Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A ua dini vlerėn meshkujve shqiptarė?
Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Citim:
Po citoj ato që tha GANGOO

--at`here, nese doni vetem zbavitje hormonesh(ne mungese te ndjenjave-qe te huajajve su mungojne ndjenjat e terbimit sexual-i ke te gatshme per i shishe birre -vijn bashkejetojn me ty-e mos me thuaj qe jo)!
-- me mire shkoni me prostituta me para,tek e fundit paguani sexin tuaj, qejfin tuaj
se skan ngel femrat shqiptare ne dere e mbeten me ju zene deren e shpis juve!
Turp me ca flet Kota.

O beni qejf ju meshkujt shqiptar ne emigrim, o ska mashkull i nje kombi te huaj qe *** aq femra ne bote aq sa **** ju shqiptart e boll me fjale te thata!!!Femrave shqiptare u vini anes te gjtihe, sepse s`jua japin,kur sju dashurojne, e more vesh me ne fund persene???Sepse femra shqiptare s`eshte si e huaja qe per i cigar(droge) eshte e gatshme te te lepije dhe thonjte e kembes o dreq i kuq!Po veri kufinjte vetes, se s`eshte gjithcka sexi i perdale!Ruajeni trupin tuaj, krenarine tuaj, imazhin tuaj o meshkuj shqiptare, qe s`late femer te huaj pa i hyp siper,
e nese nej femer shqiptare epr ju s`eshte e virgjer-patjeter qe duhet te jete kurve e madhe!Eh pika juve sa ju din bytha-lart me floke!
Ciao se me bere te shkruaj gjate!

ps:-edhe dicka se mos me mbet peng qe s`e thashe:"E nese perfundoni me femra t ehuaja,-ta dini qe ska ngel rrac mashkulli ne glob qe sjua ka perdor ate femer-para se ju ta fusnit ne krevat"
E nese nje feme te huaj ju s`e trajtoni si njeri duke filluar nga dhuratat me diamante e perla-qe po lini lesht e kokes pas i cope p***)-ajo femer e huaj s`jeton dy sekonda me ju ne castin qe ju t`i braktisni dhuratat! STOP.



 

avash o  gango avash, mbaje veten, lol

 e para   mos u hiqni  si  shenjtore ju    femrat shqiptare e dyta  ne  spo ofendojme njeri personalisht ketu,  keshu qe  te keshilloj  shoqerisht  as ti mos te ofendosh e 3ta  po flas per veten time ketu... un me te huaja  nja 2-3 her kam shkuar dhe te tjerat kan  qen  shqiptare.. mos  do te  thuash kan qen  prostituta  ato???  se ka  dhe ketu ne  forum  femer  qe kam shkuar  e di vet ajo  .. smendoj se kan  qen  prosti  apo ku  di un... n e spo  themi qe  femrat jan  prosti  nq  se nuk shkokan me ne  sa per  qef  hormonesh ..  mua   personalisht  sme terheqin femrat qe vijne per nje  shishe birre( qe un   ne  fakt  spi asnje lloj  alkoli, po  e zeme)  apo per nje  cigare    ashashi.. ti thua  skan  ngel  femrat shqiptare  tju ngelen ne  dere??   rast konkret.. kur leviza ketu ku jetoj tani.. njofa nji korcare pas 1 muaji   donte  fejes.. me  erdhi  dhe    ke  dere  shpis  tu   me ngul kembet qe eshte  cmenduri.. ti thua o bejm qef ne meshkujt  shqiptar ne  emigrin o  sbejne  te tjer.. eshte e vertet  qe bejme.. sepse ja  vlejme  sbesoj se dhe ti je kondra me kete gje .. pse mos te bejme  ca na mungon?? ti thua  qe femrat  shqiptare  sna i japin??? un sjam dakort me kete  sepse un me  femra  shqiptare kam shkuar, dhe ata  qe njof un  te  gjith  te  dashurat  shqiptare i kan

ti thua  qe femrat e huaja  duan  diamate  e perla  etc...  un pervecse ndonje  ticket     filmi   tjeter gje su kam bler    ti   na ben thirrje te  ruajm trupin???  un personalisht jam   top fare   nga  shendeti dhe nga  trupi, po dhe shqiptare te tjer  qe kam  par   vallaj    na  dy metra jane   edhe pse shumica punojne ne ndertim

