Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > Nano firmos tė lėrė Kosovėn nėn Serbinė-Nga korrupsioni ekonomik,ne tradhti kombetare
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

spartacus driten e diellit nuk e mbulojne dot rete. e di cfare me kujton ti?

platoni ke nje liber i tij ka bere nje krahasim lidhur me vdekjen e sokratesit, mesuesit te tij. sic ndoshta e di sokratesin e gjykuan padrejtesisht sepse thoshte te verteten dhe e denuan me vdekje helmim.

platoni ne paralelizmin e tij thote qe njerezit jetonin ne erresire, si neper shpella dhe u ishin mesuar syte me ate erresire. kur njeri prej tyre beri disa hapa me tej dhe pa driten e henes pastaj edhe te diellit u rikthye ne vendbanimin e njerezve qe jetonin ne erresire dhe u perpoq t'u shpjegonte driten e diellit dhe te henes..........

e di cfare i bene njerezit qe jetonin ne erresire personit qe kishte pare driten?

E LINCUAN

keshtu dhe puna jote. po perpiqesh te mbulosh ate qe nuk mbulohet duke kaluar ne insinuata nga me te ndryshmet. megjithate sic e tha dhe unforgivable fshati qe digjet nuk do kallauz. dhe kur qeveria nenshkruan nje ligj duhet te mbaje pergjegjesine e saj.

dhe u bashkohem parafolesve- me ty nuk ja vlen me te diskutohet, sepse per fat te keq kesaj here jam edhe une e mendimit qe me fanatiket nuk mund te diskutohet.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2005 17:10
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

<<C'NA DUHET KOSOVA>>??????

Ne rrethet komuniste te vegjel dhe te medhenj kur ''Stalinisti,, Berisha thoshte Kosova,keta renegate thoshnin c'na duhet Kosova.Mendoj se kjo nuk ishte nje reagim i rastit por ishte nje vij politike antikosovare e drejtuar nga ppsh dhe sot nga e bija,e cilen u mbars dhe e lindi brenda nje nate ne nje kongres.Gjyshrit dhe baballaret me gjak te helmuar komunist ju kane lene amanetet dhe keta bij bastardesh te cilet shkruajne nga kompjuterat e SHISH i cili eshte mbushur plot me ata bastarde qe i bene 1001 te keqia popullit te vet dhe sot e kesaj dite po zvarriten si vemje,duke vjedhur.trafikuar edhe foshnjat shqipetare,ku korrupsioni po ju ze frymen njerezve.Keta bastard drogaxhinj e tenderaxhinj mbasi u fryne me para dhe gjak shqiptaresh tani keta renegate po shesin edhe Kosoven per llogari te tyre,Une jam jugor sic e dini te gjithe por po ju them se te gjitha te keqiat Shqiperise mbas Luftes se dyte Boterore i kane ardhur nga ne bile edhe me 1997 sepse gjarperinjte e medhenj kane lene mbrapa gjarperinjte fatosa dhe pioner te enverit.Por duhet te dini se keta bastarde jane nje pjese e vogel ,ndersa ata qe ju vene mbrapa jane disa budallenje qe genjehen me nje traste me miell.Une nuk dua te dij per emra kushdo qofshin ata.Mire keta renegate dhe te shitur firmosin nje tradheti kombetare,ose degjojne qe zervisti vorioepirot Stefanopullos ne Bruksel u thote emigranteve greke se Shqiperia mban te pushtuara toka greke ,po Berisha pse nuk i denoncon keto poshtersira qe thuhen e behen ne kurriz te lirise dhe pavaresise se shqipetareve.Duke qene para zgjedhjeve edhe Berisha na i beka nje sy qorr e nje vesh shurdh,sepse i duhet ndihma e atyre qe ja futen njehere dhe do t'ja fusin perseri.Politikanet tane jane per tu ngrene si qente me njeri tjetrin dhe per karriken e tyre jane gati te shesin edhe Shqiperine.Pra ne vendin tone ka vdekur ndjenja e patriotizmit dhe e atdhedashurise.Disa e kane per nder te thone me quajne Vangjelis,Micotaqis,Stefanopullos apo Spartakus.Ja pra cfare ka mbetur nga krenaria jone.Jo me kote dy njeres te medhenj te kombit tone jane shprehur te indinjuar ne kohen e tyre per shqiperine.(Konica Dhe Fishta).Mendoj te mos lodhemi me keto lloj speciesh qe na merzisin se nuk ja vlen te merresh me ta sepse u bene 60 vjet qe na kane c... by....Me falni zoterinj forumista per keto fjale te thena ne indinjate e siper.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2005 20:18
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Filluan cmimet e njohja nderkombetare e Nanos me rastin e ruajtjes se paqes ne Ballkan ose me mire te themi me rastin e firmes se njohjes se teresise territoriale te Jugosllavise perfshi Kosoven brenda.
Cmimet fitohen edhe duke shite ate (KOSOVEN),pak rendesi ka sa se kush shitet e kush e blen rendesi ka paqja ne rajon per Europianet.....
Per Nanon rendesi ka njohja nderkombetare e tij si personalitet paqedashes ne prag te zgjedhjeve 2005 dhe se nuk eshte si liderat e tjere lufte-dashes
tresh


