Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Arturm, natyrisht!
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha BRUNI11

pysim shejtanen?



Citim:
Po citoj ato që tha BRUNI11
opsss!!! i them edhe un nganjeher gjerat pa i menduar mir! ...č dhen ashtu ajo pergj... edhe meret per keq! č kisha fjalen č pyesim per bukuri! (jo se esht nevoja te sqaroj shejtanen) po me shum per te tjeret. se č di qe ajo nuk me keq'kupton




Po ky i pergjigjet vetes se vet???!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shkurt 2014 23:25
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BRUNI11
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 92

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha arturm







Po ky i pergjigjet vetes se vet???!!!





eh arturm kan ardh koh te veshtira! ...flasin njerzit me veten

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 11:20
BRUNI11 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BRUNI11 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BRUNI11 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BRUNI11 Shto BRUNI11 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BRUNI11 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Talking

Mblidh mendjen Bruni, andej nga ana ime i thone "mendja e kokes kokerr gruri, vjen zogu, ta cukit, dhe iken"


Per fat te keq ketu brenda ka shume qe u ka ndodhur nje gje e tille, ti je "i ri" dhe eshte e mira te besh kujdes,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 13:17
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Piktoro u lodhet me protesten?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 13:35
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Admirali
ITSD Engineer

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Mesazhe: 2298

Hmmm

Mqs jemi tek protesta...sa veta mendoni se ishin ne ate miting...Kini parasysh qe sipas PD-se (ne lajme) kishte rreth 150.000 pjesmarrresh, dhe nga nje veshtrim I kamerave, populli mbushte rrugen nga Lana (Blvd Bajram Curri) deri tek Kryeministria, jo me shume apo pak...


P.S. (Post Scriptum, se mos dale ndonje dhe me akuzon per anembajtje partiake, dhe ku I dihet, ben vaki )

Bazuar ne Google maps une ate zone e llogarita afersisht 5000 m2 sip, dhe duke supozuar se ne nje miting njerezit rrine ngjeshur dhe cdo njeri zen rrethn 0.24 m2 sip...nr I pjesmarresve me del rreth 21.000 duke perfshire dhe trotuarin psh...llogaritja nuk eshte teper e sakte, por pothuaj rreth atij numri

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 14:17
Admirali nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Admirali nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BRUNI11
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 92

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Mblidh mendjen Bruni, andej nga ana ime i thone "mendja e kokes kokerr gruri, vjen zogu, ta cukit, dhe iken"


Per fat te keq ketu brenda ka shume qe u ka ndodhur nje gje e tille, ti je "i ri" dhe eshte e mira te besh kujdes,






kur thua ktu brenda! mos do thoje per fajen??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 18:37
BRUNI11 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BRUNI11 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BRUNI11 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BRUNI11 Shto BRUNI11 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BRUNI11 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Psh Piktor.

Politika prandaj eshte politike, qe te behen te gjithe politikane.

Mendoj se nje handicap i sistemit aktual eshte barazia e votes. Vota ime vlen njelloj me ate te Varkes apo te Lules, ose vota jote eshte e barabarte me ate te me Enveristit ketu ne forum.
Kjo nuk eshte e drejte, mendoj se dikush qe voton duhet te jete, jo inteligjent se mund edhe te mos jesh i tille, por te pakten I INFORMUAR.

Por edhe e kunderta eshte e rrezikshme, sepse po te kish me shume peshe vota e "inteligjenteve/informuarve" kundrejt te tjerereve do krijohej nje lloj diktature "intelektuale", dhe kjo do ishte po ashtu e demshme.

Prandaj thuhet qe ky sistem nuk eshte me i miri, por per fat te keq akoma nuk ka nje me te mire.