ti thua nq  se nje femer  shqiptare  seshte e virgjer ne e  quajtkemi k*rve   ,  per mua kjo  eshte e pavertet.. te pakten personalisht  skam quajtur ndonje te  tille spo flas per  shumicen per kete.. se  secili kalon nje histori dhe  sdo te  thot  se femra  qeka k*rve  se ka pas mardhnje me dike  qe ka  dash, dhe  gjerat skan ec dhe jan ndare

 ti thua per ata  qe do eperfundojne me  femra te huaja prap  po  flas per  veten.. sme ka  shkuar mendja te  fus ne  shpi ndonje femer te huaj   ti  ve unaze apo ku  di une )   pra  qe mos te keqkuptoheni ju   ne spo shajme  femrat  shqiptare ketu pasi tema eshte  a ja dini  vleren cunave  shqiptar ... un kam shkruar dhe ne tema te tjera un  si kam shar  e  as do i shaj ndonje her gocat shqiotare.. po  si  cdo njeri  dhe ato kan  ca te meta  trashaluqe, po qe  fundja  fundit hahen keshu qe uli nervat se  se kuptoj pse te  dogji  shkrimi im me lart..     apo  ecim me  termin    "  e vertat  djeg"

dhe mua me bere    te  shkruaj  gjat.. po moderoji  cik ofendimet

 

ciao

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 20:49
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Mua ska cme djeg Kota,dhe te jeni i bindur 100000% qe s`me njihni fare.
Por kur lexoj qe :Femrat e huaja dijne te bejn qejf e vijne vetem epr qejf a ca ke thene ti,
me hypen nje inat qe pse ta fsheh lol?
-Ku na krahasoni em kto plehrat e huaja qe qe en moshen 12 vjecare bejn sex aman?pjedhin femije akoma pa i bere 14 vjece???
Femra i quan keto amerikanet apo rracat em ngjyre ti????
Apo per qejf te hajdarit ja vlejne, thua ti !

Atehere lind pyetja:"Perse meshkujt shqiptare po marrin femra t ehuaja per gra?Nga dashuria mbase?Pffffff, apo nga kjo qe po te them une tani"Meshkujt shqiptare po martohen me femra te huaja,
pasi sot ka ardhe koha qe dhe femra shqiptare po ben jete te rregullt sexuale, dhe s`kan ku ti gjejn femrat shqiptare te virgjra;
e thojne me vete,-me mire po marr kete femren e huaj, sepaku kur te dal me te ska byth shqiptari qe me thote-e kam pas dashnore,
ndersa me ekte shqiptaren kam frike se ngaqe s`eshte e virgjer-do me nxijne fytyren shqiptaret ngado qe te dal me te!"


Ah djema djema,-sa lehte ju lexojme arsyetimin tuaj,
dhe kurre ne jet te jetve s`do na e dini vleren aq sa duhet!
Sepse ne ju duam, ju respektojme dhe ju mbrojme fytyren tuaj ngado qe te shkoni;
ndersa ju per i shkelje syri-na e beni bishtin!!!

Une si njeri, si femer, vleresoj dhe respektoj ne maximum ata meshkuj shqiptare qe Arrijne te njohin dhe te Mbrojne Boten Shpirterore te nje femre,
te femres se tyre ne eprgjithesi!
Vleresoj dhe respektoj te gjtihwe ata meshkuj shqiptare qe Dine te Ruajne Normat dhe Rregullat Familjare.

Ne shqiperi akoma perdorej kjo shprehja:"Nese ke moter vete, do ja dish kjametin dhe te dashures tende apo gruas!"

Ciao,-mos u acaro fare-ju drejtova shkrimit tend jo ty-pasi ste njoh qe te te gjykoj si njeri me gjate.
Une gjykoj cfare shkruhet.
Mos te djegu gje shkrimi im, qe u acarove Kota?Thjesht po te pyes.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 21:03
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Citim:
Po citoj ato që tha GANGOO
Mua ska cme djeg Kota,dhe te jeni i bindur 100000% qe s`me njihni fare.
Por kur lexoj qe :Femrat e huaja dijne te bejn qejf e vijne vetem epr qejf a ca ke thene ti,
me hypen nje inat qe pse ta fsheh lol?
-Ku na krahasoni em kto plehrat e huaja qe qe en moshen 12 vjecare bejn sex aman?pjedhin femije akoma pa i bere 14 vjece???
Femra i quan keto amerikanet apo rracat em ngjyre ti????
Apo per qejf te hajdarit ja vlejne, thua ti !

