Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 1.00.
Gjithsej 34 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gaia
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/10/2006
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 76

Shume dakort me parafolsin,por jo ama te ngrihet nje ekstrem dhe te hudhi hyjnine e Jezusit poshte se kjo quhet abuzim,asnje te krishtere ne forum skeni pare akoma te hudhi poshte figuren e Muhamedit dhe ky eshte nje respekt apo jo?
Askush ska te drejte te gjykoje fene e tjetrit se sa hyjnore ose jo eshte ai/ajo qe e ben nuk mund te quhet besimatre por mekatare ,zoti e falte ne gjykimet e saja/tije.
Pytja shtrohej ne teme a eshte Jezusi zoti?

te gjithe e dime se ai ishte i derguari i zotit qe ne te krishteret besojme se ishte i biri i zotit,dhe jo vete Zoti.

Tani crendesi kane gjithe ato fletushka te gjata pa mbarim te anetarit prishtinase me qellim ofendues ndaj fese sone?Cili eshte qellimi i saj kur merr neper goje figuren e shenjte te Jezu Krishtit.
Mua me vjen turp vete kur lexoj shkrime te tilla se qellimin fondamental te saj e kuptoj,bile qe luan dhe rolin e te mirit duke kerkuar nga moderatoret drejtesi,dmth ajo te uli poshte hyjnine e Jezusit dhe besomtaret e krishtere ta falenderojne?
Prishtinase dhe une kam shume dokumenta qe e hudhin poshte hyjnine e Muhamedit ?Te pelqeu kjo pytje?Aspak ,as mua sme pelqen as per Muhamedin zot me fal as per Jezu Krishtin zot te qofsha fale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2006 15:53
Gaia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gaia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gaia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gaia Shto Gaia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gaia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Prishtinasja_
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 03/08/2005
Vendbanimi: London
Mesazhe: 251

Turp njeriu duhet te kete ne keto pikepamje: (meqe si paske te ditura si duket!); - te shpif kundrejt dikujt, te genjej, te fyej ne seder ndergjegjesore diken, t'ia atribuoj te pavertetat dikujt e keshtu me radhe. Kurse sa i perket postimeve te mia, absolutisht asnje doze fyerje nuk permban ne vete ansjera. Por c'te beje une qe nuk e kuptoni drejte debatin moj e uruar. Turp nuk eshte poashtu te debatohet nje ceshtje me argumente baze. Kete e kane bere ne kohen e Muhammedit (a.s.) dhe ne kohet e profeteve tjere. Te debatosh nje ceshtje me argumente moj zonje/zonjushe, nuk do thote se qellimi eshte te fyesh shenjterine e besimit religjioz te njeriut. Andaj, te lus t'a kuptosh debaton drejte dhe pa pretendime. Dhe per cudi, i nderuari, BARIU, pohon se eshte nje pasues i denje i Bibles, dhe asnjehere nuk u ndje i fyer nga shkresat e mia, pasi e ka te qarte se nje lloj debatimi mund t'a bente dhe nje hoxhe me nje prift, por asesi s'do ndjeheshin te fyer asnjera pal


Dhe Gaia ke thene keshtu ne citatin tend ( qe vertete me bere te qeshem!);

GAIA citoi: kam dhe une deshmi qe hudhin poshte figuren (hyjnine) profetike te Muhammedit (a.s)?? Te pelqen kjo pyetje??

Moj zonje/zonjushe, E verteta tek une peshon me shume se gjithe materialja e botes dhe c'ka ne te dhe ti vetem urdhero sjell argumentet te cilat hudhin poshte profetcine e Muhammedit a.s. dhe gjithsesi mund t'i debatojme nese vertete argumente te tilla ekzistojne (e asesi nuk ndjehem e fyer), por kam hallin se argumente te tilla nuk ekzistojne, dhe te shkon mundi HUC

p.s je e lutur nga ana ime , o te diskutosh si duhet ose vertete cdo shkrese tenden e injoroj, meqe hera e dyte/trete me drejtohesh me fyerje (kurse me akuzoni se une bej veprim te tille!). Mire Mbetsh.... dhe zgjero gjoksin kur deshiron debat me diken (kundershtarin), se me sensibilitet nuk korret sukses ne debate, por perdor mendjen si kalem debati, meqe zemra te sjell dem ne kete debat )

p.s. nje proverb thoshte: "Sedra e njeriut ndjehet e fyer, vetem atehere kur i pasqyrohet e paverteta e vertete." (keshtuqe nese ti ndjehesh e fyer, dije se nuk ndjehesh nga une personalisht, por nga argumentet baze te pamohueshme, se po t'ke argumente nuk ke perse te ndjehesh e fyer moj e nderuar).

respekt,

__________________
“ Duaje per njerezit ate qe don per veten.” – Muhammedi, alejhi selam.

Modifikuar nga Prishtinasja_ datė 21/12/2006 ora 01:37

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 01:22
Prishtinasja_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Prishtinasja_ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Prishtinasja_ (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Prishtinasja_ Shto Prishtinasja_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Prishtinasja_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
leopardi
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 07/06/2005
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 220

 

 

Nuk kam asnje gje kunder zotit, por kunder cdo feje apo besimi tjeter, qe kane korruptuar, manipuluar, strumentalizur, mendjen e njeriut dhe e kane kthyer ate ne format me te rendomta ekstreme dhe diskrimuese, duke mbjelle ne mendjen e njerzeve rrenjen e hipokrizise; e gjitha kjo vjen vetem per hir e ne emer te zotit. Sa i vogel eshte njeriu.

