Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Te tregohesh i/e merzitur,kapricoz/ze, i/e lenduar eshte nje stil taktik hegjemonie?
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
vajze e sinqerte
Anetar i ri

Regjistruar: 05/05/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 2

Vec nje fjale desha me i thene mendimtarit...................

Eshte e vertete qe pyll pa derra nuk ka por kjo nuk do te thote qe neve duhet te behemi objekt bisede per te tjeret ai qe ka grindje midis partnerit apo partneres duhet te jet i/e zoti/zonja ti rregulloi vete sepse o e njofin ata njeri tjetrin nuk e njohim neve te froumit.Vetem nje budalla nuk mund ta kupetoj qe *****(mandimatri) e ka hap kete teme sepse ka probleme me te fejuaren ashtu sic pati me mua (vajzen e lumtur) dhe cdo grindje qe ne kishim vente e shkrunate ne forum dhe e diskutonte me ju shoke e shoqe te dashur.Une tani qe po bej 7 muaj fejuar se cdo grindje qe une mund te kem e zgjidh me tak dhe me mirekuptim sepse po ta nisim une me shpate e ai me shpate nuk zgjidhim asnje gje dhe ashtu humbim dhe dashurin dhe respektin per nje ri tjetrin.Megjithate une vetem nje keshille i thashe mendimtarit sepse ne fund te fundit ai e di vete,dhe ne te njejten kohe i uroj jete te lumtur me te fejauren dhe suksese me restorantin.

Modifikuar nga ENISS datė 05/05/2004 ora 20:23

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 17:48
vajze e sinqerte nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vajze e sinqerte Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vajze e sinqerte (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vajze e sinqerte Shto vajze e sinqerte nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vajze e sinqerte nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ENISS
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: AL
Mesazhe: 251

Unhappy

vajze e sinqerte,
te japesh mendimin tend ketu ne lidhje me diskutimin qe ngre mendimtari, une nuk arrij ti gjej nje lidhje me identifikimin e nismetarit te temes dhe ndodhite tuaja te kaluara personale.
S'eshte e para here qe ndodh, e ke bere edhe ne tema te tjera. Duhet te respektosh anonimatin e anetareve te ketij forumi pavaresisht te drejtave qe mund te pretendosh ti japesh ti vetes si nje ''ish'' e ketij anetari. Ne kete forum jeni ne te tjera raporte. Te dy anetareve te FH qe kufizoheni brenda pikepamjeve tuaja personale per te gjykuar mbi tema te caktuara. Destinacioni jane vetem temat e ketij forumi. Cdo gje jashte kesaj qe diskutohet ketu, eshte kunder rregullave te FH.
Te pakten perpiqu te kuptosh vleren e te tere asaj qe ben ti dhe lemshi qe pason.
Pastaj... me sa emra je ne kete forum ti? Nuk ishe njehere vajze e lumtur?

__________________
I believe in the sun even when it is not shining.
I believe in love even when not feeling it.
I believe in God even when He is silent.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 18:02
ENISS nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ENISS Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ENISS (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ENISS't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ENISS Shto ENISS nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ENISS nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vajze e sinqerte
Anetar i ri

Regjistruar: 05/05/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 2

E DASHUR ENISS

Me shume vemenedje e lexova pergjigjen tende dhe me thene te drejten me duket se gabohesh sepse me sa e di FH eshte nje forum ku vertet behen diskutime por duhet te dish nje dicka qe jane vetem DISKUTIME DHE MENDIME sepse se cfare behet apo se cfare thuhet nuk eshte as ne doren time e as ne doren tende apo te shokeve dhe te shoqeve,dhe me sa e di une nuke di se kam bere ndonje lemsh.Une vetem i dhashe nje keshille mendimtarit dhe asnje gje me teper e as ofendova asnjenjeri por une me thene te drejten mendoj se ato qe ke shkruajtur jane jashte temes qe une i kam shkrujatur mendimtarit . Dhe nje gje desha te shtoja une jam vetem me nje emer me kete qe me shikon tani,sepse nuk kam arsye pse te kem shume emra,dhe mbite gjitha mos harro sepse mendimatari eshte prap shoku im dhe cfaredo qe thashe me perpara nuk e thashe per te keq por e thashe per te mire .
YOU HAVE A NICE DAYYYYYYYYYYYY

