Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Tepelena Vlerėsimi i Temės: 6 votime, mesatarja 4.33.
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
alipashai
Anetar i ri

Regjistruar: 02/06/2003
Vendbanimi: michigan
Mesazhe: 3

Lightbulb

Tepelena

Po lexoja qe shume persona shkruajne per qytetet e tyre dhe mendova ta flasim dhe per jugun dhe Tepelene ne vecanti.
Edhe ky qytet ka bukurite e veta tradita dhe mos ta shikojme vetem gri dhe si qytet pa shprese.......

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2003 22:17
alipashai nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alipashai Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alipashai (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: alipashai Shto alipashai nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alipashai nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
brunia
Anetar i ri

Regjistruar: 11/10/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 12

E dashur Mona,
Nuk e di se nga c'vend i Shqiperise je me origjine por nuk besoj se je nga Tepelena, megjithese e njohke mire. Me te vertet qe me dhimbsesh per menyren se si shprehesh. Ne nuk jemi mbledhur ne kete forum qe te mburrim apo shajme njeri-tjetrin. Gryka e kelcyres eshte e kelcyres, por edhe sikur asgje te mos kishte natura jone ne jemi ata qe jemi, nuk na bene te tille as Vjosa edhe as "Uji i Ftohte", me teper se sa ajo qe ti e quan "egersi", kurse une do ta quaja, dinjitet, krenari, trimeri. Sa per Selam Musa Salarine me vjen keq qe ti nuk u pajtoke me mendimin e pjeses me te madhe te shqiptareve kudo qe jane. Une jam nga Salaria edhe do te ishte nderi edhe kenaqesia ime te te shoqeroja ne Salari, te takoheshim me pleqte e fshatit edhe te degjoje se c'kane ata per te thene.

__________________
"Ju mund te me beni gjithcka vetem injorant nuk me beni dot" Sokrati

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Tetor 2003 22:11
brunia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė brunia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me brunia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: brunia Shto brunia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto brunia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Pershendetje Brunia!
Une jam nga Tepelena po aq sa je edhe ti.Nuk po ul vlerat e askujt, por po te qe se cdo gje do te ishte perfekte ne nuk do te ishim kaq larg, nuk do te jetonim kaq larg por do te rrinim atje ku kemi lindur.Eshte e vertete qe ate bukuri qe natyra i ka falur shqiperise , pse jo dhe Tepelenes e kane shkaterruar njerezit.A mund te harroj ndokush 97-en dhe exitimin barbar te njerezve, a mund te harroj ndonjeri shkaterimin e dhjeterave familjeve , shkaterimin e jetes se dhjeterave vajzave te reja qe sot prostituojne ne rruget e Europes. dhe me sa di une te rinjte Tepelenas ishin flamurtaret e ketij shkaterimi ne jug. Ti permend kafen tek kalaja por dhe ti vete jam e bindur qe pasigurine e jetes atje e sheh me mire atje ku jeton tani.
Uji i Ftohte ka qene vertete nje perle, aq sa njerezit para 90-es e quanin per mburrje se kishin qene ne uje te ftohte. Po tani ku eshte? Mos valle ka levizur nga vendi? A ke qene atje kohet e fundit? Eshte nje turp i madh kush e shikon pas kaq vjetesh. Po kush e shkaterroi? pikerisht kjo egersi- qe ti s'te vjen mire kur e lexon. Per paralelizem po te ze Viroin, ne Gjirokaster dhe gryken e Kelcyres ne Permet-Pse ato nuk jane shkateruar, apo ato i ka ruajtur Zoti?
Jo Bruna jane njerezit ata qe ndertojne dhe shkaterojne dhe kjo eshte arsyeja qe ne jemi kaq larg tani.Dhe une e dua qytetin tim se atje kam lindur, kam prinderit, shoqerine por me vjen shume keq per ta qe bejne nje jete kaq te ngushte mes egersise se maleve dhe te njerezve gjithashtu.Uroj qe cdo gje te ndryshoje dhe cdo gje te mari ate qe meriton.
Tani po e mbyll te uroj Fat Ty dhe gjithe Tepelenasve kudo qe jane, dhe Zoti u bekofte..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Tetor 2003 14:41
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alipashai
Anetar i ri

