Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ditar i Lire per te gjithe.
Gjithsej 32 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
skalabrino
Stekaxhi

Regjistruar: 25/08/2003
Vendbanimi: o hu sa larg
Mesazhe: 257

po citoj ato qe tha amore
Dua te mbaroj me nje thenie:
"nje grua memece shikon me teper se sa munde te degjoje nje mashkull qorr "(mos bini ne gracke nga ngaterresa e fjaleve)


e di dhe kete shprehjen tjeter burri ka dy gjera te keqija ne jete 1) kur i vdes e gruaja e 2) kur vdes vete ("mos bini ne gracke fjalet")

ditari im per sot e hene daten se mbaj mend
dola ne mengjes nga ora 10.00 thashe te vete per shkolle por si gjithmone kjo lagjia ime kur bie shi behet te kalohet vetemnga ato qe kane gomone nejse une si i mire qe jam me mer nje shoqe e pallatit dhe me nxjerr ne rruge pastaj me fton per kafe e kalojme nja dy ore te mira me thathesheme .ora 12.00 vendos te shkoj ne mesim kur rruges me del nje prite tjeter bulldogu me fton per kafe hajt them do rrije deri 1.00 pastaj po shkoj 50 minuteshin e dyte por ce do kisha humbur diten me te bukur sepse te klasesh kishin hikur ne muzeun e kafsheve dhe kishin njohur nje kaproll i cili me sa mbaj mend ishte gay keshtu me tha bledumi meqe jemi shok te nje klase se harrova pyteni se ishte histori ineteresante tani po e mbyll se e zgjata shume

__________________
vdes per ty

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shkurt 2004 20:02
skalabrino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė skalabrino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me skalabrino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: skalabrino Shto skalabrino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto skalabrino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Angry

ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
ff,shqiptar,shqiptar...
Te gjithe jemi shqiptare dhe te gjithe fshihemi pas nje maske ku pjesa me e madhe kane ate te nje fantazme,perse...??
E bukura eshte se tere jeten e tyre rrijne fshehur pas asaj maske te mallkuar.
Jemi vetem 3 milion dhe cirremi dhe c'fryjme sikur jemi 100 milion..
Shqiptar,shqiptar.......
Kokefortesia na ka ndjekur brez pas brezi,dhe me e bukura eshte se jane te tille ata qe gjithe jeten e tyre e kalojne pas maskes se frikshme dhe qesharake.Ata nuk arrije ta shofin por vetem shfaqin te gjitha te keqiat qe mbart ajo maske dhe personi qe ndodhet prapa saj.
Ndoshta e mbajne ate maske per te mbuluar maskat e tjera qe kane pas saj dhe qe ndoshta jane me te llaftarshme se ajo qe duket.

Ditaro,mos u tremb nga mu..Edhe une shqiprar jam,por te garantoj qe nuk mbaj ate lloj maske,kam nje tjeter qe ndoshta per disa mund te jete me e tmerrshme se te tjerat.......

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2004 20:53
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
enderra
Anetar i ri

Regjistruar: 27/02/2004
Vendbanimi: ne jeten time
Mesazhe: 8

cudi

Nuk e kisha menduar ndonjehere qe do te shkruaja ne nje ditar qe mund ta lexonin shume njerez. Por mbase kur ndiesh vetem dhe trishte mendon se shkronjat do te ndihmojne qe ankthin qe ke brenda ta nxjerresh me vrull ne nje cope leter( me falni, ne nje faqe kompjuteri). E pra ndihem vetem. Kjo fjale ka muaj qe me shoqeron dhe luan ironikisht me mua. Hej a ka njeri qe di se me cfare kurohet apo luftohet kjo semundje sepse une me te vertete ndihem e semure nga sindromi i vetmise.
Edhe sot si shume dite te tjera oret kalojne ne leksione, para kompjuterit, duke ngrene dhe duke degjuar muzike. Por gjeja qe me pelqen me shume eshte te mendoj. Te mendoj per veten, boten dhe jeten. Edhe pse ne pergjithesi nuk jam shume optimiste per gjera te tilla.
Naten e mire o ditari im i ri.

__________________
asnjehere mos resht se enderruari

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shkurt 2004 21:27
enderra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė enderra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me enderra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: enderra Shto enderra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto enderra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

