Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > Dita e Emrit
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Dita E Emrit

Une vete jam ortodokse dhe e kemi per gje te madhe festimin e dites se emrit. Eshte nje nga ditet, qe per neve ka me shume rendesi se sa vete ditelindja jone dhe kur ndonje nga te afermit nuk na ben urimin perkates na krijohet nje si fare boshlleku.

A ka ndonjeri ketu ndonje liste te dites se emrave kristiane, simbas dites se vdekjes se shenjtoreve perkates, te cilet sakrifikuan per hater te kristianizmit me jeten e tyre ne tufat e druve.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2006 20:46
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4073

Liste nuk kam kalendar po qe nuk e shikoj asnjehere por ka dhe nje link qe do te bashkengjit ketu atje te tregon emrat qe festojne jo vetem ne diten e sotme por dhe 2 ditet e vazhdueshme.

http://www.namedays.gr/index_uk.htm

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shtator 2006 22:05
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Enigma

Te perqafoj. :p

__________________
arratisur syrgjynosur...

Modifikuar nga erzeni_be datė 26/02/2007 ora 19:02

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2006 13:12
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Enigma the site ishte shume i mire dhe mund ta gjesh diten perkatese te emrit, po te shkosh simbas germes se pare te emrit.

P.sh. Emrat qe fillojne me "D" , press "D" dhe i ke te gjitha ditet e emravwe qe fillojne me "D"

Ose mund te shkosh simbas muajit. Press muajin, qe je e interesuar dhe i ke te gjitha ditet e emrit per muajin perkates.

Site i mrekullueshem

__________________
arratisur syrgjynosur...

Modifikuar nga erzeni_be datė 26/02/2007 ora 19:03

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2006 13:34
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

une e gjeta temin po edhe pa kete kalendar e kam dite :p .Me ka kalu dita e emnit

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2006 13:36
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha tresh
une e gjeta temin po edhe pa kete kalendar e kam dite :p .Me ka kalu dita e emnit


Ta gezosh megjithese me vonese

Me pelqeu shume ai artikulli ne lidhje me kosovaret dhe dardanet. Vertet shume interesant.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shtator 2006 13:41
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Do desha te dija nga nje besimtar i krishtere pse ju mbani dy emra ?Une per vehte jam muslimane (jam rritur ne nje familje ateiste) bektashije dhe di qe gjyshja ime e cila beson ne zot ,emrat e femijeve te saj i ka marre ne teqe te Dervishi dhe ata vetem nje emer kane,emrin qe u ka zgjedhur Dervishi. Ju pse mbani dy emra ?
Pse eshte kaq e rendesishme te mbash dy emra?
Une mendoj se para zotit ne jemi nje person si brenda dhe jashte kishes te mire apo te keq qofshim .Kam pyetur te krishtere por nuk kane mundur te me japin nje pergjigje bindese. Pse nuk mbani vetem nje emer , vetem ate te pagezimit?
Do te deshiroja qe njeri nga ju qe e njeh mire fene e krishtere te me jepte nje pergjigje.
pershendetje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2007 16:29
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Ju lutem mos perdorni fjale ne gjuhe te huaj kur s'eshte nevoja fare.

Erzeni

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2007 19:05
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ELESA
Anetar i ri

Regjistruar: 06/06/2008
Vendbanimi: KORCE
Mesazhe: 20

PSE NE VEME EMRA SHENJTORESH

EDHE UNE VETE JAM NJE ORTODOKSE.DOJA TE THEKSOJA DICKA LIDHUR ME TEMEN:SHUME NJEREZ KEQKUPTOHEN OSE NUK E DINE PSE NE VEME EMRAT E SHENJTOREVE TE MARTIRIZUAR.DUA TJU THEM SE PER NE PAGEZIMI NENKUPTON NJE RILINDJE TE SHPIRTIT DHE TE TRUPIT PRANDAJ NE EGJYKOJME TE RENDESISHME NDERRIMIN E EMRIT SI RRJEDHIM E NISJES SE NJE JETE TE RE ME KRISHTIN.NE MARRIM EMRIN E NJE SHENJTORI NE MENYRE QE TA KEMI ATE (PERVEC KRISHTIT)NJE SHEMBULL TE GJALLE PER TA NDJEKUR.PERSHENDETJE TE GJITHE TE KRISTERVE DHE KUJTONI:"N.Q.S DO T'JU PELQEJA NJEREZVE NUK DO TE ISHA SHERBETOR I KRISHTIT"-THOTE APOSTULL PAVLI.

__________________
LER GJITHCKA TE KESAJ BOTE PER KRISHTIN POR MOS E LER KRISHTIN PER ASGJE TE KESAJ BOTE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2008 18:57
ELESA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ELESA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ELESA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ELESA Shto ELESA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ELESA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:45 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > Dita e Emrit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.