Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ditar i Lire per te gjithe.
Gjithsej 32 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Ditar i Lire per te gjithe.

Mund te shkruani cfare tju doje zemra dhe gjithashtu po te mos i keni te lodhur gishtat.:p

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2004 17:55
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Sot

Ora 8:30 kur alarmi i cel-it me zgjoi nga gjumi.Kisha bere vetem 4-5 ore gjume dhe e ndieja veten shume te lodhur.U zgjova dhe pasi ndeza cel-in ndenja pak caste duke menduar per dike.Gjithmone duhet ta kem une fajin.??
Ne oren 10:00 e kisha lene me dy shoke per te vajtur ne bibloteke per te mesuar.Kohe e veshtire sezoni.Provimi i pare MATEMATIKA E APLIKUAR.Si per cudi te fatit dhe si pa dashje ,gjumi me zuri prape,dhe po lundroja ne endrra pa fund.Kur perseri zilja e cel-it me zgjoi prape.Ishte nje shok te cilit nuk ju pergjigja,nuk e di pse,por nuk e kisha mendjen tek ai ne ato momente..Kur shof oren,9:30,si i hallakatur u cova dhe stacioni i pare qe ndalova ishte WC.Vete ne guzhine ku si gjithmone me pret veza dhe qumeshti.Pasi hengra shume shpejt,qe sa desh me ngeci ne fyt ,u vesha dhe u nisa per ne bibloteke,"book house"..
Pasi pime kafen e mengjesit me cunat vendosem te futemi te mesojme.Futemi brenda dhe si per inatin tone po beheshin xhirime dhe po merreshin ne interviste disa persona.Dolem dhe thame qe te kthehemi kur te mbarojne ata.U ulem perseri ne lokal..Diskutonim dhe mendjen nuk e kisha aty,por shume larg..Dicka mendoja per nje zgjidhje dhe nuk e di sa do te zgjidhet..minutat shtynin njera tjetren dhe si per cudi ora vajti 13:30,dhe bibloteka akoma e zene.vendosem te iknim e te mesonim ne shtepi.Rruges u futem neper dyqane ku pashe edhe nje pale kepuce.Neser vete i blej ...A po,rruges hengrem edhe petulla,kisha qe ne vere qe nuk haja...
Mberrita ne shtepi dhe direkt te TV (dihet ajo pune).Dreka ishte pothuajse gati,pastico per dreke ..Ora 15:30 dhe filloi emisioni ne TCH,Top Fest..
Sot beheshin prova per kengetaret..Cudi kur ne skene u paraqiten cunat qe rrine tere diten ne nje lokal te lagjes "rendez-vous" (Adela duhet ta dije)..Ishin pikerisht ata tipa qe rrine tere diten lokaleve duke pire alkol dhe hashash qe kishin krijuar grupin e "famshem" "Sweet Company"..KEnge skandaloze gjithashtu edhe teksi qe ishte me i neveritshem..por inati mu ul kur doli ne skene Altin Goci dhe kendoi ,,"ti je je me ty kaq prane................"
Dreken e hengra shume shpejt,nuk e di po isha goxha i uritur.
Vajti ora 18:00 dhe u nisa per ne pune ku dhe po shkruaj kete mesazh..
Iku dhe kjo dite si gjithe te tjerat.Por mbi te gjitha iku pa mesuar asgje,vetem duke menduar...

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2004 17:57
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