Regjistruar: 02/06/2003
Vendbanimi: michigan
Mesazhe: 3

tepelena

Kur e hapa kete teme nuk mendova se do te ishte objekt grindjesh,por mendov te flisnim per vlerat e ketij qyteti.
Mona dua te te theme ty dicka ne vencati persa i perket Selam Musait:
Edhe sikur i dehur te kishte qene te shkosh nga Salari ane Vlore pianecie me i madh do te ishte bere esell.
Ai plaku qe te ka treguar ty ndoshta rinte ne shalkat e gruas kur Selami me shoke luftonin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Tetor 2003 20:03
alipashai nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alipashai Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alipashai (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: alipashai Shto alipashai nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alipashai nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Re: tepelena

Nuk edi se si quhesh dhe kush je, por po te drejtohem me pseudonimin qe mban-Valle gjithe tepelenasit jane nga Salaria, valle ai qe s'eshte i dhunshem quhet i zhburreruar-valle vlerat e nje njeriu rriten nga dhuna?
Gjithe qytetet e tjera mburren me vlera, me figuara ne art, shkence e kulture, kurse ne mburremi vetem me arme dhe ndihemi mire kur e zhburrerojme dike vetem me nje llaf.E pra kjo eshte Tepelena qe do apo s'do ti dhe une sic eshte mes malesh e ererash ashtu ka dhe njerezit.Per se jeton kaq larg por nuk jeton atje ku dhe i pire te jesh behesh esell? Birbil nga larg jane te gjithe por i forte eshte ai qe ben hije ne vend te vet, not so far.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 15:00
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
brunia
Anetar i ri

Regjistruar: 11/10/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 12

Mona,
kur te thashe se me dhimbsesh ishte sepse ti flet me nje urrejtje per tepelenen qe une nuk e kisha degjuar ndonjehere. Edhe na thua neve se duam s'duam nga Tepelena jemi. ne e dime ate per me duket se ti e paske harruar. nq se kemi ardhur kaq larg eshte sepse duam te jetojme edhe te edukohemi me mire. me sa di une tepelenasit nuk jane te vetmit qe emigrojne. me duket se edhe permetaret(te preferuarit e tu) emigrojne ashtu si edhe pjesa tjeter e Shqiperise. Une nuk e dija qe tepelenasit mburreshin me forcen. Une ta thashe edhe ta them perseri" jam nga tepelena, jam nga Salaria, edhe jam krenare per kete". Ti Mona permend '97. Mos shiko fshataret qe dolen ne rruge per te vjedhur, por shiko qellimin e pare edhe te vetem per se nisi ai absurditet. E para njehere nuk e nisen tepelenasit, por une kam qene ne Shqiperi atehere edhe e mbaj mend se si vellai im dilte me arme, ne menyre qe maloket e Sales mos te vinin edhe perdhunonin grate, edhe vajzat e Tepelenes. Nq se e kunderta do te ndodhte sic ndodhi ne Permet une nuk do t'ia falja kurre vellait tim. Ja pra ai eshte nje tepelenas, nje salariot qe ti i quan te eger edhe te cmendur. une jam krenare per te, ashtu sic jam edhe per veten time edhe te gjitha ata tepelenas qe jane shquar ne shkence apo art cfaredo qofte. Nuk e di sa vjec je ti por une mbaj mend se kur une edhe moshataret e mi konkuruam neper universitete e olompiada u paraqitem me dinjitet edhe i dhame emer sh. te mire Tepelenes. Edhe keshtu ka ndodhur ne vite. ne komunizen " Abaz Shehu" ka qene gjimnazi i dyte ne Shqiperi per vite me rradhe. ne mund te dukemi te nxituar apo te " eger', por ne jemi te hapur, edhe e keqja ime me e madhe edhe e te gjithe tepelenasve eshte se i themi gjerat ashtu sic jane, prandaj edhe qeverite nuk na duan, prandaj edhe Tepelena ka mbetur ashtu. It's true we are too far to judge people or do smth but Albania is there and so is Tepelena. Deshira ime e vetme eshte te mbaroj shkollen ketu edhe te shkoj ne Shqiperi. Uroj qe te gjithe shqiptaret kudo qe jane te mendojne ne kete menyre.
Ju uroj gjithe te mirat.

