Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 1.00.
Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

o lal biblen e kam lexu 3 here ok por une e kam lene kete muhabet tani e kam thene edhe me siper nuk mund te sqaroj me eshte apo nuk eshte ok...te uroj gjithe te mirat dhe tja kalosh mire..
respekte niku.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2006 19:28
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

jam ok me ty nik...

bera nje lexim te pergjitheshem te temave me interesante,ku nuk mund te bente perjashtim dhe tema mbi fene...lexova disa nga pergj e nikut dhe rashe ok me te...sic duket et gjithe ateistat paskan ne nje fare menyre te njejtat mendime..sepse edhe une jam ateiste,nuk besoj ne Zot sepse nuk kam sesi te besoj tek dcka qe nuk e shiqoj vete,tek dicka qe nuk e prek kurre...nejse e di se shume nga ju do te thojne se ai i le faktet kudo por ja qe edhe ne kete s'besoj...per anen e besimit e kam trurin offfffff krejt...

persh nga ateistja...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2006 20:32
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BARIU
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: Shqiperi
Mesazhe: 145

Pergjgje

Citim:
Po citoj ato që tha jasemina
Bari, me fal por ne shkrimin tend une nuk jam fare e qarte. Diku thua se Jezusi eshte Zot, diku thua njeri, diku bir i perendise. Me fal por ne te vertete kaq me kontradita i ke marre keto te dhena? Si perfundim çcfar thua se eshte?( pa e zgjatur me teprime)


Me vjen keq qe nuk e kupton Jasemina. Ajo cka u tha me siper ishte pergjigje e shume pyetjeve dhe jo per ti ngaterruar gjerat.

Por te lutem te kuptosh qe jo une por Bibla Fjala e Perendise thote se Krishti kur ishte ne toke kishte te dy natyrat Hyjnoren ( edhe kur themi se ishte Biri i Perendise) dhe njerezoren. Besimi i im i krishtere mbeshtetet ne ate qe thote Fjala e Perendise Bibla. Shih c'thote shkrimi i shenjte:

Joh 1:1 Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi.
Joh 1:14 Dhe Fjala u bë mish dhe banoi ndër ne; dhe ne soditëm lavdinë e tij, si lavdia e të vetëmlindurit prej Atit, plot hir e të vërtetë.

Besoj se eshte e qarte tani.
Pershendetje:
Bariu

__________________
Vetem Jezu Krishti te shpeton!.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2006 21:20
BARIU nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BARIU Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BARIU (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė BARIU't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: BARIU Shto BARIU nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BARIU nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Mesazhe: 50

Re: jam ok me ty nik...

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007
sepse edhe une jam ateiste,nuk besoj ne Zot sepse nuk kam sesi te besoj tek dcka qe nuk e shiqoj vete,tek dicka qe nuk e prek kurre

Pershendetje e nderuar katilesha007.

Ajo qe ti thua, mua (shume) me duket nje naivitet. E nderuar, nese neve dy takohemi, dhe e ke edhe nje edhe nje shoqe bashk me ty dhe ulemi me nje tavolin, dhe ska nevoj ti thua shoqes, a beson se ne jemi ulur ne tavolin, kur ju vetem jeni ulur, ndersa shoqes mund ti thuash, a beson se ka ekzistuar ndonjehere Homeri, te cilin nuk e kemi pare?... E nderuar per sendet qe shihet dhe ndihen me shqisa ska nevoj te diskutojme a ti besojme, mirepo per ato qe nuk i shohim neve diskutojme. Nje shembull nga jeta e perditshme, sic eshte dashuria, te cilen cdo njeri e permend mbrenda dites mirepo ja qe nuk e ka pare,.. Mirepo ka pare faktet per dashuri, qe d.m.th. eshte e dashura apo i dashuri. Edhe ketu neve besojme ne Zot, neve nuk e kemi pare, mirepo ne i shohim argumentet qe i ka vene ne Toke per njerezimin. Nese je ndonje vajz qe i njeh shkencat si biologji, kimi, fizik etj., nese ke deshire te sjelli fakte nga keto tri lemi se si Zoti i Madheruar ka lene fakte per njerezimin.


p.s.:"Ndersa per ju te tjeter qe deshironi ta vijojme debatit rreth Jezusit, pergjigjmuni ne ate qe kam shkruajtur, i cili shkrim-postim ishte mjaft fleksibil"


I nderuari B A R I U, valle kur Ati thote dicka se nuk mund te ndodhe, biri i Tij e mashtron dhe e ben!?.... [[[ktheju citateve qe kam sjell]]]]


bye bye
ju dua shume
kumanova-on-line@hotmail.com

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 11:29
SmArTs_WAY nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jasemina
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 45

katileshaoo7 desha te them kur truri jot nuk funksionon,ne kete teme pse hyn?
Bariu, me qarte s'ka ku vete.

