Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > Video shokuese kunder pirjes se duhanit
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

te ndalesh ne rrenje kete problem nuk eshte e mundur sepse futen ne loje shume e shume interese nga institucione te ndryshme,gje qe e ben te pamundur kete alternative (ashtu si edhe shume e shume te tjera)

ceshtja e formimit te kromozomeve normalisht eshte disi me e komplikuar se sa shfaqet sepse nuk eshte puna te ndertosh nje strukture te thjeshte por nje strukture qe duhet te jete funksionale dhe ne te njejten kohe te marre parasysh edhe faktin e nderveprimit me te tjerat (duhet me bere 23 cifte kromozomesh)...do na duhej te vendosnim 3 miliard nukleotide (vetem ne 23 kromozome sepse per 46 jane 6 miliard) ne nje sekuence te sakte duke menduar qe edhe nje nukleotid ne distance mjaft te larget mund te ndikoje ne funksionimin e nje gjeni dhe nese kjo nuk behet,mund te shfaqen semundje mjaft te renda...jo vetem kaq,duhet te kontrollosh se kur njeri gjen duhet te ndizet dhe kur duhet te fiket (sipas fazes qe eshte individi po ashtu) dhe te gjitha duhet te kryhen ne harmoni...e jo vetem kaq! keto gjene duhet te fiken ne nje moment te caktuar dhe duhet te qendrojne te fikur per pjesen tjeter te jetes perndryshe do te shkaktojne kancere, nderkohe qe disa gjene te tjere duhet te qendrojne te ndezur dhe te fuksionojne sakte sepse nje problem i tyre mund te shkaktoje kancere...etj etj! jane shume e shume gjera te tjera qe deri diku i kam treguar ne temat e tjera ne kete zone te mjeksise qe tregojne se kompleksiteti eshte mjaft i larte per te thene qe i marrim dhe i vendosim ne sekuence...
kuptohet qe kur te gjitha keto merren bashke,puna per te bere nje gje te tille nga disa elemente te thjeshte behet gje shume e komplikuar!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2008 16:28
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Citim:
Po citoj ato që tha sguardo strano
JA SI KATANDISEMI PAS PIRJES SE DUHANIT....Edhe pse katandisen/mi vazhdohet te pihet. Sa keq, shume gjera dime dhe shume pak i veme ne zbatim.

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Gusht 2009 00:55
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

dhe pse e pashe ket video vazhdoj ta pij dhe pse e vetedijshme se ca eshte pfff

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2009 20:27
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

ne fakt po mos te pinin duhon robt imagjino sa mjeke do humbnin punen...kshu qe pini burra e gra...ca i ka gjet gjysherit tane qe kane pi gjith jeten? asigjo mer! ene po ju doli kancer, mund te gjeni nei shembull tek gjysherit dhe te justifikoheni

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2009 21:02
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

Nuk kishe ndonje fjale me ngushelluse ti doktor :p

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2009 21:07
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

u mundova me qene sa me delikat qe te jete e mundur nuk para i keshilloj robt te lene duhonin (hiq nenji rob tek tuk qe me detyrojne ne menyre indirekte )...e di qe do vije momenti qe do mallkojne veten qe e pine...une verdalle jam

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2009 21:15
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

ket videon e kam vene ne favorite ne utube dhe e shof sa here me merr malli me pi cigare;

te shofim sa do zgjase kesaj rradhe

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Nëntor 2009 14:39
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

nuk ja kam haberrin mjeksie, dhe nuk hidhi poshte qe duahni eshte i demshem per shendetin...

por kush i pin gjitha ato cigare rresht?? kur pijm 5-6 resht e ndjejm efektin e duhanit..

e dyta, duhani qe shitet sot neper bote ka kimikale qe sdhjedhin kancer them une, se baballaret tane qe kane pire duhan puro qe e kane dredhur, nuk kane patur ndo je problem kanceri kurre.
axha im vdiq 80 vjec dhe jo nga kanceri, qe e ka pire duhanin qe kur ishte femije, dhe ka punuar gjithe jetes...

e treta, nje shok kishte vizituar ate muzeumin me trupa te vdekur qe eshte bere i famshem tani ne gjithe bote. ku tregojn brendesine e nje trupi te vdekur njerzish, nuk kishte puthuajse asnje dallim mes atyre qe kishin pire duhanin prej atyre qe jo, thoshte ai.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Nëntor 2009 14:57
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Une per vete jam rehat, nuk e pi. Mushkerite e mia jane bore te bardha.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Nëntor 2009 14:59
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

shif si eshte 1 mushkeri e shendetshme dhe 1 mushkeri e 1 duhanpiresi

[IMG][/IMG]

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Nëntor 2009 15:00
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > Video shokuese kunder pirjes se duhanit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.