__________________
"Ju mund te me beni gjithcka vetem injorant nuk me beni dot" Sokrati

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 16:30
brunia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė brunia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me brunia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: brunia Shto brunia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto brunia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
alipashai
Anetar i ri

Regjistruar: 02/06/2003
Vendbanimi: michigan
Mesazhe: 3

Tepelena

Pershendetje "mona"ne qofte se ti e konsideron veten te eger pse je ritur mes malesh dhe ererash me vjen shume keq,por e respektoje mendime qe ke per veten tende.
Qe birbilos nga lard nuk d.m.th qe nuk e dua tepelenen apo nuk ia njohe vlerat ,por po te pyes zotrote nga po na birbilos?????????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 22:54
alipashai nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė alipashai Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me alipashai (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: alipashai Shto alipashai nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto alipashai nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Re: Tepelena

Nuk eshte nevoja te te dhimbset njeri ty Brunia, se s'je Nene Tereza qe do te kujdesesh per te tjere, por s'eshte nevoja as te indinjohesh sepse Salaria nuk perfaqeson Tepelenen.Nuk e di ne je e lindur ne Tepelene apo salari, por S'dua te permend emra ketu per te vertetuar pse s'na duan qeverite Ne. Cila qeveri nuk na do, kjo e sotmja? Por ne kemi ne krye Salarjotin , Gramozin, apo dhe ai s'beri gje per Tepelenen?
Dhe pikerisht kjo nuk na le ne te ecim, sepse ne Tepelene flasin akoma me origjinen nga vijne duke harruar se jetojne ne qytet, dhe qyteti ka nevoje per qyteterim dhe vlera.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 23:52
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Re: Tepelena

Citim:
Po citoj ato që tha alipashai
Pershendetje "mona"ne qofte se ti e konsideron veten te eger pse je ritur mes malesh dhe ererash me vjen shume keq,por e respektoje mendime qe ke per veten tende.
Qe birbilos nga lard nuk d.m.th qe nuk e dua tepelenen apo nuk ia njohe vlerat ,por po te pyes zotrote nga po na birbilos?????????


Une birbilos nga Toronto Alipasha, por jam shume e vetedijshme nga vij dhe perse vijme.Nuk besoj se vijme nga Parisi dhe me te vertete kemi c'te tregojme , po per Tepelenen c'fare-si u shkaterrua c'do gje, si varferohen njerezit, si vidhet e si rrihen perdite, si po shkulet gjithe fshati e po zapton tepelenen, si niveli i njerezve po ulet perdite e me shume, perse?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 23:57
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
brunia
Anetar i ri

Regjistruar: 11/10/2003
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 12

Mona
With all the respect,this is called being ridicolous, and that's what you are being right now. I don't think I have nerves to deal with this as well as I don't know how old you are but you seem to have developed a complex from the comunism. You say:" Beni cfare them une, po mos beni sic beje une". That is too old and it is really out of place. Get real and see things straight. Ne nuk po merremi vesh ne nje forum, cfare do me. As une as prinderit e mi nuk kemi lindur ne Salari, por une nuk mendoj aspak se eshte joqytetari te thuash se nga je me origjine. Nuk dua qe femija ime neser, panvaresisht nenshtetesise te thote se eshte amerikan, sepse nuk eshte e vertet. Edhe ato qe mbarten nga origjina vlera jane, madje per mua ato konsiderohen vlera te verteta.
Take care Mona!

__________________
"Ju mund te me beni gjithcka vetem injorant nuk me beni dot" Sokrati

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Tetor 2003 16:01
brunia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė brunia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me brunia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: brunia Shto brunia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto brunia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Tepelena

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.