Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > Shqiperia Etnike Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
botaed
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/01/2003
Vendbanimi: londer angli
Mesazhe: 190

sqarim

Nuk kam mohuar qe jane bere masakra por sic e thashe dhe me lart numri i te vrareve eshte shtuar ne menyre kolosale nga propaganda amerikane.Nuk mund te thuash qe jane vrare dhe jan futur ne varre masive 150000 sshqipetare kur ishin vetem qindra.Dhe po ta shpjegoj edhe nje here qe njerezit qe kan bere krime kan qene te verbuar nga nje propagande shekullore kunder shqipetareve.Une di aq sa mjafton te jystifikoj ato qe po them nga historia.Vetem ne nje edicion lajmesh ne beograd flitej per shqipetare te ken vrare dhe perdhunuar femije (kjo nuk ishte e vertete por pjese e propagandes serbe)kestu qe cfar pret ti nga popullata serbe?qe te bie ne dashuri me shqiptaret?Une jam shqipetar dhe edhe une e kam kultivuar ate urrejtjen per serbet gradualisht por mendoj qe sot eshte e gabuar dhe se jemi ne ata qe na takon te paret te hapim dyert drejte nje ballkani me te civilizuar.me respekt botaed

__________________
E MARTE 8 QERSHOR 2004
DITA ME E ZEZE NE HISTORNE E POLITIKAVE NDERKOMBETARE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2003 13:16
botaed nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė botaed Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me botaed (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: botaed Shto botaed nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto botaed nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kosovari
Anetar i ri

Regjistruar: 09/01/2003
Vendbanimi: New York City
Mesazhe: 24

Aha

Nuk e di se si me ta shpjeguar. Ai person ka lindur ne Kosove ndoshta ka punuar ne posten e Kosoves dhe mandej i ka prere ne fyt komshite e tij. Si mund te jete i verbuar nga propaganda, thjeshte ai ka kryer masaker sepse ai eshte shume larg nga vrasja me aparamendim.

Thjeshte si student ne Drejtesine Kriminale une as qe mund ta parnoj nje argument te tille.

Une nuk i urrej te tere Serbet mirpo shumicen e tyre, edhe ju a kam thene haptas edhe serbeve. Nese ata mendojne se Kosova eshte zemra e Serbise ateher ata kane mbetur pa zemer.

Deri heren tjeter tung

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2003 19:17
Kosovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kosovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kosovari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Kosovari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kosovari Shto Kosovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kosovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Kosovari

Ne lufte cdo gje eshte e temerrshme
ne te njejten gje edhe ndonje serb mund te postoje fotot e tij duke thene shiko ci kane bere shqiptaret
Masakrat ne kosove jane realitet dhe me vjen keq per njerezit e tu.
Serbet kane qene te verbuar nga nationalismi dhe nga fytyra si milosevici dhe sesejl qe jane akoma ne parliament.

Impresionin se si jane ata nuk duhet ta shikojme nga politika. Politika eshte e felliqur. Kriminelet serb qe bene ato ishin thjesht paramilitar shok e shoq te milosevicit. Sot e kesaj dite un kam shok qe jane boshnjak edhe serb dhe ata nuk eshte se na urrejn biles disa prej tyre me kane ftuar ne shtepine e tyre por ne kohe lufte cdo gje ndodh. Relationshipet ndahen dhe njerezit urrehen.

Te lutem shikoje kete nga cdo ane. Njerezit nuk jane te keqinj edhe pse shumica e tyre jane rritur ne nje ambient extremismi ashtu si jemi rritur dhe ne.

Pershendetje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2003 02:07
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Kosovari
Anetar i ri

Regjistruar: 09/01/2003
Vendbanimi: New York City
Mesazhe: 24

Shikoni

Shikoni une nuk e di se si te ju shpjegoj. Mirpo nese nje Serb ka lindur dhe eshte ritur ne nje qytet te Kosoves, eshte rritur me Shqipetare, ka folur shqip ej, ndersa ne kohen e luftes ka vendosur masken dhe ka vrare te tere komshite e tij dhe ju a ka djegur shtepite.

Mos si mund te thoni se ai njeri ka qene i verbuar. Ai ka jetuar ne Kosove i ka pa vrasjet dhe torturat gjdo dite ndersa ju sot dilni dhe mundoheni te i justifikoni veprimet e tyre.

Shume qesharake.

PS. Une kur flas per qeshtjen e Kosoves ne shumicene e rasteve flas ne pikmajen e trete dmth as si Kosovare e as si Serb, prandaj i shoh gjerat me qarte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2003 02:55
Kosovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Kosovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kosovari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Kosovari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kosovari Shto Kosovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Kosovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Ore vlla

Gjermani vrau tere boten i themi gjermanit ne njeri i keq
nuk mund te perfshish gjithe njerezit ne te cdo shtet ka njerez te mire e njerez te verbuar nga extremizmi qe duan te vrasin njerez.
Eshte koha qe te ecim perpara, dhe te jetojme ne paqe e zhvillim se po qe me kete mendje lufta tjeter do hapet.

( P.S )Un i dua te miren kosoves dhe shqiptareve te kosoves por duhet te mbani nje pozicion sa me te qete dhe jo hakmarres pasi eshte ne te miren tone. Tregoja armikut gryken e pushkes me vepra e diplomaci e jo me dhune.