5 mars 2004, e premte

i dashur ditar......
dikur kam shkruar ketu, sa kohe ka kaluar pa u hapur me dike... dhe me veten time kam frike te hapem. Tani po degjoj te njejtin refren, te njejtat fjale qe me bejne te mendoj... dhe me pelqen shume te degjoj kete refren mbi krevatin tim me syte mbyllur, ne qetesine me totale. Shtrengoj fort macen time te vogel dhe e shikoj, dhe ajo me shikon dhe duket sikur me buzeqesh dhe sikur me kupton Sot jam ne vetmi, kam evituar kontaktin me njerzit qe kam rrotull, me duket sikur te gjithe do me zhgenjejne ne nje menyre... Qe ne mengjes kur ra zilja e telefonit kuptova qe s'do ishte nje dite e lehte, fika telefonin dhe e vervita diku, nuk doja te hapja syte sot sepse doja akoma te rrija e qete ne duart e orfeos dhe te enderroja, vetem ne enderra gjej ate qe dita nuk me jep. Mgjth detyra priste dhe ne 8 u ngrita menjehere dhe pasi u bera gati per 5 minuta bera nje vrap te madh per te arritur shkollen... nuK doja qe dhe sot te me linin jashte profesoret sepse do ishte njera nga gjerat qe do me trishtonte akoma me shume. Mgjth dita shkoi ashtu si e prisja: ters! dhe pse kerkova te evitoja sa me shume kontaktin me te gjithe njerzit, ishte sikur ata donin sesben te me prishnin diten. Si gjithmone!!!
Tani po degjoj te njejtin refren, po e degjoj dhe ridegjoj dhe nuk arrij te ndryshoj kenge sepse vetem kjo me qeteson! Po me ben dhe te ndihem vetem, shume vetem si asnjehere me perpara.... Me ben te mendoj shume gjera negative te jetes time dhe sa me shume mendoj dhe me shume ndihem vetem po dhe jam e lumtur qe jam ne vetmi sepse jam lodhur me boten e jashtme, jam lodhur me keta njerez qe duan vetem te tregojne normalitet ne aparence. Tani jam e mbyllur ne boten time dhe asnje nuk me shqeteson... dhe dua te rri sa me gjate!
Pak nga pak tani po me mbyllen syte, kam harruar gjumin fare keto dite, po detyra me pret, nuk mund ta harroj! Vendos dhe nje here kete kenge dhe mbyll syte... macja ime po me lepin duart.... mbase s'jam vetem fare!

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2004 18:38
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Ckemi ditaro,si ja ke kaluar keto dite..Spo me dukesh ne qejf..
He mor burr hajd ma thuaj te veshi ca ke...Mos e vrit shume mendjen se te gjithe ashtu jemi..Ja te tregoj cme ka ndodhur keto dite..Ndoshta i ndodh kujdo por e di qe te kam shok per koke dhe e di qe mund ti qaj hallet te ty.

Mendoj,enderroj,edhe me sy hapur ne te shumten e rasteve...Nuk e di cpo me ndodh...Nuk di pse prekem per cdo fjale dhe per cdo mendim..
Nuk e di pse mendoj kaq shume..sms-te pasonin njeri tjetrin dhe deshira per ti pare ishte aq e madhe sa edhe celi me binte nga dora kur i lexoja..Deri dje,,,,kur celi humbi..Ndoshta per fajin tim dhe per fajin e atij qe e gjeti dhe e mori.Por gjithesesi,celi me humbi,dhe mendoja si mund ti shkruaja dhe ti degjoja vetem per pak fjalet dhe zerin e embel te saj..
Akoma mendoj dhe jam duke enderruar edhe ne keto momente..Dicka nuk shkon,nuk e di cfare..Prekem me me te voglen fjale qe thote dhe me ben ta mendoj shume...Ndoshta edhe ajo eshte duke me menduar,nuk e di,ndoshta jo..Por gjithesesi dicka brenda meje me thote qe me mendon.
Perse gjithmone pas nje te mire vjen nje e keqe dhe mbas nje te keqe nje e mire..Mos eshte ndoshta nje ligj i pashkruar qe na pershkon te gjitheve dhe na ben te mendojme dhe per te..

Ditaro,mos e vrit shume mendjen..Ja sapo filloi kenga ime e preferuar "Me ty kaq prane"...Te pershendes ditaro,shifemi...

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2004 19:23
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
LiL__TrEaSuRe
~mOlLa mE sHeRbEt~

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: [ @ my pimp's lap ]
Mesazhe: 596

Unhappy

ohhh ja edhe une..... dhe gjendia ime shpirterore po i ngjan kohes se sotme.....Mora 1 leter nga posta...ishte nga ata..shoket e shoqet e mi te mire...me kishin shkruar mjaft letra,por me e bukura dhe ajo qe me surprizoi ishte se me kishin bere 1 bllok me shkrimet e tyre duke me uruar ditelindjen....o zot sa emocionuese qe ishte....aq bukur,aq thjeshte,aq origjinale,aq...perfekte me ato difekte....e kishin perziere ate bllok me fotografi....gjithcka e bukur.Mgjthse pak vone i mora urimet e tyre,por megjitheate vlejne shume per mua.....e midis tyre kishte shkruar edhe dikush....cudi,emrin e kishte shkruar ne fund te shkrimit te tij,dhe me dukej sikur e dija qe ishte ai......kishte shkruar pak,por fjalet e tij ashtu si heshtja me flisnin shume e me benin te kuptoja majft....tek ecja ne fjalite e tij ne faqe filluan te me rridhte uje...nuk kam deshire ti quaj "lot" sh fjale e madhe per mua....
e ndala tek faqja 37 e bllokut dhe vazhdoja te qaja.....tani te them te drejten po me vjen per te qeshur,por..ja qe ndodh edhe keshtu.....mbasi i mbarova se lexuari te gjitha urimet e hapa perseri bllokun tek faqja 37 dhe e shikoja....te kisha aq prane......po cmallesha me ty duke qare e duke qeshur perzier me kujtime ne mjergull......e tek shkova aq thelle 1 ze me tha qe nqs do te vazhdoja te zhytesha me,do e kesha te veshtire te dilja...
por pse nuk me ben pershtypje qe te zhytem ne heshtjen e tij.......?...


