Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Si mendoni kur degjoni shqiptar qe shajne shqiperine Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 4.12.
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ADELAIDA
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 694

black_eagle001

Ti je krenare qe je shqiptare kurse une jam krenare per ty dhe faktin qe ekzistojne neper Bote njerez si ti....

Edhe une ju pershendes ju te dyve (pjesen e vetme qe le pa pershendetu ti,se mi pershendete gjithe te tjeret)

__________________
Armiku me i rrezikshem qe do takosh do te jet gjithmone vetvetja...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 23:15
ADELAIDA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ADELAIDA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ADELAIDA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ADELAIDA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ADELAIDA Shto ADELAIDA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ADELAIDA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Pa shiko.

Me pelqen fakti qe ti e thua qe je shqiptare, por une mendoj se eshte pak me e veshtire per ne vajzat qe jetojne larg shqiperise (flas per ato qe kan seder) sps na vret fakti qe na perbuzin vetem sps jemi te huaja. Por une e thashe me ato qe me kuptojne ju them te drejten, dhe gjithashtu flas me shume kenaqisi per vendin tim. Po per ato qe nuk na duan neve, nuk ju them se nga vi sps me vret sedri kur me shajne ne sy te publikut. Adelaide, po te ishe ne vendin tim mendoj se te njejten gje kishe per te bere sps jane njerezit te atilli ketu ose kudo qe te jene?

Kisha per te shtuar edhe dicka! Black_ eagle une kam qene ne belgjike dhe besoj se edhe ti aty jeton, nuk jam e sigurt?

Ju pershendes.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 23:39
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ketrushja
gjumashe

Regjistruar: 17/06/2003
Vendbanimi: refugjate ne shtepin time
Mesazhe: 19

Angry

Lexova pjesen me te madhe te opinioneve dhe me thene te vertetn eshte e rend te degjosh qe shqiptaret shajne vendin e tyre.
Une banoj ne Kanda dhe shume shpesh jam ndeshur me kete fenomen i cili egziston me teper (ndoshta jam dhe gabim) tak adoleshentet te cilet me cdo kusht perpiqen ta fshehin identiteti e tyre. Ose ne te kundert e shajne Shqiperin. Te mos vazhdoj me teper une revoltohem dhe me vjen shume shume shume inat me ata njerez po nejse gjithkush e tregon veten e tij.
Shendt te gjitheve atyre qe jane vertet shqiptar.

__________________
"O zoj shpie t'kujt jane keta rrashell"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2003 18:16
ketrushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ketrushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ketrushja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ketrushja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ketrushja Shto ketrushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ketrushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Angry

per shqiptaret qe shajne shqiperine

Hm.....
eshte nje fenomen qe ndoll jo vetem me shqiptare....po secili ban kryq ne balle te vet...
a ban me ja hjeke shtetesine shqiptare e pashaporten..........
me i mohu kthimin e tyne ne atdhe.....
e se kam vetem per ata qe e shajne po edhe qe per interesa i kane shite veten e tyre.....
Psh ketyne sportistave tone ne Greqi si te peshengritjes edhe te hedhjes se shtizes.... ''me pelqejne shume'' kur thone per greqine Patridha Mas..



kur njeriu humbet dicka atehere e kupton se cfare vlere kishte per te...

CIAO 3SH

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2003 18:24
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tani199
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 08/12/2003
Vendbanimi: Hartford, CT
Mesazhe: 1

A e keni vene re qe shumica e atyre qe shajne shqiperine lavderojne Greqine.
Lindure ne shqiperi, rritur ne shqiperi dhe megjithese nuk e kane pare kurre greqine pap i duket me e mire.
Dhe me e bukura eshte se te tere personat qe kam degjuar te shajne shqiperine vetem kane mbaruar 8 klase shkolle.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Dhjetor 2003 18:19
Tani199 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tani199 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tani199 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tani199 Shto Tani199 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tani199 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fizikanti
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 13/07/2003
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 50

