Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > problem me decoderin e digitalbit
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Fajtor, Dreambox ka te pakten rreth 8 vjet ne treg. Eshte nje marres satelitor me sistem operativ Linux si dhe me nje porte LAN (RJ-45). Te pakten keshtu kane qene versionet e para qe shisnin Arabet ne Athine (flas per rastin tim). Tani pa diskutim qe jane me te sofistikuara si dhe kane dale versionet e reja tokesore apo kabllore (jo vetem DVB Satelitore).

Une nuk kam patur ndonjehere por kam lexuar qe futen on line dhe zbresin kodet e kanaleve te kriptuara nga servera te paracaktuar. Tani nuk e di se sa efektiv jane por ne lidhje me Digitialb mos te lodhet njeri. Para pak kohesh dolen disa karta te klonuara ne treg por klonuesit u kapen dhe kam pershtypjen se "Digitalb eshte interesuar maksimalisht qe ata te marrin denimin e merituar". Nuk ka asgje te pamundur por them se ata do kene patur ndonje njeri te brendshem qe u ka dhene nje ide mbi shifrimin/deshifrimin e kartave.

Ndersa per pyetjen iniciuese te kesaj teme, nuk e di zgjidhjen. Une pata te njejtin problem me marresin tokesor kur me mbaroi abonimi dhe nuk mund te shihja asgje tjeter vecse MyMusic. Si pasoje, mendova te mbledh ca karma duke e nxjerre dhurate ne Facebook marresin. U desh pak qe njerezit ta besonin qe e kisha seriozisht (pasi njihem si Gjirokastrit koprac ne rrethin tim shoqeror) dhe si perfundim ja dhurova te parit qe u ofrua

Tani dhe nese kam pak kohe te lire, nuk e harxhoj para TVse...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2011 22:38
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Maratona e kenges tek TVSH eshte ide e mire.

Tani doli nje problem tjeter. E mban mend kur me thoshe me te drejte qe nuk duhet ta kthej me ne gjendjen fillestare aparatin?

E pra, sot ne mengjes pashe qe dekoderi ishte agiornuar automatikisht nga sateliti keshtu qe mu desh prape te fshij kanalet e digitalbit. Me duket se do ta hedh ..

Te thashe qe heren e pare qe nuk ke shprese, me ate aparat. Bej nje riabonim te thjeshte 6 mujorsh e pastaj vendos.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2011 12:45
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > problem me decoderin e digitalbit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.