Atehere lind pyetja:"Perse meshkujt shqiptare po marrin femra t ehuaja per gra?Nga dashuria mbase?Pffffff, apo nga kjo qe po te them une tani"Meshkujt shqiptare po martohen me femra te huaja,
pasi sot ka ardhe koha qe dhe femra shqiptare po ben jete te rregullt sexuale, dhe s`kan ku ti gjejn femrat shqiptare te virgjra;
e thojne me vete,-me mire po marr kete femren e huaj, sepaku kur te dal me te ska byth shqiptari qe me thote-e kam pas dashnore,
ndersa me ekte shqiptaren kam frike se ngaqe s`eshte e virgjer-do me nxijne fytyren shqiptaret ngado qe te dal me te!"


Ah djema djema,-sa lehte ju lexojme arsyetimin tuaj,
dhe kurre ne jet te jetve s`do na e dini vleren aq sa duhet!
Sepse ne ju duam, ju respektojme dhe ju mbrojme fytyren tuaj ngado qe te shkoni;
ndersa ju per i shkelje syri-na e beni bishtin!!!

Une si njeri, si femer, vleresoj dhe respektoj ne maximum ata meshkuj shqiptare qe Arrijne te njohin dhe te Mbrojne Boten Shpirterore te nje femre,
te femres se tyre ne eprgjithesi!
Vleresoj dhe respektoj te gjtihwe ata meshkuj shqiptare qe Dine te Ruajne Normat dhe Rregullat Familjare.

Ne shqiperi akoma perdorej kjo shprehja:"Nese ke moter vete, do ja dish kjametin dhe te dashures tende apo gruas!"

Ciao,-mos u acaro fare-ju drejtova shkrimit tend jo ty-pasi ste njoh qe te te gjykoj si njeri me gjate.
Une gjykoj cfare shkruhet.
Mos te djegu gje shkrimi im, qe u acarove Kota?Thjesht po te pyes.



 

lol un   su nxeva, biles te   keshillova dhe ty  si  antar  si shok  forumi  qe mos te nexeshe

i lexova keto  qe  ke shkruar me lart, po si ke  shkruar e  qet  i ke  shkruar  me nerva, lol.. dhe njeriu nuk arsyeton mire kur  eshte me nerva? apo ekam gabim??

se  ca losers qe thone o se  kap shqiptare se do me thot njeri kete e kam pas un dashnore,   per ate  skemi ca  themi ne, lol.. se lowlife aq dine aq bejne un se vras shum mendjen per vete  se ca  flitet  rret e  rrotull.. kush ka byth te ma  thot ne sy   se ja  **  ****  e  shpise brenda  sekondit shumica e  shqipove  qe kan mare  femra te huaja si ju dhe un e  dime  qe i kan mare per  dokumenta ska  asnje  lloj dashurie     edhe un se kuptoj kete    qe  thua ti..  meqe seshte e virgjer do me nxijne  fytyren...   si  del me keto lloj termash ti, lol.. se un valla  se kam degjuar ndonje here   dhe kush po ju krahason me  femra te huaja, lol..    po  ti lexosh  e qete do     kuptosh me mire  se cfare ke lexuar 

mua me te huajat    sme hahet muhabeti  fare  se ato   sdine te bejne muhabet,  e kupton  ti  qe  sdine te bejne muhabet???  le mishin  qe e kan si mish pule e kalbur  e ta  shpifin.. po per  dokumenta shum  vet e  bejne kabull  e martohen

un nuk e di me  ca lloj njerzisht te ka  ren ty per pjes  qe    flet  ashu, sepse   ti  besoj flet nga  experienca qe flet  aq e nxefur..  por jo te gjith  cunat   shqiptar jan ashu

ti the ate  shprehjen  qe perdoret ne  shqiperi po ka  dhe   cuna  qe jan te  papergjegjshem per motren  nenen   apo dhe kushurirat dhe sidmos    zona  e shqiperis  se  mesme  sduan tja  din fare ..  del  cuni    dhe tbo motren per dashnore.. qe ska  ku te vej me  degjenerim    zone  jugut  si ka keto  gjera   se po do te  humbasesh jeten ik shaj ndonje nga motra  po besoj dhe ne veri  eshte e njeta  gje,  se paka  shum  jugu dhe veriu  u perputhet karakteri  forte.