Kryeministri Nano merr cmimin e larte "Pelegrini i Paqes" nga Qendra Nderkombetare per Paqen

TIRANE (14 Mars) - Kryeministri Fatos Nano mori sot, cmimin e larte "Pelegrini i Paqes" per vitin 2004, nga "Qendra Nderkombetare per Paqen", ne Assisi. Sipas zyres se shtypit prane kryeministrise, Kryeministrit Nano iu dorezua ky cmim me motivacionin "per kontribut te shquar ne fushen e paqes". Cmimin "Pelegrini i Paqes" e kane marre me pare edhe personalitete te tjera te larta nderkombetare si ish-presidenti sovjetik, Mihail Gorbacov, Sekretari i Kombeve te Bashkuara, Kofi Annan, Ati i Shenjte Papa Gjon Pali II, tenori Luciano Pavaroti, etj. Kryeministri Fatos Nano eshte shqiptari i dyte qe merr cmimin "Pelegrini i Paqes", pasi me pare ky titull i eshte akorduar Nene Terezes (/BalkanWeb)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2005 21:40
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Perendia
Perėndia s'ka fe!

Regjistruar: 12/04/2004
Vendbanimi: ©
Mesazhe: 328

Citim:
Po citoj ato që tha spartacus
Nuk e di te kete kundershtuar Nano bashkimin me kosoven. Tani me thuaj kur Nano paska thene qe eshteb kunder. NQS NUK GJEN DOT ASNJE KJO TREGON EDHE NJE HERE QE TI PO PERDOR SHPIFJE PER TE ARRITUR QELLIMET E TUA ANTI-SHQIPETARE

Si e përkthen ti, me llogjikën tënde, faktin që Nano firmosi 1 marrëveshje me serbët, në të cilën thuhet se Kosova i përket Serbisë (Bashkimit Serbi-Mali i Zi)? Dhe e dinte shumë mirë se ç'firmoste, sepse më parë ju bë e qartë (nqs "s'e dinte"). Apo si e përkthen thënien "Kryeqyteti i kosovarëve është Beogradi"?
Apo këto 2 fakte nuk të duken kundër bashkimit të trojeve shqiptare?
Dhe tjetra, ku paskam shpifur dhe paskam treguar që jam antishqiptar?

Citim:
Po citoj ato që tha spartacus
ke kaq kohe qe po ofendon pjesen me te madhe te popullsise shqipetare duke i quajtur greke ( kedo qe e shef si jugor).Nqs une jam grek sepse mbeshtes nanon sipas teje, ateher ti je serb sepse po mbeshtet Stalin berishen

Tani do merrem seriozisht me ty...
Asnjëherë s'i kam quajtur jugorët "grekë", se vet jam vlonjat (dmth jugor). Kështu që duket qartë se je ti ai që shpif.
Apo për ty Vlora ndodhet në Veri të Greqisë e jo në Jug të Shqipërisë?
Të vetmit që i kam quajtur "grek" jeni ti dhe marsholi. Por meqë, sipas llogjikës tënde, ti dhe marsholi jeni shumica e popullsisë shqiptare -sepse vetëm juve të dyve ju "paskam ofenduar"-, kush është shqiptari i III-të dhe i fundit, që rrjedhimisht përbën edhe pakicën (në imagjinatën tënde)?
Dhe tjetra, kur jam kundër Nanos dhe Berishës, pse llogjika jote të thotë që "mbështes Berishën"? Shpjegoma këtë, se me ligje natyrore nuk e zgjidh dot.
Kështu që, greku vocërr, nuk jam serb!
S'i dua as serbët e as grekët, dhe rrjedhimisht...
Dhe për këtë s'është faji im. Duke lindur në Ballkan dhe duke patur gjak shqiptar në vena, Historia dhe Natyra më kanë bërë të tillë.
Ligji I-rë i Natyrës është MBIJETESA dhe sipas Historisë serbët e grekët vrasin shqiptarë pa ndërprerje, kështu që mos pretendo të jem gjë tjetër apo t'i dua antishqiptarët!
Mirupafshim në Ferr, greku vocërr! Do i them "mikut" tim të të mirëpresë.

