Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > me thoni o njerez....
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
mbase...
Anetar i ri

Regjistruar: 24/10/2006
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 2

Question

me thoni o njerez....

cfare do kishit bere....

une, kjo vajza qe ka ne lidhje prej 6 vitesh me kete djalin (te martuar).....mbreme me beri spektatore te gjestit me te ulet per mua....jo jo nuk ishte tradheti...as nuk do merakosesha per kete.....por ai vendosi se duhej te merrte jeten e tij....sepse ne argumentuam!!!!!.....sepse une dua te ndahem nga ai!!!!!!....sepse ai se duron dot te verteten apo vendimin tim per te ikur!

ky njeri ka nevoje per ndihme,......por s'di si ta ndihmoj.....vetem kur ne caste e siper te ngjarjes i premtova se cdo gje do shkonte mire....pranoi te ndalonte.....e genjeva qe e doja e qe do rrija me te....por e verteta eshte qe as qe mund te dua nje njeri te tille qe me do me kaq vrull.....e as qe mund ta bej te lumtur!!! duhet te ndahem nga ai....por ndarja, spellon te tjera drama!!!

how is that for a dilemna!!!!!! jam mallkuar me dashurine e tepruar te dikujt..........!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Tetor 2006 15:21
mbase... nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mbase... Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mbase... (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mbase... Shto mbase... nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mbase... nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
atiola
Veteran ne forum

Regjistruar: 19/09/2006
Vendbanimi: Aty ku ti te jesh shiko gjithnje dy here aty jam dhe une mjafton vetem te me mendosh
Mesazhe: 1875

Re: me thoni o njerez....

Citim:
Po citoj ato që tha mbase...
cfare do kishit bere....

une, kjo vajza qe ka ne lidhje prej 6 vitesh me kete djalin (te martuar).....mbreme me beri spektatore te gjestit me te ulet per mua....jo jo nuk ishte tradheti...as nuk do merakosesha per kete.....por ai vendosi se duhej te merrte jeten e tij....sepse ne argumentuam!!!!!.....sepse une dua te ndahem nga ai!!!!!!....sepse ai se duron dot te verteten apo vendimin tim per te ikur!

ky njeri ka nevoje per ndihme,......por s'di si ta ndihmoj.....vetem kur ne caste e siper te ngjarjes i premtova se cdo gje do shkonte mire....pranoi te ndalonte.....e genjeva qe e doja e qe do rrija me te....por e verteta eshte qe as qe mund te dua nje njeri te tille qe me do me kaq vrull.....e as qe mund ta bej te lumtur!!! duhet te ndahem nga ai....por ndarja, spellon te tjera drama!!!

how is that for a dilemna!!!!!! jam mallkuar me dashurine e tepruar te dikujt..........!!!



nuk edi ndoshta nuk jam ne gjendje te ndihmoj ao te shkruaj cfare eshte e drejte apo jo
po per mendimin tim sikur une te isha ne vendin tend do beja ceshte emundur per te rivendosur dhe nje here kete dashuri per te shikuar anete mira te saj se patjeter duhet te kesh patur momente te bukura me kete njeri perderisa ke jetuar 6 vite me te .
dhe aq me teper qe ai te do ne kete menyre
mendoj qe tui duhet te mendohesh mire para se te ndahesh nga ai mundohu ta besh te lumtur mundohu ta duash se mendoj qe nje njeri qe te do me gjithe zemer duhet dhe ti te sakrifikosh dhe te gjesh dicka te bukur ne kete dashuri besoj qe ja vlen
dhe pse shpeshhere nuk dime cfare duam apo cfare kerkojme na duket sikur ka humbur dashuria dhe nuk duam me po nje nje dashuri te tille mendoj qe ato gjera te bukura qe ishin me pare jane prape atry po ne duhet te mundojme ti shikojme dhe ti besojme

__________________
asgje nuk esht5e reale ne kete jete nuk ka dicka tjeter per lojes genjeshtres urrejtjes thashethemeve ja kjo ehste jeta qe jetojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Tetor 2006 15:35
atiola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė atiola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me atiola (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: atiola Shto atiola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto atiola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
capkenia durrsake
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 28/04/2005
Vendbanimi: ne boten e luleve
Mesazhe: 61