un nuk  acarohem  se me  drejtohesh mua  apo  shkrimit  tim,   edhe pse ofendon prap  se prap ketu eshte  forum  sic  the  dhe vet  as me njef  as te njof.. dhe ketu mund te  shkruaj ca te  doj njeriu un nuk  rroj me llafet e  forumit    vi ketu per te  shkembyer mendime  per te   folur  shqip per te pasur dhe njofje te  reja pse jo

 

nejse  ti  qetsohu, se ska pse nxefesh se kjo  eshte jeta 

 

ciao

 

 

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 21:25
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Kota lol, per zotin qe spo te ofendoj ty.Asgje te keqe nuk ka te shprehesh cfare ndjen; qofte forum apo live.
Por te jesh i bindur qe ka meshkuj te tille plot,sic i kam pershkruar une.
Per em teper, ne si shqiptare na ka mbetur akoma nje cope karakteri i forte
qe s`i nenshtrohemi kujt aq kollaj.
Jeta verteton edhe te kunderten e kesaj qe po them une ne kete shkrim.
Ka dhe meshkuj shqiptare qe ka lezet shpirti t`i njohesh, pale me te krijosh krushqira me ta; por shume rralle i gjen.

Pyetjes se temes i jam pergjigjur ashtu sic e ndjej une.
Nga pervoja ime qe thua ti,-skam ndonje pervoje dashurie me shume sesa nje person;
e jam ku jam-as qe me mbetet merak qe skam pas me shume pervoje ne lidhje dashurie;
por edhe nese femra shkon e virgjer tek mashkulli i saj-dreqi e hengert, mashkulli duhet te ndihet pak krenar,ta vleresoje pak em shume sesa ato plehrat qe ka pas,
apo s`eshte mentalitet shqiptari kjo qe po them?!

Pikerisht , ata meshkuj shqiptare qe kan pas femren e tyre te virgjer,
skan lan pisllek pa be pas krahve te saj.
Ndersa kjo femer, per hir te mashkullit te saj, -ska bere ze.Ka ber nje sy qorr e nje vesh shurll dhe ka shiku jetesen e saj-duke mbrojt me cdo kusht mashkullin e saj.

Ka shuem femra shqiptare qe vuajn nga munges e respektit apo dashurise
nga ane e partnerit te tyre dhe kurre s`i jane dorezuar momentit!

Por ka dhe nga ato femra shqiptare qe s`ua ndjen fare ne kane mashkull
apo famije gjekundi e serish jetojn me te lumtura sesa ato femra qe dijne te mbrojne karakterin e tyre familjar,edhe pse mund te vuajne shpirterisht.

Kjo esht e gjitha.Diferencimet i bejne meshkujt te paret.Mashkulli eshte shtylla e shpise, modeli i jetes se femijes dhe enderra e gruas!

Ciao serish.
spo bejme lufte besoj, shqipet keshtu diskutojne, -hapur.
Une adhuroj ciltersine njerezore.Bishtat s`i kam qejf, se te flas bukur di dhe une, te bej lustra di dhe une;por dua te flas ciltersisht sic i ka hije shqiptarit.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 21:41
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Citim:
Po citoj ato që tha GANGOO
Kota lol, per zotin qe spo te ofendoj ty.Asgje te keqe nuk ka te shprehesh cfare ndjen; qofte forum apo live.
Por te jesh i bindur qe ka meshkuj te tille plot,sic i kam pershkruar une.
Per em teper, ne si shqiptare na ka mbetur akoma nje cope karakteri i forte
qe s`i nenshtrohemi kujt aq kollaj.
Jeta verteton edhe te kunderten e kesaj qe po them une ne kete shkrim.
Ka dhe meshkuj shqiptare qe ka lezet shpirti t`i njohesh, pale me te krijosh krushqira me ta; por shume rralle i gjen.

Pyetjes se temes i jam pergjigjur ashtu sic e ndjej une.
Nga pervoja ime qe thua ti,-skam ndonje pervoje dashurie me shume sesa nje person;
e jam ku jam-as qe me mbetet merak qe skam pas me shume pervoje ne lidhje dashurie;
por edhe nese femra shkon e virgjer tek mashkulli i saj-dreqi e hengert, mashkulli duhet te ndihet pak krenar,ta vleresoje pak em shume sesa ato plehrat qe ka pas,
apo s`eshte mentalitet shqiptari kjo qe po them?!

