Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


jetohet pa te angel



ka disa lloje dashurish .... jetohet me te tjerat me ato qe te bejne te lumtur jo me ate qe te ben te vuash

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2009 22:43
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Smile

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


ka disa lloje dashurish .... jetohet me te tjerat me ato qe te bejne te lumtur jo me ate qe te ben te vuash



varet si e kupton ti ket vuajtjen ska dahsuri pa vuajtje atehere po svuajte per dashurine dhe se kupton cfare ehste them une se di sa ehste drejte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2009 22:48
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


varet si e kupton ti ket vuajtjen ska dahsuri pa vuajtje atehere po svuajte per dashurine dhe se kupton cfare ehste them une se di sa ehste drejte



e komplikuar ta diskutojme tani kur truri im eshte shume shume i lodhur nga gjera me te rendesishme sesa ajo lloj dashurie qe po diskuton ti.... flasim neser po te duash nuk jam shume ne forme sot

naten dylan

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2009 23:02
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Si i behet qe mos te postoni 1 meter çarçaf ne gjuhera qe si kuptojme? Nuk dalin nenforumet e gjuhes perkatese? Apo hajt tallemi kot kur e dime qe treçereku se kupton.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2009 23:50
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Kuptoj dashurine per te thyer rregullat deri ne nje fare pike por kur ka nje ide nga mbrapa. Shyqyr kemi nenforume per gjuhen frenge. Sot nuk kam kohe (dhe nuk kam vendosur ku ta spostoj) por shkrimi juaj do te levizet dylan.

shendet
ingmetalboy

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Modifikuar nga ingmetalboy datė 19/11/2009 ora 08:17

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2009 08:10
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy
Kuptoj dashurine per te thyer rregullat deri ne nje fare pike por kur ka nje ide nga mbrapa. Shyqyr kemi nenforume per gjuhen frenge. Sot nuk kam kohe (dhe nuk kam vendosur ku ta spostoj) por shkrimi juaj do te levizet dylan.

shendet
ingmetalboy




Pershendetje ingmetalboy,

Dylan-i "jone" s'ka faj o lal. Ajo e shkreta dhe Shqipen e ka gjuhe te huje

I bie qe dhe ato Textet e saj ne "Shqip" te spostohen.....por, pyetja eshte se ku, ne cilin nenforum?! S'kam lexu ketu ndonje nenforum per gjuhen e Dylan-it!



p.s: Dylan, pa te keq e kam!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2009 08:49
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Dylan ka te drejte te shprehe mendimet e saja ju tregojini linkun ku duhet ta beje ne rast se doni ta ndihmoni.

Me sa kam kuptuar une ajo perdor ate gjuhe pasi ka veshtiresi me shqipen le te tregohemi te arsyeshem askujt si prish pune postimi ne gjuhen frenge te kjo teme kush ka mundesi ta kuptoje OK kush ska le mos e lexoje fundja kam pare dhe ne temat e tjera packa se duhet te perdoret gjuha shqipe perdoret italishtja frengjishtja e anglishtja me raste.

Nejse mendimi im ky ju uroj dite sa me te kendshme.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2009 09:04
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Kur hap nje forum per ta lexuar nuk pret te gjesh nje mesazh shqip, nje anglisht, nje frengjisht brenda te njejtes teme. Perveç kesaj, ka ndryshim mes nje mesazhi 2 rrjeshta ne gjuhe te huaj dhe nje mesazhi nje meter. Nuk po i heq njeri lirine Dylan te shkruaje, por po mbrohet lexueshmeria e forumit, sepse jemi bere si kopshti me dreke ku secili luan lojen qe do dhe askush nuk interesohet te pyese veten a ka kuptim per te tjeret ajo qe po shkruan.

Ndoshta duhet bere pyetja a ka kuptim qe njerez kaq ndryshe te mblidhen ne nje forum, kur nuk i intereson kujt i lexon njeri apo jo.

Forumi ka sektoret perkates per gjuhe te huaj. Kush ka mendime te pa-perkthyeshme le ti postoje atje. Nuk eshte degradim i mendimeve, eshte vetem spostim qe te mos behen temat pa kuptim siç po behet kjo.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2009 12:39
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner



Pershendetje ingmetalboy,

Dylan-i "jone" s'ka faj o lal. Ajo e shkreta dhe Shqipen e ka gjuhe te huje

I bie qe dhe ato Textet e saj ne "Shqip" te spostohen.....por, pyetja eshte se ku, ne cilin nenforum?! S'kam lexu ketu ndonje nenforum per gjuhen e Dylan-it!



p.s: Dylan, pa te keq e kam!



Dylan-it do ti hapim nje nenforum me vete atehere. Duhen vetem firmat e 20 anetareve te tjere dhe kjo gje merr fund.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Nëntor 2009 06:15
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

"Hear the sound of silence..." degjoj zerin ne radio dhe hap syte sikur ndjej dicka te me afrohet dhe dua ta vertetoj me shqisen e te parit. "Tingulli i heshtjes" ekon ne mendjen time dhe perhapet ne te gjithe trupin tim. I ndjej vibrimet e tij ne lekure dhe mornicat fillojne e pushtojne trupin. Me duket sikur mund ta nuhas dhe te ndjej ajrin ne dhome tek ftohet gradualisht. Valle mund te preket? Ka forme dhe materie? Mund te gjuhet me grusht apo te kafshohet me dhembe?

Behem kruspull nen batanie dhe mbyll syte serisht. Kete here me duket se jam endur shume larg. Ose jam shtyre me larg sec duhet. Per nje moment qetesi... Vetem frymemarja ime dhe mendime te thyera qe me duket se kurre nuk do te mund ti ndreq. Kujtime te shnderruara ne kukulla alabastre rrezohen, por per cudi nuk thyhen. Dua qe te thyhen. Dua qe te behen cope e therrime. Tingull i heshtjes ndjehet serisht dhe te dridhurat rishfaqen ne duart e mija. Vjen qe nga larg dhe ashtu mbytur fillon te ngjize magjine e saj te urryer tek une. Tani degjohet qart e me qarte dhe une mbuloj veshet me duar. "Make it stop" dua te uleras por fjalet nuk dalin. Bulza te reja djerse ndjej te me veshin ballin dhe gryka me thahet dhe te marr fryme eshte e veshtire.

Nuk qenka e lehte te hedhesh hapa te sigurt kur je vete, por per nje shaka pakripe fati ne disa rruge u dashka te endesh vete. Na pelqen apo jo... nuk ka rendesi. Mos me pyet "cfare ka rendesi?" Nuk eshte momenti per te bere kurjozin me mua tani.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2010 07:33
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.