Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Mendime te castit...
Gjithsej 578 faqe: « E parė ... « 565 566 567 568 569 570 571 572 573 [574] 575 576 577 578 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


Hallo Eliz. Pershendetje dhe ty!

Sidoqofte, zemra nuk na shkeputet nga ketu-fajtori

Per disa, mendoj, kane ndryshuar shume gjera ne jeten private te miqve ketu dhe perkushtrimi eshte orientuar diku tjeter

Kurse per disa (une), ku rjedha e jetes ka mbetur gati e njejte, pervec se jemi me te rritur kujtohemi mbase me shpesh per Forumin.

C`kemi nga ty? Te Raja APO me te vjetrat?

Une, mbas 11 vjetesh, shkova kete vit (ne Maj) ne Shqiperi!
Tani me hyri "Infeksioni" dhe mendoj te shkoj perseri per Krishtlindje e Vit te Ri



Dhe un ket Isha ne ver nje muaj u knaqa sinqerisht dhe me ka marre malli serish vetem per trafikun jo psh nami skishte njeri qe levizen shkoder Tirane
Ushqimet super per shembull mora gjithe ato kile lol😂

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2018 00:32
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Vizioner, ne dimer nuk eshte dhe aq bukur andej. Une sa here shkoj zhgenjehem. Njerezit me te merzitur, dalin me pak, trafiku vu, dhe pushime shume te shkurtra.

Po ti derbar 11 vjet pa shkel ne Shqiperi... edhe ne gjak te ishe me noi familje do kishe shkuar me heret.

O dylan, ca behet anej knej gjithanej?

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2018 02:19
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Vizioner, ne dimer nuk eshte dhe aq bukur andej. Une sa here shkoj zhgenjehem. Njerezit me te merzitur, dalin me pak, trafiku vu, dhe pushime shume te shkurtra.

Po ti derbar 11 vjet pa shkel ne Shqiperi... edhe ne gjak te ishe me noi familje do kishe shkuar me heret.

O dylan, ca behet anej knej gjithanej?




Hic pune pune ftoht shum ka fillu te bej me xhaketa dimri fillua ne ce besh ma erlli dimri

Po nga ju si esht koha ku jeton ti
Un psh ne kanada montreal

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Tetor 2018 19:10
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Une sa here shkoj zhgenjehem.


Po ti derbar 11 vjet pa shkel ne Shqiperi... edhe ne gjak te ishe me noi familje do kishe shkuar me heret.




Pershendetje Fajtor,

dhe une, 11 vjet u mundova te shmang perjetimin qe ke ti kur shkon andej

Edhe tani, jo se pata ndonje nxitje kurioziteti te shkoja, por me duhesh (Mami jo mire me shendetin), dhe u mora me shume me ate se sa per qejfe te tjera.

Me flisnin te njohurit per ndryshime te medhaja (!!!) positive ne Shqiperi dhe, me pregatsnin shpirterisht per "shokun" mental qe do pesoja kur te hasja me ndryshimet

Perfundimi: Asgje e vecante, asgje qe te ktijonte shokim, cudi, habi positive.
Mbase, ato qe jetojne atje i ndjejne me shume ndryshumet, por per mua ishin vec disa "ndryshime-transformine" te rendomta, pa efekt ngazellues.

Une si tip jam "i ftohte" karshi efekteve. Nuk jam i prirur mbas nostalgjise se "gureve" ku kam shkelur ne femijeri, rrugeve e mureve te shtepive etj.
Shkuarjen ne Shqiperi, nuk e shoh te lidhur me keto gjera, por me efektin emotional te lidhur me tre - kater persona te
familjes qe jetojne atje.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2018 10:26
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha dylan



Ushqimet super per shembull mora gjithe ato kile lol😂



...dhe une, dylan, per 18 dite shtova nja 5-6 Kilo atje.....me ushqime te skadume

Pesticidet e bejne efektin. Tani e kuptova pse shqiptaret (shume prej tyre) jane te shendoshur (si Kilo)

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2018 10:30
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha dylan
[QUOTE]Po citoj ato që tha Vizioner
[B]

Pershendetje dylan!

Eeehhh, dikur, dikur ishim dhe me te rinj ,por, nostalgjia per Forumin existon, per ato ore qe kalonim ketu bashke me diskutime, debate me


Dikur gjithe kohen e lire e kaloja ktu te kishte lezet mezi prisja te hyja po cti besh u plakem me te vertet na iku rinija


Fol per vete ti. Une ndjehem me i ri dhe shume me i pa-pjekur me me pak pergjegjsi se 10-20 vite me pare p.sh. True story,lol

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2018 15:35
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


Pershendetje Fajtor,

dhe une, 11 vjet u mundova te shmang perjetimin qe ke ti kur shkon andej

Edhe tani, jo se pata ndonje nxitje kurioziteti te shkoja, por me duhesh (Mami jo mire me shendetin), dhe u mora me shume me ate se sa per qejfe te tjera.

Me flisnin te njohurit per ndryshime te medhaja (!!!) positive ne Shqiperi dhe, me pregatsnin shpirterisht per "shokun" mental qe do pesoja kur te hasja me ndryshimet

Perfundimi: Asgje e vecante, asgje qe te ktijonte shokim, cudi, habi positive.
Mbase, ato qe jetojne atje i ndjejne me shume ndryshumet, por per mua ishin vec disa "ndryshime-transformine" te rendomta, pa efekt ngazellues.

Une si tip jam "i ftohte" karshi efekteve. Nuk jam i prirur mbas nostalgjise se "gureve" ku kam shkelur ne femijeri, rrugeve e mureve te shtepive etj.
Shkuarjen ne Shqiperi, nuk e shoh te lidhur me keto gjera, por me efektin emotional te lidhur me tre - kater persona te
familjes qe jetojne atje.


Shqiperia eshte vend i bukur per ta vizituar, edhe kosova, por ne vjeshte ose ne fillim te marsit.
Edhe ne frankfurt isha vjet, ishte qytet i mire por boring ne krahasim me hamburg.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2018 15:38
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner


...dhe une, dylan, per 18 dite shtova nja 5-6 Kilo atje.....me ushqime te skadume

Pesticidet e bejne efektin. Tani e kuptova pse shqiptaret (shume prej tyre) jane te shendoshur (si Kilo)



Pesticide kan ktu ku Jetojme ne qe ma myten krejt
Po atje te pakten peshku dhe buka e misrit jan super te pakten ne shkoder po u knaqa sa Isha dhe fiq jam pa myt tu hanger lol

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2018 18:41
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha kurt

Fol per vete ti. Une ndjehem me i ri dhe shume me i pa-pjekur me me pak pergjegjsi se 10-20 vite me pare p.sh. True story,lol



I ri ne mendje ashtu te ka lezet ateher ti noshta je I ri akoma un e vizioneri u plakem

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2018 18:42
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


Pesticide kan ktu ku Jetojme ne qe ma myten krejt
Po atje te pakten peshku dhe buka e misrit jan super te pakten ne shkoder po u knaqa sa Isha dhe fiq jam pa myt tu hanger lol


Nuk e di pse kisha pershtypjen se ishe nga kosova ti dylan jo nga shkodra?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2018 03:36
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 578 faqe: « E parė ... « 565 566 567 568 569 570 571 572 573 [574] 575 576 577 578 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Mendime te castit...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.