__________________
Te erdhi hareja, ngaqe gjithcka ne univers rrotullohet.
"And whomsoever Allah guides, for him there will be no misleader".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 12:30
jasemina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jasemina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jasemina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jasemina Shto jasemina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jasemina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

pershendetje i nderuar SmArTs Way...

te te them te drejten nuk i kam lexuar gjithe komentet e tuaja mbi kete teme,por nga ajo qe me ke shkruar kuptova se ti beson...por mendoj se ne, ana e ateistave me ju qe besoni do te jemi gjithmone ne konflikt te perhershem,sepse ne mbrojme argumentat tona,ashtu si dhe ju....
e mgjt..ateizmi nuk eshte 100% mosbesim ndaj ekzistences se Zotit,por eshte nje lloj dyshimi ne ate qe te gjithe,ose pjesa me e madhe besojne aq verberisht dhe pa kushte.....ekzistencen e te padukshmes,e trashendentales...

dhe krahasimi i ekzistences s e tij ,me situata dhe ndjenja krejt njerezore dhe te thjeshta,sikur eshte pak pa vend,apo jo ?

faktet...: e c'mund te them x faktet? ti me bjen ata qe me vertetojne ekzistencen e tij dhe une te kundertatat...i ka keto pune besimi...dhe mosbesimi....tung

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 12:35
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
gezimi.it
Anetar i ri

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 2

Po ke te drejte gjithkush ka mendimin e vet .Por shpresoj qe Zoti mos te te sjelli ne nje gjendje ku do te kujtohesh se ekziston dhe pergjerohesh per ndihme, sepse do te quhej interes. Te uroj qe ta kerkosh para se Ai t'ia japi njeriu kete, pasi kete gjendje do ta provoje gjithkush.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 12:40
gezimi.it nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė gezimi.it Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me gezimi.it (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: gezimi.it Shto gezimi.it nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto gezimi.it nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

jasemine e dashur...

e dashur une shkrova tek sektori i besimit (ta quajme keshtu popullorshe ),per te pare se sa dyshues dhe sa i pjekur eshte mosbesimi im tek ajo qe te gjithe ju besoni.....e mgjt pashe se sa jokomunikues dhe papranues mendimesh te kunderta qenkeni ju...pershendetje...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 12:43
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha gezimi.it
Po ke te drejte gjithkush ka mendimin e vet .Por shpresoj qe Zoti mos te te sjelli ne nje gjendje ku do te kujtohesh se ekziston dhe pergjerohesh per ndihme, sepse do te quhej interes. Te uroj qe ta kerkosh para se Ai t'ia japi njeriu kete, pasi kete gjendje do ta provoje gjithkush.flm qe shqetesohesh per ate qe mund te me ndodhe mua....gjest shume fisnik ky..alla besimtaresh krejt...tung

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 12:51
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jasemina
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 45

Re: jam ok me ty nik...

[QUOTE]Po citoj ato që tha katilesha007
...lexova disa nga pergj e nikut dhe rashe ok me te...sic duket et gjithe ateistat paskan ne nje fare menyre te njejtat mendime..sepse edhe une jam ateiste,nuk besoj ne Zot . s'besoj...per anen e besimit e kam trurin offfffff krejt...

Me fal katilesha por çfar te kuptoja une?. Nje ateist qe hyn ne teme fetare dhe nuk jep as merr mendim, per temen, vec krenohet me ateizmin e saj.
nuk ben mire te gjykosh gabim.

__________________
Te erdhi hareja, ngaqe gjithcka ne univers rrotullohet.
"And whomsoever Allah guides, for him there will be no misleader".

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 14:47
jasemina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jasemina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jasemina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jasemina Shto jasemina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jasemina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.