Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 1.00.
Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

sa mire paskeni lexuar ju amani....
por kur e paskam shkrujt une qe qekam aetiste dhe jo besimtar katilesha?
une vetem se nuk kam dhene vertetime ne ate qe besoj sepse e di qe nga leximet e te gjitheve qe kam pare sdo mund tja mbush mendjen njeriu per ate qe besoj ok?
une jam besimtar dhe besoj ne zot mendoj se jezusi eshte i derguari i tij i ashtuquajturi biri perendise dhe krahu i djathte i tij...

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 16:45
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

i ke rene ne te...

fix fare si thu ti eshte ,jo per gje se ka momente ku njeriu duke pare se te gjithe i bien nje vend fyellit,thote hajt mo se po thom naj gja tjeter sa per ndryshim dhe atehere te vihen te gjithe kontra...psh..une jam deklaruar ateiste,por ama kjo vlen vetem sa per anen time te fese(jam muslimane),por mund te quhem nje besimtare 50% e krishtere,sepse shkoj ne kishe,lexoj nganjehre biblen,kam nje koleksion te papam kryqash dhe e mbaj gjithashtu...e c'te te te thot tjeter katilesha ty...jam e ndare ne dysh persa i perket besimit....

rrespekte.............

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Shtator 2006 18:46
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Mesazhe: 50

Per katileshen

Pershendetje...

E nderuara katilesha007, nuk e shoh te rruges (e te nivelit intelektual) qe nje ateiste te futet ne nje teme e cila eshte thuaj se e rezervuar per ata qe kane njohuri, e per rastin konkret (fetar) qeshtja e Jezusit. Une nuk jam i krishter, mirepo (faleminderit ndaj Zotit) jam Musliman. Mirepo gjate jetes sime i kam kushtuar rendesi njohjes se feve e te ideologjive, dhe kam njohuri. Ndoshta ka prej anetare qe e dijne qe jam gjimnazit (viti i II-te) mirepo ende asnjehere nuk me ka ndodhur qe te futem ne nje debat ku nuk kam kompenteca (te them minimal ta njoh esencen e atij diskutimi). Prandaj po te lus qe t'a bragtisesh kete teme, e nese deshiron debat per ateizmin hape edhe debatojme. Mbase (sic e kam pare) edhe per ju ateistet ka vend ne kete forum. Sepse edhe une ne nje kohe filozoja me pyetje te te qmendurve, mirepo (faleminder ndaj Zotit) sot jam njeri me besim, ashtu sic e kerkon natyrshmeria e te gjithe njerezve. Le te kemi nje mirekuptim ndermjet neve e nderuar, e ta rrespektojme mendimin e njeri-tjetrit, mirepo edhe ky rrespekt ndaj opinioneve tona ka nje rregull, e qe eshte (sipas mendimit tim) te jet e hapur tema enkas per ate diskutim. Prandaj te ftoj ne debat per qeshjen e besimit ne Zot, dhe kundershtimit te ideve ateiste. Nese je ne gjendje hape temen, dhe fillojme debatin. Mirepo, te kerkoje qe ne kete teme (paksa e komplipuar) te mos futesh, mbase atehere behet nje qregulli e madhe, sepse atehere nuk e di une a ty te te pergjigjem qe ke dhene ide ateiste, apo atij qe jep ide politeiste qe thote se Jezusi eshte Zot. Pres nje mirekuptim prej teje, flm.

Mbetesh e pershendetur e nderuar nga une SmArTs_WAY
kumanova-on-line@hotmail.com

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 08:54
SmArTs_WAY nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Re: Per katileshen

Citim:
Po citoj ato që tha SmArTs_WAY
Pershendetje...

