Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sonte ne mremje 15' zi per Topchanel
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha Vlonjati99Tave
un kujtohem se kam qen atje kur i ka bere.. dhe mbaj mend ne kohen e sales.. ishte rruga grop gropa.. e ne kohen e ps's harriti asfalti deri ne kuc.

ne kohen e sales, shkollat mbusheshin me uje ne dimer.. ne kohene ps's u ben dhe shkollat ne fshatra me kondicioner. un jam i majte e kam shprehur.. por nuk eci simpantizant partiak.. po i atyre qe punojne.. ti kaq me sa shof nuk mund ta kuptosh

kalofsh dhe ti mire.. se un jam i pranishem ne shqiperi edhe pse jetoj ketu... po atje jam shum shpesh

p.s njerin nga xhaxhallaret e kam kryetar te pd's diku ne shqiperi
kshtu qe mos mendo se kam gje kunder pd'se.. kam kunder rruges qe ndjekin.. dhe kunder sales.. pasi ai vend nuk zhvillohet vetem per arsye te tij. se nanon e nxoren jasht loje dhe eshte nje i djegur komplet.




Hahahahaha cfar beri ps-ja shkollat ne fshat me kondicjoner?
Hahahahaha po cthua mo vlonjat po ne fakultetet i kishim pa ngrohje me dru imagjino ti kishim me kondicjoner fshatrat.
Mos i beri gje edhe njerzit te hanin me luge floriri?
Apo ju ktheu leket qe gjoja ja kish marre berisha.
Meqe je vlonjat a te kujtohet kush i kishte skafet ne vlore?
UNe e di shume mire se kush i ka pasur dhe e dinte edhe nje vlore e tere po nejse.
Po ku na dolen rruget e shtruara pastaj?
Apo sa erdhi berisha gjeja e pare qe beri ishte te bente rruget me gropa
Degjo une sjam berishian perkundrazi jam pro atyre qe duan ta heqin nga politika.
Per mua personazhe si berisha nuk duhet te jene me ne politik se jane personazhe te konsumuar tashme.
Une nuk bej mbrojtesin e berishes ,kurresesi.
Dua qe shqiperia te eci perpara dhe te integrohet ne europ.
Mendoj se shume hapa perpara jane bere dhe kete se them une por komiteti europian.
Apo do ta kundershtosh edhe ate qe ka thene komuniteti europian dhe Doris Pack?
Gjithsesi sic e kam thene asnjeri nuk eshte i shenjte ne politik.
Pastaj gjerat shihen edhe nga kendveshtrime te ndryshem.
Ja kalofsh mire ...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2007 23:43
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

o vlla po ca te te them un se ty ste besohet :S.. un kam kushurinj akoma ne kote.. dhe kam qen disa her... si te shkolla e mesme po ashtu dhe te 8 vjecarja.. dhe sinqerisht qe jan me na dy kondicioner ngrohes ne klas.. po sbeson ca te them o vlla.. do shof nq se do kem ndonje foto e do ta postoj, po ashtu dhe farmacia.. ty ste bestohet por keto jan fakte.


do ta vertetoj ate qe te thash

dhe un kam qen kunder nanos dhe berishes.. dhe disa si gramoz ruci, anastas angjeli, malaj etc etc.. po ashtu dhe disa nga krahu i pd'se.. sic u reformua ps'ja.. dhe pd's i ka ardhur koha.. dhe bamir topi do ishte me se i mir per kryetar te pd's.. do ishte e vetmja mynyre per reforma.

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2007 23:50
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha Vlonjati99Tave
o vlla po ca te te them un se ty ste besohet :S.. un kam kushurinj akoma ne kote.. dhe kam qen disa her... si te shkolla e mesme po ashtu dhe te 8 vjecarja.. dhe sinqerisht qe jan me na dy kondicioner ngrohes ne klas.. po sbeson ca te them o vlla.. do shof nq se do kem ndonje foto e do ta postoj, po ashtu dhe farmacia.. ty ste bestohet por keto jan fakte.


do ta vertetoj ate qe te thash

dhe un kam qen kunder nanos dhe berishes.. dhe disa si gramoz ruci, anastas angjeli, malaj etc etc.. po ashtu dhe disa nga krahu i pd'se.. sic u reformua ps'ja.. dhe pd's i ka ardhur koha.. dhe bamir topi do ishte me se i mir per kryetar te pd's.. do ishte e vetmja mynyre per reforma.