20 janar, e marte

i woke up with the pity in my throat.Pity for someone...
...andi remembered Balzak that says :"if in a woman's heart there's pity ,love won't hesitate to come."
-oh Bullshit!!! ... if love is based on pitiness then i don't want it...
I worked half asleep ,like a zombie from the other night ,my eyes seeing mists .
and then i blamed everybody for their coldness without realizing that i was being cold in the first place.
I got back from work enthusiastic when suddenly i find her crying on my shoulder ,and i had to be strong ,YES,for both of us....
But then touched by the melancholy i started thinking, the nostalgy swept me away.
Started thinking of him, his blond hair, green-blue eyes, the distance, the strong bond of ours that nothing and no one can ruin. Oh i miss him so muuuch!
He has changed ,his voice deeper when he says:"sis i miss you",
he has become taller much taller.I saw the picture.Honey you have grown so much,so much!!!! That fact almost makes me wheep but i can hold,i have to,for both of us.
i was thinking this when i was rushing for my class today.
the prof ,which i had never heard of his stubborn nature and his i-can-better-the -world Mission,made me speechless,what character!
he actually challenged the smoking persons that if they quit -they will take an automatic A...and some did take it, well at least quiting for three months =a class...
---
good humored i go to this place to try dresses for the big "event" and look around alone ,explore ,my curiosity is high...
and i see this.............. Piano .a very familiar piano like i have seen in some pictures ....i turn to a baby ,a small baby admiring that beauty ,for the first time in my life.i touch it ,so smoothly so nicely. ..and for the first time i play it ,i have no idea how ,... soon i get sad i don't know any piece to play ,not a simple one ,nothing .what do i do? my fingers tremble.
i should learn to play piano-i say and i hardly breath.
but then i press the keys one by one ,listen to every sound and it is great.it is breathtaking.i started making my own music,my own piece.

--who's here?
-- i am sorry sir,i saw the piano and...i couldn't stop.
--oh it is fine.-he said smiling
--who plays the piano?
--my two daughters play.they are married now ,they don't live with us ,one is in Florida the other one is just half an hour away.--he started showing me pictures of them and stories of them.could i think of them more that i could think of the piano???
i left the place with the wish to play once more ,just once more, to feel my fingers pressing ...

i got back home renewed, made the "fashion performance" of dresses pretty happy with overwhelming feelings like a "lady in red" since that song was in the background.
and then the feeling calmed down while reading a book that i had no desire reading at that moment so i stopped reading it for returning another day .
Now ,the sound track of the Lord of the Rings is making me feel so vast inside, the sweet voice so caressing ,so relaxing ,i am filling the void ,my spirit cherished of things i am learning,things i am challenged.
such inspiring music..!
......at night i can breath of hopes....



Po. Shtoj.--kerkoj falje for my swearing-B......

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Modifikuar nga lorie datė 22/01/2004 ora 07:24

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2004 05:15
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Smile

7.20 hemm,s'kam deshire te nisem per ne nje nga lokalet e ndryshme te praktikes...me flihet
Anyway...sa gjera bejme kunder deshires tone

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2004 06:21
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

sot e Merkure..