...kohe e vrenjtur sot.....1 here dielli del e me genjen,1 ere fshihet mbas reve dhe paralajmeron shi.....si ti....si heshtja jote.........si....si......!


........Qetesi......!

__________________
*BeNd dOWn bOi, dO tHiz shIeEt LiKE yU NEva dD, i WNt YO LIpZ 2 SUcK oN ma CLiTt...*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2004 20:45
LiL__TrEaSuRe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė LiL__TrEaSuRe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me LiL__TrEaSuRe (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė LiL__TrEaSuRe't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: LiL__TrEaSuRe Shto LiL__TrEaSuRe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto LiL__TrEaSuRe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

hene e plote.... cfare efekti te cuditshem ke mbi mua.....

mbyll syte dhe degjoj zerin e zemres... nganjehere eshte melankolik nganjehere i gezueshem, nganjehere i frymezuar kumbues, nganjehere i heshtur..... por eshte zemra ime.... eshte ky ze qe degjoj dhe qe me ben te kuptoj shume gjera.... dhe se sa e cuditshme eshte jeta....

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Mars 2004 21:03
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Pse arrij te fle me njerezit qe mendoj..??..
Dhe me ta kaloj pjesen me te madhe te nates duke biseduar dhe duke bere plane..Nuk e kuptoj persene...Ndoshta ngaqe nata eshte e frikshme dhe keta persona duhen per te te ngrohur shpirtin dhe per te te bere qe te ndihesh jo i vetem...
...................................................

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2004 17:27
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

6 mars 2004, e shtune

Sot eshte e shtune dhe une ndodhem ne shtepi. Kisha vendosur te dilja me shoqerine deri vone dhe te argetohesha per te harruar te gjitha merzitjet. Keto dite mendja ime eshte gjithmone tek i njejti njeri, ai njeri qe pushton mendjen time ne cdo moment te dites dhe qe me jep qetesi per cdo gje, dhe pse shume here me mungon nje kontakt i afert me te. Do doja ta kisha afer, te ndjeja siguri duke e perqafuar. Sidomos sot e doja afer! Sot qe trishtimi im kaloi kulmin: morra vesh qe shoqja ime e vogel na la. Nuk doja ti besoja atyre fjale, mbylla veshet dhe kerkova te futesha ne boten time dhe sot, te harroja, te filloja te enderroja perseri, po realiteti me thirri. Mami vazhdoi: zemra nuk perballoi dot operacionin! Doja te tregohesha e forte, te mos leshoja lot para njerzve, si gjithmone, po pastaj fytyra e saj me doli perpara dhe ne nje flesh mu rikthyen te gjitha kujtimet ne mendje. Mu mbajt mend kur loznim bashke ne plazh dhe une e kisha bezdi se doja te beja gjerat e mia si nje e rritur, dhe te dukesha e pa arritshme per Shoqen time te vogel. Mu kujtua trupi i saj i dobet dhe plot me cikatrice te 6 operacioneve qe kishte bere ne zemer. Aty nuk mbajta dot me lotet, dicka me dhembi ne zemer, dhe pse ate vajze nuk e doja shume afer se ishte 12 vjeç( kurse une jam e madhe ne aparence). Dhe ky operacion i fundit qe donte te perballonte me shume shpresa, ky qe i fundit dhe shoqja ime e vogel qe mezi sa priste te rritesh sa mua, vdiq! Nuk di cfare te them, nuk di as pse i them ketu, mbase ngaqe dua ti tregoj dikujt qe ne fund te fundit isha e lidhur pas shoqes time te vogel. Tani s'di cfare te them, s'di si te sillem ne keto raste, s'di te arrij te kuptoj dhimbjen e prinderve te saj. Po nje gje te fundit dua t'ja them shoqes time te vogel:
LAMTUMIRE TRENDAFIL I VOGEL!

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2004 21:46
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

today?

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re sun.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 104 herė.

feel good ,i am waving on a sea ,got to fill the lungs full but who cares?
hmm, the sun is shining,
goodmorning world.(my morning has only the time of my soul,my sunset is the same..)

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2004 17:44
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 32 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Ditar i Lire per te gjithe.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.