Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Para cilit person ndjeheni inferior dhe pse???
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
skunkanansie
?!

Regjistruar: 22/01/2006
Vendbanimi: ?!
Mesazhe: 651

Cool

Para cilit person ndjeheni inferior dhe pse???

Une mendoj se secilit nga neve na ndodh qe pran ndonje njeriu te caktuar te ndjehemi inferir ,kur kam qene e vogel me ka ndodhur te ndjehem inferiore para mesuesit ,tani ndjehem pavetbesim kur gjindem para nje njeriu te pa njohur,dikujt i ndodh qe te ndihet inferior para idolit apo ndonje personaliteti te shquar..ndersa juve kur ju ndodh kjo ndjenj para kujt?????

__________________
Mos me pas gabime,kisha qenė prefekte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Janar 2006 18:29
skunkanansie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė skunkanansie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me skunkanansie (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: skunkanansie Shto skunkanansie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto skunkanansie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vdekja_22
I zhgenjyer Xfundimisht

Regjistruar: 20/12/2005
Vendbanimi: Big City Life
Mesazhe: 219

Carmen ....

Kete pyetje kam vite qe ia bej vetes e ne mjerim te gjate te them qe akoma nuk e di.... :-)

__________________
Lavdia eshte juaja...
Hakmarrja eshte imja....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2006 17:03
Vdekja_22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vdekja_22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vdekja_22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vdekja_22 Shto Vdekja_22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vdekja_22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Ndersa une do te thoja asnjehere mos idealizo ndonjerin. Vetem keshtu do te kesh besim ne vehte. Idealizimi dhe tejadhurimi i bosit, mesuesit, aktorit etj, etj, jane te rrezikshme dhe bejne qe te nenvlehtesosh veten tende.

Respekt - football

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2006 17:07
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
pipi
hic

Regjistruar: 09/02/2004
Vendbanimi: _*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_
Mesazhe: 499

une per veten time ndjehem inferiore vetem atehere kur vetja me duket out fare dhe nuk kam te drejte ne nje situate te caktuar,ose thjesht kam nje opinion rreth dickaje dhe nuk jam ne gjendje ta mbroj mendimin tim.ne pergjithsi keshtu ndihem inferiore por jo para ndonje personi te vecante!

__________________
nese je i merzitur,gezoju ka me keq:vdekja.nese ke vdekur prape gezoju e keqja ka kaluar

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2006 18:51
pipi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pipi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pipi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė pipi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: pipi Shto pipi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pipi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vdekja_22
I zhgenjyer Xfundimisht

Regjistruar: 20/12/2005
Vendbanimi: Big City Life
Mesazhe: 219

:-)

Citim:
Po citoj ato që tha pipi
une per veten time ndjehem inferiore vetem atehere kur vetja me duket out fare dhe nuk kam te drejte ne nje situate te caktuar,ose thjesht kam nje opinion rreth dickaje dhe nuk jam ne gjendje ta mbroj mendimin tim.ne pergjithsi keshtu ndihem inferiore por jo para ndonje personi te vecante!


Me keto qe thua ver8 qe nuk ke nxjerr emrin e ndo1 personi te vecante por me le te kuptoj qe te ndodh me te gjithe. Mesazhi erdhi me sukses :-)

__________________
Lavdia eshte juaja...
Hakmarrja eshte imja....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2006 21:30
Vdekja_22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vdekja_22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vdekja_22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vdekja_22 Shto Vdekja_22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vdekja_22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

ndjenja e inferioritetit eshte e lidhur me nje sere problemesh mosnjohje te vehtes,mbivleresim te personit qe ke perballe dhe me nje ndjenje te theksuar pasigurije.
eshte tipike (ndodh me shpesh) ne moshat tranzitore ose me mire,adoleshentet (12-19vjec) dhe 40-50vjec.
dhe nqs do te benim nje dallim se cili seks eshte me teper i prekur nga ky fenomen do te thonim se eshte ai i femrave...!
per vete faktin se meshkujt jane me teper krenare per natyre se femrat dhe "nenshtrohen" me pak ideve te tjetrit...nuk dua aspak te them nese kjo eshte nje e mire apo e keqe,thjesht eshte keshtu ...
edhe mua me ndodh te ndihem inferior kundrejt dikujt rrallehere,dhe me ndodh atehere kur kam nje person te pa apo sapo njohur i cili eshte ne qender te vemendjes dhe aparentemente eshte me mire se une,cka do te thote ... rast konkret nje shok i imi tashme para 2 vjetesh kishte nje motorr 650cc suzuki sv,ndersa une me nje honda 150cc,ai "mburrej" me vetedije por "fshehurazi"...

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Prill 2006 11:12
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Kurre nuk e kam ndjere veten inferiore.

Me ka qelluar te idealizoj dike ne periudha te caktuara per kohe shume te shkurter, por kjo nuk me ka bere te ndihem inferiore aspak.

Ne kete bote ka njerez me te zgjuar se ne, ka njerez me te pasur se ne, ka njerez me fat me te madh se ne. Inat me keto fenomene te shoqerise nuk kam vene kurre.

Une jam une dhe e vleresoj veten me te gjitha tiparet qe kam, negative dhe pozitive.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Prill 2006 15:02
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Nuk jam ndjere asnjehere inferiore ndaj njeriut.
Nuk kam pasur motiv per nje gje te tille.

Mbase nganjehere ndjehem shume superiore perballe disa personave

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Prill 2006 16:18
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
flaka
outlaw

Regjistruar: 17/04/2006
Vendbanimi: ne hapesire
Mesazhe: 36

Personalisht s'jam ndier kurre inferiore.Ate e perjetojne njerez qe harrojne ke kane perpara dhe e idealizojne ate me shume se c'eshte ne te vertet.Cdo njeri eshte unique ne menyren e vet.
FOOTBALL i like the way u think.

Pershendetje!!!

__________________
When you think the world has turned its back on you take a look;you must likely turned your back on the world.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2006 00:04
flaka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė flaka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me flaka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: flaka Shto flaka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto flaka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha flaka
Personalisht s'jam ndier kurre inferiore.Ate e perjetojne njerez qe harrojne ke kane perpara dhe e idealizojne ate me shume se c'eshte ne te vertet.Cdo njeri eshte unique ne menyren e vet.
FOOTBALL i like the way u think.

Pershendetje!!!



Thank you dhe mireseerdhe.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2006 13:31
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Para cilit person ndjeheni inferior dhe pse???

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.