Ora 1:00 e nates dhe makina ndaloi perpara pallatit ku une zbrita..Isha aq i lodhur sa po pertoja te ngjitja shkallet deri ne kat te 4-ert.Bera si bera dhe u ngjita.Sa futem brenda direkt ke TV.Top SHOW skishte mbaruar akoma.Prita sa mbaroi dhe pas pak filloi Fiksi.Isha shume i lodhur por deshira per ta pare me mposhti te qendroj edhe 30 min te tjera.Qielli ndirconte nga vetetimat jashte..Bubullimat kishin nje zhurme shurthuese.Ora shenonte 2:15 dhe nuk mundesha me.Vete ne dhomen time dhe krevati i ngrohte ma bente me sy..Sa futem dhe ve koken ne jastek,direkt gjume..Endrrat pasonin njera-tjetren.Perseri zilja e cel-it me zgjoi.Edhe sot ne 10:00 te "book house".Qendrova pak i shtrire dhe mendoja per nje person qe para 1 muaji ndrroi jete.Pse jeta eshte kaq mizore me ne dhe ne kaq te pafajshem qe e jetojme.E di qe ai tani jeton ne parajse,pasi ne ferr jetonte perpara 1 muaji...Shikoj oren 10:00.Cunave i thash qe do te vij pak me vone ne bibloteke..U nisa te shkruaj nje mesazh ne cel por mu ndryshua mendja..U cova dhe direkt ne WC si cdo mengjes :p..Mengjesi me priste ne dhomen tjeter..Sa vajta ne gjysem te bukes bie cel-i..Nje shok qe kisha rreth 2-3 muaj pa e takuar..Hajd se jam ke "Sidney",me tha...U vesha shpejt e shpejt dhe per 5 min ke lokali,se e kam afer shtepise,ngjitur me Fakultetin e Shkencave..Hera e pare qe futesha aty dhe me la pershtypje shume te mira si lokal..Cdo gje nderthurej me njera-tjetren,ngjyrat,karriget,bari,veshja e kamarjereve,cdo gje...Pas nje muhabeti te kendshem ora 11;30..U cuam dhe une u nisa per ne biloteke..U futa brenda dhe ideja se pas dy ditesh vjen provimi me dha force qe i futesha me themel mesimeve,dhe ashtu bera..Ora 15:20..U cuam dhe rruges u futa ke ai dyqani qe pash kepucet dje..I provova dhe me pelqyen..I thash shiteses qe ti fuste ne nje qese dhe i mora..U ndava me cunat ke ura e vogel,ke Shallvaret..Rruges per ne shtepi kalova perpara dyqanit qe eshte shitese nje shoqia ime..Thash te futem dhe te bej nje dore muhabet,dhe keshtu bera..Pas disa min muhabet me tha qe kishin ardhur shalla shume te bukur..I pashe dhe njeri me pelqeu..Me qejfin tim dhe shtysen e asaj e bleva dhe ate.."nje rruge e 3 pune i thone kesaj" :p.Dola dhe shiu ne cadren time trokiste me nje zhurme shume te embel..Njerezit ecnin te gjithe koke ulur dhe qe te gjithe te fshehur pas telave te cadrave..Ja edhe shtepia dukej nga larg..Xhamat qe ishin veshur nga avulli tregonin qe ishte duke u gatuar ndonje gje e mire..Futem brenda dhe menjehere ke TV..Ishte ora 16:30 dhe Top Fest kishte kaluar gjysmen..Pjata e ngrohte dhe tingujt e kengeve e kaluan kohen pa u ndjere..U ngrita dhe "gjoja" vajta nga dhoma ime per te mesuar..Kufjet ne vesh dhe fillova te provoj rroba te ndryshme qe kisha ne dollap..Pasi u lodha u shtriva dhe filluan mendimet.."pse kaq pa fat une mer"..."te tjeret shkojne per bukuri,une si dreq"."kush me ka mallku njehere".."Perse nuk me ka kuptuar asnjehere,ndoshta edhe une kam fajin tim per kete"...
Mendime nga me te ndryshmet,por synimi vetem 1..
Ora iku tak-fak,18:45..Po nisem thash me vete,per 10 min jam ne zyre..Keshtu jam ketu tani..Ja ditar kjo ishte dita ime edhe sot..po rri para PC dhe akoma mendoj si idiot..
yyyyyyy filloi nje dhi i madh tani qe po troket ne dritare dhe une po i them Shenjtorit mos ta hapi..:p...Hajd shifena pra ditaro...Shnet..

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2004 20:56
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SUNBELOVED
Tequila`Spirit

Regjistruar: 28/12/2002
Vendbanimi: my house, house of sun
Mesazhe: 389

une nuk mbaj ditar, dhe nuk njof ndonje shqiptar te mbaje ditar

__________________
Ottimi corraptus pessimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2004 21:39
SUNBELOVED nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SUNBELOVED Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SUNBELOVED (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SUNBELOVED Shto SUNBELOVED nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SUNBELOVED nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

neither with you, neither without you...

January 22nd, 2004

When I was small, and when I have been older, I always liked those characters of the movies that seemed to be hated, to finish very deep in love. It was the attractive of the story, that “either with you or without you neither”, that “I hate you” but “I love you”, that “go to the hell”, but "what I really want is to kiss you, to make love to you".
It is curious how there is only a step between to love a lot and to get on the nerves. Maybe they are the same thing.
I checked it today: between to surrender in your arms and to want to give you a kick in the grapes, the difference is minimal.

__________________
No, no dejéis cerradas las puertas de la noche, del viento, del relįmpago, la de lo nunca visto.

Modifikuar nga darke datė 22/01/2004 ora 23:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Janar 2004 22:50
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

illusions.................. illusions.................. illusions..................sweet wonderful illusions..................... neverending illusions............... simply remaining illusions...............
when will I wake up?

i remembered the title of a book.... lost illusions......... when it is an illusion isn't it lost since the beginning?

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2004 10:19
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

dje....!

