Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > FIERI qyteti im me i dashur Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 4.33.
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ELba^GurL
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/12/2004
Vendbanimi: live from ma house...hmmm....Y ?
Mesazhe: 250

ckemi mir

__________________
Jeto sot ....se neser si dihet !!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Janar 2005 23:34
ELba^GurL nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ELba^GurL Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ELba^GurL (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ELba^GurL't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ELba^GurL Shto ELba^GurL nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ELba^GurL nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Eneid
Rob Zoti!

Regjistruar: 15/04/2004
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 71

Ej respekte plako. Une ne Fier fatkeqsisht isha vetem kur vari Sali Berisha ata dy plerat qe vrane ate familjen. Du me shku ene i her tani sepse kam ca shok fierak ene m'kan thon qe ka ndryshu shume qyteti.

Respekte!

__________________
Nėse herėn e parė s'ia del mbanė, hiq dorė nga parashutizmi!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shkurt 2005 01:38
Eneid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eneid Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eneid (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eneid Shto Eneid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eneid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Citim:
Po citoj ato që tha Eneid
Ej respekte plako. Une ne Fier fatkeqsisht isha vetem kur vari Sali Berisha ata dy plerat qe vrane ate familjen. Du me shku ene i her tani sepse kam ca shok fierak ene m'kan thon qe ka ndryshu shume qyteti.

Respekte!




E mbaj mend mire ate dite . Ndoshta ishte ekzekutimi i fundit publik qe behej ne shqiperi , sido qe te jete sdo e haroj kurre.
Mbaj mend , me njemij mundime kam dal jashte ne 11 te nates se sme linin (ekzekutimi behej ne mesnat te sheshi) cme kan pare syte ate nate, nejse i varen pas mesnates dhe i lane deri te nesermen ne oren 8 te darkes.
Ne mengjez tere populli kishte vajte per ti pare , po ste linin policet te afroheshe shume.
Ishte dicka e jashtzakonshme por e meritonin per ate qe bene, mire te tjeret qe i vrane , por vritet foshnja 7 muajshe ne gjume !!!!!!

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2005 19:20
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
azurro
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 21/01/2004
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 280

Citim:
Po citoj ato që tha Endri


Ciao vlla!
Me fal per vonesen, me mire vone sesa kurre. Po ku je ti ere, kam shume mall per Fierin, dhe per Shqiperine. Sado te mira kushtet në dhe te huaj, mua me mungojne shume shoqeria,qyteti,jeta e nates qe benim, ajri i mengjesit qe vinte si era vese, cdo gje e kujtoj me mall. I kujtoj te gjithe deri tek Arqileja qe sillte qumeshtin ne 7 te mengjesit. Kur ngacmonin vajzat tek Bar Rinia... ahhhh ku vajten gjithe ata shoke,,,,
Te pershendes perzemersisht
Endri



Fieri vertet eshte nje qytet i mire dhe me njerez puntore. Ishte i vetmi qytet i madhe qe gjat trazirave te 1997 u demtua me pak per te mos thene fare dhe kjo eshte nje merite e tyre. Ne perjudhen e demokracise ka bere shume ndryshime per mire duke ndryshuar gati terrsisht.
Endri per ate punen e ajrit te mengjesit ja ke futur kot. Te gjithe e dine edhe ata qe sbanojne ne Fier se kur ngriheshe ne mengjes degjohej nje ere amonjaku e forte dhe po te dilje sapo hapej dita dhe ta shikoje Fierin nga qafa e Koshovices do te shikoje nje mjegull te dendur qe qendronte mbi qytet qe sishte gje tjeter vec smogu i azotikut.

__________________
Te gjithe jetojme nen te njejtin qiell, por jo te gjithe kemi te njejtin horizont

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2005 22:58
azurro nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė azurro Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me azurro (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: azurro Shto azurro nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto azurro nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Jam edhe une fierake.....

Pershendetje Keni, dhe te gjithe fierakeve.

Sa cudi qe se kisha pare kete teme, paska goxha kohe pale.!

Qe thoni ju, une jam patriotja juaj, skam lindur ne Fier por im ate po.
E megjihate cdo vit i kam kaluar pushimet ne Fier, madje ne nje fshat te Fierit kam ca kusherinj dhe ndjej nostalgji per ato kohe te mrekullueshme qe kaloja atje....
Brenda ne Fier kam xhaxhallaret, njeri te rruga Kongresi i Fierit, tjetri e ka shtepine afer turizmit.
Vjet kam qene per here te fundit, dhe po ju them se ka ndryshuar shume, kot nuk mbahet si qyteti i dyte pas Tiranes per nga fuqia ekonomike, pale dyqanet sa te bukura i ka, njesoj si ne Tirane.....

