Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > Shkrimtare shqiptare > E bardha eshte pak. Vlerėsimi i Temės: 8 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha INDRITI2004


Faleminderit Amor! Libri eshte shitur i teri dhe se shpejti ribotohet perseri. Autorja, ka nje jete te lumtur e pa probleme. ne kete liber, jane problemet dhe perjetimet e shoqerise, femres shqiptare. Nje poete nuk mund te shkruaje per gjerat e bukura duke kapercyer streset, perjetimet, hallet e femres se sotme, njeriut te sotem,shoqerise se sotme.


Une po them pershtypjet e mia tani pa i marrur ti ne forme personale(e shpresoj te pakten):
qe te shkruash dicka te tille duhet ta kesh perjetuar,ndier,vuajtur.Jane gjera qe nuk mund ti imagjinosh.Nese ven re linjat kryesore te shkrimeve te saja,sheh qe sillen rreth nje personazhi kryesor dhe autorja nuk kalon sa ne nje personazh ne tjetrin(ky do ishte ne rastin qe kjo do fliste per shume gjera nga ato qe ju ndodhin femrave andej).
Pastaj ca "halle",Indrit,nuk i perkasin vetem femres shqipetare por jane universale.
Te kete perjetuar gjerat per te cilat ajo shkruan mesiper s'eshte aspak turp,aq me pak duhen mbuluar me vellon e "ka jete te lumtur,s'jane gjera qe i ka perjetuar ajo".Admirimi im ndaj saje do shtohej nese i ka perjetuar vertete,pasi te arrish te pershkruash kaq bukur nje gjendje emocionale eshte nje dhurate qe se kane te gjithe.

Cdonjeri nga ne u prek nga nje poezi e caktuar mesiper pasi ne nje forme te plote apo pjesore,mbante ndjenja qe ne i kemi perjetuar dhe pikerisht ngaqe ka arritur ti shpreh aq bukur ate qe kemi ndier na pelqen.Poashtu,ne si lexues kuptojme pastaj qe s'jemi te vetmit qe kemi perjetuar dicka te tille,por paska dhe te tjere.

Nejse,meqe e njeh personalisht,beja komplimentat poashtu personalisht.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Maj 2005 10:22
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Amor...

Pershendetje fillimisht!

Degjo imagjinata ndryshon nga njeri person ne tjetrin, nderkohe qe periudha qe jetojme ka nxjerr ne shesh cdo lloj karakteri dhe nuk besoj se eshte e nevojeshme ti letosh gjerat qe te jesh ne gjendje ti shprehesh
Ashtu si the edhe ti nuk ka asgje te keqe ti kesh perjetuar keto gjera, por ka dashur Zoti qe autorja te mos i kete pare ne jeten e saj por ne realitetin tone ne pergjithesi
Pastaj ti je vete deshmitare per Indritin i cili e ka nenen e tij dhe arrin te imagjinoje nje poezi me 31 strofa"Dua edhe une nje nene" pra sipas pretendimeve te tua une i bie te jem...

Tek e fundit nese lexon te gjitha poezite gjithesecili do gjeje dicka nga vetevetja aty te ndonje poezi.
Gjithe te mirat, dhe te premtoj se do i dergoj te fala personalisht nge ty

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:22
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Re: Amor...

Citim:
Po citoj ato që tha INDRITI2004

Pastaj ti je vete deshmitare per Indritin i cili e ka nenen e tij dhe arrin te imagjinoje nje poezi me 31 strofa"Dua edhe une nje nene" pra sipas pretendimeve te tua une i bie te jem...


Hahahahaha,e paskeni ne fis kete pune

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:27
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti
He he...ky Indriti..sa i poshter qe eshte...nuk e njihni ju ate jo.


hahahaha jam ca jam po tregohu i cike more konto se nuk e dine keto

Citim:
Po citoj ato që tha Syri_Magjik


INDRITI2004, Kur po lexja poezit e tua me ran lotet, jan mese te kuptueshme dhe mese te vlefshme, une aty gjeta vertet nje frymezim te ri poetik. Dhe do te lutesha qe te vazhdoje me poezit e tua. Urime, Suksese me tej yllo!!!!!!!



Pershendetje!
Fillimisht ju falenderoj per leximin e kesaj teme, dhe se dyti dua te te sqaroj se poezite nuk jane te Indritit por te nje mikes se tij me emrin Suzana Zisi, dhe per kenaqesine e te gjithe juve do te vazhdoj perseri kete kete


Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Une kisha imagjinuar syrin e vizatuar ne breg dhe detin qe ne mengjes e kish fshire. Sidoqofte ajo poezi eshte e bukur ngado ta marresh.


Te falenderoj qe me ke ndjekur
Fundja per mendimin tim, poezia nuk komentohet por lexohet, ndosha e kam gabim

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:29
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Atehere...

Per te pershendetur te gjithe ju qe po ndiqni kete teme po vendos edhe disa te tjera ne vazhdim

Për ty

I tera
lotët.
S’i kreh më
flokët,
Pa ty,
bota,
duket e mjerë...
Për të të parë
edhe një herë,
zogun
e fundit,
të shpresës,
e ther...!

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:35
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Po hirin ku ta çoj?

Dua…
ta pastroj
këtë farë,
nga mbeturinat.
Të mbjell
dhe,
të korr,
një bar të ri.
Një bar,
që,
të ftillojë
lëndinat,
E,
të harlisë,
në liri.
Dhe,
mbeturinat,
t’i helmoj…!
Pastaj,
me zjarr ferri
t’i djeg.
I djeg...
po,
hirin,
ku ta çoj?

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:39
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

E bukura kënga plakë

Atë,
kurrë
s’e këndova...!
Në lindje,
u mundova.
Dhe...
solla
në jetë,
një foshnje - plakë.
Rrudhat,
të thella.
Buzët,
me jargë.
Sytë,
tërë gjak.
Dhe,
rend
ajo,
ngado
me mua.
E bukura,
kënga plakë.
E ëmbla,
që,
kurrë
s’u këndua…!

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:41
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Unë

Unë,
shkretëtira
larg blerimit,
jetës,
prehjes.
Unë,
antiteza
e gëzimit,
lirisë,
dehjes.
Unë,
miniatura
e vdekjes…
Zotëroj,
stilin
më moderrn,
të buzëqeshjes…!

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 09:43
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Dhe une mendoja se dikush nuk mund te arrije te kuptoje disa gjera pa perjetuar disa momente dhe per me teper,ti hedhe ne leter me kaq
emocione.Personalisht me pelqyen shume.

Citim:
Po citoj ato që tha INDRITI2004
Te flas kur nuk je…



...Vetëm aty,
nuk munda të hyj…
Aty
ku,
heshturazi,
përvëlojnë
dy sy…
Hape zemrën
shpirt,
e,
me ler të rri…!




Te falenderoj Indriti qe I solle!

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 12:09
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Eliz

Po ku je ti se kam 100 vjet qe ste shoh neper forum
Me vjen mire qe e ke ndjekur temen dhe per te te pershendetur ty po postoj dicka me poshte, ndoshta kete here me nje tregim nga Zana qe ta ndryshojme pak ...
Indriti

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2005 19:59
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:36 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Bota e librit > Shkrimtare shqiptare > E bardha eshte pak.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.