P.S. Tani do pres t'i veshësh llogjikës tënde fjalët e mia e t'i përdorësh "kundër" meje. S'po të them më Shvejk, se është ofendim për Hashekun ta bëj.

Modifikuar nga Perendia datė 15/03/2005 ora 01:55

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Mars 2005 01:11
Perendia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Perendia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Perendia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Perendia Shto Perendia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Perendia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

ka qene nje gabim i krerev tane e gjithe kjo.Ministri i jashtem duke mos e lexuar raportin per cka ben fjale kjo teme firmos. U mundua te mos behej publike nje gabim i tille po lajmi u mor vesh. Kastriot islami kerkoj falje publike ne lidhje me kete. ne politikat e shqiperise ceshtja e kosoves ze ne ze te vecante. ne gjithmone kemi qene te interesuar qe kosova te mos jete pjese e serbise dhe malit te zi

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Mars 2005 15:35
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Drashkoviē: Marrėveshja me Islamin, Kosova ėshtė pjesė e Serbi-Mali i Zi

Ministri i Jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi, Vuk Drashkoviç, ka deklaruar dje në një intervistë për “Shekullin” se Kosova është pjesë e Shtetit Serbi-Mal i Zi, duke sqaruar në këtë mënyrë edhe faktin se në marrëveshjen e nënshkruar mes tij dhe ministrit të Jashtëm, Kastriot Islami për njohjen territoriale të ish-Jugosllavisë së mbetur, ishte përfshirë edhe Kosova.
Vuk Drashkoviç ka qenë i prerë në përgjigjen e tij edhe për deklaratën e kryeministrit të Kosovës, Bajram Kosumi, sipas të cilit statusi i Kosovës do të zgjidhet nga vetë qytetarët e saj. I pyetur për këtë çështje, Drashkoviç u përgjigj: “Parimet e Kombeve të Bashkuara duhet të respektohen. Duke u bazuar tek këto parime të Kombeve të Bashkuara kufijtë midis shteteve duhen të respektohen. Nuk ka asnjë mundësi që të krijohen subshtete brenda kufijve të njohur ndërkombëtarisht. Ndaj dhe nuk kam çfarë të komentoj më gjatë”. Ndërsa në konferencën e djeshme për shtyp, Drashkoviç theksoi se nuk dëshironte të përdorte termin statusi final i Kosovës, pasi, sipas tij, kjo nënkuptonte vdekjen. “Unë nuk dua të përdor termin status final, sepse status final nënkupton vdekjen. Unë preferoj të përdor termin status i së ardhmes, status human dhe evropian i Kosovës. Dhe kjo nënkupton mbrojtje të plotë të minoriteteve serbe në Kosovë. Mendoj se decentralizimi i pushtetit do të jetë një projekt shumë i rëndësishëm për Kosovën dhe dëshirojmë që të kemi një garanci ndërkombëtare për statusin aktual të kufijve tanë. Dhe Kosova duhet të jetë e hapur në mënyrë të barabartë për të gjithë. Duhet të jetë si një urë e pajtimit dhe bashkëpunimit. Kjo është Kosova e së ardhmes dhe jo Kosova që ka qenë në të kaluarën”,- tha Drashkoviç. Lidhur me dialogun e ardhshëm, Drashkoviç theksoi se Serbia dhe Mali i Zi do të luajnë një rol shumë konstruktiv në bisedimet për arritjen e standardeve demokratike për statusin e Kosovës.

Z.Drashkoviç, para disa ditësh kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi, ka deklaruar se statusi i Kosovës do të zgjidhet jo përmes bisedimeve me Beogradin. Cili është komenti juaj për këtë deklaratë?
Standardet demokratike duhet të implementohen: Pika një: Parimet e Kombeve të Bashkuara duhet të respektohen. Pika dy: Duke u bazuar te këto parime të Kombeve të Bashkuara kufijtë midis shteteve duhen të respektohen. Nuk ka asnjë mundësi që të krijohen subshtete brenda kufijve të njohur ndërkombëtarisht. Ndaj dhe nuk kam çfarë të komentoj më gjatë.