Femijerine e kam kaluar ne Fier, por tashme jam e rritur dhe me preokupime familjare keshtu qe shkoj me rralle.....
Keshtu edhe pse kam lindur e banoj ne Tirane prape kur me pyesin se nga jam, u pergjigjem: FIERAKE..

Ju pershendes

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Mars 2005 12:14
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Isra

Gezohem qe te paskam dhe pak si patriote mbasi une vete fktikisht jam nga Kuçova por kam ardhur ne Fier qysh kur kam qen 4-5vjec dhe jam rritur ne Fier. Ne Fier kam gjith kujtimen e femijrise dhe te rinise, shoqerine e çdo gje. Keshtu qe kur me pyesin them jam Fieak i lindur ne Kuçove

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2005 01:18
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
piloti
Anetar i ri

Regjistruar: 26/03/2005
Vendbanimi: Greqi
Mesazhe: 20

Re:Keni

Citim:
Po citoj ato që tha Keni
Gezohem qe te paskam dhe pak si patriote mbasi une vete fktikisht jam nga Kuçova por kam ardhur ne Fier qysh kur kam qen 4-5vjec dhe jam rritur ne Fier. Ne Fier kam gjith kujtimen e femijrise dhe te rinise, shoqerine e çdo gje. Keshtu qe kur me pyesin them jam Fieak i lindur ne Kuçove
O keni here nga te kemi nga FIERI une jame nga 8 Shkurti.nje pyetje personale:mos te quajne gje Klodian........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2005 08:57
piloti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė piloti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me piloti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: piloti Shto piloti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto piloti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Re: Re:Keni

Citim:
Po citoj ato që tha piloti
O keni here nga te kemi nga FIERI une jame nga 8 Shkurti.nje pyetje personale:mos te quajne gje Klodian........

Piloti, nga Firi jam lal dhe kam ndenjur ne lagjen "Konferenca e Pezes" te pallati i nfaftes prane kepuceve me prosi qe kan qen dikur para 1990.
Emrin nuk e kam klodjan. Mundet qe ta ngaterosh me dike tjeter.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2005 15:07
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
piloti
Anetar i ri

Regjistruar: 26/03/2005
Vendbanimi: Greqi
Mesazhe: 20

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re big_fieri0003.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 78 herė.

une e kam pas shpin perball gjimnazit te ri.ke kohe qe je larguar nga Fieri une kam nja 7 vjete, isha vitin qe kaloi ne vere dhe kishte ndryshuar shume me zor njifja ndonje tek-tuk.un e kam ber tetvjecaren te Andon Xoxa dhe gjimnazin tek i riu,po ti? po te pyes se mos kemi ndo nje te njohur te perbashket se ti e di si jane keto pune te gjith dalim te njohur ne fund.me fal qe te kujtova per nje shokun tim te ngusht qe e quajne Klodian Goga dhe i kam humbur lidhjet ketu e 10 vjet,dhe ai kishte lindur ne Kucove dhe kishte ardhur 3-4 vjec ne Fier.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2005 17:28
piloti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė piloti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me piloti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: piloti Shto piloti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto piloti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Keni
Vezhgues

Regjistruar: 01/02/2003
Vendbanimi: Philadelphia usa
Mesazhe: 3202

Piloti

Edhe une tetevjecaren e kam mbaruar te Andon Xoxa. Kam qen ne klase basketbolli por nuk besoj se do me njohesh per arsye moshe. Disa emra qe kam pasur ne klase po ti them dhe nese nje ndonje do gjykosh ne me njeh mua apo jo. Kam qen ne klase me Alfred Plakun, Leonard Pelari, Sokol Dhima etj.
Nga Fieri kam ikur rreth 9 vjet te shkuara dhe para 4vjetesh ka qen hera e fundit qe kam qen atje.

__________________
Thuaj ate qe mendon dhe mendo ate qe duhet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2005 22:46
Keni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Keni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Keni (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Keni't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Keni Shto Keni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Keni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > FIERI qyteti im me i dashur

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.