni me shkronja te vogla,

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 11:41
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

me e mira per ty...

ne korridorin e repartit,heshtja u thye nga nje alarm qe vinte nga nje dhome ne afersi te salles se infermiereve,gje qe beri qe nje infermiere te vraponte drejt asaj dhome.menjehere pasi ajo u fut ne dhome,mberriti edhe mjeku qe ishte roje ate nate.pas tij mberriti edhe nje infermiere e dyte.
aparati qe shenonte aktivitetin kardiak leshonte nje zhurme te holle nderkohe qe ne monitor dukej vetem nje vije te drejte qe nuk paraqiste asnje ndryshin ne ecurine e vet.
-doktor,kemi nje ndalim te zemres-tha infermierja.
-vrap merr defibrilatorin-tha doktori dhe filloi menjehere ti jepte ndihmen e shpejte pacientit qe ishte shtruar ne ate krevat.kontrolloji nese merrte fryme dhe nese ne goje kishte ndonje gje qe mund te pengonte frymemarrjen dhe pastaj hapi edhe kemishen qe kishte pacienti dhe vendosi duart me kujdes mbi derrasen e kraharorit,rreth 2 cm nga fundi i tij dhe filloi te ushtronte shtypje te forta mbi te.infermierja tjeter mbante nje tip bombole qe kishte nje maske qe e kishte vendosur ne gojen e pacientit dhe shtypte here pas here bombulen.nuk kaluan shume kohe dhe mberriti serish infermierja me nje defibrilator semiautomatik.doktori mori 2 piastrat ne duar dhe tha:
-karikoje ne 200 .
me pas e vendosi kraharorin e pacientit dhe tha serish qe ta shkarkoje.nje rryme kaloi neper trupin e pacientit ne tentative qe te ndalonte te gjitha rrymat qe mund te ishin ne ate moment ne zemer dhe ti jepte mundesi qe nyja senoatriale te rifillonte serish te leshonte impulse.
-asnje aktivitet-tha infermierja e dyte qe po kontrollonte monitorin.
-karikoje serish ne 300.
vendosi serish piastrat ne trupin e pacientit dhe serish nje rryme kaloi neper trup.serish vija qe ecte e drejte ne monitor nuk shenoi ndryshim te aktivitetit.
-jepiii. T.,nuk mund te ma besh kete gje!
u kthye nga infermierja dhe i tha:
-karikoje serish,360 kete rradhe.
nje shkarkim i trete kaloi neper trupin e pacientit dhe e shkundi te terin po serish asnje pergjigje.
-1 mg epinefrine endovene,shpejt.
infermierja nxitoi te nxirrte nje shiringe nga sirtari i nje komedine qe ndodhen brenda dhomes dhe e injektoi tek pacienti.
-karikoje serish ne 360.
per te katerten here me rradhe,trupi i pacientit u pershkua nga nje rryme e forte dhe kete rradhe dicka ndryshoi...ne monitor mund te dalloheshin forma zigzage qe zevendesuan ate vijen e drejte.
-rifilloi aktiviteti kardiak por nuk kemi akoma nje ritem sinusal-komentoi infermierja.
-ule fuqine ne 100.
rryma e peste arriti te kthente ritmin sinusal,ritem qe fillonte nga atriumi dhe fillonte te pershkronte zemren.
-ok,mjafton per momentin-tha mjeku.

infermieret dolen dhe mjeku u ul ne karriken qe ndodhej prane shtratit...

pas 10 min pacienti hapi syte dhe e shikoi mjekun dhe me nje ze te ngadalte, e pyeti:
-me thuaj pse?
-e di mire qe nuk mund te te lija qe te ikje ashtu pa me pershendetur-ja ktheu mjeku me nje buzeqeshje.
-duhet te me lije qe te shkoja.ti e di mire se gjendja ime eshte pa shprese.
-nuk duhet ta mendosh keshtu.nuk eshte pa shprese.ndoshta kemi fat.duhet vetem te presesh pak.
-sa vjet u bene qe njihemi?nje jete e tere, dhe gjate gjithe kesaj kohe nuk mesove qe nuk mesove te genjesh iher.une nuk e kam te gjate dhe kete ti e dije qe kur shkela kembe heren e fundit ne kete spital.mos ma veshtireso punen por bej ate qe duhet te besh.e sata here eshte qe tenton serish te me mbash ne jete.shiko si me eshte bere gjoksi nga ato piastrat e defibrilatoreve...aritmi,fibrilime atriale dhe ventrikulare,ndalime zemre.u lodha me te thene te drejten dhe e kam humbur cdo shprese.
-mua me duhet te bej punen time.nuk po te le te ikesh para kohe.dhe mendoj qe kjo eshte gjeja me e mire edhe per ty.
-kush je ti qe me thua se cila qenka me e mira per mua?ty nuk te ka qelluar ndonjehere te qendrosh vetem per nje kohe te gjate dhe pastaj per nje moment te shohesh persona qe fillojne te ndiejme keqardhje per ty...nuk te duan,thjesht ndiejne keqardhje per ty...nuk e imagjinon dot se sa poshteruese e konsideroj kete gje.jo,ti nuk mund ta kuptosh dot kete gje.ti nuk mund te me thuash dot se cila gje eshte e mire per mua.me kane mbajtur me muaj te tere ne lista,sa here jam shtruar,sa her e kam dale serish i mbushur me premtime,dhe nuk kalonte shume dhe paraqitesha serish sepse keqesohesha.te betohem qe jam lodhur.per mua jeta ime ka mbaruar kur erdha per here te pare ketu dhe me treguan te verteten.tani shtrihem ne darke duke thene qe ndoshta kjo ishte dita ime e fundit.dhe kur cohen me mengjes,them me vehte ndoshta mbremjen nuk e mberrij.dhe ti me thua qe kjo qenka zgjidhja me e mire per mua?mos guxo kurre te me thuash se cila qenka gjeja me e mire per mua.te kerkoj serish te besh ate qe duhet bere.
-une kam per detyre te kuroj semundjen tende,dhe jo ty!
-ah,filozofia e leshit qe ju mesojne ne ato salla leksionesh.vijne aty burra me nje kostum te zi,nje kemishe te bardhe dhe nje kollare te kuqe me vija diagonale,dhe fillon tu tregoje qe pacienti duhet respektuar...jua mbushin mendjen me ideale dhe me rregulla qe as ata vete nuk i kane mbajtur kurre.ti do te kurosh semundjen?ate kuro,nuk po te kerkoj te me kurosh mua!por si i behet kur nuk ka nje kure?do kthehesh tek une te me kurosh mua?do ja fillosh nga dhimbjet qe me ka sjelle,apo depresionin qe po me le?
-me vjen keq,nuk mund ta bej dot-tha mjeku dhe ju drejtua deres.
-doktor,edhe sot fitove ti.por gjithsesi ne fund jam une qe fitoj.je duke u lodhur kot.eshte thjeshte ceshtje kohe...

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2007 00:03
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
capkenia durrsake
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ne boten e luleve
Mesazhe: 61

icik pa lidhje ne fakt ...

nje bravo te madhe per ns6 qe po na fut dashur pa dashur ne profesionin me te vecante e human ate te mjeksise        eshte nje teme me verte qe te ben per vete  dhe                                       pershendetje te gjithve  .

__________________
te marresh dhe te falesh dashuri mmmm sa bukur.......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2007 13:01
capkenia durrsake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė capkenia durrsake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me capkenia durrsake (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: capkenia durrsake Shto capkenia durrsake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto capkenia durrsake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > nje pjese nga mendja ime...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.