Pikerisht , ata meshkuj shqiptare qe kan pas femren e tyre te virgjer,
skan lan pisllek pa be pas krahve te saj.
Ndersa kjo femer, per hir te mashkullit te saj, -ska bere ze.Ka ber nje sy qorr e nje vesh shurll dhe ka shiku jetesen e saj-duke mbrojt me cdo kusht mashkullin e saj.

Ka shuem femra shqiptare qe vuajn nga munges e respektit apo dashurise
nga ane e partnerit te tyre dhe kurre s`i jane dorezuar momentit!

Por ka dhe nga ato femra shqiptare qe s`ua ndjen fare ne kane mashkull
apo famije gjekundi e serish jetojn me te lumtura sesa ato femra qe dijne te mbrojne karakterin e tyre familjar,edhe pse mund te vuajne shpirterisht.

Kjo esht e gjitha.Diferencimet i bejne meshkujt te paret.Mashkulli eshte shtylla e shpise, modeli i jetes se femijes dhe enderra e gruas!

Ciao serish.
spo bejme lufte besoj, shqipet keshtu diskutojne, -hapur.
Une adhuroj ciltersine njerezore.Bishtat s`i kam qejf, se te flas bukur di dhe une, te bej lustra di dhe une;por dua te flas ciltersisht sic i ka hije shqiptarit.



 

jo ate e  di un si  pelqen bishtafellat ti lool

spo bejme lufte ne  jo   ne po  bisedojme.. un p.s veten enjof  si  cun ne  nershem i her me hapen llafe kot  iskur kisha hap llafe per njeren, lol.. llafet i kishin hap vet  po nejse..

ka  femra shqiptare qe  vuajne nga mungesa  e  respektit  dashurise,  por mos harro  qe ka  dhe shum meshkuj qe vuajn na kjo gje  dhe jo vetem kaq.. po burri vete punon  ndertim  gjith  diten i  ***T nena ne ndertim per te  mbajt familjen   per te   rrit  e edukuar  fmijt,  femra vete   e ben  me kamarjerin,  shefine   zyres apo ku  di une pra mos te  menjanojme vetem  nga meshkujt.. se ne nyc p.s   po tu  shofesh femrave po flas per ato shqiptaret.. shumica  kan  3-4 pilula na ato  qe  mos te ngeln  shtatzan, dhe nja  2-3 pako  condom   dhe per kete flas me siguri  se kam par vet me syt  emi   dhe jan   femra te martuara e me  fmij pra kjo lloj  dukurie  ndodh ne te  dyja llojet e  seksit  femer-mashkull femrat  kerkojne  dike  qe mos  ti tradhtoje  qe te  shkoj  klubeve  etc etc, po  dhe meshkutj  ate kerkojne.. qe te ikin te qet ne pune, mos ta ken koken mbas.. ore po ca  do jet  duke ber gruaja  tashi??  lol

 eshte prish  dynjaja ka kohe.. po  sic  thash puna e karakterit eshte gje e madhe.

nejse   hun    te te hug un  cik ty  se u nxeve  ti  qepare

 

te te tregoj dhe nje barsolet ne lidhje me temen

ishte nje boss italian, ishte plak e po vdiste.. edhe    therret nipin e  vogel.. i  Thot : pikolo mio ne  dhomen   time te  gjumit, kam nje pistolet  argjendi , mere e ke  dhurat nga  gjyshi .. i thot    nipcja i  vogel.. o gjyshi ce dua un  pistoleten, po me jep  rolexin flori qe ke ne  dore...  i thot  gjyshi.. pikolo mio  ti do  rritesh do  martohesh,do maresh nje grua te bukur e me mbas do besh    4-5  banbino e nje  dit kur   te kthehesh nga puna, do  shofesh     gruan  ne krevatin  tuaj  bashkshortor me nje tjeter, ca do i besh me  rolexin?? do i thuash Time Is Up? :p

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Tetor 2006 21:51
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Kota do te pergjigjesha per ate qe kishe shkruar me pare, por Gangoo te qenka pergjigjur tamam ashtu sic mendoja.

