Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > AMC ofron Sherbim Interneti nga celulari per te teehhheeeereeee!!!!
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

AMC ofron Sherbim Interneti nga celulari per te teehhheeeereeee!!!!

5 MB e para jane falas. C'do MB ekstra kushton 100 lek te reja me TVSH brenda.

Tani problemi eshte qe une e kam celularin WM 6.1 (HTC VOX) dhe nuk me aktivizohet kur dergoj tekstin INTERNET te 1501. Thote qe celulari im nuk suporton internet. Jo per gje por celulari im eshte i lindur per internet...

Kush e ka aktivizuar kete sherbim, le te futet te konfigurimet dhe te na japi ndonje ide se po s'patem internet as ne celular do biem shakull ne shesh!!!

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 12:42
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

E para mendoj se cellulari yt eshte i konfiguruar per nje internet te shpjete hspda dhe ndoshta amc perdor gprs ose e shumta mund te kete 3G ose Umts.
E dyta blej ndonje cellular me te thjeshte dhe mbaje per internet nqs nuk te ben Htc.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 20:33
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
edison90
Anetar i ri

Regjistruar: 07/06/2007
Vendbanimi: Para PC
Mesazhe: 22

Re: AMC ofron Sherbim Interneti nga celulari per te teehhheeeereeee!!!!

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
5 MB e para jane falas. C'do MB ekstra kushton 100 lek te reja me TVSH brenda.

Tani problemi eshte qe une e kam celularin WM 6.1 (HTC VOX) dhe nuk me aktivizohet kur dergoj tekstin INTERNET te 1501. Thote qe celulari im nuk suporton internet. Jo per gje por celulari im eshte i lindur per internet...

Kush e ka aktivizuar kete sherbim, le te futet te konfigurimet dhe te na japi ndonje ide se po s'patem internet as ne celular do biem shakull ne shesh!!!




Pershendetje
Edhe une kam WM 6.1(Sony Ericsson xperia x1)
Dhe edhe mua AMC me thote se celulari juaj nuk suporton internetin .(Kaq hipokrite jane keta kompanite shqiptare pasi windows mobile cdo gje e ka te lidhur me internetin)
Por nese ti do qe ta aktivizosh vendose nr. tend ne nje Nokia s60 (Psh. Nokia e50,e51 etj)aktivizoje
dhe pastaj funksionon edhe ne WM 6.1 pasi i ka konfigurimet automatike.
Por une te keshilloj qe te marresh internet nga Eagle Mobile qe kushton 3000 Leke te reja/Muaj dhe e ke pa Limit ne Bandwith. Mund ta perdoresh sa te duash pa u shqetesuar fare. Ndersa 5 MB te AMC nuk jane asgje pasi vetem shkako nje mp3 cfaredo nga tel. dhe mbarohen.

Modifikuar nga edison90 datė 02/03/2009 ora 23:08

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2009 22:59
edison90 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė edison90 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me edison90 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: edison90 Shto edison90 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto edison90 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Jo mo jo, une nuk e dua per tangerllek. Se gjithe diten jam me internet dhe celularin e kam dhe me WiFi. E dua me teper per emailin personal qe e monitoroj vazhdimisht per ndonje gje me rendesi dhe do doja te informohesha ne kohe reale per c'do gje.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2009 11:37
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pitkini
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 19/08/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 442

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Jo mo jo, une nuk e dua per tangerllek. Se gjithe diten jam me internet dhe celularin e kam dhe me WiFi. E dua me teper per emailin personal qe e monitoroj vazhdimisht per ndonje gje me rendesi dhe do doja te informohesha ne kohe reale per c'do gje.


ore ti, top-channel!
nuk eshte 100 lek mb se ashtu eshte shtrenjt, eshte me lire me duket mgjthse sjam i sigurt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Mars 2009 22:19
Pitkini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pitkini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pitkini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pitkini Shto Pitkini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pitkini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bomba01
???

Regjistruar: 26/09/2006
Vendbanimi: Albania
Mesazhe: 40

Citim:
Po citoj ato që tha Pitkini


ore ti, top-channel!
nuk eshte 100 lek mb se ashtu eshte shtrenjt, eshte me lire me duket mgjthse sjam i sigurt



Pershendetje! Se pari eshte shume e sigurt qe kostoja eshte 100 lek 100Mb,se dyti edhe une kam nje HTC Touch dhe Gprs-ja e AMC punon mrekulli mjafton te shkruash te Apn "internet.amc" dhe gjithe config behen automatikisht!

__________________
Mos perdor topa per te vrare miza !!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2009 12:37
bomba01 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bomba01 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bomba01 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bomba01't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bomba01 Shto bomba01 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bomba01 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Po e provoj njehere sot ose neser. Me jep pak me shume detaje se si konfigurohet. Pervec se APN besoj se ajo dritare do kerkoje dhe te dhena te tjera. Tani e kam fik HTCne se ka nje prob me ekranin por neser ka shume mundesi te blej nje HTC S730 se e kam gjet me cmim te arsyeshem

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2009 22:27
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

100 lek MB eshte sepse Vodafone ka nxjerre nje oferte 100 lek 15 MB dhe po e reklamon gjithandej.

Pyesni popull, dhe pastaj kundershtoni. Dihet qe data connections jane gjithandej te shtrenjta. Pastaj, shumica e njerezve harxhojne shume pak. Vetem Youtubi ua ngarkon sasine e datave. Dhe telefona me Youtube, hiq telefonat e shtrenjte qe kane WiFi, s'di te kete ne treg.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2009 15:52
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > AMC ofron Sherbim Interneti nga celulari per te teehhheeeereeee!!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.