Modifikuar nga Endri datė 06/02/2003 ora 03:48

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2003 03:42
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
xeni
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/01/2003
Vendbanimi: gjakovė
Mesazhe: 149

MASAKRAT SERBE MBI SHQIPTARET

O TE NDERUAR VELLEZER,PASI PO FLASIM PER NJE TEMË SHUMË TE NDISHME DHE QE PER MUA SI SHQIPTAR I KOSOVES NESE JU THEM SE NUK ME KANË BEFASUAR KRIMET SERBE JU DO TME QUANI TE QMENDUR,POR MË BESONI SE KTO KRIME QE I BERI USHTRIA,POLICIA,PARAMILITARET DHE SERBET E KOSOVES MBI SHQIPTARET JANË VETEM KRIMET E RADHES DHASHTË ZOTI TE FUNDIT VETEM SE KTO KRIME U BËNË NE KOHE TE GABUAR DHE U ZBARDHEN SEPSE KRAHASUAR ME KRIMET SERBE MBI SHQIPTARET NE VITIN 1918-19 E DERI 1939,E VEQANERISHT ATO TE 1944/45 FATKEQSISHT SE BASHKU ME SHQIPFOLESIT KOMUNIST TE TE GJITHA TROJEVE ETNIKE SHQIPTARE KUJTO MASAKRAT NE DRENICË,KUJTO TIVARIN.

PRA MASKRIMI ,ZHDUKJA,DEBIMI I SHQIPTARVE NGA TROJET E TYRE ETNIKE KA QENË PROGRAM NACIONAL SERB QE KA FILLUAR NE VIT 1878 KUR NJE TERITOR SA KOSOVA E SOTME U DEBUA PERMES MASAKRAVE ME TE TMERRSHME QE NGA QYTETI I NISHIT PRA TE "MOLLA E KUQE" E DERI NE "LUGINEN E PRESHEVES" QE UNE E QUAJ KOSOVË LINDORE SEPSE E VERTETA ESHTE KESHTU>
PRA SERBET KANË ZBATUAR VETEM PROGRAMIN E TYRE NACIONAL.

Per fillim me kaq.

__________________
lufto pėr te verteten,pamvarsisht nga qmimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2003 07:37
xeni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė xeni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me xeni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė xeni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: xeni Shto xeni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto xeni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Hmmm

Cdo njeri pati mendimin e tyre ketu.
Per mua une mendoj ndryshe ata mund te kene bere krime te renda kunder nesh gjithashtu ata mund te jene armiq tone por tani jemi ne mijevjecarin e ri dhe cdo gje duhet harruar, tani eshte koha qe ne te bashkepunojme per stabilitet ne ballkan te harrojme historine e te integrohemi ne bashkimin evropiane ne Nato. Aty eshte e ardhmja jone.

Gjithe te mirat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shkurt 2003 19:39
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana
Whatnot

Regjistruar: 17/02/2003
Vendbanimi: Ja ketu
Mesazhe: 405

Smile

Edhe une mendoj qe bashkimi me Kosoven eshte pak heret qe te kryhet. duhet te bashkohen gradualisht ekonomite njehere, pastaj politikisht, dhe kjo, duke pare gjendjen e Shqiperise, do shume kohe , shume kohe qe te arrihet, nqs do arrihet.
Do ishte ideale, te krijohej shqiperia e madhe, me siperfaqen e patur ne kohe te ilireve, por cfare do bejme, do futemi prape ne lufte me greket, serbet, maqedonet???????? Ne kontekstin e mijevjecarit te ri eshte jashte kohe mendoj une.
Sa per luften serbo-shqiptare, une mendoj qe sado me gjak te ftohte te gjykojme ne, eshte e veshtire per njerezit qe jetojne atje te harrojne vellezerit e baballaret, motrat dhe nenat e vrara dhe te masakruara. Dhe po flasim per nje zone ku kanuni i Leke Dukagjinit ka ende zona ku funksionon. Duhet shume vullnet nga ana e kosovareve dhe serbeve, me nje urrejtje te ushqyer ne shekuj, te harrojne problemet nacionale dhe t'i nenshtrohen ligjeve te europes se bashkuar. Pra teorikisht duhet paqe, por praktikisht, mendoj qe eshte pak e veshtire per t'u realizuar, jo e pamundur.

__________________
Success stands mostly in not giving up, when the others have let go.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2003 19:50
Ana nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana Shto Ana nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Oso Kika
Anetar i ri

Regjistruar: 02/03/2003
Vendbanimi: Deutschland
Mesazhe: 4

AKSH-Faktori vendimtar pör bashkimin e trojeve Shqiptare.

Me paraqitjen publike të AKSh-ës, si dhe me njohjen e strukturave të saja udhëheqëse, hiqet ç'do dilemë që ka egzistuar për rolin e saj në jetën politike shqipëtare.
Në programin e Frontit për Bashkimin Kombëtar Shqipëtar , ka qartësi , dhe vendosmëri për të realizuar projektin madhor, BASHKIMIN E TË GJITHA TROJEVE SHQIPËTARE NË NJË SHTET TË VETËM.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2003 09:44
Oso Kika nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Oso Kika Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Oso Kika (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Oso Kika Shto Oso Kika nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Oso Kika nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Mos mi

AkSH nuk perben rrezik as nuk eshte kercenim i madh per te bashkuar trojet si thua ti. Ajo demton imazhin shqiptar ne bote pas edhe sulmeve te fundit ne Maqedoni dhe ne luginen e presheves ku ata moren perseriper atentatet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Mars 2003 04:09
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Ceshtja kosovare dhe me gjere > Shqiperia Etnike

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.