Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Arti Figurativ > Arti i Te Gatuarit
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Arti i Te Gatuarit

Vitet e fundit tekni i te gatuarit eshte futur ne kategorite e artit, mbasi reflekton kulturen dhe historine e nje populli, si dhe talentin e nje individi.
Ashtu si ne cdo lloj arti edhe te gatuarit eshte nje lloj talenti qe nuk mund ta ushtroje cdo njeri. Si ne cdo art edhe ne gatim, ne qofte se nuk vendos dashurine e te dhenurit, nuk mund te realizosh pikerisht ate qe me pare ke deshiruar.

Prandaj dhe njerezit nga origjina te lashta popujsh kane edhe traditen e tyre te artit te guzhines ku mund te dallohen keto me poshte:


Mediterrane
Japoneze-Kineze-Tailandeze
Indiane
Lindja e Mesme
Latine
Karaibet

Cili eshte mendimi juaj?

A eshte ne gjendje cdo njeri te gatuaj ne menyre artistike????????

__________________
arratisur syrgjynosur...

Modifikuar nga Cindi datė 31/05/2006 ora 19:52

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Maj 2006 19:42
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Arti Figurativ > Arti i Te Gatuarit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.