Ketu ne vija te pergjithshme jemi dakort ...
Cuditerisht

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Korrik 2007 23:57
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Diabolic

Ka nje problem shume te madh ne Shqiperi, sepse jane pak drejtuesit qe mendojne pak a shume si une dhe ti (dmth qe ajo qe eshte bere, eshte bere, le ta nisim nga atje dhe mos te kthehemi e ta nisim prape nga zero). Zakonisht ne Shqiperi drejtuesi/politikani qe vjen ne detyre e ka te veshtire ta nisi punen andej nga e ka lene paraardhesi dhe  ta vazhdoje ne te njejten linje, ose te ndryshoje sistem por pa dhunuar punen e paraardhesit.

Po kap rastin e Edi Rames si kryetar bashkie. Si e morri Tiranen ai nga Brojka ishte per te vene duart ne koke. Punoi, e ndryshoi, e beri te eci perpara (me shume gjera qe ka bere ai une s'kam qene dakort si psh bojatisja ylberishte e pallateve). LE TE IKI DHE TE VIJE NJE TJETER, S'KA RENDESI NGA PD APO PS. Jam i bindur qe nuk eshte i vetmi cun puntor Edi Rama ne Tirane, dhe personalisht mendoj se me shume se dy mandate nuk duhet te rrinte. Por ne nuk duhet te mendojme, o Edi o rrashe e vdiqa. Ai s'ka rene nga qielli. Le ti japim shansin ndonje cuni tjeter (perseris, pavaresisht nga partia qe perfaqeson) dhe ta leme te punoje.

E RENDESISHME ESHTE QE AI QE VJEN TA FILLOJE ATJE KU E KA LENE EDI. PO TA SHOHI TE ARSYESHME LE TE NDRYSHOJE LINJE, POR AMA ESHTE E RENDESISHME QE PIKA E NISJES TE JETE AJO KU E KA LENE PARAARDHESI.

Vetem keshtu, gur gur do behet mur. Por per fat te keq ky mentalitet mungon ne masen e gjere ne Shqiperi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2007 13:16
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Re: Diabolic

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Ka nje problem shume te madh ne Shqiperi, sepse jane pak drejtuesit qe mendojne pak a shume si une dhe ti (dmth qe ajo qe eshte bere, eshte bere, le ta nisim nga atje dhe mos te kthehemi e ta nisim prape nga zero). Zakonisht ne Shqiperi drejtuesi/politikani qe vjen ne detyre e ka te veshtire ta nisi punen andej nga e ka lene paraardhesi dhe  ta vazhdoje ne te njejten linje, ose te ndryshoje sistem por pa dhunuar punen e paraardhesit.

Po kap rastin e Edi Rames si kryetar bashkie. Si e morri Tiranen ai nga Brojka ishte per te vene duart ne koke. Punoi, e ndryshoi, e beri te eci perpara (me shume gjera qe ka bere ai une s'kam qene dakort si psh bojatisja ylberishte e pallateve). LE TE IKI DHE TE VIJE NJE TJETER, S'KA RENDESI NGA PD APO PS. Jam i bindur qe nuk eshte i vetmi cun puntor Edi Rama ne Tirane, dhe personalisht mendoj se me shume se dy mandate nuk duhet te rrinte. Por ne nuk duhet te mendojme, o Edi o rrashe e vdiqa. Ai s'ka rene nga qielli. Le ti japim shansin ndonje cuni tjeter (perseris, pavaresisht nga partia qe perfaqeson) dhe ta leme te punoje.

E RENDESISHME ESHTE QE AI QE VJEN TA FILLOJE ATJE KU E KA LENE EDI. PO TA SHOHI TE ARSYESHME LE TE NDRYSHOJE LINJE, POR AMA ESHTE E RENDESISHME QE PIKA E NISJES TE JETE AJO KU E KA LENE PARAARDHESI.

Vetem keshtu, gur gur do behet mur. Por per fat te keq ky mentalitet mungon ne masen e gjere ne Shqiperi.

ti kete thene valle keto fjale arturi...??????

komplimenti..


ne jemi emigrant
nuk jemi militant
(ne fund te fundit)apo jo artur???

gjerat i duam si duam ne ,duam ti shikojme si deshirojme ne .sepse kemi pare kemi vizituar,kulturen ,demokracine evropiane dhe ate antlantike

dhe jo si duan ata zagare atje...ata jane komplet jashteqitja e krimit

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2007 19:38
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Sonte ne mremje 15' zi per Topchanel

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.