E nderuara katilesha007, nuk e shoh te rruges (e te nivelit intelektual) qe nje ateiste te futet ne nje teme e cila eshte thuaj se e rezervuar per ata qe kane njohuri, e per rastin konkret (fetar) qeshtja e Jezusit. Une nuk jam i krishter, mirepo (faleminderit ndaj Zotit) jam Musliman. Mirepo gjate jetes sime i kam kushtuar rendesi njohjes se feve e te ideologjive, dhe kam njohuri. Ndoshta ka prej anetare qe e dijne qe jam gjimnazit (viti i II-te) mirepo ende asnjehere nuk me ka ndodhur qe te futem ne nje debat ku nuk kam kompenteca (te them minimal ta njoh esencen e atij diskutimi). Prandaj po te lus qe t'a bragtisesh kete teme, e nese deshiron debat per ateizmin hape edhe debatojme. Mbase (sic e kam pare) edhe per ju ateistet ka vend ne kete forum. Sepse edhe une ne nje kohe filozoja me pyetje te te qmendurve, mirepo (faleminder ndaj Zotit) sot jam njeri me besim, ashtu sic e kerkon natyrshmeria e te gjithe njerezve. Le te kemi nje mirekuptim ndermjet neve e nderuar, e ta rrespektojme mendimin e njeri-tjetrit, mirepo edhe ky rrespekt ndaj opinioneve tona ka nje rregull, e qe eshte (sipas mendimit tim) te jet e hapur tema enkas per ate diskutim. Prandaj te ftoj ne debat per qeshjen e besimit ne Zot, dhe kundershtimit te ideve ateiste. Nese je ne gjendje hape temen, dhe fillojme debatin. Mirepo, te kerkoje qe ne kete teme (paksa e komplipuar) te mos futesh, mbase atehere behet nje qregulli e madhe, sepse atehere nuk e di une a ty te te pergjigjem qe ke dhene ide ateiste, apo atij qe jep ide politeiste qe thote se Jezusi eshte Zot. Pres nje mirekuptim prej teje, flm.

Mbetesh e pershendetur e nderuar nga une SmArTs_WAY
kumanova-on-line@hotmail.com

SmArTs...
i kisha dhene braktisjen kesaj teme,por c'te bej se sa here qe hy ketu nuk me rrin dora rehat pa shkru naj gja,ashtu kot sa per shplamje,qe me iu largu pak mendjen......tallem....mgjt...flm per tonin shuuuuuuuuuuum te kulturuar me te cilin e kishte shkruar mesazhin....sa per temen nuk mendoj se sjam e zonja te hap nje teme per ateizmin etc,por mendoj se te debatosh mbi fete nuk te con asgjekundi thjesht ne perleshje mendimesh..

ne fund te fundit njeriu eshte i asaj feje qe ndihet dh ejo i asaj qe i perket me te vertete,apo edhe ketu e kam gabim?...persh..ia kalosh mire

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 11:05
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Mesazhe: 50

Re: Re: Per katileshen

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007

SmArTs...
i kisha dhene braktisjen kesaj teme,por c'te bej se sa here qe hy ketu nuk me rrin dora rehat pa shkru naj gja,ashtu kot sa per shplamje,qe me iu largu pak mendjen......tallem....


hmmm...heheh...

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007

mgjt...flm per tonin shuuuuuuuuuuum te kulturuar me te cilin e kishte shkruar mesazhin....


Me vjen mire qe e vlereson keshtu, flm.

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007

sa per temen nuk mendoj se sjam e zonja te hap nje teme per ateizmin etc,por mendoj se te debatosh mbi fete nuk te con asgjekundi thjesht ne perleshje mendimesh..


E nderuar katilesha007, neve ne forum vetem diskutojme. Nese neve flasim per nje kengetare edhe aty do te perleshemi ne mendime (sic e quan ti). Mirepo qellimi i forumeve (elektronike) eshte qe te shkembejme mendimet tona, e te debatojme. Une me shume deshire do te kisha debatuar me ty, mbase pash se nuk je sikur disa ateist tjetere qe nuk kane fjale tjera pos ofenduese, e qe ia humbin vleren edhe debatit, edhe nese debon me ta, i thua vetvetes: "Pse humbi kohe me kete njeri, qe aspak ska nivel intelektual", e nese debatoj me ty (si nje besimtar me nje ateiste) nuk do te thoja se jam duke humbur kohe, mirepo do thoja se jam duke te bere nje thirje per ne drit e largim nga erresira. Neve edhe nese nuk diskutojme fare per Zotin, neve mund te flasim, per konceptet ateiste, qe ka prej shkencetareve e hulumtuesve qe ateizmin e kane etiketuar si politeizem, e qe kete e kane argumentuar, e per kete neve e nderuar katilesha na duhet nje debat i mirefillit. Shpresoj per mirekuptim.