me vjen keq qe shqipetaret kane emer te keq ne shumicen e vendeve te botes, fama eshte e merituar. Kane bere gjera shume te keqija dhe shume shpesh kur mer parasysh sa eshte popullsia.
Megjithate nuk mendoj se eshte arsye qe dikush te paraqitet me nacionalitet tjeter per arsye te fames se keqe. Ata persona nga vende te tjera (anglia ose te tjera) qe gjykojne nje njeri duke u bazuar nga nacionaliteti qe ka nuk e meritojne te behen shoket ose shoqet e cdo njeriu. Keshtu qe une mendoj se ne kete rast ne perfitojme sepse nuk demtohemi duke lidhur shoqeri me persona te tille.
Cdo person duhet te gjykohet ose vleresohet per vlerat, personalitetin, edukimin, karakterin dhe formimin qe ka dhe jo nge nacionaliteti, besimi, hobies etc.
Une kam pasur fat te mire te udhetoj ne greqi, itali, amerike, canada dhe kudo kam pare nje mosafrim te te huajve kur e marrin vesh se je shqipetar(ne greqi me teper) ne fillim por mbasi njihesh dhe ata te njohin se kush je dhe cfare mendimesh ke atehere fillojne dhe te shikojne si nje person te zakonshem.
Une mendoj qe cdo shqipetar nuk duhet te kete turp te thote se eshte shqipetar, kudo qe te jete.
E verteta me e hidhur per shqipetaret(qe ndodh me shpesh) eshte se nuk punojme me njeri tjetrin, te ndihmojme njeri tjetrin, por mundohemi ta ulim njeri tjetrin sepse mendojme se duke vepruar keshtu do ti rrisim vlerat vetes.
You uroj suksese dhe mbaresi kudo qe jeni. Lumturi dhe prosperitet.
Gezuar krishtelindjet dhe vitin e ri!

__________________
Universi, ne nuk jemi vetem por pjese e tij.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2003 06:11
Fizikanti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fizikanti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fizikanti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fizikanti Shto Fizikanti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fizikanti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Fizikanti

E di si me duket mua sikur gjithe keto qe shkruajte i shkruajte edhe per mua edhe per ata qe shajn Shqiperine.
Sikur e bera te ditur qe e kam bere me nje fare moshe por tani e them plot krenari qe jam Shqiptare.
Nuk me vjen mire qe nuk e kuptoni mire se ku dua une te dal.
Do te te pelqente ty qe une me nje moshe kur duhet te isha e qeshur, e lumtur me shoqerine te shanin dhe te te thonin qe kthehu andej nga ke ardhur. Ja pra une e perballova ate gje vete pa ndihmen e asnjerit sps as mesuesit nuk donin te ja dinin.

Edhe njehere e bej te ditur qe edhe pse jam larguar nga Shqiperia, perseri kam mall dhe jam shume krenare qe jam Shqiptare dhe nuk po e them vetem sa per te lare gojen.

Ju pershendes.

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2003 18:10
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

I lexova gjithe postimet dhe te them te drejten vertet Shqipetaret kane nam te keq, por kot s'thone me mire syri se sa nami.
Po pse vetem te keqija bejne shqiptaret, Jo!
Dua t'u tregoj te raste shkurt.
Ketu ne shkolle kam patur ne grup nje djale shqipetar, por qe e mora vesh vetem kur kishim per te dorezuar nje projekt,Gjate gjithe vitit gjithe grupi e dinte per rus, sepse kishte emer rus, dhe une isha i vetmi person qe nuk me pershendeste, por ky muhabet nje vit te tere.Shpesh mendoja dhe thoja eshte shqiptar, se dukej qe nga koka,plus pse s'fliste thjesht Hi!
Ne fund te vitit i duhej projekti, dhe e dinte qe une isha e vetmja qe e kisha mbaruar nga grupi. Afrohet dhe me flet shqip-Hi Mona, A mund te me ndihmosh pak per projektin.
Nuk e kam ndjere veten me te poshteruar ndonjehere, por ja qe ka tipa te tille. por mendoj keta jane njerezit me deficenca ne vete, sepse i thone te mohosh egzistencen tende.

Dhe rast i dyte: Ne banke kur me duhej te hapja llogari bankare- njera nga sportelistet me pyeti nga isha dhe iu pergjigja nga shqiperia.
dhe a e dini sa me perzemersi mu pergjigj: Ne headoffice te Bankes sone punon nje shqiptare, goxha e pergatitur dhe e respektuar-Albina Karamitri.
E pra keto jane dy anet e medaljes, dhe ne duhet te ndikohemi nga positivja dhe te perpiqemi ti shtojme me shume vlera emrit shqipetar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2003 18:58
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fizikanti
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 13/07/2003
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 50

hirushja
mesazhi qe une shkruajta ishte ne pergjithesi dhe nuk i drejtohet asnje mesazhi ne menyre te vecante ketu por eshte ne lidhje me temen.
Une thjeshte shpreha mendimin tim ne lidhje me temen. Ne asnje menyre une nuk e shkruajta te shaj apo te ofendoj ndonje person ketu.
Fakti qe ti ke pasur nje experience te tille dhe ke vepruar ne ate menyre ne ate kohe nuk te fut ty ne ate grup shqipetaresh qe une permenda.
Cdo njeri ben gabime ose veprime qe i duken te drejta ne kohen dhe momentin e caktuar por me vone e kuptojne se ndoshta do te ishte me mire te vepronte ndryshe.
Une cdo person nuk e vleresoj nga gabimet qe ka bere me perpara por me sjelljen dhe mendimet e tanishme.
Ti je treguar me integritet te pranosh ne menyre te hapur se ke bere gabim qe ke mohuar se je shqipetare dhe se ke mesuar nga ajo sjellje dhe ke shprehur mendimet e tua ne lidhje me temen.
Une e vleresoj shume kete veprim dhe e perseris edhe njehere se messazhi im nuk do te thote qe ti futesh ne ate grup personash dhe nuk i drejtohet asnjerit drejt per se drejti.
Cheers!

