Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A do ishit dakort...?
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Per here te pare kur isha ne Athine ne nje plazh te Glifalles kam pa nudo me shume se tek filmi me xhandarin krysho.:p
Kurse ketu ne Itali nuk ka plazhe te tilla por ama gjoksin e nxjerrin perjashta dhe sidomos jane hungareze, gjermane etj. italiane te reja sme ka zene syri por gra rreth te 40 e siper po.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 20:10
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

erdhi miku i partnerit tim me te dashuren e tij per pushime ketu nga italia dhe i cuam ne plazh. Filluam te loznim me letra, ata humben doren e pare kur ajo me nje levizje dore hoqi sytjenat, une i them 'tesoro, nuk eshte me ndeshkime loja ndaj vishi sytjenat' ata u shkrine u meken me mua e une mendoja 'degjenerato' per ta...nejse shkurt muhabetit nuk perqendrohesha dot ne loje une pastaj se doja apo sdoja syte tek siset e saj me venin e si perfundim na rrafen ne lojen me letra na bene per uje te ftohte (really).
konkluzioni: kondra xhveshjes totale

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 20:25
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Nuk kam asnje mendim pa degjuar tendin.




Mendimi im...
Nuk kam asnje lloj kundershtimi per ato femrat qe jane te lirshme me trupin e tyre dhe nxjerrin gjoksin ne djelle. Personalisht, ngaqe jam edukuar ndryshe, nuk arrij ta bej. E kam pjesen e gjokseve si diçka shume intime...

Do te tregoj nje histori personale...
Nje here me duhej te beja nje lloj formacjoni ne spital... Me sakte, te veshtroja perdorimin e disa instrumenteve medikale qe perdoreshin gjate akteve kirurgjikale...
Dhe un, ditet e para ne vend te shokohesha nga cfare shikoja pergjate operacjoneve, qe ishin vertet impresjonuse, shokohesha nga kirurget qe u vishnin dhe u c'vishnin para meje... Ditet e para rrija dy ore per te veshur rrobat e salles se operacjonit, sepse mezi e gjeja dhomen bosh, por me pas u mesova fillova te zhvishesha edhe un para tyre.

E keshtu, eshte edhe kjo puna e rroba-banjeve lart, duhet kohe... tani kane filluar ta bejne nje pjese e popullsise, me vone ndoshta do e bejne nje numer me i madh deri sa ndoshta nje dite te jete normale...

Megjithate nuk jam shume dakort qe ca gjera te behen normale, sepse me pelqen pak misterjoziteti, ku i lene hapesire shume fantazise...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 21:21
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

50 e kusur postime dhe u bere e gjalle,:p
Problemi qendron tek konceptet dhe shoqeria ku jetojm. Personalisht tregova per disa eksperienca te jetuara, ku konceptet e mia dhe ku shoqeria.
Mbaj mend qe nje showgirl italiane beri hapur thirrje para nje viti ne tv qe lerini femijet te kuriozohen dhe sivjet ne nje emision tjeter nje prezantuese emisioni u bente thirrje femijve te hapnin syte e te shihnin nje femer me gjoks rekord.
Me nje fjale kur flasim per nje vend si Italia ne kete rast çfare do te thonim per tonen.
Edhe sikurse te mos jem dakort çeshtja eshte se nuk mund te ndaloj te tjeret as te bej sikurse nuk i shoh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 21:34
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
50 e kusur postime dhe u bere e gjalle,:p



Te ishte per mua do flija mbi forum, por ja qe "fatmiresisht " kam shume pune keto kohet e fundit...

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor

Edhe sikurse te mos jem dakort çeshtja eshte se nuk mund te ndaloj te tjeret as te bej sikurse nuk i shoh.




Mu kujtua nje miku im Francez, kur i bera pyetjen nese e kishte problem te shikonte, femra me gjoks jasht ne plazh... Me pergjigjet, Aspak por nese jane te bukura dhe me gjoks te bukur e ka problem komshiu poshte dhe un nuk duhet te jem me rroba-banje se lej nam...