Kthehemi tek muhabeti yne.
Une Piktor, nuk besoj se Rama do beje mrekullira ekonomike.
Nuk e kam besuar Berishen per kete gje dhe nuk kam pse besoj Ramen.
Kjo per nje arsye te thjeshte, sepse mundohem te jem realist.
Shqiperia eshte nje vend i vogel dhe nuk mund/duhet te beje gjera te medha. Shqiperia mbahet, dhe do mbahet, akoma per shume dhjetvjecare ne saje te emigrimit. Kaq.
E vetmja gje qe kerkoja/kerkoj une nga nje Qeveri, eshte qe te krijoje nje minimum shteti ligjor dhe nje minimum infrastrukture materiale dhe teknollogjike.
Keto shpresa deri tani me Berishen nuk mu realizuan. Shpresoj tek Rama, jo qe te beje mrekullira se nuk i ben dot, por te pakten ta sjelli vendin ne binaret nga te cilet e nxorri Berisha duke filluar qe nga 1990.
Po krijoi nje minimum shteti ligjor, nje minimum administrate kompetente dhe te qendrueshme, dhe nje minimum infrastrukture per 4 vjet, bravo i qofte, perndryshe le te iki se nuk e ka sjelle zoti.
Diferenca midis ne te dyve eshte se ti, pa e kuptuar, po sillesh si ai qe merrje si shembull ne tregimin tend.
Kush eshte alternativa jote ndaj Rames? Berisha (sepse une tjeter alternative nuk shof, dhe nuk ka).
Atehere kot qe flasim.
Nqs ne PD. me humbjen e zgjedhjeve do te kishte nje analize dhe riformim te partise, atehere ti mund te propozoheshe me nje alternative te re, perndryshe cfare po na thua? Te kthejme Berishen? Nuk e di, ma sqaro kete.
Une mendoj qe nje analize te punes se Rames mund ta bejme nga fundi i vitit, le te shofim.
Rama ka nje mandat 4 vjecar, le ta leme te punoje, natyrisht duke e kritikuar nqs nuk vepron drejt, por natyrisht UNE NUK DO JEM KETU DUKE TE MBROJTUR TY RAMEN NQS POPULLI E HEDH ME VOTE PAS 4 VJETESH. NDOSHTA EDHE UNE S'JA JAP VOTEN TIME PAS 4 VJETESH (ashtu si nuk ja dhashe per mandatin e 4 per Kryetar Bashkie)
Po iku, duhet te qerrohet nga politika dhe t'ja leje vendin nje tjetri, perndryshe, nqs do humbi dhe do beje akoma gam gam ne opozite, une do kem te pakten kurajon qe mos te flas me per te.

Pershendetje arturm.
Po e nis me Berishen.
Te ishte per mua Berisha nuk kishte kandiduar me, duke dhene doreheqjen para zgjedhjeve.
Tani vajten si vajten punet, Berisha eshte nje kapitull i mbyllur si kryeminister.
Pas nje pritje te gjate (8 vitesh) tashme kemi km e ri.
Ky eshte e tashmja dhe e ardhmja e vendit. Atij i kemi dorezuar fatet e vendit.
Tani jo per moral jo per premtime elektorale etj. kur flet per 4 je gabim. minimumi 8 e biles une i jap edhe nja 4 te tjere.
Po ndalem ketu te 12. Ndryshe ndodh ose ndonje mrekulli natyrore ose perçahet me Meten te mos arrihet ky numer magjik ose ose por nuk besoj aspak ndonje proteste mbare popullore.
Te tjerat jane pordhikalhane. Nuk varet as nga vote jote e ndonje tjetri, as nga kritikat e mia e te kujtdo. Thjesht te vetepermbahemi e ta gezojme per jete e mot.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 20:50
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Piktoro u lodhet me protesten?
Pak engjellushke. Eshte akoma shpejt te flitet per protesta te mirefillta.
Ky ishte populli opozitar, qe siç e pe ishte popull i kulturuar qe nuk demtoi askend dhe asgje dhe jo si ca protesta kafsherore te etur per gjak e pushtet.
Ndoshta me kalimin e kohes dhe keta do egersohen, uroj te mos shkojne ne graden e atyre kafsheve.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 20:56
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Pershendetje arturm.
Po e nis me Berishen.
Te ishte per mua Berisha nuk kishte kandiduar me, duke dhene doreheqjen para zgjedhjeve.
Tani vajten si vajten punet, Berisha eshte nje kapitull i mbyllur si kryeminister.
Pas nje pritje te gjate (8 vitesh) tashme kemi km e ri.
Ky eshte e tashmja dhe e ardhmja e vendit. Atij i kemi dorezuar fatet e vendit.
Tani jo per moral jo per premtime elektorale etj. kur flet per 4 je gabim. minimumi 8 e biles une i jap edhe nja 4 te tjere.
Po ndalem ketu te 12. Ndryshe ndodh ose ndonje mrekulli natyrore ose perçahet me Meten te mos arrihet ky numer magjik ose ose por nuk besoj aspak ndonje proteste mbare popullore.
Te tjerat jane pordhikalhane. Nuk varet as nga vote jote e ndonje tjetri, as nga kritikat e mia e te kujtdo. Thjesht te vetepermbahemi e ta gezojme per jete e mot.

1) Kapitulli Berisha nuk eshte mbyllur (vetem Zoti e mbyll ate)
2) Uroj/shpresoj qe Rama mos ti kaloje ne asnje menyre 8-at

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 21:03
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

1) Kapitulli Berisha nuk eshte mbyllur (vetem Zoti e mbyll ate)
2) Uroj/shpresoj qe Rama mos ti kaloje ne asnje menyre 8-at

Nuk eshte faji im qe nuk e kupton se Berisha nuk behet me kryeminister.
Uro sa te duash dhe shpreso sa te duash. megjithate po te tregoj profecine time.
Profecia ime eshte: lum populli shqiptar çfare do te shohe, here njerin e here tjetrin do ti shohe te pare te tij dhe kjo do zgjase sa jeta e nje qeni.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2014 21:36
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Arturm, natyrisht!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.