Kota, une flas ate qe shikoj. Ti kur te flasesh, flit ne pergjithesi, mos flit per veten tende. Qe ka meshkuj shqiptare shume te mire, kjo nuk diskutohet, nuk e ve ne dyshim, kam takuar te tille dhe kam nje respekt shume te madh per ta.
Qe ka meshkuj shqiptare shume egoiste, edhe kjo nuk diskutohet, madje keta egoistet ia kalojne shume ne numer atyre te mireve.
Qe ka femra shqiptare shume te mira, kjo nuk diskutohet.
Qe ka femra shqiptare ashtu si thua ti, edhe ajo nuk diskutohet. Por ky numri i femrave shqiptare qe thua ti eshte shume larg me numrin e femrave shqiptare te tjera.
Patjeter, femrat shqiptare kane shume te meta, por ne fund te fundit te gjitha femrat kane, apo jo?
Patjeter edhe meshkujt shqiptare kane te meta, por ne fund te fundit te gjithe meshkuj kane, apo jo? Problemi eshte, qe ka plot meshkuj shqiptare qe kane probleme me te medha se ata qe kane meshkujt ne pergjithesi. Egon e tyre e dashurojne fare, e dashurojne marrezisht madje, dhe per kete nuk mund te me kundershtosh. Si pasoje i ketij egoizmi te tepruar, vijne keto te metat e tjera.
Une shpresoj me gjithe zemer qe te ndryshoje rinia, megjithese kam dyshimet e mia. Meshkujt shqiptare jane ata qe prej "nderit", egos, nuk i thonin grave te tyre nje fjale te embel ne prani te te tjereve. Cudi. Meshkujt shqiptare jane ata qe cuditerisht kishin shume qejf qe t'i japin urdhera grave te tyre ne sy te te tjereve, per te treguar kush eshte i pari.
Kota, nuk po bejme analizimin se si sillen meshkujt shqiptare ne lidhje dashurore. Te gjithe jane te mire kur dashurohen, kete nuk e ve ne dyshim.

Edhe dicka, se me beri pershtypje ajo thenia "Eshte prish dynjaja". Do te thoja qe dynjaja eshte prishur qe kur meshkujt kane filluar te tradhetojne, dmth shume kohe me pare. Nuk u prish kohet e fundit se filluan femrat te marrin shembull nga meshkujt. Mashkulli nuk e ka te drejte natyrore qe te tradhetoje, apo qe te luaje gigolone dhe femra jo. Asnjeri nuk e ka .

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2006 02:46
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

o rrushi, po pyll pa  derra  ska

 ti thua mos  fol per veten,  po cme  duhet mua me pergjithsine me :p jk

po  spo flisja per vete mi hun ne pergjithesi po  flisja, po po      jepja edhe disa raste konkrete nga jeta

 ti  je e mire per vete??? se un jam bish fare   

 

ciao

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2006 04:47
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Demokrate4ever
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2005
Vendbanimi: Eastern Seaboard
Mesazhe: 4434

Cila eshte njesia matese e vleres se gjithsecilit si femer dhe mashkull?
Respekti reciprok besoj?! A ekziston ne menyre te barabarte ky respekt? Besoj se jo?!
Kjo vlere anon me rende nga karakteri me i larte i personit pa dallim gjinie.
Ka te beje perberja,gatimi dhe pjekja e tij ne amjentin rrethues.Keshtu nuk mund te gjykosh as meshkujt,as femrat ne pergjthsi te nxjerresh ne pah vlerat e njerit,dhe te permbledhesh shumicen..por as te gjykosh njerin me te metat e tij dhe te pergjithesosh..
Vertet qe krenaria e mashkullit shqiptar ka qene dhe do jete,por jo me pak tek femrat deshira per te komanduar mashkullin(perfshij dhe veten ne kete deshire)..
Personalisht e vleresoj shume kombin tim,por me shume vleresoj personin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2006 05:44
Demokrate4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Demokrate4ever Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Demokrate4ever (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Demokrate4ever't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Demokrate4ever Shto Demokrate4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Demokrate4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
METAXA
Inspektor

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 414

Citim:
Po citoj ato që tha Balerina

Metaxa, megjithese biseda eshte ndermjet teje dhe sexi, tema eshte per te gjithe dhe nuk mund te rrija pa thene dy fjale.
Ne rradhe te pare ti nuk mund t'i thuash asaj me avash, kur ju meshkujt e forumit tek tema tjeter shani femrat shqiptare. Secili ka opinionin e tyre.
Ne rradhe te dyte, ne lidhje me ate feedbackun, si eshte e mundur qe shqiptaret sillen ndryshe kur kane te dashura shqiptare dhe ndryshe kur kane te huaja? Nuk e di, e kam vene re kudo.
Dhe, se treti, ashtu sic tha edhe sexi me siper, "shqipet me te cilet ne krenohemi" jane egoiste(gjithmone flas per shumicen)...lere qe nuk dine si te sillen, por kur ndahen, ne vend qe te veprojne si njeri i rritur thone "ec se kur*e ishte ajo". Pse? Per te ushqyer egon e tyre. (Dhe nuk mundesh ta mohosh kete, sepse ndodh dendur).
Respekte.




