Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > dashuria pa kthim....
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

dashuria pa kthim....

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re bukur.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 224 herė.

miremengjes jete,nata sot qe shume e gjate per mua por dhe aq e nxehte sa nuk arrita te mbyll nje sy gjume,dhe te qetesohet pak shpirti ime nen hijen e nates se nxehte qe vertet qe shume e bukur me yjet e saj qe sot ndriconin aq shume sa nga dritarja duke sikur po agonte.
hapa telefonin per te pare oren por jo nuk ishte ashtu ora tregonte vetem 3 ishin yjet ato qe jepnin ate ndricim aq te madhe dhe te bukur.
ne mendje me shkonte ato jane shume te gezuar sot qe ndricojne kaq shume dhe bukur dhe une i heshtur rrija dhe i veshtroja me aq habi sikur i shihja per here te pare dhe nuk e dija cfare ishin ato!!!

ishte dicka teper e mrekullueshme qe me preku shume ne zemer dhe me beri te mendoj per shume gjera qe une as nuk i kisha menduar ndonjehere
ne ato momente hena me buzeqeshte ishte shume e gezuar,
por kur dhe une i buzeqesha asaj dy pika loti i shkuan nga syte dhe nje ze qe me foli perse me genjen?perse qesh kur ti nuk ke gezim brenda teje?kur cdo gje qe mendon ne keto momente eshte vetem trishtim,
dhe lot qe rjedhin pa pushim zemra e shkaterruar.
nje yll qe ndriconte aq shume vazhdoi pak nga pak te fshihej dhe te fikej duke rene ne toke si nje qenie njerzore,mendova nuk mund te vritet?
pse duhej te binte ajo piktur aq e bukur dhe e shendritur si nje kristal i kulluar?shume gjera me kalonin ne mendje ne ato momente por ajo qe me beri pershtypje me shume qe aq kollaj mund te bie nje yll?aq kollaj mund te fshihet dhe jeta e nje njeriu qe ekziston per te pare dicka te lumtur,
per te jetuar dicka qe e enderron prej shume kohesh?
kujtoj castet e para kur isha i paster i lumtur i bukur dhe i dashur
kur drita e kuqe e dhomes time te vogel derdhej neper dhome dhe me bente aq te pafajshem aq te lumtur dhe ti ne krahet e mi qendroje pa ze pa fjale por vetem heshtje dhe me veshtroje me aq ngurri.
perse nuk shfaqesh prej kohesh me?
perse kitara ime me nuk kumbon ate ze aq te embel dhe te gezuar qe degjohej ne gjithe lagjen dhe dridhej trupi im nga madhengjimi i asaj melodie madheshtore.
prej pothuajse nje jave ngjan sikur era eshte zhdukur se eshte zhvendosur ne nje tjeter kend,dhe vetem qetesi e madhe ka mbuluar vendin tim pereth.....
dola ne ballkon dhe dielli sapo po me buzeqeshte ishte aq i bukur sepse vetem koka e tij dukej dhe fytyra e shndritshe qe po me buzeqeshte dhe sikur donte te me thonte miremengjes.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2006 09:52
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Edhe nje here tjeter me duhet te perballoj disa probleme qe dikur i pata kaluar dhe mendova se i kisha harruar,
meqe kemi fituar me shume dije dhe nje therrime me shume ndergjegje njerzore,
mund te shpresojme ne permisimn e situatave.
Dashuria eshte dicka e mrekullueshme,ndaj eshte mire qe nje cift te kete nje raport ku te dy te jene te barabarte dhe te hapur me njeri tjetrin.
dhe nje sinqeritet te vertet dhe jo mashtrues,sic ndodhe ne jeten e sotme,ku eshte teper e veshtire te besosh ne dike dhe te besh shume gjera te mrekullueshme.
dielli eshte nxehur shume sot dhe sikur e ben per inat qe plasim nga vapa,
gjethet e pemeve nuk leviznin fare dhe mezi marr fryme nga vapa e tmerrsme
vetem cicerrimat e e gezueshme te harabelave dhe zhurma e gjinkallave
bente te degjohej nje zhurme teper e madhe ne zemren time qe me denonte kaq shume dhe me bente te vuaj sepse nuk kishte zhurme me ne zemren time.
Nderkaqe prej bregut te detit me ndanin vetem se pak metra dhe po mendoja veten me kembet te token e bregut te njomur dhe te paster,
duke shetitur anes se tij i qete dhe i menduar,
por nuk mund ta beja kete gje sepse aty ishte plot me njerez dhe nuk deshiroja te isha afer nje zhurme te madhe qe ne ato momente nuk pelqente,deshiroja vetem te isha diku i vetem fare,mos te kishte as cicerima zoqesh as levizje te makinave te isha poshte nje hije te nje pemeje dhe te merrja ditarin tim dhe te shkruaja per veten dhe vetem per veten.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2006 10:29
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

nje puhi e lehte,e cila te bente ta deshiroje me shume eren,shtynte ajrin e pervelua.
Gjithcka paralajmeronte nje nate me gjume jo te qete.Nje nate me djerse.
Nje nate me nje qiell te perplotur nga yjet.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2006 10:36
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

fjalet e kesaj kenge jane shume te gjetura per kete momente tani,
ne kete kenge ka me shume vertetesi se ne te gjithe librat dhe poezit e lehta dashurore,me ben te ndiej kuptimin e vertet te fjales dashuri!!!!