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007

ne fund te fundit njeriu eshte i asaj feje qe ndihet dh ejo i asaj qe i perket me te vertete,apo edhe ketu e kam gabim?...persh..ia kalosh mire


E nderuar Zoti i Madheruar ne Kur'an, na ka treguar e urdheruar, se neve duhet te kemi dituri per ta njohur Zotin e per t'a besuar. Thote Allahu ne Kuran: "Dije, se Allahu eshte Nje", d.m.th. dija (e njeshmerise se Zotit) qenka para se te pohosh besimin tend. Prandaj edhe thote nje proverb arabe: "Devijim eshte per nje, qe adhuron Allahun (Zotin) duke mos ditur qka eshte duke bere"... E nderuar edhe une me pare nuk kam bere adhurim, mirepo kur e kam kuptuar realitetin, atehere kam filluar ta adhuroje nje Zot te vetem, i Cili mua me krijoi me nje qellim qe t'a adhuroje Ate. Prandaj nje fjale e bukur e urte thote: "Adhurim eshte cdo veper (e mire), me te cilen eshte i kenaqur Allahu, qofte publike apo e fshehur", e sheh e nderuar, sot sa shume ka keqkuptim ndaj adhurimit, gjithe mendojne se adhurime jane vetem ritualet fetare, e qe kjo eshte gabim,.. adhurim eshte ky shkrimi im qe po ta shkruaj ty, qe po flas, duke mos bere keq, e qe me kete (shkrim) shpresoj qe Zoti te me shperbleje. Cdo njeri ka te drejten e besimit, mirepo ai besimi i tij a eshte i sakt?! E per kete neve diskutojme e therrasim. Toleranca fetare eshte e sqaruar, Zoti i Madharuar ne Kuranin Famemadh ka thene: "Ju keni fene tuaj (qe i bindeni) ne kemi fene tone (qe i bindemi)", e qe me kete citat Zoti tregon rrugen e besimtarit ne madhereniet nder-njerezore.

Ia kalofshi mire
bye bye
kumanova-on-line@hotmail.com

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 11:47
SmArTs_WAY nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

me pelqeu mesazhi yt...

pershendetje ...
e lexova me vemendje ate c'ka me kishe shkruar...e dije se edhe une jam myslimane dhe para se te behesha ateiste edhe une kam besuar,pak apo shume nuk ka rendesi,une si cdo njeri tjeter kam besuar sipas menyres time....ti do te pyesesh veten se si valle u bera ateiste? se cfare ndodhi brenda meje qe une bera nje ndryshim kaq "drastik"?..epo realiteti qe me rethon duke mos perjashtuar ketu edhe njerezit perreth meje,ku shumica prej tyre jane besimtare e mgjt i kam pare te bejne gjerat nga me te rendomtat e nga me te uletat,pastaj ndonese myslimane une jam rritur ne nje ambient te krishtere,madje edhe sot shoqeria ime me e ngusht e krishtere eshte....e keshtu duke u rritur,mendimet na ndryshojne,besimet gjithashtu,te pakten mua me ka ndoshur keshtu....

as une vete nuk e kam te qarte shkakun qe me beri ateiste,por nje gje di te them se ateizmi nuk eshte mosbesim,eshte thjeshte nje dyshim(e kam thene edhe here te tjera kete)....epo nuk po di me cfare te te shkruaj se edhe mendimet m' bene lemsh,ndaj po e leme per heren tjeter,nqs do et kete...


ps:ahharrova te them dicka;me beri shume pershtypje aty ku thoje se Zoti do et shperblente per ketea dhurim (shkrim)qe je duke me bere mua..deomos Zot i shperblen ato qe mundohen te kthejne ne rrugen e tij ata qe nuk besojne ne te,por nuk mendon se njeriu duhet ti beje nganjehere gjerat pa pritur,apo pa shpresuar tek nje shperblim...se kjo me con ne mendimin se ti beson apo predtikon ne nje fare menyre besimin tend vetem per te qene i shperblyer..dhekjo i dashur nuk eshte besim i mirfillte......edhe dicka tjeter,te siguroj qe jam e lumtur me besimin tim,..rruga jetes time nuk eshte erresire,perndryshe do i binte qe une te isha njeriu i erresires dhe une e ndjej qe uk jam.....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 18:47
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

une e di se kush del permi krishtin si katolike qe jam ka me i pagu tana ne ket bote,o mjer ai se del kundrra tij,sidomos te krishteret.
Zot fali kta se sdin ca bajn,une besoj dhe shume biles se triniteti te  con ne nje dhe ajo nje eshte Zoti vete

Ati i Biri Dhe Shpirti shenjte=cdo methane kja per ty smart a e din ti si e ke hap ket tem,per menimin tem kjo teme asht tendencioze.Bye.

Modifikuar nga erzeni_be datė 05/09/2006 ora 20:18

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 19:59
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 140

Smart's Way

Shpresoj qe nuk u ndikove nga feja jote apo paragjykimi fetar kur e hape kete teme ,pyes sepse mora vesh qe je mysliman(e).

