Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Cfare lloj muzike pelqeni? Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 4.33.
Ke nga keto?
Rap
Hip-pop
Techno
Dance
Euro-Dance
Metal
Reggae
House
Pop
R & B
Rock
Other
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 18 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
_mIzZzA_
Lala

Regjistruar: 03/01/2004
Vendbanimi: nuk jam e para por jam numbri NJI
Mesazhe: 1312

wat everrrrrrrrrrrrrrrrrr

__________________
I love you so much baby That it tears me up inside
Don't let our love fade away No matter what people say I need you more and more each day
*If i cant have U then I dont want it....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2005 22:02
_mIzZzA_ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė _mIzZzA_ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me _mIzZzA_ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė _mIzZzA_'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: _mIzZzA_ Shto _mIzZzA_ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto _mIzZzA_ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eng_girl
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 02/12/2004
Vendbanimi: absolutely, relatively here
Mesazhe: 381

Citim:
Po citoj ato që tha wydra


aman mos ma kujto, se me frike ne zemer jam po di pak, nuk jam fillestare fare te pakten



wydra, kalofsh mire ne ski dhe ki kujdes, por te pakten ti nuk qeke fillestare fare...une e kam provuar para 2 vjetesh dhe ta mbaj mend, e kam lodhur ate instruktorin...po qesh tani qe e kujtoj...me e forta ishte se rreshqisja poshte pa u ngjitur mire akoma lart...cfare torture per ata qe nuk dine...mbaj mend te shihja ca femije qe sa ishin ngritur ne kembe dhe dinin te benin ski me mire se te ecnin...seshte e drejte, por une skam faj, fajin e ke shqiperia e ska bore dhe vende per te bere ski...lol...

__________________
"If I love you, what does that matter to you?!" - Goethe

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shkurt 2005 14:27
eng_girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eng_girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eng_girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: eng_girl Shto eng_girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eng_girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dorieta
fanse e cmendur

Regjistruar: 08/03/2005
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 180

MUA ME PELQEN ME TEPER REP POR R&B DHE HIP-HOP ME PELQEJNE JASHTE MASE

__________________
nje shprehje nga njeri pjestar i produkt 28:njeriu i ben parat,parat njeriun se bejne dot...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2005 12:00
dorieta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dorieta Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dorieta (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dorieta Shto dorieta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dorieta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Orlock
Soul Rebel

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Suedi
Mesazhe: 46

Secili zhanėr muzikor pėr qejfin individual

Nuk mundet me thënë se njëra muzikë është më e mirë se tjetra në mënyrë objektive. Secilit person i pelqen diqka më shumë, kështu që mos u rrokni mes vete. Siq po e shoh, këta hip - hop lovers qenkan në hall, sepse më shumë po mirren me muziken metall se me hip hop. Se cfarë muzike ju pelqen e pershkruajnë me dy-tri fjalë ndersa se sa e urrejnë metalin një faqe të tëre. Keni probleme serioze me vetveten pasiqë mireni me sende që urreni në vend se të mirreni me sende që doni. Sipas mendimit tim ju më shumë ndegjoni metal (pasiqë shkruani më shumë për të) sesa hip hop.
Unë ndegjoj të gjitha llojet muzikore tashmë.
Më heret kam ndegjuar vetem metal, sepse më ka pelqyer muzika, intenziteti, tekstet, dhe sidomos koncertet me grupe heavy metal. Ndëgjoj gati të gjitha llojet e heavy metal përveq grindcore që nuk e preferoj.
Kohëve të fundit jam duke ndëgjuar më shumë Trash metal të ri dhe të viteve të “80-ta.
Desha ta shtoj edhe një gjë:
All it takes to be a hip hop singer is to have a bad childhood.
U need 2 b a musician to be a metal dude.
Remember that guys........................

__________________
Memento Mori

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2005 12:47
Orlock nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Orlock Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Orlock (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Orlock Shto Orlock nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Orlock nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

nuk ka si rap muzike

nuk ka si rap muzike, dhe kete nguliteni ne koke se kjo eshte muzika e regullt, zerat e te vertetes panvarsisht se kete lloj muzike nuk e kendojme do ne shqiperi....
arsyeja kryesore eshte frika e burgimit dhe dajakut nga {fucker cabs}
dhe jemi shume mbrapa si vend per te kuptuar kete lloj muzike

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2005 11:42
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

Re: nuk ka si rap muzike

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
nuk ka si rap muzike, dhe kete nguliteni ne koke se kjo eshte muzika e regullt, zerat e te vertetes panvarsisht se kete lloj muzike nuk e kendojme do ne shqiperi....
arsyeja kryesore eshte frika e burgimit dhe dajakut nga {fucker cabs}
dhe jemi shume mbrapa si vend per te kuptuar kete lloj muzike




o shum normale qe se kuptojm mer lal .
rap esht black music dhe ne sjena black mer plako .
kena shpirt tjeter ne ktej.
pelqejm hard rock heavy metal.
rap i perket popullsis me ngjyr afrikaneve dmth qe andej ka ardhur .
edhe rap sdo me thon vetem fu....k edhe kshu gjonash .
ai so rap ai o degjenerim dhe banalitet muzikor .
je tu ngateru kekun me byrekun me duket.
nese e di kuptimin e muzikes duhet ta dije qe muzika esht muzika simfonike pasaj vjen rapsodia balada dhe me ne fund hard rock .
rap . r&b e kshu gjonash jan profile muzikore.
megjithate un jam degjues i tupac shakur per te cilin mendoj qe esht babai dhe princi muzikes rap perjetesisht .
esht i vetmi kengetar ku edhe fjalet kan lidhje me jeten e perditshme dhe muzika nuk esht elektronizuar .

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2005 11:49
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
halfgang
A_N_O_N_I_M_U_S

Regjistruar: 04/06/2005
Vendbanimi: NERIELO RECORD'S
Mesazhe: 2924

nuk ka si rap muzike

e di shume mire se nga ka dale muzika rap , kjo lloj muzike shpreh vuajtjet e tua, te popullit dhe shume probleme te tjera dhe nuk eshte e nevojshme te jesh me ngjyre qe te kendosh rap. nuk mund ti shprehesh problemet me metal music dhe me llojet e tjera te muzikes apo jo?

__________________
R.E.S.P.E.K.T

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2005 14:41
halfgang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė halfgang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me halfgang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: halfgang Shto halfgang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto halfgang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Prsh

Euro dance eshte shume e bukur.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2005 15:10
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

Re: nuk ka si rap muzike

Citim:
Po citoj ato që tha halfgang
e di shume mire se nga ka dale muzika rap , kjo lloj muzike shpreh vuajtjet e tua, te popullit dhe shume probleme te tjera dhe nuk eshte e nevojshme te jesh me ngjyre qe te kendosh rap. nuk mund ti shprehesh problemet me metal music dhe me llojet e tjera te muzikes apo jo?


po e drejt lal .
thjesht qe ne evropianet jemi te prirur drejt muzikes hard rock .ndersa afrikanet kan rap soul e kshu gjonash prandaj o ndryshimi .

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2005 21:32
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
100%PogradeCare
Puturoshe...

Regjistruar: 13/12/2003
Vendbanimi: u.s.a
Mesazhe: 296

Hip-Pop

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2005 01:59
100%PogradeCare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė 100%PogradeCare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me 100%PogradeCare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: 100%PogradeCare Shto 100%PogradeCare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto 100%PogradeCare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 18 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Cfare lloj muzike pelqeni?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.