Ditaro he mer ca ke bo ti...
Ste fola dje se nuk isha fare ne pune...Ndenja ke "book house" duke mesu tere diten...
Hajd po e mbyll me kaq per te djeshmen..Kam shume per te te thene po me mire spo i them se na degjojne..:p..Hajd po te flas per te sotmen..

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2004 21:24
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

sot e Premte(e zeze)..???

uuuuuu nje i ftohte i llaftarshem..Tere diten dje duke mesuar,dhe duke *******,spo e themi kete..:p..Vij ne darke ne shtepi dhe pas 1-2 oresh perpara TV u futa ne krevatin tim te ngrohte..Hapa edhe aty fletoret duke lexuar edhe pak..Pasi mbarova mesimet hapa nje liber dhe u zhyta ne thellesine e tij...I ftohti depertonte neper te carat e dritares dhe nga vrimat e celsave..Vinte me afrohej dhe me godiste me ftohtesine e saj..Une shikoja si i hutuar dhe ai perseri godiste,derisa me detyroi te mbeshtillesha mire mbas batanijeve te ngrohta..Min kalonin dhe libri behej me interesant..Faqia 26 dhe ora 1:30..Vendosa te fle pasi do zgjohesha qe ne 6:30 te mengjesit..Provimi sa vinte dhe afrohej..Krahas te ftohtit qe me godiste edhe nje ndjenje frike me bente te ndihesha me i ftohte..
Ja edhe zile e cel-it ra..ora 6:30..Hapa perseri fletoret dhe perserita disa gjera..U cova,direkt ne WC,dhe pasi hengra mengjesin u nisa drejt te panjohures..
U vesha mire dhe shalli do me bente shoqeri gjate rruges..Sa dal i ftohti filloi te me gricte fytyren dhe me dukej sikur me shante..Une ulja koken dhe mbeshtillesha sa me shume ne shallin tim duke i bere pak ball..
I ftohti ishte shume i pameshirshem dhe une mundohesha ti beja hapat sa me te medha..
Ja edhe shkolla u shfaq,emocionet filluan..Ne klase kishin ardhur pothuajse te gjithe..Ve fletoren time ne vend dhe dal me nje shoqe deri ke nje dyqan parballe shkolles...Vijme perseri ne klase dhe presori nuk kishte ardhur akoma...Ora 8:45,kur ai u duk ne dere..Ulemi te gjithe dhe emocionet ne max..
Sipas ndarjes une rash grupi B..e kam me fat kete grup pasi kam edhe inicialin e emrit..:p..
U dhane ushtrimet dhe filloi puna..Bera sa bera dhe dola..(pergjigjen do ta jap te Henen)
Ikem dhe u ulem ne nje lokal afer shkolles..Me shume eshte si "salle lojrash" sesa si lokal..Duke pire kafen dhe duke pritur qe ndonje bilardo te lirohej na u ofrua qe te benim nje loje me dy vajza,nga viti i pare Arkitekture..Luajtem dhe pasi beme ca muhabet u cuam dhe ikem nga "ish blloku"...Ke "REX" shof Ciljeten me nje shoqe tjeter..Ulemi me to dhe filloi dallaverja..
I ftohti vazhdonte te na godiste kudo..Rruget te gjitha te ngrira dhe te jepej pershtypja e nje qyteti GRI..U cuam dhe destinacioni shtepia..Me Ciljeten deri ne shtepi..Si gjithmone TV i pari qe u hap dhe dreka e ngrohte me bente zili..E hengra me nje uri te madhe dhe krevati me priste ne dhomen tjeter..Nuk i beja dot balle dhe u futa brenda duke degjuar edhe TAR-in...Gjumi me pushtoi dhe me futi ne endrrat e tij..Gjithcka perfekte kur je ne gjume..Ora 19:30 kur u zgjova dhe direk ne pune....Ketu jam akoma duke menduar per te nesermen..
E pra ditaro keshtu iku dita sot..Pa ndonje gje te madhe,por iku..
Hajd pra qofsh mire dhe shifena neser.. :p

P.S mmmmmmmm ngrohte ketu me zyre dhe pizza po me ben goxha zili...
mmmmmmm e paska qare .....Kush do ti fusi ndonje cape..

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2004 22:09
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 32 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ditar i Lire per te gjithe.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.