__________________
Universi, ne nuk jemi vetem por pjese e tij.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2003 05:36
Fizikanti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fizikanti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fizikanti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fizikanti Shto Fizikanti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fizikanti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Pasojat e vetizolimit

Si pasoje e nje vetizolimi 50 vjecar dhe moskontakti me boten e qyteteruar tek ne shqiptaret e Shqiperise u kultivuan vese jo te denja per nje njeri si cmira,zilia,vjedhja,vrasja etj.Pevac varferimit ekonomik ne u varferuan edhe shpirterisht,gje e cila eshte me pasoja per kararterin e njeriut.Fillimisht nga vendi u larguan kontigjentet me negative te shoqerise dhe duke rene ne kontakt me te huajt i treguan botes me veprimet dhe qendrimet e tyre nje njeri te xhveshur nga vyrtytet e mira njerezore.Pra u krijua nje pershtypje se te gjithe shqiptaret jane te shperfytyruar e negativ plus mediat ne perendim qe cdo gje e fryjne dhe sterzmadhojne.Kurse kontigjentet e mevoneshme te shqiptareve jane ndryshe por hajde dhe hiqe namin e keq qe na nxoren te pafytyret dhe llumi i shoqerise tone.Do tju jap nja dy shembulla.Degjuam ne TV e radio sikur disa shqiptar gjoja kishin kurdisur nje plan per te rrembyer kengetaren V.Beckham e cila rezultoi me nje bllof sepse rrembyesit ishin rumun dhe anglez dhe asnjeri shqiptar sepse per te mbuluar gjurmet thane se ishin Albanian.Para tre vjetesh gazeta e cila lihet falas ne hyrjet e Undergraundeve ne Londer Metro botonte nje foto te nje arixheske duke lypur ne Hide Park Korner me nje femije ne preher me shenimin nje shqiptare etnike duke kerkuar change.Si gjithe te tjeret e merrja edhe une ate gazete per te kaluar kohen dhe kur pash foton u revoltova pa mase,sepse ne kemi plot te keqia por ketu ne Londer nuk kam pare shqiptar te lypi dhe menjehere sa arrita tek vendi i punes ja tregova foton nje anglezi burre i mire duke i thene se kjo grua ketu niuk eshte shqiptare por Romanian gipsy.Ai ma tha mos ja ver veshin se eshte rubish newspaper.Kur u ktheva nga puna i shkrova gazetes se ne shqiptaret edhe mund te vdesim urie por kurren e kurres te lypin sepse e kemi per turp nje veprim te till.Beni mire tju kerkoni ID-n ketyre plehrave gipsy jo ti besoni qorrazi dhe do ishte mire te botoni ne gazete ata angleze qe rrijne tek Kash Machine dhe flejne ne dyert e shoppeve tuaj.Keto i shkrova ne shqip sepse shume pak shkruaja anglisht atehere.Mbas ndonje muaji lexova po ne kete gazete pergenjeshtrimin duke thene te verteten.Me kete dua te tregoje se disa plehra mundohen te hedhin mbi ne mutesite e tyre duke cfrytezuar namin e keq qe na ka dale.Te premten e kaluar dy djem shqiptar te cilet ktheheshin nga puna te lodhur ju liruan vendin nje cifti pleqesh angleze te cilet po rrinin ne kembe ne trenin e mbushur plot kur asnje tjeter nuk po e cante koken per ta.Kur u ulen plaka i pyeti djemte se nga cili vend ishin dhe ata i thane se ishin nga Shqiperia.Pleqte i falenderuan edhe kur zbriten nga treni.Mu be shume qefi per keta djem te cilet edhe pse te lodhur u treguan gentelman.Pra shumica e shqiptareve jane djem e vajza te shkelqyera.Edhe atje ku jane ne kurbet asnjehere nuk mendojne per akte terroriste kunder Europes ose Amerikes dhe perseri i shofin me syrin e keq kurse disa fytyra boboleshesh qe mbajne fustane si grate jane te preferuar te ndihmohen ndersa shqiptaret jo.Ku eshte e keqja?Ne Shqiperi tek ata politikane te diskredituar.Se fundi dua te them se ne cdo situate e rrethane duhet te themi jemi shqiptar dhe me sjelljen tone te kulturuar te ndryshojme ate djall opinion qe kane keta hipokrite e imorale e pedofil.Te rrojme e te vdesim si shqiptar kudo qe te jemi.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Dhjetor 2003 21:12
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Si mendoni kur degjoni shqiptar qe shajne shqiperine

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.