Z.Drashkoviç, ju nënshkruat para pak kohësh një marrëveshje me ministrin e Jashtëm, Kastriot Islami, për hëqjen e taksimit të dyfishtë, ku thuhej se Shqipëria njeh hapësirën territoriale të ish-Jugosllavisë së mbetur, çka nënkupton se edhe Kosova është pjesë e Serbi-Mali i zi…

Kosova është pjesë e ish-Jugosllavisë, duke u bazuar në rezolutën 1 244. Dhe Kosova është pjesë e Serbisë dhe Malit të Zi, gjithashtu. Pra, në kontekstin e ligjeve ndërkombëtare Serbi- Mali i Zi është një shtet që do të thotë se Kosova është pjesë e këtij shteti.

Sa afër mendoni se është pavarësia e Kosovës?
Unë do të radhisja disa pika. Pika një: Nivele evropiane për mbrojtjen mbi të gjitha të minoritetit serb në Kosovë. Pika dy: Mbrojtja e plotë e kufijve prezentë mes shteteve Serbi -Mal i Zi me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Këto kufij nuk duhet të ndryshojnë dhe duhet të bëhen në të njëjtën kohë ura lidhëse dhe jo ndarjeje.
Sa i gatshëm është Beogradi që të vijojë dialogun me Prishtinën?
Ne do të jemi promotorët më konstruktivë të dialogut mes Serbisë dhe Shqipërisë …

Shekulli

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2005 18:24
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjilanasi_csi
GjeniU I VogeL

Regjistruar: 23/11/2003
Vendbanimi: Washington Dc..
Mesazhe: 102

Kosova ne gjuhen e nje renegati..

Përse Fatos Nano nuk fliste per vetveten gjat fushatave zgjedhore se si dua punonte " Vellezerve kosovarë" gjat kohes se luftes kur u shiste armë te vjetera dhe gati te paperdorshme , luftetarve nga Kosova , kurve kontigjente te tera armatimesh moderne qe vinin nga Europa per Kosoven i sekuerstronte ne potin e Durresit.!

Ne lezh u degjua edhe nje her gjuha manipuluse dhe e patolerushme e Nanos per Kosoven. Me Kosoven ai kerkon te shembe autoritetin politik e intelkektual te Berishes.. gjat fushates se tyre te zgjedhjeve. Ai perdor Kosoven si nje mjet te tij te palejushem per te fshehur renegatizmin e vet te dertiashem jo vetem ndaj Shqiperis por edhe ndaj Kosoves. Ne Lesh pervec shfrimeve te tij absolutisht anormale ndaj Berishes tha dhe kete , " Berisha, ti je kercenim edhe per Kosoven." Nuk mund te harrohet deklarata jote per mosnenshkrimin e marrveshjes se Rambujes, Ti ishe ne unison me Milloshevicin si ne kohen e kontrabandes se karburanteve qe ndihmove makinen e luftes se tij te varriste vellezerit Kosovar , O Zot C`karagjoz eshte dhe c`marifet perbindeshi paraqet kjo krijes e nates se perheshme ne Shqiperi , vend kete qe e ka radhitur ne majen e vendeve me te Korruptuara , vend kete qe e mbyti kontrabanda dhe mjerimi njerzor. Perse kjo krijes e till nuk flet per vetveten e mizorshme i cili ishte bere krah i Millosheviqt qe nga kreta e deri tash., kur e njohu Kosoven si pjes e Unionit Serbi-Mali i Zi me marveshje te veqnat e te pergaditur ne Beograd te fashizmit ideor te Vuk Drashkoviçit? Perse ai nuk flitke per vetveten kur pjese te rendesishme te popullit te Shqiperis. mbyteshin ne det , kurse ai braktiste vendin dhe netet e dhembjes kolektive ne Shqiperi dhe i kalonte bareve te Greqis e te Turqis..? Perse nuk flet per vetveten kur "" vellezerit e tij"" femijes te Malisheves pesuan aksident fatal ne Shqiperi dhe kur Kosova e Shqiperia po mbanin zi kurse ai nen tingujt e buzqeshjeve greke barbare te atjeshme rronte knaqesit e tij te nje njeriu cnjerzor? Peser ai nuk fliste per vetveten kur ja mori jeten nje shqiptari duke perplasur me autoveturen e tij dhe si kriminel fshihet sot e gjith diten? Pese ai nuk fliste per vetveten ne fushat zgjedhjesh se si ua punonte "" Vellezerve Kosovar" gjat kohes se luftes kur u shioste arme te vjetera dhe gati te paperdorshme luftetarve nga Kosova , kurse kontigjente te tera armatimesh moderne qe vinin nga Europa i sekuestronte ne portin e Durresit duke i ndihmuar keshtu makineris vrastare te ushtris dhe policis dhe te paralimitarve serb per te vrar sa me shum "" vellezer kosovar"" te armatosur keq dhe me qellim? Ai as nuk shpjegonte se si me banda vrastare e vrau dhe e dogj Shqiperin ne vitin 1997. Perse ateher ky kryeminister i kontrabandes me te shumtuar i mafis me te pameshirshme ndaj popullit te atjeshem shqiptar guxon qe sakrificene pashembullt te Kosoves per liri dhe lirim ta keqperdor dhe ta bej mjet manipulimi ne fushaten e tij te eger ne arenat e tij palaço te retorikes se shemtuar kur vete ishte dhe eshte krijesa me e kunderKosove , qeveria e te cilit i vuri nenshkrimin ne marreveshjen e Beogradit per njohjen e Kosoves si Pjes integrale e Unionit Serbi-Mali i Zi? Gjuha e renegatiste e ketij kryeministri te dhunshem , i cili nepermjet tregetis me arm gjat luftes ne Kosov arriti te pasurohej , duke flijuar "" vellezerit Kosovar"", kur ne fushat ze ne goj kete menyr Kosoven kerkon te prek ndjenjen e vertet vellazerore te votuesve duke dashur qe edhe keshtu kete ndjenje te tyre ta manipuloj ta shendrroj ne mjet ndihmes e ta tall keq neveritshem.