Jezu krishti ishte njerzor dha aspak hyjnor.

__________________
e harrova.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 11:11
leopardi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė leopardi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me leopardi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: leopardi Shto leopardi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto leopardi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gaia
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/10/2006
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 76

Ka qene njehere miu dhe elefanti shkuan per palzh te dy.Nderkohe qe elefanti po lahej per qefin e vet miu po kerkonte rrobet e banjos dhe spo i gjente dot,dhe i therret elefantit me sa fuqi qe kishte::

---Ooooooooo elefanttttttttttttttt!!!

--He more cdo!---i thot elefanti

---Dil pak te te shof - i thot miu

del elefanti gjer ne brez.

--Ec dhe ca ec-i tho miu

del elefanti dhe ca deri ke gjunjet

-Aaaaaaaa me fal-thot miu--thash se kishe vesh breket e mia!



Sa te kete mendje si ky miu me lart une dorezohem dhe i kerkoj falje besimit tim qe e pergojova deri ketu me tipa te tille,kam bere mekat,me fal Zot Jezu Krisht te qofsha fale,fali dhe minjte se dhe ato jane krijesat e tua.
Me kaq e mbyll debatin se paskem lam nam, nuk e bej me ju premtoj forumista mos me qeshni kur te lexoni debatin tim me prishtinasen se ne i kemi njoft kohe me pare po ne une budalla si puna ksaj,ika se lash nam ktu.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 12:49
Gaia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gaia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gaia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gaia Shto Gaia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gaia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Citim:
Po citoj ato që tha Gaia
Ka qene njehere miu dhe elefanti shkuan per palzh te dy.Nderkohe qe elefanti po lahej per qefin e vet miu po kerkonte rrobet e banjos dhe spo i gjente dot,dhe i therret elefantit me sa fuqi qe kishte::

---Ooooooooo elefanttttttttttttttt!!!

--He more cdo!---i thot elefanti

---Dil pak te te shof - i thot miu

del elefanti gjer ne brez.

--Ec dhe ca ec-i tho miu

del elefanti dhe ca deri ke gjunjet

-Aaaaaaaa me fal-thot miu--thash se kishe vesh breket e mia!



Sa te kete mendje si ky miu me lart une dorezohem dhe i kerkoj falje besimit tim qe e pergojova deri ketu me tipa te tille,kam bere mekat,me fal Zot Jezu Krisht te qofsha fale,fali dhe minjte se dhe ato jane krijesat e tua.
Me kaq e mbyll debatin se paskem lam nam, nuk e bej me ju premtoj forumista mos me qeshni kur te lexoni debatin tim me prishtinasen se ne i kemi njoft kohe me pare po ne une budalla si puna ksaj,ika se lash nam ktu.



Mos e caj koken, mos e sforco veten. Eshte e qarte qe lenjen nam e ke si ajrin.

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 13:57
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gaia
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/10/2006
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 76

Miu pjell cdo vit minj o rrace pjellore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 14:00
Gaia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gaia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gaia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gaia Shto Gaia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gaia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Citim:
Po citoj ato që tha Gaia
Miu pjell cdo vit minj o rrace pjellore.


Dhe me nga qindra, ja edhe ketu na del cdo dite nga nje mi. Sot te erdhi shansi ty.

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 14:02
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gaia
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/10/2006
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 76

Wink

Je gabim zoteri une solla mes jush nje rast te thjeshte ndodhie mes miut dhe elefantit si autor ne kete rast dhe pashe qe miu kerceu perpjete ,ne kete rast shancin e kishte miu te kercente,kenqasine autori qe lexuesi i kupton vepren.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 14:12
Gaia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gaia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gaia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gaia Shto Gaia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gaia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tolstoy86
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 362

Kete gazmoren, e kam degju kur isha femi, dhe kuptova dicka me shum se kupton ti tani. Ta sjellesh ne kete menyre, pa pike lidhjeje, eshte majmunllek qe mund ta beje nje elefant me tru miu. bravo.

edhe dicka, te nje teme tjeter, na thua qe je shume toleranT, qe shkon sa ne xhami, sa ne kishe (sa kndej sa andej) .. cdo thote Gaia??? Apo minjte i kane emrat pa gjini??

__________________
dita me e bukur: sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 14:16
tolstoy86 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gaia
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/10/2006
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 76

Prap je gabim.Mend e miut kane lidhje me majmunllekun e propogandes ekstremiste qe ti ben lojra fjalesh sikur se ke kuptuar,sdo mend se miu aq mend ka.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2006 14:26
Gaia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gaia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gaia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gaia Shto Gaia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gaia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 34 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.