E para punes ketu po flasim per meshkujt shqiptare dhe jo femrat shqiptare se pashe cik me poshte qe ishte hap diskutimi per femrat shqiptare. Per mua si femra shqiptare nuk ka meqe po thua ti balerine se kemi share femrat shqiptare.

Por po te citoj ty balerine se ti qenke nxehur cik me te foluren time. Ceshtja u pergjithsua shume. Po te dali kjo sexi dhe te thote nje fraze qe mashkulli shqiptar apo burri i thote gruas vete je kurve, kjo nuk hahet te pakten une jo i her. Meshkujt shqiptare kane te meta dhe kjo per shume e shume arsye por nuk jane aq te paturpshem dhe aq pa nder, aq te ulet sa te arrije ti gjykoje nje femer adoleshente me fraza teper banale.

Mgjth faktikisht nuk ja vle te futesh ne keto lloj diskutimesh se ka te beje shume edhe mosha e personit me te cilin flet (pa dashur te paragjykoj asnjerin) thjesht kur lexoj gangon qe me thote qe nje burre qe e ka gjet femren te virgjer duhet ta respektoje kjo me habit. Sepse nuk arrij ta konceptoj se pse u dashka 'respektuar' me shume nje femer e virgjer ne krahasim me nje femer qe nuk eshte e tille.

Nuk e di me cfare meshkujsh keni dale ju femrat qe flisni por mua me duket se paski hasur me llumin e meshkujve qe mund te egzistoje. Kshu qe gjerat kur i pergjithsoni perpiquni qe mesataren aritmetike ta nxirni duke i rritur edhe numeruesin (sic po beni ju) por duhet pasur shume kujdes me emeruesin.

Nejse uroj qe te jeni mire me meshkujt e huaj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2006 07:39
METAXA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė METAXA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me METAXA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė METAXA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: METAXA Shto METAXA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto METAXA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXI
*BIZNESMENE*

Regjistruar: 08/09/2006
Vendbanimi: ISTANBUL
Mesazhe: 3939

Citim:
Po citoj ato që tha GANGOO

Hallall te qofte per sinqeritetin qe ke shprehur.Njeqind pike lol.
Jpo vetem qe kurve i thone-kur gruaja u kerkon ndonje llogari orari psh,
por dhe dajak i hypin gruas se tyre dhe e cojne me gjak turinjsh ne krevat te fleje!
Dhe femra shqiptare duron, e duron, per hir te fytyres se prinderve, motres, vellait,farefisit, etj etj dhe kurre s`ben hapin e divorcit e para;
ndersa ta provojne me femren e huaj keta meshkujt shqiptare,
qe jo vetem gojen te hapin-se eshte ajo qe ju hyp dajak dhe direkt divorc, mundesisht burg, dhe puno si qeni te mbash femijet, mundesisht te ja dergosh cekun em poste, hajdeni zgjidhni tani!!!!

Ndersa per dashnoren jeten japin, ne 5 te mengjesit u del gjumi nga meraku se mos u ka zene ndonje dashnor tjeter-dashnorja)
Dhe , sa kam per tet hene per meshkujt shqiptar, qe me mire s`po flas se
kushedi kujt do i dhembi keq!

Meshkujt shqiptare, jane ata meshkuj qe: 1-Kur kane gruan shtatzene 98%
e meshkujve shqiptare zene dashnore spanjolle, zezake, ruse, polake-ca cope p*** tu dale para ne pub.!


me kaq po e mbyll biseden.Lexim te kendeshem te gjitheve.





GANGOO flm per mbeshtetjen dhe qe ma kujtove per ate punen e shtatezanise.Ne ate rast nuk ka burre Shqiptare qe mos zeje dashnore(kurse te huajt i rrine prane gruas ne te tilla raste).Respekte GANGOO...

__________________
* HA...PI...RRI *

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Tetor 2006 13:45
SEXI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SEXI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXI Shto SEXI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:33 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 18 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A ua dini vlerėn meshkujve shqiptarė?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.