hmmmmm mendoje

e di tek po lexoja te gjithe kete mu kujtua situate e nje shoqes sime e  situata eshte afersisht e njejta ,  i dashuri shoqes sime ishte i cmendur per te dhe arrinte deri ne cmendurira ,me pak fjale ishte i semure nga dashuria per te , e mu kujtua psh nje darke ku ai fjeti posht shpise sime vetem qe ti provonte se dhe ne mes te dimrit ai mund te rrinte e te priste per te ,qofte qe ajo te dilte ne dritare .  Sju duket cmenduri e gjithe kjo?       ose nje her tjeter gervishti krahun para asaj kur ajo i tha qe ne smun te rrime me bashke.   Keto veprime jane me te vertete te tepruara po megjithate une jam e lumtur qe ajo arriti te ndahej prej tij .   Dhe e dini kush eshte me e bukura qe ai se vrau veten e tij apo te bente ndonje lloj cmendurire tjeter ,thjesht kercenoi ca here si shqiptari idiot qe ben presione po eshte shendosh e mire.   Ndaj dua te jap nje keshtille  mos u mundo te rrish me nje person kur se do ,ose thejsht per meshire ,nuk mendon se meriton pak me shume ???

them sigurisht qe po dhe nuk e ke iden se cfare po humb ,ndoshta eshte dhe dikush tjeter qe po mundohet te fitoj zemren tende po ti spo ja lejon kete , si thua ti ja vlen te humbesh kete lumturi dhe te sakrifikohesh per nje person qe qenka kaq egoist???             te pershendes dhe shpresoj qe shum shpejt te ndihesh e lumtur

__________________
te marresh dhe te falesh dashuri mmmm sa bukur.......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2006 21:13
capkenia durrsake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė capkenia durrsake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me capkenia durrsake (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: capkenia durrsake Shto capkenia durrsake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto capkenia durrsake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
saja
kam qef me bredh

Regjistruar: 04/12/2005
Vendbanimi: ne det te hapur
Mesazhe: 85

o lali po me ngjove mu futi nji dajak privat shkurt thyje n'mes, se iken vet ai pastaj

__________________
sdu me ta tregu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2006 17:53
saja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė saja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me saja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: saja Shto saja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto saja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Green_Mamba
'

Regjistruar: 11/03/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 205

asnjehere nuk rrime kot me dike...dhe shpesh duket sikur nje ndjenje eshte dhe sillet ndryshe. Shaqet mun te jene shume; faktore te jashtem dhe te brendshem. Asnjehere dashuria nuk eshte e teert. vetem se ata qe e marrim me shume se e japin ka mundesi qe te spekulojne. "sasine" e dashurise qe duhet te jape dikush nuk mund ta percaktoje asnjeri. Nese vertete nuk e do nje njeri dhe ndjen se ai te do, duhet bere sakrifica qe me kete njeri te pakten te ndahesh miqesisht. cdogje qe te ndodhe eshte e rendesishme kur ne na di dikush. Eshte nje ndjenje aq e rendesishme ne jeten tone.

jeta eshte shume e shkurter...dhe dikush ka then njeher se "dashuria eshte pesha e kesaj bote"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Nëntor 2006 19:05
Green_Mamba nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Green_Mamba Kėrko mesazhe tė tjera nga: Green_Mamba Shto Green_Mamba nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Green_Mamba nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tea korcarja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 30/10/2006
Vendbanimi: Toronto
Mesazhe: 35

Meqe ju keni 6vjet qe jetoni bashke(martuar)kjo do te thote qe ti e ke dashur kete njeri,nuk e kuptoj perse te shqeteson fakti qe ai te do me 'kaq vrull",une do e shihja si  pozitive kete ne nje cift ,per sa kohe qe ai NUK ve dore mbi ty,(gje qe ti nuk e shpreh)&per sa kohe qe ai respekton te drejtat e tua.Per mendimin tim vetem nje arsye e forte te ben te ndahesh psh,tradhetia,mosvleresimi i partnerit,ne rastin tend po shoh te kunderten. Eshte shume e lehte per tu ndare po vetem sigurohu shume...shume  here qe nuk do e kthesh me koken mbrapa tek ai( ai nuk ka per ta vrare veten  per kete te jesh e sigurt )per te kerkuar te falur sic ndodh rendom.

Modifikuar nga tea korcarja datė 08/11/2006 ora 18:12

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Nëntor 2006 18:03
tea korcarja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tea korcarja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tea korcarja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tea korcarja Shto tea korcarja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tea korcarja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

degjoni me gra

Meqenese ai te do shume dhe ti i trembesh kesaj une po marr anen e tet shoqi dmth mendoj se dhe ti ke te njejtat probleme komlekse keshtu qe degjo nja 7 a 8 dhe bej sic di vete .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2006 03:13
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eyesight
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/04/2006
Vendbanimi: Diku atje tej, atje ku ti nuk me arrin dot...
Mesazhe: 390

Re: me thoni o njerez....

