Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Filmi grek "The Hostage" me ngjarjen e shqiptarit
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Filmi grek "The Hostage" me ngjarjen e shqiptarit

http://www.hostage.gr/trailer.php

Tek adresa me lart mund te shikoni "trailer" eshte ne gjuhen greke. Ky film ishte per shqiptarin(hero per disa) Flamur Pisli qe morri peng autobuzin ne greqi dhe u vra nga forcat speciale shqiptare ne shqiperi. Bashke me ate vdiq dhe nje grek pasagjer, (babai i te cili protestoji per filmin).



Hostage
Omiros
(Greece-Turkey)

A C. Giannaris Films, Highway Prods. (Greece)/Sarmasik Sanatlar (Turkey) production, in association with Greek Film Centre, Alpha Television, GRAAL, Strada Prods. Produced by Yorgos Lykiardopoulos, Constantine Giannaris, Baran Seyhan. Executive producer, Nikos Nikoletos. Directed, written by Constantine Giannaris.

Me: Stathis Papadopoulos, Theodora Tzimou, Yannis Stankoglou, Minas Hatzisavvas, Arto Apartian, Marilou Kapa-Valeonti, Konstantina Angelopoulou, Antonis Ntourakis, Manolis Afoliano, Raymonda Bulku.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2005 02:37
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

shume faleminderit per kete material Endri. E pashe trailerin me shume vemendje po dreqin s'mora vesh asgje (e nga do merrja xhanem, jo vetem qe s'di fare greqisht, por per me teper nuk kam shume informacion mbi ngjarjen e pershkruar)

A ka mundesi njeri te na perktheje ne vija te trasha cfare thuhet tek ai trailer? Nga cfare kendveshtrimi e kane shtjelluar greket, si eshte puna ne pergjithesi etj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2005 09:38
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Filmi ka dale, dhe besoj se duhet te kete "english subtitles". Me sa kam degjuar e portretizojne shqiptarin ndershem. Ka pasur disa kritika.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2005 14:42
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Hmmmmmmmmmmmmm e jetova kete ngjarje ne greqi e pashe dhe trailer_in , do kisha shume qejf ta shihja kete film. Pashe gjithashtu te luanin disa aktore greke te mirenjohur nga publiku tyre.
Endri ato forcat 'speciale' vetem speciale sishin !!
Ne nje moment tjeter do tua shpjegoj ngjarjen me hollesisht , meqe e kam jetuar min pas min ne tv grek .

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2005 20:07
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Hmmmm....

Wydra, fare kollaj mund te me pyesje dhe mua per perkthimin e trailerit . Ngjarjen e kam jetuar dhe une ne Greqi dhe detaje do te te jap ndonje here ne chat se ketu pertoj te shkruaj pasi nuk kam as kohe ne dispozicion . Hajt, mbase na i sjellin ne DVD dhe ketej nga Tirana. Ciao.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2005 00:00
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

ah, ke te drejte, sic duket s'ke qene online ate moment

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2005 10:03
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Shumë interesante, mgjthse është dhe shumë e ilustruar si histori...
e kam jetuar atë ngjarjen, isha në greqi dmth kur ndodhi.....mgjthtë filmi lë të dëshirosh...

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2006 17:03
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
gaxhorja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 12/05/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 50

pershendetje te gjitheve......

filmi quhet -omiros.
e kam pare kete film,dhe me pelqen jashtezakonisht shume,saqe e kam blere kete film...

ata qe e kane pare le te japin mendimet e tyre,dhe ata qe kane perjetuar nje ngjarje te tille.
psh.une....
isha ne greqi per pushime.erdhi dhe i dashuri im......ishte i kerkuar ne greqi sepse ishte mafioz...dhe me ne fund e vrane mizorisht.....
mbase duhet te keni degjuar per kete ngjarje,nuk i dihet se spo ben shume kohe....6 muaj...kam nevoje per mbeshtetjen tuaj....

__________________
Dua te thith e te kafshoj
nga epshi i puthjes,ledhatimit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2006 09:44
gaxhorja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė gaxhorja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me gaxhorja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: gaxhorja Shto gaxhorja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto gaxhorja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Filmin ''Pengu'' e gjeni ketu !!
http://www.bmscomputers.nl/index.php

Vete nuk e kam pare dhe nuk i di kritikat , eshte ne greqisht me perkethim ne shqip !!

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Gusht 2006 21:00
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
saja
kam qef me bredh

Regjistruar: 04/12/2005
Vendbanimi: ne det te hapur
Mesazhe: 85

amund te me thoni pse nuk mundem te shoh videot ne internet?e kam fjalen per filmat.flm

__________________
sdu me ta tregu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2006 06:50
saja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė saja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me saja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: saja Shto saja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto saja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Filmi grek "The Hostage" me ngjarjen e shqiptarit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.