Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > Super-kontradikta?!!!
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ignatius
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 02/01/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 108

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Maria ishte e virgjer dhe nuk ka bere asjnjehere sex me Jozefin.

Ajo ngel shtatzene nga fryma e shenjte duke qene e virgjrer.

Me pas lind krishti, Ti mund te thuash a mund te quhet Jozefi babai i krishtit?

Sa pak flitet per Jozefin ne bibel dhe sa tregon kjo se me te vertete Krishti eshte biri i zotit....apo zoti ?!



Ndryshe...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 02:39
Ignatius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ignatius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ignatius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ignatius Shto Ignatius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ignatius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Ignatius
Feleminderit,

Do ta rishikoje se nuk me del krejt si thoni juve..., edhe te tjeret e thone ndryshe...


boo, ndoshta e kam gabim edhe une.

Piktor si thu ti vella se ti i di kto punet e Zotit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 02:40
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ignatius
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 02/01/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 108

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Psh: si shkoi "Fryma" dhe la shtatzene nje femer, te virgjer? Per sa kohe ti pranon qe ka Fryme te Shenjteruar, si mund te besh edhe pyetje naive te tilla?



Une nuk kam bere pyetje te tille.

Une nuk thashe gje per frymen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 02:41
Ignatius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ignatius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ignatius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ignatius Shto Ignatius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ignatius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ignatius
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 02/01/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 108

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Hahahaa bukur e ke kapur

Ja e nje super - kontradikte tjeter .... ne bibel thuhet qe Shen Maria lindi dhe vdiq si virgjereshe ... por me ben pershtypje fakti qe ne momentin kur sjell ne jete nje femije (lindja e Jezusit biri i Davidit) nuk quhesh me virgjereshe pra cahet cipa e himenit



Ndryshe....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 02:42
Ignatius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ignatius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ignatius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ignatius Shto Ignatius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ignatius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Kurt, po mban anen e njeres fe me duket.

Fete jane njesoj, as mos e dysho. Njerzit jane te ndryshem, por kur vjen puna tek seksi edhe ata nje mendje kane.

e ke gabim cedrus, thjesht si per sport po komentoja, se sme plas as per njeren as per tjetren fe. gjithe shoket e ngusht te femirise i kam katolik, jam rrit mes katoliksh, edhe atyre nuk i plas per kto gjera.

thjesht ktu ne amerike e kam fjalen meqe ka me shume kristian, i ka ikur popullariteti fese katolike, kur edhe humoristat bejn shume jokes mbi vatikanin, kaq

personalisht akoma nuk kam takur arab qe me kane pelqyer si njerz, me aq sa kam njohur

tani si ide, pra ne si selfish meshkuj jane ato gjera them une. feja mylimane perkrah me shume drejtat e meshkujve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 07:28
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Ignatius
Mund ta citosh kete qe shkrojte?

Po Jozefi kur e mori vesh se Zoti i kish punuar livadhin?

Ne po bejme interpretimin e bibles dhe nuk po trajtojme çeshtjen e besimit.
Maria ishte bije e deres se Davidit ndersa Jozefi jo.
Gjithashtu flitet se Jozefi ishte dhe i vjeter ne moshe.
Sipas interpretuesve te hershem te Bibles kjo ishte parashikuar edhe ne Beslidhjen e Vjeter.
Njelloj sikurse Marise i shkoi engjelli ti deftonte mrekulline e saj te ngeljes me barre edhe Jozefi kur deshi ta leshonte pau nje enderr ku nje engjell i thote te mos e bente kete sepse Maria nuk kishte ngelur me barre sepse kishte njohur burre tjeter por per akt te Frymes se Shejte.
Tjeter gje pastaj kur flitet per Fryme te Shejte qe nuk le shteg per kontradita sepse hyjme tek çeshtja e besimit qe ka te beje me fete.
Po pranove Frymen e Shejte, pranon dhe lindjen e mrekullueshme te Jezusit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 07:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Ignatius


Ndryshe....



pse ndryshe??

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 10:39
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
e ke gabim cedrus, thjesht si per sport po komentoja, se sme plas as per njeren as per tjetren fe. gjithe shoket e ngusht te femirise i kam katolik, jam rrit mes katoliksh, edhe atyre nuk i plas per kto gjera.

thjesht ktu ne amerike e kam fjalen meqe ka me shume kristian, i ka ikur popullariteti fese katolike, kur edhe humoristat bejn shume jokes mbi vatikanin, kaq

personalisht akoma nuk kam takur arab qe me kane pelqyer si njerz, me aq sa kam njohur

tani si ide, pra ne si selfish meshkuj jane ato gjera them une. feja mylimane perkrah me shume drejtat e meshkujve


Ne Amerike behet lufta ne te tjera pisla, lum miku.

Protestanizmi lufton me cdo menyre pushtetin e fese katolike. Po ashtu edhe kisha anglikane.
Nuk e shef si cdo dite dalin me pompozitet lajme mbi prifterinjte katolike moleste? Vertet mendon ti se i pelcet dikujt nese nje mullah ka dhjete dylbere? Eshte lufte per pushtet dhe asgje me teper.

Une po te isha i skopisja keta prifterinjte dhe ishe rehat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 16:23
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ignatius
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 02/01/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 108

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


pse ndryshe??



Cedrus tha se te gjithe jane ne nje mendje ne lidhje dme temen, dhe une postova disa qe mendojne ndryshe nga Cedrus.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 18:06
Ignatius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ignatius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ignatius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ignatius Shto Ignatius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ignatius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ignatius
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 02/01/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 108

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ne po bejme interpretimin e bibles dhe nuk po trajtojme çeshtjen e besimit.
Maria ishte bije e deres se Davidit ndersa Jozefi jo.
Gjithashtu flitet se Jozefi ishte dhe i vjeter ne moshe.
Sipas interpretuesve te hershem te Bibles kjo ishte parashikuar edhe ne Beslidhjen e Vjeter.
Njelloj sikurse Marise i shkoi engjelli ti deftonte mrekulline e saj te ngeljes me barre edhe Jozefi kur deshi ta leshonte pau nje enderr ku nje engjell i thote te mos e bente kete sepse Maria nuk kishte ngelur me barre sepse kishte njohur burre tjeter por per akt te Frymes se Shejte.
Tjeter gje pastaj kur flitet per Fryme te Shejte qe nuk le shteg per kontradita sepse hyjme tek çeshtja e besimit qe ka te beje me fete.
Po pranove Frymen e Shejte, pranon dhe lindjen e mrekullueshme te Jezusit.



Ketu kemi te bjeme me faktin e kryer dhe me pas lajmerimin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2010 18:07
Ignatius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ignatius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ignatius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ignatius Shto Ignatius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ignatius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > Super-kontradikta?!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.