Keto jane efekte e bezdishme, qe sjell ne disa raste gjoksi jashte... Kjo tregon qe edhe ne vendet e zhvilluara si Franca, keto fenomene jane akoma jo shume te zakonshme...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 21:56
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor

Mbaj mend qe nje showgirl italiane beri hapur thirrje para nje viti ne tv qe lerini femijet te kuriozohen dhe sivjet ne nje emision tjeter nje prezantuese emisioni u bente thirrje femijve te hapnin syte e te shihnin nje femer me gjoks rekord.
Me nje fjale kur flasim per nje vend si Italia ne kete rast çfare do te thonim per tonen.
Edhe sikurse te mos jem dakort çeshtja eshte se nuk mund te ndaloj te tjeret as te bej sikurse nuk i shoh.



E ku qendron rendesia e asaj qe kane bere ato prezantueset? Cfare do fitojne femijet po pane gjokset e femrave. Asgje pozitive nuk shikoj aty.

U habita njehere kur cupa e njeres beri njeveprim shume te turpshem do te thoja para meje. Kishte te bente me nje lloj levizje te nje mashkulli e nje femre gjate aktit. Ajo ishte vetem 4-5 vjec atehere. Nuk mu duk cudi kur tha kam te dashur TANI QE ESHTE 8 VJEC . Dhe nuk me duket cudi te behet me femije shume heret cic e ka zene. Per cfare ka nevoje femija per kete lloj amancipimi ne nje moshe kaq te vogel. Mua me duket shume e demshme.

Te dalin femrat ne plazh  topless duhet te behet normale? Pse? Shume bezdisese per mua te shikoj nje gjoks femre perballe meje, sic e permendi dhe cupka. Se kane ato problem, por mua me erreson pamjen lakuriqesia e tyre.  Mbase burrat tane nuk do kishin ankesa te shikonin gjokset e femrave te tjera.

 

 

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 21:58
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha agata


Te ishte per mua do flija mbi forum, por ja qe "fatmiresisht " kam shume pune keto kohet e fundit...




Mu kujtua nje miku im Francez, kur i bera pyetjen nese e kishte problem te shikonte, femra me gjoks jasht ne plazh... Me pergjigjet, Aspak por nese jane te bukura dhe me gjoks te bukur e ka problem komshiu poshte dhe un nuk duhet te jem me rroba-banje se lej nam...

Keto jane efekte e bezdishme, qe sjell ne disa raste gjoksi jashte... Kjo tregon qe edhe ne vendet e zhvilluara si Franca, keto fenomene jane akoma jo shume te zakonshme...






ndersa une kur ti shof ecin krenare gjate bregu detit kam qef tja rrjepi kshu me thike hahhahahhaha
jam fanatike e pranoj

po me shan agata se eshte domokrate kjo mos qofte ma mire

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 22:00
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Te them ne une mendimin tim, me nje dy fjali?

...Te beje cdo njeri ate qe deshiron ne jete, VETEM, t'a beje ne vendet e caktuara! Ne shume Plazhe ne Bote jane ndare vendet per ATO te zhveshurit dhe perATO te veshurit!

Pra, Secili te Respektoje Kulturen,Bindjet dhe Deshirat e te tjerve!

Cdo gje-veprim ne vendin e vet, per te mos "cenuar" jeten apo kenaqesine e tjetrit!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 22:10
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Ndoshta nuk me kuptove Debora.
Perballem me realitetin ku jetoj dhe vura ne dukje se kjo çeshtje nuk eshte e kapercyer as ne Itali.
Italianet nuk jane me te "prapmbetur" se hungarezet apo gjermanet por ne plazh jane me te rralla te zhveshura.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 22:16
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ndoshta nuk me kuptove Debora.
Perballem me realitetin ku jetoj dhe vura ne dukje se kjo çeshtje nuk eshte e kapercyer as ne Itali.
Italianet nuk jane me te "prapmbetur" se hungarezet apo gjermanet por ne plazh jane me te rralla te zhveshura.



Te kuptova piktor, por thashe mendimin qe nuk kemi nevoje ti ''emancipojme '' femijet ne nje moshe aq te vogel, jo vetem ne Shqiperi, Itali, por kudo qofshin.  Amerikanet jane akoma me keq,'' me fanatik'' kur vjen puna te lakuriqesia ne ambjentet publike te plazhit, e shume mire e kane. Nuk kam pare ndonje topless ketu ku jam.

 

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 22:23
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:56 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A do ishit dakort...?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.