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 20:08
vajze e sinqerte nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vajze e sinqerte Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vajze e sinqerte (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vajze e sinqerte Shto vajze e sinqerte nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vajze e sinqerte nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ENISS
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: AL
Mesazhe: 251

Ne fakt mu desh te modifikoja mesazhin tend per te ruajtur anonimatin e tij, kurse ju qe e kishit shok e kishit identifikuar pa kujdes, deri ne emra. Cte duhet ty te diskutosh nese keto jane problemet e tij reale me te fejuaren apo thjeshte nje teme forumi?
Se dyti: Nuk je po ti e njejta me nickun Vajza e lumtur? Tere ato postime qe kishe shkruar duke u kacafyt me mendimtarin, thua te jene vec dy sa c'te figurojne me kete nickun tend te ri?

Nejse mos lozim me ''e ka kush e ka'', po mundohu te jesh here tjeter brenda temave pa devijuar ne diskutime personale.

__________________
I believe in the sun even when it is not shining.
I believe in love even when not feeling it.
I believe in God even when He is silent.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 20:20
ENISS nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ENISS Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ENISS (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ENISS't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ENISS Shto ENISS nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ENISS nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Eshte llogjike qe nismetari e ka provuar dicka te tille para se ti beje pyetjen vetes dhe me pas ta ndaje me ne. Kuptohet edhe qe eshte nisur nga baza reale qe ne nje rast mund te kesh qene ti, vajze e sinqerte. Megjithate pyetja eshte disi me abstrakte sesa detajet e nje raporti, prandaj nuk spjegohen gjerat duke treguar se kush eshte F. apo ti. Thjesht diskutohet per kete fenomen, sa i perhapur mund te jete e cfare domethenie ka brenda ciftit (ku cifti = cift cfaredo).

Me te mira.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2004 21:06
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

Re: Vec nje fjale desha me i thene mendimtarit...................

Citim:
Po citoj ato që tha vajze e sinqerte
duhet te jet i/e zoti/zonja ti rregulloi vete sepse o e njofin ata njeri tjetrin nuk e njohim neve te froumit.Vetem nje budalla nuk mund ta kupetoj qe *****(mandimatri) e ka hap kete teme sepse ka probleme me te fejuaren ashtu sic pati me mua (vajzen e lumtur) dhe cdo grindje qe ne kishim vente e shkrunate ne forum dhe e diskutonte me ju shoke e shoqe te dashur.



Pershendetje vajze e sinqerte!

Shpesh here dyshimi per realizinin e deshirave tona dhe paniku qe buron nga ky i fundit eshte aq i paperballueshem, saqe per te mundur kete panik detyrohemi te kerkojme identitetin tone ne miratimin e vazhdueshem dhe ne njohjen e vazhdueshme te veprimeve tona nga te tjeret, dhe e anasjellta duke vezhguar ne pergjithesi fenomenin e vendimeve njerezore, mbetemi te habitur sesa shpesh here njerezit gabohen kur e quajne si te vetin ate vendim qe ne te vertete nuk eshte asgje tjeter nje nenshtrim ndaj bindjes detyres, konformizimit social dhe trysnise se tij.

Ne cdo moment njeriu duhet te jete i afte te beje dallimin midis ndjenjes se vertete qe buron nga vetvetja dhe pseudondjenjes qe ne te vertete nuk eshte e jona, ndonese ne e besojme si te tille...pra, nqs une nuk e di se kush jam, te tjeret do ma mesojne dhe nqs do konfrontohem me modelin tuaj atehere do tiu imitoj. Une do te jem ky qe ju do te deshironi qe une te jem.

Pseudondjenja apo pseudomendimi eshte nje arme qe mund te perdoret edhe ne maredheniet e ciftit, per te krijuar presion ose trysni me qellimin final influencimin e maredhenieve te partnerit, por te mos harrojme se humbja e unit dhe zevendesimi i tij, e le individin ne nje gjendje gjithnje e me shume te thelle pasigurie, mbasi ky duke qene i mberthyer nga dyshimi i te qenit nje refleks i te tjereve, ne rradhe te pare ka humbur identitetin e vet.

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2004 17:15
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Te tregohesh i/e merzitur,kapricoz/ze, i/e lenduar eshte nje stil taktik hegjemonie?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.