Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > 9 maj: demonstratė kundėr zgjedhjeve tė Serbisė nė Kosovė
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Miloti
Anetar i ri

Regjistruar: 28/04/2008
Vendbanimi: Prishtinė
Mesazhe: 2

Post

9 maj: demonstratė kundėr zgjedhjeve tė Serbisė nė Kosovė

Edhe pse Kosova është shpallur si shtet i pavarur, një sërë faktesh dëshmojnë që Kosova vazhdon të mbetet e varur, pra, pa sovranitet.

Një fakt që e shpërfaq mungesën e sovranitetit është edhe lejimi i mbajtës së zgjedhjeve të Serbisë në territorin e Kosovës.
Zgjedhjet e Serbisë do të mbahen më 11 maj. Edhe pse Serbia përveç mosnjohjes, ka edhe pretendime territoriale publike ndaj Kosovës, UNMIK-u dhe Qeveria e Kosovës në mënyrën më të turpshme morën vendim që VETËM TË MOS I NJOHIN KËTO ZGJEDHJE e jo ta ndalojnë mbajtjen e tyre në territorin e Kosovës.
Kjo i bie kështu: p.sh. fqinji juaj fillon ta ndërtojë një shtëpi në oborrin tuaj, dhe ju reagoni duke deklaruar se "unë nuk e njoh këtë ndërtim"!!!

Nëpërmjet këtyre zgjedhjeve, Serbia ndërton institucione paralele në Kosovë, që është parakusht për ndarjen e vendit.

Prandaj, më 9 maj 2008, qytetarët e Kosovës do të demonstrojnë kundër vendimit të UNMIK-ut dhe qeverisë së Kosovës për lejimin e mbajtës së zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë. Demonstrata është organizuar nga Lëvizja VETËVENDOSJE!

Ju lutem, jepni komentet tuaja rreth kësaj çështjeje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2008 19:29
Miloti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Miloti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Miloti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Miloti Shto Miloti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Miloti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Arbenitaa
Anetar i ri

Regjistruar: 29/04/2008
Vendbanimi: Prishtinė
Mesazhe: 1

Gjithsesi, do të dal.

Më vjen mirë që në Kosovë, ka Lëvizje të tilla të qytetarëve të Kosovës, të cilët reagojnë kur Qeveria e tyre tregohet e qullët.

Rasti i fundit ( lejimi i zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë) është turp për Qeverinë e Kosovës - qeveri kjo, që është thjesht kukull e UNMIK-ut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2008 17:16
Arbenitaa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Arbenitaa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Arbenitaa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Arbenitaa Shto Arbenitaa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Arbenitaa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:39 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > 9 maj: demonstratė kundėr zgjedhjeve tė Serbisė nė Kosovė

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.