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Gusht 2006 10:41
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

jeta eshte komedi per ata qe mendojne,kurse tragjedi per ata qe jetojne....

erdhi mengjesi dhe une prape pa gjume nuk e di pse por gjumi tani me duket sikur eshte dicka jo normale [per mua e vetmja gje qe mune te bej eshte te shtrihem ne krevat dhe te qendroj me ore te tera duke degjuar muzike ose lexuar dicka te bukur.
ora per te shkuar ne pune erdhi dhe me duhet te behem gati.....
dita kaloi kenshem me pak lodhje dhe pak merzitje nga dielli i nxehte qe te pervelonte koken si mishi kur piqet ne hell.
ishin mendimet qe me kalonin sot ne koke per ty qe me ben qe ora mos te me dukej fare ne pune,mu duk sikur kisha punuar vetem 5 minuta,

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2006 19:21
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Kush e di sa te drejta jane rruget pa kthim...njerezit kane patur perhere tendencen te gjejne nje ikje nga nje fund i papelqyer,kush na siguron qe ne rrugen pa kthim nuk ka ndonje hapesire qe munde te na ktheje ne pikenisje?

 

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2006 20:51
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

anjeri nuk na sguron per rrugen pa kthim qe mund te na coj ne piknisje eshte thjeshte vetem shpresa qe na bene te fort per te ndjekur ate rruge asgje me teper.
i bukur dhe sot mengjesi dielli sapo kishte filluar te nzirrte rrezet e tij ne hapsiren toksore dhe ishte aq i bukur dhe i kuq saq pritej ne dite teper e nxehte,dhe ne te vertet ashtu ndodhi,
dashuria...ishte ajo qe me bente te ndjehesha sot me shume se cdo kurre i gezuar dhe i lumtur,
nisa te ecja neper rruget bosh neper qytet duke shkuar ne pune,ishte aq qete ora 6:30 e mengjesit sikur ndolleshe ne nje dhome te mbyllur dhe nuk degjohej asgje,ishte dicka e bukur sepse kjo shume rradhe mund te ndollte ne nje qytet si ky kaq i madhe,rruges mendoja per dashurine e vertet qe nuk ekzistonte me tek njerzit se si kishte ndryshuar mentaliteti i popullit dhe ishte kthyer ne nje ferr te vertet si mund ti perballosh gjithe keto gjera ne kete jete kur pothuajse te gjithe jane njesoj?
e vetmja menyre ishte mbyllja ne vetvete dhe mosbesimi i asnjerit prej njerezve.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2006 15:49
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

jeta eshte vetem nj imagjinate qe na ben te imagjinojme veten tone ne shume raste dhe te shpresojme per nje te ardhe me te mire ose me ndoshta mund te jete me e keqja qe mund ti ndolle njeriut.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2006 07:32
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

ne netet qe sjam me ty..por shpirti im eshte me ty.Nje mbremje ne buze te detit tek po mendoja per ne te dy,shpirtit i lutesha,qe naten ta kalonte me ty,syte mu perloten,kur mendova ato fjale qe smund te rrinim te dy.Ndoshta ngaqe shpirti e di qe trupi im do te ngelet pa jete,por shpirti e di dhe sa te dua,se une po i kerkoj qe te vdes,ndoshta shpirti trupin ma braktis kur nata rremben driten nga syte e mi,me le ne enderr dhe shpirti e kalon naten duke menduar vetem per ty,por kur jam ne enderr se kuptoj qe shpirti me mungon sepse ndollet aty tek ty,por kur mengjesi troket ne syte e mi,une kerkoj lot nga shpirti,per endrren qe kam pare me ty.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Shtator 2006 14:31
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

shpirti im i bukur princi yt po te flet serish sot...po te flet sepse i mungon ne cdo ore ne cdo cast....
dhe nese gjithmone te kam thene se je jeta ime me beso sepse je jeta ime me te vertet....
je dobesia ime dhe forca ime gjithashtu...ti je njeriu i vetem qe ne cdo situate te jetes do doja te kisha prane....
sepse e di qe je njeriu me i bukur ne bote!!!!je me te vertete.....
je ai njeriu i mire qe me mban gjithmone ne zemer

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2006 14:06
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > dashuria pa kthim....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.