Citim:
Po citoj ato që tha mbase...
cfare do kishit bere....

une, kjo vajza qe ka ne lidhje prej 6 vitesh me kete djalin (te martuar).....mbreme me beri spektatore te gjestit me te ulet per mua....jo jo nuk ishte tradheti...as nuk do merakosesha per kete.....por ai vendosi se duhej te merrte jeten e tij....sepse ne argumentuam!!!!!.....sepse une dua te ndahem nga ai!!!!!!....sepse ai se duron dot te verteten apo vendimin tim per te ikur!

ky njeri ka nevoje per ndihme,......por s'di si ta ndihmoj.....vetem kur ne caste e siper te ngjarjes i premtova se cdo gje do shkonte mire....pranoi te ndalonte.....e genjeva qe e doja e qe do rrija me te....por e verteta eshte qe as qe mund te dua nje njeri te tille qe me do me kaq vrull.....e as qe mund ta bej te lumtur!!! duhet te ndahem nga ai....por ndarja, spellon te tjera drama!!!

how is that for a dilemna!!!!!! jam mallkuar me dashurine e tepruar te dikujt..........!!!



Me dukesh shume e zemeruar ne keto momente. Mund te te sugjeroj vetem qe te rrini larg njeri - tjetrit per ca kohe.
Merr ca kohe larg tij per ti menduar dhe njehere gjerat, shiko brenda vetes se cfare ndjen, cfare ka rendesi per ty, si e mendon veten me te lumtur: me te apo pa te (kujto jo vetem momentet e zemerimit e dhibmjes), mendo se cfare mund ti falesh e cfare nuk mund ti falesh atij, cfare mund apo duhet ti kerkosh atij te ndryshoje ne karakterin e tij (nese e konsideron qe mund te jeni perseri bashke). 6 vjet jane nje kohe e konsiderueshme prandaj ia vlen mundimi te mendohesh dhe njehere me qetesi.

Me kupto, ne pergjithesi jam pro ndarjeve kur ato nuk sjellin lumturi, por ama ajo duhet te vije vetem kur nuk ka mbetur asnje mundesi per te shpetuar nje lidhje.

te uroj fat, dhe kujtoji vetes gjithmone se cfaredo vendimi qe do te te marresh kryesorja eshte qe te te beje te lumtur.

__________________
The greatest thing we'll ever learn is just to love and be loved in return

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Nëntor 2006 10:52
Eyesight nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eyesight Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eyesight (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eyesight Shto Eyesight nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eyesight nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diellza26
i am a good person

Regjistruar: 09/07/2004
Vendbanimi: ku te dua
Mesazhe: 359

Mos do te thuash se ky njeri eshte me shume i fiksuar se sa i dashuruar pas teje??!! Keshtu te pakten arrij ta kuptoj une. Nje dashuri e kombinuar me fiksimin e forte eshte shume me e forte se nje dashuri normale.
Nje e njohura ime, para ca vitesh, jetonte nje dashuri fiksim dhe ne kembim nuk merrte asgje, e megjithate vazhdonte ta donte dhe te ishte e fiksuar pas tij. Para 2 vjetesh djali mendoi ta vleresonte seriozisht fiksimin e vajzes dhe rezultoi se ishte ai qe kishte patur me shume nevoje per te, por se kishte kuptuar.
Nesje fundi eshte shume i lumtur per te dy, aktualisht pas nje dasme te bukur presin nje femije nje djale po kaq te bukur shpresoj ahaha.

tashme eshte ai qe eshte fiksuar pas saj loool.

eh jeta ..........

une jam me mendimin e njeres ketu, qe ta provosh per pak kohe te jesh larg tij dhe te reflektosh me gjakftohtesi.

tung!

__________________
Duajini prinderit nese jane njerez te mire, e nese jo, atehere, durojini.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2006 15:55
diellza26 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diellza26 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diellza26 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: diellza26 Shto diellza26 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diellza26 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gaia
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/10/2006
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 76

Po pse mbas 6 vjetesh u kujtove ti motra se ky eshte gabim ne ti je mire.
Vallaj sdi cte te them se ne ti je gabim mo qe shkon me nje burr te martum, cdo te na thush tani ti ne bone qef sa bone ne sdo ta shofesh ma me sy se te tremb dashnia atit e,,leji mi ato ti se je bllof fare.
No coment mo per ty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2006 16:22
Gaia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gaia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gaia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gaia Shto Gaia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gaia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:45 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > me thoni o njerez....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.