Bariu me fal por me ate citat qe :Ne fillim ishte fjala,dhe fjala ishte perendi etj...me mbushe mendjen qe nuk ke asnje argumet apo mendim krejtesisht tendin persa i perket temes.E ke perserit kaq here sa te them te drjten na merzite.Nuk hahet fare ajo qe thua qe Krishti ju lut Atit para sa ta arrestonin vetem nga zakoni qe kishin te krishteret per t'u lutur,Pikerisht ajo eshte prove shume e sakte qe kishte nje fuqi madhore qe Krishti i bindej dhe i lutej dhe i kerkonte ndihme,pra Atit.Pse do t'i lutej perendise qe t'ia largonte mundimet nese ai ishte vete Perendia?Cfare llogjike ka kjo?

Me vjen keq qe shumic a e njerezve ne kete teme thjesht citojne mekanikisht citate nga bibla pa e diotur as ataq vete c kuptim kane ato.Dhe c'eshte me e keqja jane te verbuar nga nje p[aragjykim fetar.Krishti eshte profet e zot edhe njeri dhe biri i zotit,dhe Perendi.Dhe i flihetg gjume,i hahet buke,lodhet,leshon veten ta keqtrajtojne,por nese ai eshte perendi atehere i bie qe Maria u mbars (ngeli shtatzene nga vete ai?
A ishte perendia qe zbriti ne toke dhe la shtatzene Marien,e cila lindi birin e Zotit Krishtin.Apo ka qene vete krishti qe la shtatzene mamane e tij duke qene perendia dhe te lindte pastaj si njeri?Nuk eshte kjo nje mekat i tmerrshem vdekjeprures?

__________________
............U must keep yourself alive........that's the most important think ........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 21:33
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha Equis
Smart's Way

Shpresoj qe nuk u ndikove nga feja jote apo paragjykimi fetar kur e hape kete teme ,pyes sepse mora vesh qe je mysliman(e).

Bariu me fal por me ate citat qe :Ne fillim ishte fjala,dhe fjala ishte perendi etj...me mbushe mendjen qe nuk ke asnje argumet apo mendim krejtesisht tendin persa i perket temes.E ke perserit kaq here sa te them te drjten na merzite.Nuk hahet fare ajo qe thua qe Krishti ju lut Atit para sa ta arrestonin vetem nga zakoni qe kishin te krishteret per t'u lutur,Pikerisht ajo eshte prove shume e sakte qe kishte nje fuqi madhore qe Krishti i bindej dhe i lutej dhe i kerkonte ndihme,pra Atit.Pse do t'i lutej perendise qe t'ia largonte mundimet nese ai ishte vete Perendia?Cfare llogjike ka kjo?

Me vjen keq qe shumic a e njerezve ne kete teme thjesht citojne mekanikisht citate nga bibla pa e diotur as ataq vete c kuptim kane ato.Dhe c'eshte me e keqja jane te verbuar nga nje p[aragjykim fetar.Krishti eshte profet e zot edhe njeri dhe biri i zotit,dhe Perendi.Dhe i flihetg gjume,i hahet buke,lodhet,leshon veten ta keqtrajtojne,por nese ai eshte perendi atehere i bie qe Maria u mbars (ngeli shtatzene nga vete ai?
A ishte perendia qe zbriti ne toke dhe la shtatzene Marien,e cila lindi birin e Zotit Krishtin.Apo ka qene vete krishti qe la shtatzene mamane e tij duke qene perendia dhe te lindte pastaj si njeri?Nuk eshte kjo nje mekat i tmerrshem vdekjeprures?
equis.....hallall djali..ky po qe eshte thellim...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 21:41
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

........

.........deri ku shikojne syte e tu ( njerezimi ) , deri ku shon gjithe dituria jote ( njerezimit ) ??? A ka ndonjehere fund ( per disa gjera ) ???..........
............perdite dalin shpikje ( pergjigje ) te reja dhe po perdite lindin pyetje te reja ..........sa te ditur jemi ?......... Apo jane thjesht trille te natyres ?!..........
...........prandaj duke e pare veten shume te vogel , kam nevoje te besoj diku , tek dikush...........

........sa per temen - kush eshte bir Zoti , normal qe eshte Zot .........

.......( mir Jezusin e beri Zoti , po Zotin vete kush e beri ???????? )........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2006 21:51
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.