E priten vjet ne Kosov vellezerisht te gjitha strukurat me te larta vendese te cilet per nje cast u bene se kishin harruar te bemat renegate te ketij kryeministri. Bashk me viziten e tij ne Kosov ai kishte jsell me vete skenarin paralamjruar te Beogradit per trazirat e pergjakshme qe ndodhen ne marin e vjetem vetem 3..3 dite pas ikjes se tij. Po ashtu vetem 2-3 dite pas kthimit te liderit te PDK-s nga vizita qe i kishte bere Tiranes zyrtare u deponuan dosjet per " Inkriminimin ne krime te organizuara ne Qeverin Kosumi: te marra te gatshme ateje qe te shkaktoheshin lekundjet shemjet dhe krizat institucionale ne Kosov. sipas paralajmrimit te Surroit se " me nje qeverisje te till pritet shperthim i paknaqesive te pas gjasht muajsh" qe i binte taman te ndodhin ne marin e sivjetem Ne vend te ketij paralajmrimi qe nuk u realizua fal urtesi kolektive te popullit u gjeten te gatshme dosjet dhe u gjeten te gatshem dosistet te cilet e duan Kosoven vetem nen pushtetin e tyre edhe pa voten e vullentshem te popullit.

A mund te quhen edhe keta se kishin qendrim te njejt Me Millosheviçin. siq thot ky kryemnister i perdal per Sali Berishen " Berisha ti je kercenim edhe per Kosoven" Nuk mund te harrohet deklarata jote per mosnenshkrim te marveshjes se Rambujes. Ti ishe ne unison me Millosheviçin si ne kohen e kontrabandes se karburanteve qe ndihmove makinen e luftes se tij te vriten vellezerit Kosovar.

Historia nate e ketij kryemnistri nuk perfunodn ketu me te gjitha keto veprime te tij kunder populli dhe gjeografis se tij ne shqiperi dhe me te gjitha veprimet e deritashme prej largoje kunder Kosoves te cilen bashk me "vellezerit Kosovar" i njohu si pjes e Unionit Serbi-Mali i Zi Ai vashdimish dhe kriojn knaqesit e veta mafioze mbi dhembjen dhe mbi sakrificen e popullit Shqiptar ne pergjithesi.!

__________________
Sexy is 365 days uptime..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2005 00:15
Gjilanasi_csi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjilanasi_csi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjilanasi_csi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjilanasi_csi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjilanasi_csi Shto Gjilanasi_csi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjilanasi_csi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Po aman o zot u bete juve ktu ne forum te diskutoni politiken qe skeni as shkolle per kete gje as nuk i dini sekretet e shtetit.Gjithe diten bjerini kavallit po kush ju degjon se.Me mire beni mesimet apo mesoni noj gje te bukur se skemi gje ne dore neve dhe si dime kurre arsyet pse nenshkruhen marreveshjet apo nuk nenshkruhen. Sa per ate qe ka bere Fatos Nano nqs eshte e vertete e gjykoj edhe pse skam shkolle per politike tradhti.

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2005 17:51
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > Nano firmos tė lėrė Kosovėn nėn Serbinė-Nga korrupsioni ekonomik,ne tradhti kombetare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.